Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Σεπ 2021, 12:15

Ο χώρος μου λέει ότι η ζήλια συμβαίνει επειδή θες ακριβώς να κάνεις αυτό για το οποίο κάνεις θέμα. Έχει λίγο δίκιο. Αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτο.
Όπως και να έχει συμβαίνουν τα εξής:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να μη θες να γαμήσεις οποιαδήποτε μούνα ή φας μια μεστή ψωλάρα.
- η εξουσίες σου έχουν βάλει στο μυαλό αυτό είναι κακό γιατί... κακό αφού
- η καταπίεση αυτή της εξουσίας που σου γαμάει το μυαλό και τη φύση και σε κάνει άλιεν, σου επιφέρει και μαλακισμένενες τέτοιες συμπεριφορές (ζήλια)
- καταφεύγεις κι εσύ σαν προγραμματισμένο, στο να ασκήσεις εξουσία.

Από 17 χρονών μου σπάνε τον πούτσο ένα σωρό μαλακισμένες καριόλες. (καλά η αρχικαριόλα μου τον σπάει από τα πρώτα χρόνια της ζωής μου).
Το συναίσθημα ήταν πολύ ενοχλητικό και καθόλου δεν το έκανα γούστο όπως γράφτηκε πιο πάνω.
Η παράνοια δε, του να σου την πέφτουν
επειδή τους είπες "Εντάξει αγάπη μου, κανένα πρόβλημα" μετά αφού σου έχουν πει ότι πηδήχτηκαν χτες με κάποιον με ύφος ενοχής κιόλας και μπερδεμένο ενοχλητικό συναίσθημα,
σου κάνει εντελώς κουρέλι τα νεύρα.

Οι πρώτες ήταν τυχερές καθώς ο οργανισμός μου παρέμενε πράος. Μπορεί κάποια Ασπεργκεριά που δεν σε αφήνει να μεταβάλεις εύκολα τις ορμόνες σου ήτοι να θυμώσεις και να εξωτερικεύσεις επιθετικότητα. Οπότε ποτέ δεν υπέστησαν καμία συνέπεια για την μαλακισμένη, καθυστερημένη, σκατόψυχη συμπεριφορά τους. Δεν στάθηκε το ίδιο τυχερή μετά από πολλά χρόνια βεβαίως η προτελευταία - που ήταν και πρώην πρεζάκι και την είχε δει τσαμπουκάς στη ζωή μη θεωρώντας ποτέ ότι οφείλει να καλλιεργήσει το πνεύμα της και γενικά τον εαυτό της - δεν γλίτωσε τα μπουκέτα. Μετά ως αναμενόμενο έλεγε δεξιά αριστερά ότι είναι το απόλυτο θύμα. Αν τύχαινε να την έστελνα θα έβγαιναν σήμερα να μιλάνε για γυναικοκτονία.


Το όλο πρόβλημα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εξουσία. Ασπαστείτε και συνεχίστε τη θεάρεστη πορεία σας.

Αυτά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24012
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 24 Σεπ 2021, 12:20

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1581
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 24 Σεπ 2021, 12:21

vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:04
Πτολεμαίος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:44
vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:26

Κι εγώ έτσι ειμαι πλέον, εδω και πολλά χρόνια. Η μαλακία είναι οτι σε πολλές δεν τις αρέσει καθόλου να εισαι τοσο στα αρχίδια σου, το θεωρουν "αδιαφορία" προς αυτές και μάλλον ειναι κάτι που τους καλλιεργεί ένα σκασμό ανασφάλειες. Το παιζουν μεν καταπιεσμένες απο πατριαρχίες κτλ, αλλά θελουν ενα γοριλοειδές δίπλα τους να "τις διεκδικεί" και να τις ζηλεύει.
Μια πρώην μου κάποτε με χώρισε κυριολεκτικά για αυτό το λόγο (ή τουλαχιστον αυτον μου παρουσίασε ως βασικο λογο), επειδή δεν ζήλευα "αρκετά" και δεν της έκανα σκηνές. :lol:
Ισχύει. Και μένα μου κάνει τσαλιμακια καμία φορά λόγω μη ζήλειας και ψιλοπροσποιουμαι που και που ότι "ζηλεύω" :lol::lol:
Κι εγώ αυτό κάνω, τι να γίνει!
Εικόνα

Που και που με καταλαβαινει βεβαια και μου λεει, ξεκόλλα σε καταλάβαμε, μην κάνεις οτι ζηλεύεις. :smt005:
Μπορει και να μπλοφάρει βέβαια, γι'αυτο και συνεχίζω να το παιζω ζηλιάρης, δεν το παραταω.
Μια φορα που οντως ειχα ζηλεψει στα σοβαρά όμως (απο τις απειροελαχιστες φορες που μου συμβαινει), με πηρε και εκεινη στα σοβαρα. Δεν μου ειπε "μην το παιζεις ζηλιαρης". Παιζει να καταλαβαινει πότε το κανω προσποιητά και πότε όχι. :003:
Ό,τι πιο ώριμο να προσποιείσαι συναισθήματα σε μία σχέση.

Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1581
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 24 Σεπ 2021, 12:24

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:15
Ο χώρος μου λέει ότι η ζήλια συμβαίνει επειδή θες ακριβώς να κάνεις αυτό για το οποίο κάνεις θέμα. Έχει λίγο δίκιο. Αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτο.
Όπως και να έχει συμβαίνουν τα εξής:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να μη θες να γαμήσεις οποιαδήποτε μούνα ή φας μια μεστή ψωλάρα.
- η εξουσίες σου έχουν βάλει στο μυαλό αυτό είναι κακό γιατί... κακό αφού
- η καταπίεση αυτή της εξουσίας που σου γαμάει το μυαλό και τη φύση και σε κάνει άλιεν, σου επιφέρει και μαλακισμένενες τέτοιες συμπεριφορές (ζήλια)
- καταφεύγεις κι εσύ σαν προγραμματισμένο, στο να ασκήσεις εξουσία.

Από 17 χρονών μου σπάνε τον πούτσο ένα σωρό μαλακισμένες καριόλες. (καλά η αρχικαριόλα μου τον σπάει από τα πρώτα χρόνια της ζωής μου).
Το συναίσθημα ήταν πολύ ενοχλητικό και καθόλου δεν το έκανα γούστο όπως γράφτηκε πιο πάνω.
Η παράνοια δε, του να σου την πέφτουν
επειδή τους είπες "Εντάξει αγάπη μου, κανένα πρόβλημα" μετά αφού σου έχουν πει ότι πηδήχτηκαν χτες με κάποιον με ύφος ενοχής κιόλας και μπερδεμένο ενοχλητικό συναίσθημα,
σου κάνει εντελώς κουρέλι τα νεύρα.

Οι πρώτες ήταν τυχερές καθώς ο οργανισμός μου παρέμενε πράος. Μπορεί κάποια Ασπεργκεριά που δεν σε αφήνει να μεταβάλεις εύκολα τις ορμόνες σου ήτοι να θυμώσεις και να εξωτερικεύσεις επιθετικότητα. Οπότε ποτέ δεν υπέστησαν καμία συνέπεια για την μαλακισμένη, καθυστερημένη, σκατόψυχη συμπεριφορά τους. Δεν στάθηκε το ίδιο τυχερή μετά από πολλά χρόνια βεβαίως η προτελευταία - που ήταν και πρώην πρεζάκι και την είχε δει τσαμπουκάς στη ζωή μη θεωρώντας ποτέ ότι οφείλει να καλλιεργήσει το πνεύμα της και γενικά τον εαυτό της - δεν γλίτωσε τα μπουκέτα. Μετά ως αναμενόμενο έλεγε δεξιά αριστερά ότι είναι το απόλυτο θύμα. Αν τύχαινε να την έστελνα θα έβγαιναν σήμερα να μιλάνε για γυναικοκτονία.


Το όλο πρόβλημα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εξουσία. Ασπαστείτε και συνεχίστε τη θεάρεστη πορεία σας.

Αυτά.
μπράβο που έχεις αβατάρ, σε αποφεύγω ευκολότερα.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7463
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 24 Σεπ 2021, 12:24

vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:26

Κι εγώ έτσι ειμαι πλέον, εδω και πολλά χρόνια. Η μαλακία είναι οτι σε πολλές δεν τις αρέσει καθόλου να εισαι τοσο στα αρχίδια σου, το θεωρουν "αδιαφορία" προς αυτές και μάλλον ειναι κάτι που τους καλλιεργεί ένα σκασμό ανασφάλειες. Το παιζουν μεν καταπιεσμένες απο πατριαρχίες κτλ, αλλά θελουν ενα γοριλοειδές δίπλα τους να "τις διεκδικεί" και να τις ζηλεύει.
Μια πρώην μου κάποτε με χώρισε κυριολεκτικά για αυτό το λόγο (ή τουλαχιστον αυτον μου παρουσίασε ως βασικο λογο), επειδή δεν ζήλευα "αρκετά" και δεν της έκανα σκηνές. :lol:
ακριβως ετσι γαλουχηθηκε η ανθρωποτητα απο την γεννηση της και αυτη η ιδιοτητα την κατεστησε κυριαρχο ειδος

εσεις τωρα θελετε να αλλαξετε τα στατους και την αδιαφορια και τα ολα στο λουτσο σας το ονομαζετε αγαπη και ενδιαφερον

μαντεψτε ποιο ειδος ανθρωπινο θα χαθει πρωτο

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24012
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 24 Σεπ 2021, 12:25

esu έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:21
vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:04
Πτολεμαίος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:44


Ισχύει. Και μένα μου κάνει τσαλιμακια καμία φορά λόγω μη ζήλειας και ψιλοπροσποιουμαι που και που ότι "ζηλεύω" :lol::lol:
Κι εγώ αυτό κάνω, τι να γίνει!
Εικόνα

Που και που με καταλαβαινει βεβαια και μου λεει, ξεκόλλα σε καταλάβαμε, μην κάνεις οτι ζηλεύεις. :smt005:
Μπορει και να μπλοφάρει βέβαια, γι'αυτο και συνεχίζω να το παιζω ζηλιάρης, δεν το παραταω.
Μια φορα που οντως ειχα ζηλεψει στα σοβαρά όμως (απο τις απειροελαχιστες φορες που μου συμβαινει), με πηρε και εκεινη στα σοβαρα. Δεν μου ειπε "μην το παιζεις ζηλιαρης". Παιζει να καταλαβαινει πότε το κανω προσποιητά και πότε όχι. :003:
Ό,τι πιο ώριμο να προσποιείσαι συναισθήματα σε μία σχέση.
δε βγαίνει αλλέως ρε μάστορα. Μπαίνεις μεσα. :e040:
Ολα διαπραγμάτευση και στρατηγική είναι στη ζωή.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Σεπ 2021, 12:25

vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:20
Εικόνα
Άποψη πες.
esu έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:24
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:15
Ο χώρος μου λέει ότι η ζήλια συμβαίνει επειδή θες ακριβώς να κάνεις αυτό για το οποίο κάνεις θέμα. Έχει λίγο δίκιο. Αλλά τίποτα δεν είναι απόλυτο.
Όπως και να έχει συμβαίνουν τα εξής:
- Δεν υπάρχει περίπτωση να μη θες να γαμήσεις οποιαδήποτε μούνα ή φας μια μεστή ψωλάρα.
- η εξουσίες σου έχουν βάλει στο μυαλό αυτό είναι κακό γιατί... κακό αφού
- η καταπίεση αυτή της εξουσίας που σου γαμάει το μυαλό και τη φύση και σε κάνει άλιεν, σου επιφέρει και μαλακισμένενες τέτοιες συμπεριφορές (ζήλια)
- καταφεύγεις κι εσύ σαν προγραμματισμένο, στο να ασκήσεις εξουσία.

Από 17 χρονών μου σπάνε τον πούτσο ένα σωρό μαλακισμένες καριόλες. (καλά η αρχικαριόλα μου τον σπάει από τα πρώτα χρόνια της ζωής μου).
Το συναίσθημα ήταν πολύ ενοχλητικό και καθόλου δεν το έκανα γούστο όπως γράφτηκε πιο πάνω.
Η παράνοια δε, του να σου την πέφτουν
επειδή τους είπες "Εντάξει αγάπη μου, κανένα πρόβλημα" μετά αφού σου έχουν πει ότι πηδήχτηκαν χτες με κάποιον με ύφος ενοχής κιόλας και μπερδεμένο ενοχλητικό συναίσθημα,
σου κάνει εντελώς κουρέλι τα νεύρα.

Οι πρώτες ήταν τυχερές καθώς ο οργανισμός μου παρέμενε πράος. Μπορεί κάποια Ασπεργκεριά που δεν σε αφήνει να μεταβάλεις εύκολα τις ορμόνες σου ήτοι να θυμώσεις και να εξωτερικεύσεις επιθετικότητα. Οπότε ποτέ δεν υπέστησαν καμία συνέπεια για την μαλακισμένη, καθυστερημένη, σκατόψυχη συμπεριφορά τους. Δεν στάθηκε το ίδιο τυχερή μετά από πολλά χρόνια βεβαίως η προτελευταία - που ήταν και πρώην πρεζάκι και την είχε δει τσαμπουκάς στη ζωή μη θεωρώντας ποτέ ότι οφείλει να καλλιεργήσει το πνεύμα της και γενικά τον εαυτό της - δεν γλίτωσε τα μπουκέτα. Μετά ως αναμενόμενο έλεγε δεξιά αριστερά ότι είναι το απόλυτο θύμα. Αν τύχαινε να την έστελνα θα έβγαιναν σήμερα να μιλάνε για γυναικοκτονία.


Το όλο πρόβλημα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εξουσία. Ασπαστείτε και συνεχίστε τη θεάρεστη πορεία σας.

Αυτά.
μπράβο που έχεις αβατάρ, σε αποφεύγω ευκολότερα.
Ποιος σε υπολογίζει;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7463
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 24 Σεπ 2021, 12:28

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:15


Οι πρώτες ήταν τυχερές καθώς ο οργανισμός μου παρέμενε πράος. Μπορεί κάποια Ασπεργκεριά που δεν σε αφήνει να μεταβάλεις εύκολα τις ορμόνες σου ήτοι να θυμώσεις και να εξωτερικεύσεις επιθετικότητα. Οπότε ποτέ δεν υπέστησαν καμία συνέπεια για την μαλακισμένη, καθυστερημένη, σκατόψυχη συμπεριφορά τους. Δεν στάθηκε το ίδιο τυχερή μετά από πολλά χρόνια βεβαίως η προτελευταία - που ήταν και πρώην πρεζάκι και την είχε δει τσαμπουκάς στη ζωή μη θεωρώντας ποτέ ότι οφείλει να καλλιεργήσει το πνεύμα της και γενικά τον εαυτό της - δεν γλίτωσε τα μπουκέτα. Μετά ως αναμενόμενο έλεγε δεξιά αριστερά ότι είναι το απόλυτο θύμα. Αν τύχαινε να την έστελνα θα έβγαιναν σήμερα να μιλάνε για γυναικοκτονία.


Το όλο πρόβλημα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εξουσία. Ασπαστείτε και συνεχίστε τη θεάρεστη πορεία σας.

Αυτά.
το εχω δει στην πραξη απο γνωστο ζευγαρι εκεινη χρηστης ουσιων και αυτος νορμαλ του εκανε την ζωη κολαση
μεχρι να αποφασισει να την χωρισει -

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Σεπ 2021, 12:30

nemo έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:28
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:15


Οι πρώτες ήταν τυχερές καθώς ο οργανισμός μου παρέμενε πράος. Μπορεί κάποια Ασπεργκεριά που δεν σε αφήνει να μεταβάλεις εύκολα τις ορμόνες σου ήτοι να θυμώσεις και να εξωτερικεύσεις επιθετικότητα. Οπότε ποτέ δεν υπέστησαν καμία συνέπεια για την μαλακισμένη, καθυστερημένη, σκατόψυχη συμπεριφορά τους. Δεν στάθηκε το ίδιο τυχερή μετά από πολλά χρόνια βεβαίως η προτελευταία - που ήταν και πρώην πρεζάκι και την είχε δει τσαμπουκάς στη ζωή μη θεωρώντας ποτέ ότι οφείλει να καλλιεργήσει το πνεύμα της και γενικά τον εαυτό της - δεν γλίτωσε τα μπουκέτα. Μετά ως αναμενόμενο έλεγε δεξιά αριστερά ότι είναι το απόλυτο θύμα. Αν τύχαινε να την έστελνα θα έβγαιναν σήμερα να μιλάνε για γυναικοκτονία.


Το όλο πρόβλημα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εξουσία. Ασπαστείτε και συνεχίστε τη θεάρεστη πορεία σας.

Αυτά.
το εχω δει στην πραξη απο γνωστο ζευγαρι εκεινη χρηστης ουσιων και αυτος νορμαλ του εκανε την ζωη κολαση
μεχρι να αποφασισει να την χωρισει -
Ποτέ δεν το θεώρησα πρόβλημα να ήταν ο άλλος πρώην. ίσα ίσα που θεωρούσα ότι μπορεί να είναι και πιο δυνατά αλλά και πιο εντάξει άτομα. Υπάρχουν οι περιπτώσεις όπου σαφώς ισχύει αυτό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Σεπ 2021, 12:36

Ένα θέμα είναι ότι πότε θα επικαλεστείς τη φύση του ανθρώπου και θα παραμερίσεις την εξέλιξη και τον πολιτισμό (λες και δεν είναι μέρος της φύσης ότι το είδος αυτό έκανε πολιτισμό) και άλλες φορές θα επικαλεστείς τον πολιτισμό και την εξέλιξη που πλέον μας διαφοροποιεί από το πρωτόγονο.
αυτό είναι που λέμε ό,τι του φανεί του λολοστεφανή.
Πάτε να δικαιολογήσετε τη ζήλια και πιθανώς παρακάτω να πείτε ότι σε όλο το ζωικό βασίλειο συμβαίνει (που δεν είναι έτσι). Αν η ζήλια φέρει καταστάσεις τραγικές, το επιχείρημα μετά θα είναι, "μα δεν είμαστε ζώα και πρωτόγονοι. ας φερθεί πολιτισμένα κάποιος και ας φύγει ας πούμε".
κανένας δεν πιάνει το πως έχει εισχωρήσει η εξουσία μέσα του και πόσο την διατηρεί και την ανανεώνει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Σεπ 2021, 12:45

Πολύ σωστά βγήκε η λέξη γυναικοκτονία γιατί πρέπει να τη διαχωρίσουμε απο την ανθρωποκτονία, έχουμε ζωοκτονία γυναικοκτονία και ανθρωποκτονία, μην τα μπλέκουμε.
Ειχαμε 14 γυναικοκτονίες το 2020 ενώ το 2017 ειχαμε 25.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35279
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Σεπ 2021, 12:47

Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:41
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Σεπ 2021, 08:30
Naida έγραψε:
24 Σεπ 2021, 08:08


Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι δολοφονίες στα πλαίσια του οργανωμένου εγκλήματος; είναι το χαρακτηριστικό του εγκλήματος που το διαφοροποιεί και μιλάμε για γυναικοκτονίες.
Επίσης εάν ήταν ένας ο δράστης αυτών των 9 γυναικοκτονιών και σχετιζόταν και με τις 9 σαν σύντροφος, θα τον ονομάζαμε σίριαλ κιλερ που σκοτώνει τι;
και ο dean corrl βασάνισε, βίασε και σκότωσε 35 νέα αγόρια μέσα σε τρία χρόνια. Δεν χρειαζόταν να το πούνε κάπως λόγω του φύλου, δηλαδή τα εγκλήματα από μόνα τους είναι φρικιαστικά. Αντε λόγω χαρακτήρα να τα πούνε lust crimes. Και δεν είναι όλες οι υπόλοιπες δολοφονίες προφανώς μαφιόζων, απλά οι άντρες συνήθως σκοτώνουν άλλους άντρες για διάφορους λόγους, που έχουν συνήθως σχέση με τον έλεγχο, την εξουσία, την μαγκιά, κλπ. Ε σε αυτά τα πλαίσια την πληρώνουν και οι γυναίκες.
Οι οποίες μεγαλώνουν αγόρια και συνήθως τα μεγαλώνουν αυτές 100%. Άρα κάπου υπάρχει και το θέμα του μαλακισμένου μεγαλώματος.

Τέλος αυτό που λέμε "πατριαρχία" το καλλιεργούν και το διατηρούν εξίσου οι γυναίκες. Όλες οι γυναίκες.
O μεγαλύτερος αντίπαλος του φεμινισμού είναι οι μάνες των ανδρών.Πόσες θα πάρουν το μέρος της νύφης τους σε μια διαμάχη με τo γιό τους; :lol:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Σεπ 2021, 12:49

πατησιωτης έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:47
Χαοτικός έγραψε:
24 Σεπ 2021, 11:41
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Σεπ 2021, 08:30

και ο dean corrl βασάνισε, βίασε και σκότωσε 35 νέα αγόρια μέσα σε τρία χρόνια. Δεν χρειαζόταν να το πούνε κάπως λόγω του φύλου, δηλαδή τα εγκλήματα από μόνα τους είναι φρικιαστικά. Αντε λόγω χαρακτήρα να τα πούνε lust crimes. Και δεν είναι όλες οι υπόλοιπες δολοφονίες προφανώς μαφιόζων, απλά οι άντρες συνήθως σκοτώνουν άλλους άντρες για διάφορους λόγους, που έχουν συνήθως σχέση με τον έλεγχο, την εξουσία, την μαγκιά, κλπ. Ε σε αυτά τα πλαίσια την πληρώνουν και οι γυναίκες.
Οι οποίες μεγαλώνουν αγόρια και συνήθως τα μεγαλώνουν αυτές 100%. Άρα κάπου υπάρχει και το θέμα του μαλακισμένου μεγαλώματος.

Τέλος αυτό που λέμε "πατριαρχία" το καλλιεργούν και το διατηρούν εξίσου οι γυναίκες. Όλες οι γυναίκες.
O μεγαλύτερος αντίπαλος του φεμινισμού είναι οι μάνες των ανδρών.Πόσες θα πάρουν το μέρος της νύφης τους σε μια διαμάχη με τo γιό τους; :lol:
Το έχω ξαναπεί. Είναι αιτία πολλών κακών που φέρουν τα αγόρια.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Σεπ 2021, 12:56

Το 2021 το ανθρώπινο είδος ανακαλύπτει οτι ο άντρας είναι πιο δυνατός και μπορεί να κάνει ζημιά σε μια γυναίκα.
Μέχρι τώρα στα 300.000 χρονια του ο Χομο Σαπιενς δεν το είχε καταλάβει και δεν πήρε μέτρα.
Επίσης και τα άλλα είδη θηλαστικών έχουν ως δυνατότερο το αρσενικό από ομαδικό λάθος της εξέλιξης.
Κατι εκατομμυρια χρονια αυτο δεν άλλαξε αλλά ηρθε η ωρα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ρόδος: Εν ψυχρώ δολοφονία 30χρονης στη μέση του δρόμου - Αυτοκτόνησε ο δράστης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Σεπ 2021, 13:01

vantono έγραψε:
24 Σεπ 2021, 12:04
[

Κι εγώ αυτό κάνω, τι να γίνει!
Εικόνα

Που και που με καταλαβαινει βεβαια και μου λεει, ξεκόλλα σε καταλάβαμε, μην κάνεις οτι ζηλεύεις. :smt005:
Μπορει και να μπλοφάρει βέβαια, γι'αυτο και συνεχίζω να το παιζω ζηλιάρης, δεν το παραταω.
Μια φορα που οντως ειχα ζηλεψει στα σοβαρά όμως (απο τις απειροελαχιστες φορες που μου συμβαινει), με πηρε και εκεινη στα σοβαρα. Δεν μου ειπε "μην το παιζεις ζηλιαρης". Παιζει να καταλαβαινει πότε το κανω προσποιητά και πότε όχι. :003:

Εμένα το αντίθετο, προσποιείται ότι δεν ζηλεύει και φαίνεται που βγάζει καπνούς από τ' αυτιά :lol:
Αλλά το ωραίο να υπάρχει αυτό το πείραγμα της ζήλιας όχι το αληθινό που είναι νεύρα, τσακωμοι, μούτρα κτλ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών