Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41054
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 22:37

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:33
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:30
Kauldron έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:02


Οτι το συκώτι σου δε θα γίνει ποτέ άνθρωπος, αλλά αυτό θα γίνει, και μάλιστα πολύ σύντομα. Το να λές "α, το σκότωσα πριν γίνει άνθρωπος, οπότε δε μετράει", είναι μη αποδεκτό. Με την ίδια λογική, μπορείς να πείς οτι ούτε το γεννημένο μωρό είναι άνθρωπος, αφού ούτε μιλάει, ούτε σκέφτεται σαν άνθρωπος. Πώς ορίζεις το τί είναι ο άνθρωπος?
Και το σπερματοζωάριο θα γίνει άνθρωπος αλλά δεν νομίζω να το βλέπεις ως άνθρωπο (διαφορετικά μάλλον έχεις πρόβλημα).
όχι ψιλικατζή το σπερματοζωάριο δεν θα γίνει ποτέ άνθρωπος
Κάποιος πρέπει να σου διδάξει πώς γίνονται τα παιδιά. Άσε λίγο το φόρουμ και πιάσε κανένα βιβλίο. Δεν είναι κακό να ψήνεις μπιφτέκια στα Burger King αλλά είναι κακό να μιλάς με αφ' υψηλού ύφος όταν είσαι λειτουργικά αγράμματος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71005
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2020, 22:39

Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:16
Σε κάθε περίπτωση παίδες, καλό είναι να ξεκαθαρίζουμε ότι είτε στα "εθνικά" είτε στα "λαϊκά" κράτη, υπάρχουν κάποιοι μυστήριοι που βλέπουν τις γυναίκες ως μηχανές τεκνοποίησης που πρέπει να εκμεταλλευτούν όσο είναι καινούργιες.

Ελπίζω να μην ανήκετε σ' αυτήν την κατηγορία γιατί παίζει και η επανάσταση των μηχανών στη φάση. :D
Δηλαδὴ εἶναι κακὸ νὰ ἐνημερώνεται ἡ γυναῖκα γιὰ τὸ ὅτι ὁ τοκετὸς εἶναι ἀσφαλέστερος σὲ μικρὴ ἠλικία; Ὑπὸ αὐτὴ τὴν ἔννοια καὶ οἱ μουσουλμανικὲς κοινωνίες εἶναι υγιέστερες τῶν δυτικῶν, ὅπου οἱ ἐπιπτώσεις τοῦ φιλελεύθερου ἀτομοκεντρισμοῦ εἶναι ὀρατές. Ἐν πάση περιπτώσει, ὅλα τὰ ζητήματα σχετικὰ μὲ τὴ λειτουργία τῆς κοινωνίας εἶναι εξόχως ἰδεολογικά-κοσμοθεωρητικά, ἐξαρτᾶται ἀπὸ ποιὰ σκοπιὰ τὰ βλέπεις.
Από τη σκοπιά της γυναίκας, φυσικά.
Υποθέτω ότι οι περισσότερες γυναίκες ξέρουν ότι η εγκυμοσύνη γενικώς είναι ασφαλέστερη σε μικρή ηλικία.
Όπως ξέρουν και τους τρόπους με τους οποίους προκύπτει. Τα ίδια δηλαδή που ξέρουν και οι άντρες.

Οπότε, όσοι θεωρούν τις μουσουλμανικές κοινωνίες υγιέστερες των δυτικών, ας πάνε να ζήσουν εκεί ή ας παντρευτούν μουσουλμάνες εδώ.
Gavalas for President! :grfl:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24942
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 22:40

blackpaint έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:26


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. :D
Παρακαλω. Ανακεφαλαιωνοντας, οι παπαριες λοιπον, ειναι τα ψευδη στοιχεια που διαδιδουν αυτες οι δεξιες οργανωσεις, με σκοπο να αποθαρρυνουν και να τρομοκρατησουν τις γυναικες. Οι ερευνες δειχνουν πως οι γυναικες νοιωθουν ανακουφιση οταν τερματιζουν μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη και σπανια αλλαζουν γνωμη οταν οι γιατροι προσπαθουν να τις εκμεταλλευτουν συναισθηματικα για να μην διακοψουν την εγκυμοσυνη.
ρε τους παλιανθρώπους

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24942
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 22:41

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:37
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:33
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:30


Και το σπερματοζωάριο θα γίνει άνθρωπος αλλά δεν νομίζω να το βλέπεις ως άνθρωπο (διαφορετικά μάλλον έχεις πρόβλημα).
όχι ψιλικατζή το σπερματοζωάριο δεν θα γίνει ποτέ άνθρωπος
Κάποιος πρέπει να σου διδάξει πώς γίνονται τα παιδιά. Άσε λίγο το φόρουμ και πιάσε κανένα βιβλίο. Δεν είναι κακό να ψήνεις μπιφτέκια στα Burger King αλλά είναι κακό να μιλάς με αφ' υψηλού ύφος όταν είσαι λειτουργικά αγράμματος.
ψιλικατζή δεν ανοίγεις εσύ κανένα βιβλίο να δεις ότι το σπερματοζωάριο δεν θα γίνει ποτέ άνθρωπος. Ειδικά τα δικά σου δεν έχουν ελπίδα λέμε

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71005
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2020, 22:42

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:27
Πείτε την άποψη σας για μια αφίσα σ' αυτό το σκεπτικό. Συμφωνείτε ή όχι;

Εικόνα
Εγώ τη βρίσκω πολύ σωστή.


Λάθος δεν είδα το νυστέρι.
Θα μπορούσε να ήταν πιο σωστη.
Μα η άμβλωση προϋποθέτει "νυστέρι" (ασχέτως αν αυτό που έβαλα, ίσως να μην είναι το σωστό).

Χωρίς το νυστέρι θα ήταν κύηση. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2020, 22:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:42


Μα η άμβλωση προϋποθέτει "νυστέρι" (ασχέτως αν αυτό που έβαλα, ίσως να μην είναι το σωστό).

Χωρίς το νυστέρι θα ήταν κύηση. :lol:
Νυστέρι δεν προϋποθέτει αλλά καταλαβαίνω πως το λες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71005
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2020, 22:44

blackpaint έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:26


Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. :D
Παρακαλω. Ανακεφαλαιωνοντας, οι παπαριες λοιπον, ειναι τα ψευδη στοιχεια που διαδιδουν αυτες οι δεξιες οργανωσεις, με σκοπο να αποθαρρυνουν και να τρομοκρατησουν τις γυναικες. Οι ερευνες δειχνουν πως οι γυναικες νοιωθουν ανακουφιση οταν τερματιζουν μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη και σπανια αλλαζουν γνωμη οταν οι γιατροι προσπαθουν να τις εκμεταλλευτουν συναισθηματικα για να μην διακοψουν την εγκυμοσυνη.
Μπλάκι, άσε τις χαριτωμενιές με μένα, έχω πολύ μεγαλύτερο αϊκιού από τα βλαμμένα της πλατείας.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 13 Ιαν 2020, 22:45

Otto Weininger έγραψε:
13 Ιαν 2020, 20:38
Και για σοβαρευτούμε. Δεν θα μπορούσα να ειμαι σε καμία περίπτωση ολοκληρωτικά κατά των εκτρώσεων.
Δηλαδή όσοι είναι κατά, είναι κατά και σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης από βιασμό πχ ;
Είναι κατά και σε περιπτώσεις που γνωρίζεις ότι το παιδί θα γεννηθεί με σοβαρή ανωμαλία;
Το επιχείρημα σου είναι εντελώς άστοχο. Οι εκτρώσεις λόγω εγκυμοσύνης από βιασμό είναι απειροελάχιστες, 1% του συνόλου.
Όσο για το δεύτερο υπάρχει μια τεράστια διαφορά μεταξύ του "κάνω έκτρωση γιατί το παιδί μου θα γεννιόταν με σοβαρή ανωμαλία" και "κάνω έκτρωση γιατί δεν θέλω να αντιμετωπίσω τις συνέπειες των πράξεών μου", δεν μιλάμε για το ίδιο θέμα. Εγώ προσωπικά θα ήμουν υπέρ σε μια τέτοια περίπτωση. Και πάλι όμως μιλάμε για πολύ μικρό ποσοστό επί του συνόλου.

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 13 Ιαν 2020, 22:47

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2020, 17:40
Κι εγώ που είμαι φουλ κατά των εκτρώσεων
δεν την θεωρώ ωραία αφίσα να περνάει μηνύματα.
Τωρα σε συμπαθησα ακομη περισσοτερο (πχωρουμικα εε).
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Άβαταρ μέλους
Αἰακίδης Αἰχμητὴς
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: 10 Δεκ 2019, 22:27
Phorum.gr user: Aspetos
Επικοινωνία:

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αἰακίδης Αἰχμητὴς » 13 Ιαν 2020, 22:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:39
Αἰακίδης Αἰχμητὴς έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:16
Σε κάθε περίπτωση παίδες, καλό είναι να ξεκαθαρίζουμε ότι είτε στα "εθνικά" είτε στα "λαϊκά" κράτη, υπάρχουν κάποιοι μυστήριοι που βλέπουν τις γυναίκες ως μηχανές τεκνοποίησης που πρέπει να εκμεταλλευτούν όσο είναι καινούργιες.

Ελπίζω να μην ανήκετε σ' αυτήν την κατηγορία γιατί παίζει και η επανάσταση των μηχανών στη φάση. :D
Δηλαδὴ εἶναι κακὸ νὰ ἐνημερώνεται ἡ γυναῖκα γιὰ τὸ ὅτι ὁ τοκετὸς εἶναι ἀσφαλέστερος σὲ μικρὴ ἠλικία; Ὑπὸ αὐτὴ τὴν ἔννοια καὶ οἱ μουσουλμανικὲς κοινωνίες εἶναι υγιέστερες τῶν δυτικῶν, ὅπου οἱ ἐπιπτώσεις τοῦ φιλελεύθερου ἀτομοκεντρισμοῦ εἶναι ὀρατές. Ἐν πάση περιπτώσει, ὅλα τὰ ζητήματα σχετικὰ μὲ τὴ λειτουργία τῆς κοινωνίας εἶναι εξόχως ἰδεολογικά-κοσμοθεωρητικά, ἐξαρτᾶται ἀπὸ ποιὰ σκοπιὰ τὰ βλέπεις.
Από τη σκοπιά της γυναίκας, φυσικά.
Υποθέτω ότι οι περισσότερες γυναίκες ξέρουν ότι η εγκυμοσύνη γενικώς είναι ασφαλέστερη σε μικρή ηλικία.
Όπως ξέρουν και τους τρόπους με τους οποίους προκύπτει. Τα ίδια δηλαδή που ξέρουν και οι άντρες.

Οπότε, όσοι θεωρούν τις μουσουλμανικές κοινωνίες υγιέστερες των δυτικών, ας πάνε να ζήσουν εκεί ή ας παντρευτούν μουσουλμάνες εδώ.
Ἀπὸ τὴ σκοπιὰ τῆς ΓΑΛΗΣ θὲς νὰ πεῖς. Μὴν σκᾶς πάντως, οἱ φιλελεύθεροι ποὺ κάνουν κουμάντο ἐδῶ καὶ ανὰ τὴ Δύση ἀντιτίθενται στὴν πολυτεκνία καὶ τὴν οἰκογένεια, φροντίζοντας παράλληλα γιὰ τὴν ἐγκατάσταση στὶς χῶρες τους ἐξωευρωπαϊκῶν πληθυσμῶν, ποὺ δὲν συμμερίζονται τὴ νεκροφιλία καὶ τὰ παραπλήσια βίτσια τους. :D

Άβαταρ μέλους
ΓΕΣΑΡ
Δημοσιεύσεις: 1175
Εγγραφή: 09 Φεβ 2019, 11:30

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΕΣΑΡ » 13 Ιαν 2020, 22:49

taliban έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:03
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 20:53


Δεν υπάρχει κανένας -μη ψυχοπαθής- άνθρωπος στον πλανήτη που να είναι «υπέρ» των αμβλώσεων, όλοι όσοι όμως ζούμε στον 21ο και όχι στον 11ο αιώνα, θέλουμε να έχει την δυνατότητα άμβλωσης μια γυναίκα.

Πρέπει λίγο να διαχωρίσετε στο μυαλό σας την υπεράσπιση μιας επιλογής από την επιθυμία να συμβαίνει κάτι. Καμμιά γυναίκα δεν θέλει να πρέπει να κάνει έκτρωση.

Και το δημογραφικό δεν λύνεται με υποχρέωση γέννησης ανεπιθύμητων παιδιών.
δεν προκύπτει από πουθενά τέτοιο δικαίωμα της γυναίκας να αποφασίσει για τη ζωή του παιδιού της.
επίσης δε μιλάμε καν για τον 11ο αιώνα αλλά για τον 20ο αυτές οι εγκληματικές ηλιθιότητες υπάρχουν μερικές δεκαετίες μόνο.
Ποιος αποφασίζει ή έχει το δικαίωμα? Ο βιαστής ή ο εκάστοτε μουλάς;
Σταματηστε την μαλακιά με τους βιασμούς,βρείτε κανένα σοβαρό επιχείρημα. Οι εκτρώσεις λόγω εγκυμοσύνης από βιασμό είναι απειροελάχιστο ποσοστό, στατιστικά αμελητέο

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιαν 2020, 22:49

περαστικος έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:47
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2020, 17:40
Κι εγώ που είμαι φουλ κατά των εκτρώσεων
δεν την θεωρώ ωραία αφίσα να περνάει μηνύματα.
Τωρα σε συμπαθησα ακομη περισσοτερο (πχωρουμικα εε).
Ευχαριστώ, φορουμικως βέβαια :D
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71005
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Ιαν 2020, 22:50

ΓΕΣΑΡ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:45
Otto Weininger έγραψε:
13 Ιαν 2020, 20:38
Και για σοβαρευτούμε. Δεν θα μπορούσα να ειμαι σε καμία περίπτωση ολοκληρωτικά κατά των εκτρώσεων.
Δηλαδή όσοι είναι κατά, είναι κατά και σε περιπτώσεις εγκυμοσύνης από βιασμό πχ ;
Είναι κατά και σε περιπτώσεις που γνωρίζεις ότι το παιδί θα γεννηθεί με σοβαρή ανωμαλία;
Το επιχείρημα σου είναι εντελώς άστοχο. Οι εκτρώσεις λόγω εγκυμοσύνης από βιασμό είναι απειροελάχιστες, 1% του συνόλου.
Όσο για το δεύτερο υπάρχει μια τεράστια διαφορά μεταξύ του "κάνω έκτρωση γιατί το παιδί μου θα γεννιόταν με σοβαρή ανωμαλία" και "κάνω έκτρωση γιατί δεν θέλω να αντιμετωπίσω τις συνέπειες των πράξεών μου", δεν μιλάμε για το ίδιο θέμα. Εγώ προσωπικά θα ήμουν υπέρ σε μια τέτοια περίπτωση. Και πάλι όμως μιλάμε για πολύ μικρό ποσοστό επί του συνόλου.
Το "κάνω έκτρωση επειδή δεν μπορώ να αναλάβω μόνη μου τις συνέπειες των πράξεων μου" παίζει ως υπόθεση;

Αυτό που εννοώ είναι ότι σε πολλές περιπτώσεις ο έτερος "δολοφόνος" κάπου εξαφανίζεται από την εικόνα γιατί δεν θέλει καν να εμφανιστεί.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 13 Ιαν 2020, 22:51

Naida έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:49
περαστικος έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:47
Naida έγραψε:
13 Ιαν 2020, 17:40
Κι εγώ που είμαι φουλ κατά των εκτρώσεων
δεν την θεωρώ ωραία αφίσα να περνάει μηνύματα.
Τωρα σε συμπαθησα ακομη περισσοτερο (πχωρουμικα εε).
Ευχαριστώ, φορουμικως βέβαια :D
:smt061
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27253
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Mε εντολη Καραμανλη κατεβηκε η αφισα για τις αμβλωσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 13 Ιαν 2020, 22:52

ΓΕΣΑΡ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 22:49
taliban έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:03
metaxoskolikas έγραψε:
13 Ιαν 2020, 21:00


δεν προκύπτει από πουθενά τέτοιο δικαίωμα της γυναίκας να αποφασίσει για τη ζωή του παιδιού της.
επίσης δε μιλάμε καν για τον 11ο αιώνα αλλά για τον 20ο αυτές οι εγκληματικές ηλιθιότητες υπάρχουν μερικές δεκαετίες μόνο.
Ποιος αποφασίζει ή έχει το δικαίωμα? Ο βιαστής ή ο εκάστοτε μουλάς;
Σταματηστε την μαλακιά με τους βιασμούς,βρείτε κανένα σοβαρό επιχείρημα. Οι εκτρώσεις λόγω εγκυμοσύνης από βιασμό είναι απειροελάχιστο ποσοστό, στατιστικά αμελητέο
Σταματήστε πρώτα εσείς, οι αρχιδοκουβαλητάδες, να θέλετε να κάνετε κουμάντο στις μήτρες των γυναικών.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών