Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 22 Μάιος 2020, 18:58

Who is The 4th man έγραψε:
22 Μάιος 2020, 17:59
Northern Spirit έγραψε:
22 Μάιος 2020, 17:38
Οποιος πιστευει οτι το δεντρο στον εβρο ειναι ιδιο με τα Ιμια να περασει να τον δει ψυχιατρος..Και ολοι μοντερνοι Κολοκοτρωνηδες θελουνε συγκρουση για το δεντρο ας αρματωθουνε και ας πανε αυτοι εκει..
έλα βρέ Νόθερν τώρα καί σ'έχω σέ εκτίμηση,όλοι γύρω πρέπει νά είναι σωβινιστές,τούρκοι,σκοπιανοί,βούλγαροι,
αλβανοί(γκρεμίζουν σπίτια Ελλ τώρα πού μιλάμε στή χιμάρα),μόνο εμείς καταντήσαμε μηδενιστές,
εγώ λέω νά στείλουμε μιά ομάδα gay parade μέ μπροστάρη τόν κοτζιά νά προτάξη τά δασύτρυχα στήθη του γιά
νά πάρουμε πίσω τό θύλακα.
όλοι σέβονται τόν τόπο τους, εμάς μάς πήραν χαμπάρι ότι μόνιμα είμαστε στά 4 καί γι'αυτό τά κάνουν...
καί δεν είναι λίγα δεκάδες μέτρα

Κανεις απο αυτους που λες δεν ειναι σωβινιστες πλην Τουρκων οι οποιοι εχουνε γινει 80 εκατομυρια και εχουνε φιλοδοξιες για την περιοχη.

Η εννοια του σεβασμου παλι ειναι αλλη υποθεση. Σιγουρα δεν αποκτας σεβασμο με κοντρα για ενα δεντρο ή για μια αποξηραμενη κοιτη ποταμου που αναδυεται παροδικα.

Το προβλημα το συγκεκριμενο ειναι στρατηγικα ασημαντο τοσο για τους Τουρκους οσο και για εμας. Η Τουρκια δεν κερδιζει τιποτε απο αυτο...Βασικα ολος ο Εβρος ειναι ασημαντος για τους Τουρκους...Αυτοι εξοδο στο Αιγαιο θελουνε και το συγκεκριμενο θεμα δεν τουςβοηθαει σε αυτο...

Η κοντρα γινεται για σπασιμο νευρων αλλα χωρις ουσια...Τωρα αν για ενα θεμα χωρις ουσια θελετε να στειλουμε τανκς η να αρχισουμε να πυροβολουμε οποιον πλησιαζει δεν ξερω τι περιμενετε να κερδισετε ή να συμβει. Να υποχωρησει η Τουρκια;
Η Τουρκια δεν εχει υποχωρησει στη Συρια οταν Ρωσικα αεροσκαφη τους βομβαρδιζανε.
Οι Τουρκοι οπως και οι Ρωσοι, οι Αμερικανοι και αλλοιμε φιλοδοξιες δεν προκειται να υποχωρησουνε σε τετοια θεματα ειδικα οταν θα φανει οτι υποχωρησανε κατω απο ξενη πιεση.

Οσο για τον πολεμο νευρων εχουμε και εμεις συμμετοχη.


Μην νομιζεις οτι οι Τουρκοι δεν διαβαζουνε η δεν ξερουνε τι λεει η Ελληνικη πλευρα για το θεμα του Εβρου, τις μεταναστευτικες ροες κλπ.

Παρουσιαζουμε ολους τους μεταναστες πρακτορες καο οργανα της Αγκυρας, και οποιαδηποτε κινηση μεταναστων απο την πλευρα του Εβρου ως Τουρκικη προβοκατσια και εχθρικη ενεργεια.

Ο Ερντογαν παλι επειδη εχει και αυτος εσωτερικο κοινο που διαμαρτυρεται για τα εκατομυρια ξενων προσφυγων που βρισκονται στην Τουρκια πρεπει να φανει σκληρος οπως και ο δικος μας που ταιζει πατριωτισμο το εγχωριο κοινο.

Η λογικη λεει οτι το θεμα αυτο θα λυθει αν πεσουνε οι τονοι αφου καμια πελυρα δεν θα θελει να φανει οτι υποχωρησε.Και οταν πεσουνε η καθε πλευρα θα παει πισω και θα ληξει το θεμα..

Αλλα οσο ειναι πρωτοσελιδο φυσικα καμια απο τις πλευρες ειδικα οι Τουρκοι δεν θα θελησουνε να υποχωρησουνε.

Αν δεν πεσουνε οι τονοι που ορισμενοι πολεμοχαροι τους θεωρουνε προδοσια τι περιμενεις να συμβει; Να κανουμε ντου; Αυτος θα μας κερδισει σεβασμο η πανωλεθρια; Τι πετυχε ο Πουτοιν οσοες φορες το επαιξε σκξληρος με τον Ερντογαν στη Συρια; Περα απο μελικα πρωτοσελιδα για Τουρκικες απωλειες τθποτε περισσοτερο, Οι Τουρκοι ειναι ακομη εκει..Και οχι μονο αυτο αλλα κοντραρουνε τους Ρωσους και στην Λιβυη.

Με την δικη σας λογικη η συμπεριφορα του σουλτανου απεναντι στους Ρωσους σε Συρια και Λιβυη δεν δειχνει σεβασμο προς την Ρωσια.
Και αν αυτο ισχυει τοτε προκυπτει το απλο ερωτημα: αν δεν σεβονται τους Ρωσους οι Τουρκοι γιατι και πώς θα σεβαστουνε εμας;

Απο την αλλη εγω βλεπω οτι ο Πουτιν αποδεχεται και μερικες μικρες ηττες και αποτυχιες στο μετωπο απο τους Τουρκους γιατι ξερει οτι ο Ερντογαν τις χρειαζεται για εγχωρια καταναλωση. Απο την αλλη ο Ερντογαν ξερει οτι δεν πρεπει να τραβηξει το σχοινι και παρα πολυ με τους Ρωσους γιατι και ο Πουτιν εχει εγχωριο κοινο που δεν πρεπει να πιστεψει οτι η ηγεσια του υποχωρει στους Τουρκους.

Ετσι βρισκουνε συμβιβασμο σε ολα τα μετωπα και συναντιωνται μεταξυ τους χωρις να τρεχει τιποτε ενω στα μετωπα ριχνουνε βομβες ο ενας στον αλλον.

Αυτα κανουνε σοβαρες χωρες..

Οι δικοι μας ερασιτεχνες εχουνε την αντιληψη του ασχετου σε τετοις θεματα...Θελουνε να ταπεινωσουνε το σουλτανο σε καθε ευκαιρια επειδη πιστευουνε οτι ο σουλτανος μας ταπεινωνει αυτος συνεχεια.

Φυσικα αυτο δεν ιασχυει..τα συνορα στον Εβροα εχουνε παραμεινει για δεκαετιες οπως ητανε χωρις καποια σημαντικη αλλαγη ενω στα νησια δεν εχει υπαρξει καποια εισβολη η αλλο σοβαρο τετελεσμενο.

Η διπλωματικη πιεση βεβαια υπαρχει αλλα αυτο υπαρχει παντου σε σημεια τριβης διεθνως (Συρια, Λιβυη κλπ οπως ειπα). Μεχρι τωρα η Τουρκια δεν εχει περασει τα ορια..

ωρα καποιοι δικοι μας ανεγκεφαλοι κολοκοτρωναιοι μπορουνε να μιλανε για προδοσιες, ηττες και αλλες συναφες αστειοτητες..Και στην Τουρκια οι εθνικιστες κατηγορουνε τον Ερντογαν γοα ενδοτισμο..Αυτοι ευτυχως εχουνε μεινει εκτος εξουσιας και απο εκει ας γαυγισουνε οσο θελουνε.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 22 Μάιος 2020, 19:00

τεν τεν έγραψε:
22 Μάιος 2020, 18:29
Northern Spirit έγραψε:
22 Μάιος 2020, 17:38
Οποιος πιστευει οτι το δεντρο στον εβρο ειναι ιδιο με τα Ιμια να περασει να τον δει ψυχιατρος..Και ολοι μοντερνοι Κολοκοτρωνηδες θελουνε συγκρουση για το δεντρο ας αρματωθουνε και ας πανε αυτοι εκει..
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά. Δεν είναι χωράφι του Υπέξ για να χασκογελαει και να δηλώνει (Ο υπεξ) ότι δεν θα μαλωσουμε για μερικά μέτρα γη!Αν δεν καταλαβαίνεις την βαρύτητα μάλλον εσύ έχεις κάποια θεματάκια.
Και αφού δεν είναι κάτι σοβαρό όπως λέει ο Δένδιας γιατί με τα από το κράξιμο έβγαλε διάβημα;

εσεις ορισμενοι εδω μεσα με αυτα που γραφετε δινεται εντυπωση ανθρωπων ππυ θα περνανε καραμπινα να πυροβολησουνε το γειτονα επειδη εβαλε ενα πασαλο μερικα εκατοστα μεσα σε αυτο που εσεις θεωρειτε δικο σας οικοπεδο..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 22 Μάιος 2020, 19:07

Northern Spirit έγραψε:
22 Μάιος 2020, 19:00
τεν τεν έγραψε:
22 Μάιος 2020, 18:29
Northern Spirit έγραψε:
22 Μάιος 2020, 17:38
Οποιος πιστευει οτι το δεντρο στον εβρο ειναι ιδιο με τα Ιμια να περασει να τον δει ψυχιατρος..Και ολοι μοντερνοι Κολοκοτρωνηδες θελουνε συγκρουση για το δεντρο ας αρματωθουνε και ας πανε αυτοι εκει..
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά. Δεν είναι χωράφι του Υπέξ για να χασκογελαει και να δηλώνει (Ο υπεξ) ότι δεν θα μαλωσουμε για μερικά μέτρα γη!Αν δεν καταλαβαίνεις την βαρύτητα μάλλον εσύ έχεις κάποια θεματάκια.
Και αφού δεν είναι κάτι σοβαρό όπως λέει ο Δένδιας γιατί με τα από το κράξιμο έβγαλε διάβημα;

εσεις ορισμενοι εδω μεσα με αυτα που γραφετε δινεται εντυπωση ανθρωπων ππυ θα περνανε καραμπινα να πυροβολησουνε το γειτονα επειδη εβαλε ενα πασαλο μερικα εκατοστα μεσα σε αυτο που εσεις θεωρειτε δικο σας οικοπεδο..
Μπορεί να μην βγάλεις καραμπίνα, αλλά σίγουρα τον διώχνεις. Ειδικά ξέρεις ότι θέλει να στα πάρει. Εσύ αν είσαι άνετος πες μου που είναι το σπίτι σου να σου πάρω ένα δωμάτιο για αρχη
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38097
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Μάιος 2020, 19:15

Που είναι όλοι οι "σοβαροί" νεοδημοκράτες (εξαιρούνται οι παρόντες φυσικά) , τουμπεκί ψιλοκομμένο πάλι ρε πουστόφλωροι;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 22 Μάιος 2020, 19:19

sys3x έγραψε:
22 Μάιος 2020, 19:15
Που είναι όλοι οι "σοβαροί" νεοδημοκράτες (εξαιρούνται οι παρόντες φυσικά) , τουμπεκί ψιλοκομμένο πάλι ρε πουστόφλωροι;
Ε, όχι και να πέσει η κυβέρνηση για ένα κωλόσπιτο

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 22 Μάιος 2020, 19:27

Οι Ελλαναράδες στα μέσα δικτύωσης δεν τό έχουν πάρει πρέφα γιατί παρατηρώ ανύπαρκτες αντιδράσεις.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 22 Μάιος 2020, 19:30

Κατι δεν εχω καταλαβει.
Εφοσον η διαφορα δεν ειναι νεα οπως λενε και εφοσον προκυπτει επειδη τραβηχτηκε το νερο,πως εχει οριοθετηθει το συνορο εκει ; Με βαση τη νησιδα που δημιουργειται το χειμωνα ;
Το κυριοτερο,πως θα γινουν οχυρωματικα εργα εκει εφοσον το χειμωνα υπαρχει ποταμι ;
Που θα εμπαιναν ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.


Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2511
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 22 Μάιος 2020, 20:11

Η δειλία μεταφράζεται σαν ψυχραιμία. Ντροπή!

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 22 Μάιος 2020, 20:13

sys3x έγραψε:
22 Μάιος 2020, 18:46
Μαυροβασίλης ετ Orion22 κερνάω ποπκόρν.
θενξ αλλά με πείραξε ήδη στο στομάχι η εικόνα του βλαχονταντυ Δένδια :-?
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Zhukov
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020, 10:07

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zhukov » 22 Μάιος 2020, 20:13

Ακόμη δεν ξεκίνησαν τα αεροπλάνα, τα τραίνα, τα λεωφορεία και τα ποταμόπλοια για τον Έβρο γεμάτα πατριώτες;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Μάιος 2020, 20:19

Zhukov έγραψε:
22 Μάιος 2020, 20:13
Ακόμη δεν ξεκίνησαν τα αεροπλάνα, τα τραίνα, τα λεωφορεία και τα ποταμόπλοια για τον Έβρο γεμάτα πατριώτες;
ειμαστε η δεξια! :giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4594
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 22 Μάιος 2020, 20:24

Η εκταση εκεινη ειναι περα απο τον ποταμο εβρο λιγο περιεργο να ειναι στην δικια μας κυριαρχια
το μονο σημειο που δεν ειναι ο ποταμος το συνορο ειναι στο καραγατς που ειναι ο σταθμος
εκει δεν υπαρχει τιποτα γιατι να ειχε προβλεφθει ειδικη συμφωνια για εκεινο το κομματι

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 22 Μάιος 2020, 20:32

stergiosbik έγραψε:
22 Μάιος 2020, 18:20
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:59
Tελικα πολλοι Ελ πιστευουν οτι η κοιτη του ποταμου Εβρου παραμενει σταθερη
Δεν εξηγειται αλλιως
Ακομη πιο πολυ εγω πιστευω οτι εισαι μαλακας και μαλιστα τοσο μεγαλος που προκειμενου να πεταξεις καποια εξυπναδα αμφισβητεις την εδαφικη ακεραιοτητα της πατριδας σου.
Στ αρχιδια μου αν με μπαναρουν για τον χαρακτηρισμο μου σε σενα.
Επειδη αυτα τα μερη τα εχω περπατησει παρα μα παρα πολλες φορες ξερω τα παντα για εκει.
Οπως ξερω και πιο σχεδιο ειχε η μοναδα μου γι αυτο ακριβως το σημειο σε περιπτωση πολεμου.
Οποτε αντε και γαμησου λοιπον τουρκοσπορε.
Διακυνδινευει ακομη και το μπαν γα χαρη της πατριδας
Πραγματικος ηρωας
Χαπατα σαν κι εσενα εχω γνωρισει πολλα
Γιατι νομιζεις οτι θα μου προξενησεις ιδιαιτερη εντυπωση;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17120
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Δένδιας: Δεν δημιουργούμε εντάσεις ...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 22 Μάιος 2020, 20:50

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
22 Μάιος 2020, 20:32
stergiosbik έγραψε:
22 Μάιος 2020, 18:20
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
22 Μάιος 2020, 15:59
Tελικα πολλοι Ελ πιστευουν οτι η κοιτη του ποταμου Εβρου παραμενει σταθερη
Δεν εξηγειται αλλιως
Ακομη πιο πολυ εγω πιστευω οτι εισαι μαλακας και μαλιστα τοσο μεγαλος που προκειμενου να πεταξεις καποια εξυπναδα αμφισβητεις την εδαφικη ακεραιοτητα της πατριδας σου.
Στ αρχιδια μου αν με μπαναρουν για τον χαρακτηρισμο μου σε σενα.
Επειδη αυτα τα μερη τα εχω περπατησει παρα μα παρα πολλες φορες ξερω τα παντα για εκει.
Οπως ξερω και πιο σχεδιο ειχε η μοναδα μου γι αυτο ακριβως το σημειο σε περιπτωση πολεμου.
Οποτε αντε και γαμησου λοιπον τουρκοσπορε.
Διακυνδινευει ακομη και το μπαν γα χαρη της πατριδας
Πραγματικος ηρωας
Χαπατα σαν κι εσενα εχω γνωρισει πολλα
Γιατι νομιζεις οτι θα μου προξενησεις ιδιαιτερη εντυπωση;
Φυσικά και δεν θα σου προξενησω καμμία εντύπωση τέτοιος ξεφτιλισμενος μαλακας που είσαι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών