Μονο στο Ελλαντα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14202
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 01 Δεκ 2023, 08:28

Σπύρος έγραψε:
01 Δεκ 2023, 01:56
panos291 έγραψε:
19 Μάιος 2023, 18:23
Εικόνα

https://www.in.gr/2023/05/19/greece/dia ... ai-tis-50/

Ο ΣΥΡΙΖΑ φταιει ακομη?
Ο Σείριος Β περιφέρεται γύρω από τον Σείριο Α με θα περίοδο 50 έτη. Everything happens for a reason.
Εκει σου λενε να τα δυασεις.


Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14202
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 20 Δεκ 2023, 21:19

Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49246
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Δεκ 2023, 22:07

panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:19
Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?
Φίλε, σου είπα.
Αν νιώθουν οτι δε τους αφήνουν να κάνουν τη δουλειά τους, να παραιτηθούν. Αυτή είναι η παντελονάτη πράξη.
Από 'κει και πέρα το να λές, ε, αφού δε μ' αφήνουν να κάνω τη δουλειά μου, εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού, αυτό προφανώς είναι αλητεία, γιατί ο πολίτης τί σου έφταιξε?
Αν θέλεις, μπορείς να δείς και τη δική μου περίπτωση, αν δεν την είδες:
Kauldron @ ΕΛ.ASS. Τη χρειαζόμαστε πραγματικά?
Και ρωτώ, εγώ τί φταίω? Και προφανώς δεν είμαι μόνο εγώ που μένω στο σπίτι εκείνο, αλλά και δικοί μου άνθρωποι. Τί φταίνε? άνθρωποι που δεν έχουν πειράξει ούτε κουνούπι στη ζωή τους. Πές μου, λοιπόν, εγώ τί πρέπει να κάνω?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14202
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 20 Δεκ 2023, 22:17

Kauldron έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:07
panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:19
Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?
Φίλε, σου είπα.
Αν νιώθουν οτι δε τους αφήνουν να κάνουν τη δουλειά τους, να παραιτηθούν. Αυτή είναι η παντελονάτη πράξη.
Από 'κει και πέρα το να λές, ε, αφού δε μ' αφήνουν να κάνω τη δουλειά μου, εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού, αυτό προφανώς είναι αλητεία, γιατί ο πολίτης τί σου έφταιξε?
Αν θέλεις, μπορείς να δείς και τη δική μου περίπτωση, αν δεν την είδες:
Kauldron @ ΕΛ.ASS. Τη χρειαζόμαστε πραγματικά?
Και ρωτώ, εγώ τί φταίω? Και προφανώς δεν είμαι μόνο εγώ που μένω στο σπίτι εκείνο, αλλά και δικοί μου άνθρωποι. Τί φταίνε? άνθρωποι που δεν έχουν πειράξει ούτε κουνούπι στη ζωή τους. Πές μου, λοιπόν, εγώ τί πρέπει να κάνω?
Τι εννοείς "εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού"?
Αφου οταν πιανουν καποιον και την αλλη μερα ειναι εξω, δεν ειναι ο πολιτης στο ελεος του καθε παραβατικου ετσι κι αλλιως? τι αλλαζει ειτε κανουν την δουλειά τους ειτε οχι?
Δες το νημα. 50 φορες λεει τον ειχαν πιασει.

Και εσυ έχεις τα δικια σου παντως με το δικο σου θεμα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 20 Δεκ 2023, 22:20

panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:17
Αφου οταν πιανουν καποιον και την αλλη μερα ειναι εξω, δεν ειναι ο πολιτης στο ελεος του καθε παραβατικου ετσι κι αλλιως? τι αλλαζει ειτε κανουν την δουλειά τους ειτε οχι?
Ο άλλος καταδικάστηκε, αφέθηκε με αναστολή και ξανάρχισε τα ίδια αμέσως.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... adiki-tou/
Θεσσαλονίκη: Ο 60χρονος «stalker» της 22χρονης της ζήτησε να πάνε σπίτι του αμέσως μετά την καταδίκη του!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24959
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 20 Δεκ 2023, 22:24

panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:17
Kauldron έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:07
panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:19
Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?
Φίλε, σου είπα.
Αν νιώθουν οτι δε τους αφήνουν να κάνουν τη δουλειά τους, να παραιτηθούν. Αυτή είναι η παντελονάτη πράξη.
Από 'κει και πέρα το να λές, ε, αφού δε μ' αφήνουν να κάνω τη δουλειά μου, εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού, αυτό προφανώς είναι αλητεία, γιατί ο πολίτης τί σου έφταιξε?
Αν θέλεις, μπορείς να δείς και τη δική μου περίπτωση, αν δεν την είδες:
Kauldron @ ΕΛ.ASS. Τη χρειαζόμαστε πραγματικά?
Και ρωτώ, εγώ τί φταίω? Και προφανώς δεν είμαι μόνο εγώ που μένω στο σπίτι εκείνο, αλλά και δικοί μου άνθρωποι. Τί φταίνε? άνθρωποι που δεν έχουν πειράξει ούτε κουνούπι στη ζωή τους. Πές μου, λοιπόν, εγώ τί πρέπει να κάνω?
Τι εννοείς "εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού"?
Αφου οταν πιανουν καποιον και την αλλη μερα ειναι εξω, δεν ειναι ο πολιτης στο ελεος του καθε παραβατικου ετσι κι αλλιως? τι αλλαζει ειτε κανουν την δουλειά τους ειτε οχι?
Δες το νημα. 50 φορες λεει τον ειχαν πιασει.

Και εσυ έχεις τα δικια σου παντως με το δικο σου θεμα.
Περίμενε να έρθει να σε εξηγήσει ο Οργισμένος ότι οι ποινες δεν είναι λύση

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29930
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 20 Δεκ 2023, 22:25

panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:19
Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?

Εικόνα


Ένας γύφτος φορτώνει στο αμάξι γυναίκα, 10 παιδιά, πεθερό, πεθερά όλους μαζί…

Τους βλέπει ένας αστυνομικός όπως ήταν σαν σαρδέλες και κάνει σήμα να σταματήσει το αυτοκίνητο.

Ο γύφτος σαν να μην τον είδε δεν σταματάει.

Τον κυνηγάει ο αστυνομικός με την μηχανή, του κλείνει τον δρόμο και του λέει:

«Καλά δεν είδες το σήμα που σου έκανα; Γιατί δεν σταμάτησες;»

Και του λέει ο γύφτος:
«Ρε φίλε δεν βλέπεις πως είμαστε εδώ μέσα; Που να σε ‘βαζα;»
https://www.poly-gelio.gr/gyftos-amaxi/

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49246
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Δεκ 2023, 00:22

panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:17
Kauldron έγραψε:
20 Δεκ 2023, 22:07
panos291 έγραψε:
20 Δεκ 2023, 21:19
Kauldron τι λεγαμε? Ποσο μαλακες να νιωθουν αυτοι που τους πιανουν?
Φίλε, σου είπα.
Αν νιώθουν οτι δε τους αφήνουν να κάνουν τη δουλειά τους, να παραιτηθούν. Αυτή είναι η παντελονάτη πράξη.
Από 'κει και πέρα το να λές, ε, αφού δε μ' αφήνουν να κάνω τη δουλειά μου, εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού, αυτό προφανώς είναι αλητεία, γιατί ο πολίτης τί σου έφταιξε?
Αν θέλεις, μπορείς να δείς και τη δική μου περίπτωση, αν δεν την είδες:
Kauldron @ ΕΛ.ASS. Τη χρειαζόμαστε πραγματικά?
Και ρωτώ, εγώ τί φταίω? Και προφανώς δεν είμαι μόνο εγώ που μένω στο σπίτι εκείνο, αλλά και δικοί μου άνθρωποι. Τί φταίνε? άνθρωποι που δεν έχουν πειράξει ούτε κουνούπι στη ζωή τους. Πές μου, λοιπόν, εγώ τί πρέπει να κάνω?
Τι εννοείς "εγώ για "εκδίκηση" θ' αφήσω τον κάθε φουκαρά πολίτη στο έλεος του καθενός παραβατικού"?
Αφου οταν πιανουν καποιον και την αλλη μερα ειναι εξω, δεν ειναι ο πολιτης στο ελεος του καθε παραβατικου ετσι κι αλλιως? τι αλλαζει ειτε κανουν την δουλειά τους ειτε οχι?
Δες το νημα. 50 φορες λεει τον ειχαν πιασει.

Και εσυ έχεις τα δικια σου παντως με το δικο σου θεμα.
Να τον πιάσεις ξανά και ξανά.
Επειδή θα είναι έξω, δηλαδή, ε, άστον εκεί, τί να κάνουμε.
Στη δική μου περίπτωση, τί θα τους εμπόδιζε να του ρίξουν το πρόστιμο που προβλέπεται? Θα πάει στο δικαστήριο να το αμφισβητήσει? Ε, ας πάει και ας του το σβήσουν. Μέχρι να το κερδίσει (αν το κερδίσει), θα λαχταρίσει για τα καλά. Ξέρεις τί θα πεί δικαστήριο? Πηγαίνεις κανονικός, και βγαίνεις με τα μισά μαλλιά σου να έχουν ασπρίσει.
Και εσυ έχεις τα δικια σου παντως με το δικο σου θεμα.
Ευχαριστώ. Είσαι ο μοναδικός που το έχει πεί αυτό εδώ μέσα.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14976
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 01 Ιαν 2024, 19:54




Γαμα
Ελληνική
Δημοκρατία
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14976
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Μονο στο Ελλαντα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 29 Μαρ 2024, 19:07

Συναγερμός σήμανε το βράδυ της Τρίτης στο Αστυνομικό Τμήμα Πατησίων έπειτα από ένα περιστατικό που έλαβε χώρα στην περιοχή των Αμπελοκήπων, μεταξύ ενός αστυνομικού εκτός υπηρεσίας και δύο ατόμων αλβανικής καταγωγής.

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά, οι Αλβανοί οι οποίοι επέβαιναν σε ένα μηχανάκι , για άγνωστους μέχρι στιγμής λόγους, διαπληκτίστηκαν με έναν αστυνομικό και τον χτύπησαν. Κουβέντα στην κουβέντα, πιάστηκαν στα χέρια ενώ στη συνέχεια οδηγήθηκαν όλοι στο ΑΤ Πατησίων.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Το περιστατικό όμως δεν τελείωσε εκεί. Εντός του τμήματος, βραδινές ώρες, προσήλθε και ο πατέρας ενός εκ των δύο Αλβανών και δημιουργήθηκε νέα ένταση.

Πληροφορίες της «Ζούγκλας» αναφέρουν πως έπεσε πολύ ξύλο…

Τελικά και οι τέσσερις οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα. Ο δικαστικός λειτουργός άφησε ελεύθερο τον αστυνομικό και κράτησε τους τρεις Αλβανούς. Όμως επικαλέστηκαν έντονες ζαλάδες λόγω των χτυπημάτων , όπως ισχυρίστηκαν , και ζήτησαν να πάνε στο νοσοκομείο για εξέταση. Έτσι κι έγινε. Με συνοδεία αστυνομικών μεταφέρθηκαν σε νοσηλευτικό ίδρυμα που εφημέρευε. Τα πράγματα όμως δεν ηρέμησαν ούτε εκεί. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν πως εντός του νοσοκομείου δημιουργήθηκε εκ νέου ένταση αφού άρχισαν να βρίζουν τους αστυνομικούς και να απειλούν το προσωπικό…
https://www.zougla.gr/greece/xylodarmos ... o-ntaides/


λολ :lol:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών