Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 18:19

Δεδομενου οτι η δραστης ειναι κατα πιθανοτητα γνωστη του θυματος και οτι η περιοχη εχει πολλες καμερες ασφαλειας, ειναι θεμα χρονου η συλληψη της.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Μάιος 2020, 18:19

Παντως το συγκεκριμένο βρωμάει αντιζηλεια.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Μάιος 2020, 18:21

διαβαζω πως στις βιτριολιστριες ηταν πολυ μικρες οι ποινες στα χρονια που ηταν στις δοξες της η μεθοδος
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2020, 18:21

Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:15
Μια φορα στη δουλεια ενας συνάδελφος μου κάηκε με νερό κόλλησε η μπλούζα πανω, κόντεψα να ξερασω τα συκώτια μου μεχρι να ερθει το ΕΚΑΒ.
Κι εγώ είχα γίνει λαμπάδα σε κάποια φάση αλλά από δική μου βλακεία. Ευτυχώς που ήταν ψύχραιμη η μάνα μου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 20 Μάιος 2020, 18:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:21
Cecily Anne έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:15
Μια φορα στη δουλεια ενας συνάδελφος μου κάηκε με νερό κόλλησε η μπλούζα πανω, κόντεψα να ξερασω τα συκώτια μου μεχρι να ερθει το ΕΚΑΒ.
Κι εγώ είχα γίνει λαμπάδα σε κάποια φάση αλλά από δική μου βλακεία. Ευτυχώς που ήταν ψύχραιμη η μάνα μου.
Πλακα πλακα ειχα μπει στην ομάδα πυρασφάλειας ενα φεγγάρι.

Αν και ειχα ζητήσει πρώτες βοήθειες, θελω να κανω κανα σεμινάριο καποια στιγμη. Απορω που το συγκεκριμένο δεν διδάσκεται στα σχολεία.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 20 Μάιος 2020, 18:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:37


Μέγα λάθος.

Στατιστικά αυτοί που χρησιμοποιούν οξύ στο πρόσωπο των γυναικών ως μέσο εκδίκησης, είναι οι άνδρες.
Είναι από τους κλασσικούς τρόπους τιμωρίας στον ισλαμικό κόσμο και πιο συγκεκριμένα στο Hνωμένο Βασίλειο.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 18:32

« Η δεσποινίς Β.Δ. ηλικίας εικοσιτεσσάρων ετών, έρριψεν βιτριόλι εις την κεφαλήν του νεαρού Κ.Η. και του κατέστρεψε το πρόσωπον. Η νεαρά συνελήφθη υπό αστυνομικών οργάνων και οδηγήθη είς τον εισαγγελέα, καθώς το θύμα της επιθέσεως κατέθεσεν μήνυσιν έναντίον της. Οι λόγοι της πράξεως αυτής δεν έχουν διευκρινισθεί πλήρως, αλλά πάντως εικάζεται ότι πρόκειται περί αντεκδικήσεως δι΄ αθέτησιν υποσχέσεως γάμου εκ μέρους του νεαρού θύματος προς την δράστιδα »

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2020, 18:37

blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:32
« Η δεσποινίς Β.Δ. ηλικίας εικοσιτεσσάρων ετών, έρριψεν βιτριόλι εις την κεφαλήν του νεαρού Κ.Η. και του κατέστρεψε το πρόσωπον. Η νεαρά συνελήφθη υπό αστυνομικών οργάνων και οδηγήθη είς τον εισαγγελέα, καθώς το θύμα της επιθέσεως κατέθεσεν μήνυσιν έναντίον της. Οι λόγοι της πράξεως αυτής δεν έχουν διευκρινισθεί πλήρως, αλλά πάντως εικάζεται ότι πρόκειται περί αντεκδικήσεως δι΄ αθέτησιν υποσχέσεως γάμου εκ μέρους του νεαρού θύματος προς την δράστιδα »
Με το που έγινε λόγος για σύγχρονο Πακιστάν όλοι το γύρισαν στην στην αρχαιολογία. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Μάιος 2020, 18:38

Parrot έγραψε:
20 Μάιος 2020, 17:56
Γράφει στο wiki ότι το βιτριόλι (θειϊκό οξύ) χρησιμοποιειται κυρίως στην χημική βιομηχανία,
για υγρά μπαταριών, στην κατεργασία ορυκτών, στη διϋλιση πετρελαίου κλπ.
Πώς κυκλοφορεί μια τέτοια επικίνδυνη ουσία ελεύθερα στο λιανικό εμπόριο;
Δεν θα έπρεπε να είναι η πρόσβαση περιορισμένη και ελεγχόμενη;
δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρεις μια μπαταρία αυτοκινήτου.

Επίσης αν και λένε βιτριόλι μπορεί να είναι κάποιο άλλο οξύ, π.χ. υδροχλώριο γνωστό και ως άκουα φόρτε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2020, 18:40

Σε κάθε περίπτωση παίδες, επειδή τελικώς δεν έχει και τόσο σημασία το φύλο αλλά η πρόθεση, ποια ποινή θεωρείτε ως αρμόζουσα σε αυτές τις περιπτώσεις;

Ανεξαρτήτως του αν ο δράστης είναι άντρας ή γυναίκα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Μάιος 2020, 18:42

25 χρονια το λιγοτερο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 16094
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 20 Μάιος 2020, 18:42

Κριμα την κοπέλα
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 20 Μάιος 2020, 18:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:40
Σε κάθε περίπτωση παίδες, επειδή τελικώς δεν έχει και τόσο σημασία το φύλο αλλά η πρόθεση, ποια ποινή θεωρείτε ως αρμόζουσα σε αυτές τις περιπτώσεις;

Ανεξαρτήτως του αν ο δράστης είναι άντρας ή γυναίκα.
Η ανωτάτη.
Παρόμοια με των δραστών της υπόθεσης Τοπαλούδη.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 20 Μάιος 2020, 18:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:37
blackpaint έγραψε:
20 Μάιος 2020, 18:32
« Η δεσποινίς Β.Δ. ηλικίας εικοσιτεσσάρων ετών, έρριψεν βιτριόλι εις την κεφαλήν του νεαρού Κ.Η. και του κατέστρεψε το πρόσωπον. Η νεαρά συνελήφθη υπό αστυνομικών οργάνων και οδηγήθη είς τον εισαγγελέα, καθώς το θύμα της επιθέσεως κατέθεσεν μήνυσιν έναντίον της. Οι λόγοι της πράξεως αυτής δεν έχουν διευκρινισθεί πλήρως, αλλά πάντως εικάζεται ότι πρόκειται περί αντεκδικήσεως δι΄ αθέτησιν υποσχέσεως γάμου εκ μέρους του νεαρού θύματος προς την δράστιδα »
Με το που έγινε λόγος για σύγχρονο Πακιστάν όλοι το γύρισαν στην στην αρχαιολογία. :lol:
Δεν ειμαστε στο Πακισταν ομως και η υποθεση φερει τα χαρακτηριστικα της ερωτικης αντιζηλειας. Το δε αστειο που εγραψες "στον ισλαμικο κοσμο και ιδιαιτερα στην Βρεττανια" ειναι κι αυτο ακυρο, γιατι στη Βρεττανια και τα θυματα και οι θυτες ειναι κυριως αντρες και μελη συμμοριων.
Δεν χωρανε λοιπον οι ισλαμοφοβικες σου παπαριες στο νημα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επίθεση με βιτριόλι σε 34χρονη γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Μάιος 2020, 18:45

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Γιατί εκ των πραγμάτων, στις περισσότερες περιπτώσεις καταστρέφεται η ζωή των θυμάτων.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών