«Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13232
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 17 Μάιος 2024, 01:05

πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
Έτσι είναι

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24958
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 17 Μάιος 2024, 08:43

Aitwlos έγραψε:
17 Μάιος 2024, 00:49
Δημοκράτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 00:46
Δεν περίμενα οι Σκοπιανοί να πατήσουν την συμφωνιαρα που υπέγραψαν με τον νταουλιερη
Δεν είχαν δώσει δικαιώματα
Περίμενες να την ακυρώσουν τα ανώμαλα ζαβα που κυβερνάνε σήμερα; Κάτι τέτοια εταζαν
Είπα κάτι τέτοιο ηλιθιε ;

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1079
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 17 Μάιος 2024, 08:46

Θα τους τραβήξουμε ένα διάβημα και μια ρηματική διακοίνωση. Είμαστε πολύ σκληροί ,άμα θέλουμε.
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15895
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μάιος 2024, 08:56

talaipwros έγραψε:
16 Μάιος 2024, 22:12
Η ευθυνη ανηκει σε οσους δεν ψηφισαν ΝΔ το 2015
Η ευθυνη ανηκει στα βληματα του οχι 62% το 2015. Και παλι καλα να λεμε.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 08:58

To πράγμα είναι πολύ πιο απλό.

Από τη στιγμή που περνάνε αβαβα τέτοιες δηλώσεις πολιτικών στη βουμου, μπορούν και οι Έλληνες πολιτικοί να αρχίσουν να αναφέρονται στον βαλκάνιο λέοντα με τον παλιό καλό όρο "Σκόπια".
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15895
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μάιος 2024, 08:59

Η συμφωνια των Πρεσπων περα απο την ονομασια , τεχνικα εχει προβλημα καθως δεν προεβλεψε μηχανισμο προστασιας των 2 μερων σε περιπτωση αθετησης των συμφωνηθεντων. Οταν ρωτηθηκαν γιαυτο κοτζιαδες και λοιποι ειπαν οτι η συμφωνια δεν επρεπε να ειναι "ταπεινωτικη" για καποιο απο τα 2 μερη. Ηταν χρεος της αριστερας και παπαδοδεξιας μας και εγινε πραξη με 1 νομο και 1 αρθρο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15895
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μάιος 2024, 09:00

Στύξ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 08:46
Θα τους τραβήξουμε ένα διάβημα και μια ρηματική διακοίνωση. Είμαστε πολύ σκληροί ,άμα θέλουμε.
Οταν ψηφιζατε ποκοπικους και καμμενους καλα ητανε ε;;; Αντε τωρα να τους κανετε παραπονα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15895
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 17 Μάιος 2024, 09:04

πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
Ο πθ και ο προεδρος της χωρας δεν ειναι ενας απλος πολιτης.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7522
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 17 Μάιος 2024, 09:19

πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
Δεν ξέρω για κάτω, αλλά στη Μακεδονία και τη Θράκη ουσιαστικά κανείς δεν τους αποκαλεί βορειο Μακεδόνες (και τη χώρα Βόρεια Μακεδονία) αλλά Σκοπιανούς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 09:23

Αλιόσα έγραψε:
17 Μάιος 2024, 09:19
πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
Δεν ξέρω για κάτω, αλλά στη Μακεδονία και τη Θράκη ουσιαστικά κανείς δεν τους αποκαλεί βορειο Μακεδόνες (και τη χώρα Βόρεια Μακεδονία) αλλά Σκοπιανούς.
Ναι βρε, αλλά αυτοί είναι γραφικοί. Ή όχι; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

zteo
Δημοσιεύσεις: 10547
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 17 Μάιος 2024, 09:26

Το πρόβλημα της Ελλάδας δεν είναι η Β.Μακεδονια αλλά η ΕΕ και το ΝΑΤΟ που επικροτούν τέτοια συμπεριφορά.
Η συμφωνία των Πρεσπων είναι μια κακή Νατοικη συμφωνία αλλά όχι στο θέμα του ονόματος. Ευθυνη γιαυτό έχει ο Σύριζα.
Εξίσου άθλια είναι και η τρανς στάση της ΝΔ στο όλο θέμα. Φτάνει πια να πατάει σε δύο βάρκες κούρασε πλέον.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 09:29



Eγώ είμαι η γιαγιά που τρομάζει.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11788
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 17 Μάιος 2024, 09:34

Δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα είναι πιο αποτελεσματικό για την περίπτωση τους. Να πάρουμε τον δρόμο της αδιαλλαξίας και να τους μπλοκάρουμε από κάθε διεθνή οργανισμό μέχρι να τους καταπιούν Αλβανοί και Βούλγαροι σε 10-20 χρόνια ή να τους προσεταιρισθούμε και να τους δείξουμε ότι είμαστε σύμμαχοι ώστε να τους απορροφήσουμε σταδιακά και να μπλοκάρουμε μία αλβανοβουλγαρική επέκταση;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 17 Μάιος 2024, 09:35

Ζαιοι be like: "Δε φταίω εγώ που έκανα τη συμφωνία. Ο Κούλης φταίει που δεν την ακύρωσε" :smt005::smt005:
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7594
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 17 Μάιος 2024, 09:37

Λεγεών έγραψε:
17 Μάιος 2024, 09:34
Δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα είναι πιο αποτελεσματικό για την περίπτωση τους. Να πάρουμε τον δρόμο της αδιαλλαξίας και να τους μπλοκάρουμε από κάθε διεθνή οργανισμό μέχρι να τους καταπιούν Αλβανοί και Βούλγαροι σε 10-20 χρόνια ή να τους προσεταιρισθούμε και να τους δείξουμε ότι είμαστε σύμμαχοι ώστε να τους απορροφήσουμε σταδιακά και να μπλοκάρουμε μία αλβανοβουλγαρική επέκταση;
Προσεταιρισμό φυσικά και παραδειγματική τιμωρία με την ενεργοποίηση Ελληνικού Δημοσίου Τομέα για την ανάπτυξη της οικονομίας τους.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών