Διάρρηξη

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4586
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 18 Απρ 2023, 11:20

BigChiefWahoo έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:18
kongrosian έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:16
έχω τσακώσει γύφτο, που μόλις έχει μπουκάρει στην κουζίνα, και μου το παίζει τρέλα ότι θέλει να πιει νερό. εγώ του λέω: πάμε έξω σε παρακαλώ. τον περίμεναν άλλοι δύο εκεί. και τους λέω: δεν ντρέπεστε λίγο; δεν πάτε να ανοίξετε καμιά τράπεζα; εδώ ήρθατε; :102:
Μετα ; Ήπιατε τσιπουράκι ;
μετά μπήκαν στο αμάξι και φύγανε. δεν κάνω πλάκα. τι να έκανα δλδ;

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 18 Απρ 2023, 11:23

kongrosian έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:20

μετά μπήκαν στο αμάξι και φύγανε. δεν κάνω πλάκα. τι να έκανα δλδ;
Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω.Το παρουσίασες (και αντέδρασες) πολύ χαλαρά μου φαίνεται.Αν είχε γίνει στη δική μου κουζίνα θα το είχατε διαβάσει στις ειδήσεις.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27567
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Απρ 2023, 11:26

Προ δεκαετίας είχαν κλέψει ένα φίλο μου στην Αθήνα και του κάνανε το σπίτι ανάστα ο Κυριος και του έκλεψαν όλα κι όλα 2 τραπεζικές κάρτες, 80 ευρώ και τη συλλογή από τις τσόντες.

Καταλαβαίνω τα μετρητά και τις κάρτες αλλά τις τσόντες γιατί τις πήρανε?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4586
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 18 Απρ 2023, 11:31

BigChiefWahoo έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:23
kongrosian έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:20

μετά μπήκαν στο αμάξι και φύγανε. δεν κάνω πλάκα. τι να έκανα δλδ;
Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω.Το παρουσίασες (και αντέδρασες) πολύ χαλαρά μου φαίνεται.Αν είχε γίνει στη δική μου κουζίνα θα το είχατε διαβάσει στις ειδήσεις.
όχι, δεν θα ρίσκαρα να χρησιμοποιήσω βία, γιατί δεν ξέρεις που μπορεί να καταλήξει αυτό. τον πήρα με το καλό. λύθηκε αναίμακτα.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Απρ 2023, 11:35

Έχουν μπουκάρει γύφτοι στο πατρικό μου. Δεν πήραν τίποτα και ευχαριστώ τον Θεό κάθε μερα που δεν πείραξαν τη μάνα μου κ απλά έφυγαν τρέχοντας όταν την είδαν.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27567
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 18 Απρ 2023, 11:37

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:35
Έχουν μπουκάρει γύφτοι στο πατρικό μου. Δεν πήραν τίποτα και ευχαριστώ τον Θεό κάθε μερα που δεν πείραξαν τη μάνα μου κ απλά έφυγαν τρέχοντας όταν την είδαν.
Το ίδιο είχε συμβεί και στη δική μου περίπου.

Απλά εκεί για κάποιο λόγο χασομερησαν μαζεύοντας λεμόνια από τον κήπο και μόλις την είδαν εξαφανίστηκαν.

Μετά παρατήρησε η μάνα μου κάτι γρατζουνιές στην κλειδαριά.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7958
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 18 Απρ 2023, 11:39

Μου έχει συμβεί να ληστέψουν το διπλανό διαμέρισμα στον τέταρτο από την ταράτσα με σχέδιο. Ήξεραν ότι είχε μετρητά και κοσμήματα και έλειπε στο νοσοκομείο. Επίσης είχε αφήσει λίγο ανοικτή την μπαλκονόπορτα. Οι κλειδαριές που έχουμε οι περισσότεροι παραβιάζονται εύκολα. Ακόμη και τα συστήματα ασφαλείας.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10172
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Απρ 2023, 11:42

Δε μου εχει τυχει ποτε δοξα το θεο . πρεπει ναναι μεγαλη ξενερα .

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 18 Απρ 2023, 11:46

Antares έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:39
Μου έχει συμβεί να ληστέψουν το διπλανό διαμέρισμα στον τέταρτο από την ταράτσα με σχέδιο. Ήξεραν ότι είχε μετρητά και κοσμήματα και έλειπε στο νοσοκομείο. Επίσης είχε αφήσει λίγο ανοικτή την μπαλκονόπορτα. Οι κλειδαριές που έχουμε οι περισσότεροι παραβιάζονται εύκολα. Ακόμη και τα συστήματα ασφαλείας.
:smt018
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15483
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Απρ 2023, 11:49

Διέρρηξαν το γραφείο που είναι στον ίδιο όροφο με το πατρικό μου. Αρχικά χτύπησαν το κουδούνι μου να δουν αν είναι κάνεις μέσα. Τους είδα από τι ματάκι ότι είναι γυφτοπρεζακηδες και έκανα ησυχία νομίζοντας ότι θα φύγουν. Μετά άκουσα θόρυβο καιρούς είδα να σπάνε μια απλή εξώπορτα που είχε το απέναντι διαμέρισμα. Φώναξα τι κάνετε ρε καλόπαιδα θα φωνάξω την αστυνομία και φύγαμε χωρίς να πάρουν τίποτα. Την πόρτα όμως την είχαν σπάσει
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5237
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 18 Απρ 2023, 11:54

Υδράργυρος έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:51
Μου έχει συμβεί. Μου έκαναν reset σε όλα τα κειμήλια. Πόνεσε. Μονη και αξιόπιστη λύση ο συναγερμός.
Νομιζω είχες πει ότι μένουν γυφτοι στην πολυκατοικία σου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25560
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 18 Απρ 2023, 12:03

nick έγραψε:
18 Απρ 2023, 11:54
Υδράργυρος έγραψε:
18 Απρ 2023, 09:51
Μου έχει συμβεί. Μου έκαναν reset σε όλα τα κειμήλια. Πόνεσε. Μονη και αξιόπιστη λύση ο συναγερμός.
Νομιζω είχες πει ότι μένουν γυφτοι στην πολυκατοικία σου.
Στη γειτονιά, όχι στην ίδια πολυκατοικία. Τέσπα Γεωργιανοί επαγγελματίες και συστηματικοί ήτανε

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 18 Απρ 2023, 12:33

Κατ αρχήν, Θεσσαλονίκη, δεν γίνεται να μην έχεις υποστεί διάρρηξη τουλάχιστον 1 φορά (εντάξει, υπαρχου και εξαιρέσεις ή περιοχες εκτός του δήμου Θεσσαλονίκης)

Σε εμένα έτυχε Θεσσαλονίκη.
Πήραν DVD από εφημερίδες, ταινίες
Σε άλλον έτυχε 3 φορές Θεσσαλονίκη

Αθήνα έκλεψαν στον 5ο γειτόνισσα, φοιτήτρια, ΣΚ

Συχνό το φαινόμενο, δυστυχώς.
Σχεδόν παντα είναι πρεζακια... ή Ρομά

Τώρα οι πλουσιοι ή τα καταστήματα, κινδυνευουν από οργανωμένες συμμορίες. Έτυχε μια άλλη φορά; σε επαρχιακή πολη να ληστέψουν ταμειακές σε 10 καταστηματα στην σειρά.. Εποχές δραχμης

ΥΓ. Κανένα μετρό πλην ποτε πραγνατα αξίας στο (προσωρινο) σπίτι ή μονο σε κρυφό σημείο...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15483
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Απρ 2023, 12:40

Γαληνός έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:33
Κατ αρχήν, Θεσσαλονίκη, δεν γίνεται να μην έχεις υποστεί διάρρηξη τουλάχιστον 1 φορά (εντάξει, υπαρχου και εξαιρέσεις ή περιοχες εκτός του δήμου Θεσσαλονίκης)

Σε εμένα έτυχε Θεσσαλονίκη.
Πήραν DVD από εφημερίδες, ταινίες
Σε άλλον έτυχε 3 φορές Θεσσαλονίκη

Αθήνα έκλεψαν στον 5ο γειτόνισσα, φοιτήτρια, ΣΚ

Συχνό το φαινόμενο, δυστυχώς.
Σχεδόν παντα είναι πρεζακια... ή Ρομά

Τώρα οι πλουσιοι ή τα καταστήματα, κινδυνευουν από οργανωμένες συμμορίες. Έτυχε μια άλλη φορά; σε επαρχιακή πολη να ληστέψουν ταμειακές σε 10 καταστηματα στην σειρά.. Εποχές δραχμης

ΥΓ. Κανένα μετρό πλην ποτε πραγνατα αξίας στο (προσωρινο) σπίτι ή μονο σε κρυφό σημείο...
Με έναν καλό συναγερμό και πόρτα ασφαλείας ελαχιστοποριες τις πιθανότητες και τις μηδενίζει αν μιλάμε για πρεζάκια η γυφτους
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25597
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Διάρρηξη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Απρ 2023, 13:00

Γαληνός έγραψε:
18 Απρ 2023, 12:33

Σχεδόν παντα είναι πρεζακια... ή Ρομά

Τί εχουμε εδω; ρατσισμός;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών