Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14223
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 27 Νοέμ 2023, 22:21

Υπάρχει μεγαλύτερο μπουρδελο παγκοσμιως απο την Ελληνικη "δικαιοσύνη"?

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49330
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Νοέμ 2023, 22:29

Golden Age έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 15:55
Ο οποίος είχε απασχολήσει τις τελευταίες ημέρες την επικαιρότητα για απόπειρες βιασμών
Συνελήφθη ο Σύρος “Δράκος των Εξαρχείων”: Σύριος που είχε καταδικασθεί για βιασμούς και στο παρελθόν αλλά δεν απελάθηκε


22 Νοεμβρίου 2023

Συνελήφθη το βράδυ της Τρίτης ο «δράκος των Εξαρχείων στην πλατεία Κάνιγγος και αυτή την ώρα οδηγείται στα γραφεία της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Αθηνών.

Ο «δράκος των Εξαρχείων» είναι ένας νεαρός Σύρος που μέχρι τον Αύγουστο ήταν έγκλειστος στις φυλακές Γρεβενών για σεξουαλικής φύσεως αδικήματα, είναι ο «δράκος των Εξαρχείων».

Όπως προκύπτει από την έρευνα των αρχών ο συγκεκριμένος άντρας που ήταν έγκλειστος στις φυλακές Γρεβενών, καθώς είχε επιχειρήσει ένα χρόνο πριν να βιάσει μια 70χρονη αλλοδαπή στην περιοχή του Αλίμου, έχει πραγματοποιήσει τέσσερις επιθέσεις σε 72 ώρες με θύματα τρεις γυναίκες, ανάμεσα τους μία δικηγόρος μία γιατρός και ένα 13χρονό κοριτσάκι.

Γεγονός που εγείρει ερωτήματα σχετικά με τις πολιτικές των ελληνικών αρχών όσο αφορά λαθρομετανάστες που φτάνουν στην χώρα και εγκληματούν. Ενώ δεν μπορεί κανείς να αναρωτηθεί εάν ο συγκεκριμένος ανήκει σε αυτούς που έχουν λάβει άσυλο από την ελληνική πολιτεία

https://newsfire.gr/synelifthi-o-syros- ... W_CSyiPgZU
Να του γίνει αυστηρότατη σύσταση!
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49330
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 27 Νοέμ 2023, 22:30

nowhere έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:52
Isildur έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:34
Περιστασιακός, αλλά περήφανος, μεσιέ. Όποτε έκρινα ότι έπρεπε, το έκανα. Όποτε όχι, έφαγαν μαύρο. Κι όταν ψηφίζεις κάποιον ελπίζοντας για κάτι, έχεις σίγουρα πολύ μεγαλύτερο δικαίωμα να τον κρίνεις από κάποιους άλλους, όπως πχ τους απέχοντες.
εννοείται.όπως ένας που έχει στείλει λεφτά σε 5 νιγηριανούς πρίγκηπες μπορεί να κρίνει καλύτερα απ όσους πετάνε τα ιμέιλ
:lol:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6748
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Νοέμ 2023, 22:47

Golden Age έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 21:14
pylothess έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:40
Golden Age έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 15:55
Ο οποίος είχε απασχολήσει τις τελευταίες ημέρες την επικαιρότητα για απόπειρες βιασμών

Πρέπει να είναι συγχωριανός του Κυριάκου Παπαχρόνη
Εντάξει, αφού υπήρξαν εγχώριοι τί πειράζει να υπάρξουν και εισαγόμενοι;
Σε κάθε φυλή/έθνος υπάρχουν τέτοια φαινόμενα. Όσο υπάρχουν τα αίτια που γεννούν την προσφυγιά και την μετανάστευση θα έχουμε και εισαγόμενους δράκους παρέα με τους εγχώριους. Πάντως διαχωρίζω την θέση μου και λέω αυθαίρετα ότι φταίει το σύστημα για τους δράκους. Μπορεί να μην φταίει μόνο το σύστημα αλλά και η βιολογία για τέτοια φαινόμενα. Δεν είμαι ψυχίατρος ,δεν εκφέρω άποψη.

Είμαι όμως μετανάστης στον τόπο μου .Εγκατέλειψα την πόλη μου και πήγα σε νησί για να δουλέψω. Κατά κάποιο τρόπο είμαι και εγώ μετανάστης.
Υπήρξαν και δεύτερης γενιάς μετανάστες που γεννήθηκαν σε εκείνο το νησί. Ποιος είναι ο ντόπιος και ποιος ο ξένος σε αυτή την περίπτωση;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 27 Νοέμ 2023, 23:27

pylothess έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 22:47
Golden Age έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 21:14
pylothess έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 12:40


Πρέπει να είναι συγχωριανός του Κυριάκου Παπαχρόνη
Εντάξει, αφού υπήρξαν εγχώριοι τί πειράζει να υπάρξουν και εισαγόμενοι;
Σε κάθε φυλή/έθνος υπάρχουν τέτοια φαινόμενα. Όσο υπάρχουν τα αίτια που γεννούν την προσφυγιά και την μετανάστευση θα έχουμε και εισαγόμενους δράκους παρέα με τους εγχώριους. Πάντως διαχωρίζω την θέση μου και λέω αυθαίρετα ότι φταίει το σύστημα για τους δράκους. Μπορεί να μην φταίει μόνο το σύστημα αλλά και η βιολογία για τέτοια φαινόμενα. Δεν είμαι ψυχίατρος ,δεν εκφέρω άποψη.

Είμαι όμως μετανάστης στον τόπο μου .Εγκατέλειψα την πόλη μου και πήγα σε νησί για να δουλέψω. Κατά κάποιο τρόπο είμαι και εγώ μετανάστης.
Υπήρξαν και δεύτερης γενιάς μετανάστες που γεννήθηκαν σε εκείνο το νησί. Ποιος είναι ο ντόπιος και ποιος ο ξένος σε αυτή την περίπτωση;
Οι εισαγόμενοι έρχονται χάρη στην πολιτική των ανοιχτών συνόρων.

Η εσωτερική μετανάστευση είναι μια άλλη ιστορία. Με την ίδια λογική και γειτονιά αν αλλάξεις, "μετανάστης" είσαι. Αλλά έτσι δεν βγάζουμε άκρη σε θέματα ουσίας.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6748
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Συνελήφθη ο "δράκος των Εξαρχείων"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 28 Νοέμ 2023, 00:07

Golden Age έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 23:27
pylothess έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 22:47
Golden Age έγραψε:
27 Νοέμ 2023, 21:14


Εντάξει, αφού υπήρξαν εγχώριοι τί πειράζει να υπάρξουν και εισαγόμενοι;
Σε κάθε φυλή/έθνος υπάρχουν τέτοια φαινόμενα. Όσο υπάρχουν τα αίτια που γεννούν την προσφυγιά και την μετανάστευση θα έχουμε και εισαγόμενους δράκους παρέα με τους εγχώριους. Πάντως διαχωρίζω την θέση μου και λέω αυθαίρετα ότι φταίει το σύστημα για τους δράκους. Μπορεί να μην φταίει μόνο το σύστημα αλλά και η βιολογία για τέτοια φαινόμενα. Δεν είμαι ψυχίατρος ,δεν εκφέρω άποψη.

Είμαι όμως μετανάστης στον τόπο μου .Εγκατέλειψα την πόλη μου και πήγα σε νησί για να δουλέψω. Κατά κάποιο τρόπο είμαι και εγώ μετανάστης.
Υπήρξαν και δεύτερης γενιάς μετανάστες που γεννήθηκαν σε εκείνο το νησί. Ποιος είναι ο ντόπιος και ποιος ο ξένος σε αυτή την περίπτωση;
Οι εισαγόμενοι έρχονται χάρη στην πολιτική των ανοιχτών συνόρων.

Η εσωτερική μετανάστευση είναι μια άλλη ιστορία. Με την ίδια λογική και γειτονιά αν αλλάξεις, "μετανάστης" είσαι. Αλλά έτσι δεν βγάζουμε άκρη σε θέματα ουσίας.
Η πολιτική ανοιχτών συνόρων είναι απότοκος του ίδιου καπιταλιστικού συστήματος. Οι Ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις γεννάνε πρόσφυγες. Βέβαια το ιδανικό θα ήταν να καθίσουνε στα σπίτια τους και να κάνουνε επανάσταση να διώξουν τους τυράννους από τον τόπο τους. Η οικονομική ανέχεια οδήγησε του Έλληνες να μεταναστεύσουν σε ΗΠΑ, σε Γερμανία, Καναδά , Αυστραλία κ.τ.λ. Έχω αλλάξει γειτονιά στα 13 μου αλλά πάλι εντός του ίδιου δήμου . Δεν ξέρω αν θεωρούμαι μετανάστης.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών