H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27567
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 29 Ιουν 2021, 22:57

Frappezitis έγραψε:
29 Ιουν 2021, 22:56
Ο πίνακας του Πικάσο, που στο βίντεο της Αστυνομίας τους πέφτει στο πάτωμα, με έκανε να ανησυχήσω μην τον καρφώσουν σε κανένα τοίχο να μην πέφτει
Αυτοι ηταν ικανοι να του βαλουν καμια τσιχλα για να κολλησει εκει και να μη γλιστράει.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25560
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 30 Ιουν 2021, 00:19

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
29 Ιουν 2021, 20:32
Ενδιαφερουσα αποχη. Και γω απο τοτε η κλοπη του συγκεκριμενου εργου τη συγκεκριμενη εποχη περιειχε ενα συμβολισμο.
Και οταν ακουσα οτι βρεθηκε σχολιασα "μας το επιστρεψανε"

Άβαταρ μέλους
sloopy
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 14:34
Τοποθεσία: Οπου ναναι :)

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sloopy » 30 Ιουν 2021, 17:06

BREAKING: Μετά την Ακρόπολη η Μενδώνη θα τσιμεντώσει και τον Πικάσο να μην πέφτει

Εικόνα
Hang on sloopy :smt023

runner
Δημοσιεύσεις: 2787
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 30 Ιουν 2021, 17:59

Επική η σκηνή που ο πίνακας του Πικάσο πέφτει κάτω στην παρουσίαση της εξιχνίασης της υπόθεσης.
Ακόμα πιο επική η σκηνή που έβγαζαν τον πίνακα μέσα από κάτι σακούλες τις οποίες έσκιζαν και τράβαγαν τον πίνακα.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21327
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 30 Ιουν 2021, 18:01

Τα βλέπαμε στο Mr Bean και λέγαμε δεν γίνονται αυτά.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11007
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 30 Ιουν 2021, 18:03

Αν υπηρχε εστω και μια μικρη πιθανοτητα να μας επιστρεψουν τα μαρμαρα, παει χαθηκε τωρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ την 30 Ιουν 2021, 18:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

runner
Δημοσιεύσεις: 2787
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 30 Ιουν 2021, 18:05

Εν τω μεταξύ, στα χέρια του κλέφτη οι πίνακες παίζει και να ήταν πιο ασφαλείς.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 30 Ιουν 2021, 18:14

Ο Πάμπλο Πικάσο που συνεχίζει να σοκάρει και να ξεβρακώνει τους αστούς ακόμα και μετά θάνατο ....ειχε πει εν ζωή κι αυτό ..
'' Ναι, γνωρίζω πως πάντα αγωνίστηκα, με τη ζωγραφική μου, σαν αληθινός επαναστάτης. Τούτα τα χρόνια της τρομερής καταπίεσης μού έδειξαν πως πρέπει ν' αγωνιστώ, όχι μόνο με την τέχνη μου, αλλά και με όλο μου το είναι... Για τούτο προσχώρησα στο Κομμουνιστικό Κόμμα χωρίς τον παραμικρό δισταγμό, γιατί μέσα μου ήμουν πάντα μαζί του. Ο Αραγκόν, ο Ελυάρ, ο Κασού, ο Φουζερόν, όλοι οι φίλοι μου, το ξέρουν καλά. Αν δεν είχα προσχωρήσει ακόμα επίσημα ήταν, με κάποιον τρόπο, από «αφέλεια», επειδή πίστευα πως το έργο μου και η συναισθηματική μου συμμετοχή αρκούσαν, αλλά στην ουσία ήταν ήδη και δικό μου κόμμα. Μήπως αυτό δεν είναι που δούλεψε περισσότερο για να γνωρίσει και να φτιάξει τον κόσμο, για να δώσει μεγαλύτερη γνώση στους ανθρώπους του σήμερα και του χτες, να τους κάνει πιο ελεύθερους, πιο ευτυχισμένους; ''
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !



Άβαταρ μέλους
Freelancer
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 29 Μαρ 2021, 09:34

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Freelancer » 30 Ιουν 2021, 21:32

Πως κάνετε έτσι, ο Πικάσο τους έπεσε όχι η Παναγία που δακρύζει.

Άβαταρ μέλους
Freelancer
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 29 Μαρ 2021, 09:34

Re: H Aστυνομια εξιχνιασε τη ληστεία του αιώνα στην Εθνικη Πινακοθηκη 9.5 χρόνια μετα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Freelancer » 30 Ιουν 2021, 21:36

Διαβάστε εδώ ένα...προφητικό κείμενο που ανέβηκε τον περασμένο Φεβρουάριο παρακαλώ!


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών