Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 23 Μάιος 2020, 16:07

nyxtovios έγραψε:
23 Μάιος 2020, 14:58
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
23 Μάιος 2020, 14:53
Μλκ μου, ακόμη και ο Κιμ θα ντρεπόταν να ξεστόμιζε τα ψέματα τους.

Προκειμένου να κρατήσουν άσπιλη την εικόνα του νέου Μωυσή, θα μετέλθουν κάθε μέσον. Πρόκειται για σπείρα!
Πάντα έτσι δεν ήταν;
αμ δεν ηταν

αμα δεν ειχε περασει η σπειρα της πασοκοαριστερας του μαλακαντρεα του σιμιτις του γαπ και του αλεκσις
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 23 Μάιος 2020, 16:10

sys3x έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:00
Στύγιος έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:54
Ας επανέλθουμε στο θέμα , αχ Έβρος ,γκατζολόπτερα, σας έχω πει ότι υπηρέτησα πριν 20 χρόνια για 2 χρόνια στη Ν.Βύσσα ως καθηγητής;
Έλα ρε!
Πρώτη φορά το διαβάζω!
Πως κιετς;
Γάμησες τίποτα;
Στη Βύσσα; Oύτε ψύλλος στον κόρφο του. :xena:
Η Βύσσα είναι κάτι μεταξύ Ζωνιανών και Πύργου, υπ' αρ. 2 στόχος του βομβαρδιστικού του Ηράκλειτου.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Μάιος 2020, 16:13

Νταρνάκας έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:10
sys3x έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:00
Στύγιος έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:54
Ας επανέλθουμε στο θέμα , αχ Έβρος ,γκατζολόπτερα, σας έχω πει ότι υπηρέτησα πριν 20 χρόνια για 2 χρόνια στη Ν.Βύσσα ως καθηγητής;
Έλα ρε!
Πρώτη φορά το διαβάζω!
Πως κιετς;
Γάμησες τίποτα;
Στη Βύσσα; Oύτε ψύλλος στον κόρφο του. :xena:
Η Βύσσα είναι κάτι μεταξύ Ζωνιανών και Πύργου, υπ' αρ. 2 στόχος του βομβαρδιστικού του Ηράκλειτου.
Έχω πάει - γνωρίζω.
:D
Επίσης ο φίλος Στυξ παίζει ανά πέντε δημοσιεύσεις να μας έχει πει για τον γκατζολοβίο και πολιτεία του, απορώ πως δεν έχει γράψει έστω ένα μικρό βιβλίο γι' αυτό ή έστω για την γονική άδεια.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.


Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 23 Μάιος 2020, 16:18

Αν δεν ηταν τα ξενα μεσα να διακινησουν fake news οντως δεν θα χρειαζονταν επισημες και ανεπισημες διαψευσεις.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 23 Μάιος 2020, 16:18

Κόκκορας έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:56
hades για πες δεν διαβασα μηνυματα σου,εσυ θα ξερεις ποιοι εχουν καταρτιση απο οσους γραφουν και ποιοι μπουρδολογουν τα παρκαολουθεις τα στρατιωτικα

υπαρχει οντως καταληψη ελληνικης περιοχης;
ούτε το ένα ούτε το άλλο. Αντίστοιχο θέμα πήγε να γίνει και πριν δύο βδομάδες σε μια νησίδα του Έβρου μια και δική μας προχωράνε την οχύρωση των συνόρων .

Πάντως λογικό να βγαίνουν διάφορα. Και αυτό γιατί πρώτον η Ελληνική κυβέρνηση και κανάλια θάβουν θεματα και βγαίνουν από έξω ή από Τουρκία και δεύτερον η χρόνια παθητικότητα σε τσαμπουκάδες τωνΤούρκων μας έχει κάνει να δυσπιστούμε προς την κυβέρνηση.

Πχ εμένα μου την είχε σπάσει που δεν απαντήσαμε ποτέ στα πυρά των Τούρκων στην συνοριακή γραμμή προς τα περίπολα μας.
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 23 Μάιος 2020, 16:20

sys3x έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:52
Κάπου εδώ να ξαναπούμε ότι όλοι εμείς (ξέρουμε ποιοι είμαστε) δεν κάνουμε κριτική εκ του ασφαλούς ούτε πάσχουμε από κομματοσκυλίαση ούτε επιθυμούμε την κομματική εξόντωση ταυτόχρονα αλλά το μέγιστο δυνατό όφελος για την χιλιογαμημένη Πατρίδα μας, τώρα αν αυτό περνάει ΚΑΙ από την πολιτική - κομματική πέστε το όπως γουστάρετε εξόντωση κάποιων ανδρείκελων έχει καλώς και με μεγάλη ευχαρίστηση να προχωρήσομε ΚΑΙ προς αυτήν την κατεύθυνση.
Σκληρός καριόλης, αλλά εγκρίνω.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.


Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Μάιος 2020, 16:32

under έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:18
Αν δεν ηταν τα ξενα μεσα να διακινησουν fake news οντως δεν θα χρειαζονταν επισημες και ανεπισημες διαψευσεις.
Και στο κάτω κάτω , για λίγα στρεματα θα κάνομε θέμα με τη φίλη και σύμμαχο Τουρκία;

#nd_kseftyles
#gia_0.60_poulame_kai_th_mana_mas
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 23 Μάιος 2020, 16:35

Αρχέλαος έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:07
Cecily Anne έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:27
Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:24

ας είμαστε λίγο σοβαροί που ελέγχει το σύνολο της ενημέρωσης ο Δον Κούλη

πέρα από την αξιωματική γελοιότητα του Δένδια, αυτό μου φαίνεται αρκετά αντικειμενικό:
https://defencereview.gr/evros-i-pragma ... toyrkikon/
Μπιλ, θα πρεπει να κατανοήσεις οτι ΑΝ δεν ηταν τα ξένα μεσα, δε θα είδε ανακοινωθεί τιποτα σε κανενα κανάλι. Και
Αν εσυ θεωρεις «έλεγχο» το defence (που οντως έγραψε απο τα πρώτα και μπράβο), εγω θεωρω έλεγχο τα 20 εκατομμύρια. Δεν εχει γράψει κανεις εδω μεσα οτι ελέγχθηκε η Σουπερ Κατερίνα του Διαδικτύου. Επισης συγκριτικά με τι σου φαινεται αντικειμενικό ; Με βάση ποια πληροφόρηση ; Η κυβέρνηση ΑΡΓΗΣΕ να δώσει την οποια διάψευση, πλάς ειχε προηγηθεί η πατάτα του Δένδια.
:goodpost:
οι Ελ ψήφισαν λελε πολιτική και προ λίγων μηνών οι τιμητές της ελαστικότητας του Κούλη ούρλιαζαν για ακροδεξιούς στην απόκρουση της λαθροεισβολής, τώρα αν θέλουμε να πάμε σε άλλα μοντέλα, δλδ Ισραήλ, εγώ δεν έχω πρόβλημα και θα στηρίξω έμπρακτα
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6830
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 23 Μάιος 2020, 16:41

Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:35
Αρχέλαος έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:07
Cecily Anne έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:27


Μπιλ, θα πρεπει να κατανοήσεις οτι ΑΝ δεν ηταν τα ξένα μεσα, δε θα είδε ανακοινωθεί τιποτα σε κανενα κανάλι. Και
Αν εσυ θεωρεις «έλεγχο» το defence (που οντως έγραψε απο τα πρώτα και μπράβο), εγω θεωρω έλεγχο τα 20 εκατομμύρια. Δεν εχει γράψει κανεις εδω μεσα οτι ελέγχθηκε η Σουπερ Κατερίνα του Διαδικτύου. Επισης συγκριτικά με τι σου φαινεται αντικειμενικό ; Με βάση ποια πληροφόρηση ; Η κυβέρνηση ΑΡΓΗΣΕ να δώσει την οποια διάψευση, πλάς ειχε προηγηθεί η πατάτα του Δένδια.
:goodpost:
οι Ελ ψήφισαν λελε πολιτική και προ λίγων μηνών οι τιμητές της ελαστικότητας του Κούλη ούρλιαζαν για ακροδεξιούς στην απόκρουση της λαθροεισβολής, τώρα αν θέλουμε να πάμε σε άλλα μοντέλα, δλδ Ισραήλ, εγώ δεν έχω πρόβλημα και θα στηρίξω έμπρακτα
δεν χρειάζεται να γίνουμε Ισραήλ και προσωπικά δεν θέλω . Τα βασικά όμως πρέπει να γίνονται. Αυτός ο μιθιδρατισμός που κυριαρχεί στην Ελληνική πολιτική σκηνή απέναντι στην Τουρκία πρέπει να σταματήσει. Και δεν το λέω για το συγκεκριμένο που σίγουρα έχει φουσκωθεί αλλά μιλάω γενικά. Ανεχόμαστε πάρα πολλά
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "


jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 23 Μάιος 2020, 16:52

Ανεξαρτήτως του αν χρειάζεται ή όχι να φτάσει η ελληνική κοινωνία σε νοοτροπίες Ισραήλ, ας φτάσει πρώτα σε αυτές της Ελβετίας ή ας δει τουλάχιστον στον καθρέπτη τον εαυτό της καμιά 34 χρόνια πίσω και συγκεκριμένα την αντίδραση του Ε.Σ στην περίπτωση του συγχωρημένου Ζήση Καραγώγου.

Το να συζητιέται η μετατροπή της ψωροκώσταινας σε Ισραήλ, όταν τα όποια εξοπληστικά προγράμματα έχουν βαλτώσει εδώ και χρόνια, οπλικά συστήματα απαξιώνονται λόγω μη αναβάθμισης και ελλιπούς συντήρησης και με τον τωρινό ΥΠΕΘΑ να στυλώνει τα πόδια στις εισηγήσεις των επιτελείων για αύξηση της Σ.Θητείας στους 12-14 μήνες, απο μόνο του είναι τραγελαφικό.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Μάιος 2020, 16:53

Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:35
Αρχέλαος έγραψε:
23 Μάιος 2020, 16:07
Cecily Anne έγραψε:
23 Μάιος 2020, 15:27


Μπιλ, θα πρεπει να κατανοήσεις οτι ΑΝ δεν ηταν τα ξένα μεσα, δε θα είδε ανακοινωθεί τιποτα σε κανενα κανάλι. Και
Αν εσυ θεωρεις «έλεγχο» το defence (που οντως έγραψε απο τα πρώτα και μπράβο), εγω θεωρω έλεγχο τα 20 εκατομμύρια. Δεν εχει γράψει κανεις εδω μεσα οτι ελέγχθηκε η Σουπερ Κατερίνα του Διαδικτύου. Επισης συγκριτικά με τι σου φαινεται αντικειμενικό ; Με βάση ποια πληροφόρηση ; Η κυβέρνηση ΑΡΓΗΣΕ να δώσει την οποια διάψευση, πλάς ειχε προηγηθεί η πατάτα του Δένδια.
:goodpost:
οι Ελ ψήφισαν λελε πολιτική και προ λίγων μηνών οι τιμητές της ελαστικότητας του Κούλη ούρλιαζαν για ακροδεξιούς στην απόκρουση της λαθροεισβολής, τώρα αν θέλουμε να πάμε σε άλλα μοντέλα, δλδ Ισραήλ, εγώ δεν έχω πρόβλημα και θα στηρίξω έμπρακτα
Οι χειρισμοί κατά την απόκρουση έτυχαν μαζικής αποδοχής σε όσους "ψήφισαν λελε πολιτική" άρα προφανώς και είναι πιο σύνθετο το μοντέλο Κούλη από ένα "λελε" και τέλος.

Όσον αφορά το περιστατικό εγώ δεν πιστεύω ότι κατελήφθη τίποτα, δεν βγάζει νόημα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23332
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 23 Μάιος 2020, 17:05

nyxtovios έγραψε:
23 Μάιος 2020, 14:45
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Μάιος 2020, 13:56
nyxtovios έγραψε:
23 Μάιος 2020, 11:45

Από τη μια μας κάνετε τους αγωνιστές της αριστεράς και από την άλλη μας λες για ψυχραιμιες και διπλωματιες της διεθνούς καπιταλιστικης κοινοτητας. Βλεπε τι καναν πραγματικοί αγωνιστές πχ κουβα που βαλαν πυραυλους διπλα στις ΗΠΑ. Βέβαια αυτοι ήταν αληθινοί και οχι δεκανίκια του κουλη οπως εσείς που μαζι δεν κάνετε και χωρια δεν μπορείτε
Εγώ προσωπικά από αναρχικός ξεκίνησα άρα για κάτι εθνικιστικα βγάζω σπυρια, αλλά και οπουρτουνιστικα να το πάρεις, πως πρέπει να την βγούμε από εκεί στην ΝΔ, δεν υπάρχει κανένα πατριωτικό αριστερό κόμμα στην βουλή για να πάρει από εκεί ψήφους. Το μόνο που κάνους οι κραυγες περι ξεπούληματος των οσίων της πατρίδος και κάτι συνοριακες διάφορες του κωλου σε ξεροποταμα και βάλτους , είναι να σπρώχνουν την ακροδεξιά ατζέντα.
Δεν είναι εθνικιστικό να βάλεις στη θέση του τον εθνικιστή γείτονά σου.
Όσο για πατριωτικά χώρο άστο καλύτερα, έχεις δει ποιοί είναι οι εκπρόσωποί τους μέχρι στιγμής, μπουμπούκοι, βελόπουλοι, ραφίκ κ.τ.λ. σωθήκαμε
Γενικα αυτά τα θέματα θέλουν ψυχραιμη αντιμετώπιση, ακόμα κι αν το κρίνουμε από αστική σκοπιά. Όλοι αυτοί που ειρωνευονται την κυβέρνηση πως χεστηκε, αν επηρεαστεί και στην επόμενη αναλογη γίνει κάμια συμπλοκή, θα τρέχουν στα σουπερμάρκετ για κωλοχαρτα. Και Οί αριστεροι θα αρχίσουν το άλλο τροπάρι με τους λαούς που γίνονται τροφή στα κανόνια. Να δούμε τι έγινε πραγματικά , και πως θα εξελιχθεί.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών