Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43388
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Μαρ 2023, 22:26

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Μαρ 2023, 22:28

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
28 Μαρ 2023, 11:38
georgebi έγραψε:
28 Μαρ 2023, 11:34
21 Μάη, Κωνσταντίνου και Ελένης

Καλημέρα. Θα πάω κυλικείο για φρέντο και ζαμπονό. Να σου φέρω τίποτα;
:smt005:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8438
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Μαρ 2023, 22:28

Οπως και να έχει θα βγεί κυβέρνηση υπηρέτρια της Λ.Μ.ΑΤ (λούμπεν μεγαλοαστικής τάξης),
Να ευχόμαστε να μην βγαίνουν τα κουκιά για 1 +ΠΑΣΟΚ !
Να αναγκαστούν να την κάνουν και οι 3 συμμορίες μαζί!!!
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11610
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 28 Μαρ 2023, 22:31

Frappezitis έγραψε:
28 Μαρ 2023, 22:28
Οπως και να έχει θα βγεί κυβέρνηση υπηρέτρια της Λ.Μ.ΑΤ (λούμπεν μεγαλοαστικής τάξης),
Να ευχόμαστε να μην βγαίνουν τα κουκιά για 1 +ΠΑΣΟΚ !
Να αναγκαστούν να την κάνουν και οι 3 συμμορίες μαζί!!!
Ώστε να τελειώσουν οι εναλλακτικές και να στραφεί ο λαός μαζικά στο Κομμουνιστικό Κόμμα για να πάρει τις τύχες του στα χέρια του;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21179
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Μαρ 2023, 22:36

Frappezitis έγραψε:
28 Μαρ 2023, 22:28
Οπως και να έχει θα βγεί κυβέρνηση υπηρέτρια της Λ.Μ.ΑΤ (λούμπεν μεγαλοαστικής τάξης),
Να ευχόμαστε να μην βγαίνουν τα κουκιά για 1 +ΠΑΣΟΚ !
Να αναγκαστούν να την κάνουν και οι 3 συμμορίες μαζί!!!
Εγώ πάντως φίλε μου

λόγω της συγκεκριμένης ημέρας που θα γίνουν οι εκλογες

εχω ένα καλό προαίσθημα :g030:


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 28 Μαρ 2023, 22:48

nyxtovios έγραψε:
28 Μαρ 2023, 14:48
Arisvilla έγραψε:
28 Μαρ 2023, 12:15
nyxtovios έγραψε:
28 Μαρ 2023, 12:09
Αν τα πολλς δείχνουν αυτά που δείχνουν θα αναγκαστώ δυστυχώς να ψηφίσω σύριζα για να φύγει όσο το δυνατόν πιο σίγουρα ο αντίχριστος και η γαλάζια συμμορία ακρίδων.
Φίλε μου δυστυχώς συντάσσομαι καθώς ο μόνος τρόπος για να είναι 100% σίγουρο οτι θα φύγει η γαλάζια συμμορία είναι να βγει πρώτος ο Σύριζα. Μετά θα υπάρξει κυβέρνηση με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο χωρις της συμμετοχή της συμμορίας.
Αμα δεν κάνει κάτι για το βαθύ σάπιο κράτος όμως, δεν πρόκειται να δούμε και μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις γαλάζιες ακρίδες.
Ας ελπίσουμε αν βγουν, να κάνει το 1% από αυτά που έλεγε ο Πολάκης
Μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες θα ψελλίσει ο Τσίπρας ένα έχουμε την κυβέρνηση αλλά
οχι την εξουσία και σαν Πόντιος Πιλάτος θα καθαρίσει.

Ακριβώς έτσι έγινε και με το κάλπικο δημοψήφισμα όπου ο Τσιπρass επιθυμούσε διακαώς
να πλειοψηφισει το ναι αλλά δεν του βγήκε και έκανε την επική κωλοτουμπα.

Ασπρος γάτος μαύρος γάτος όλοι οι ελληνιαρηδες πολιτικοί σκατα είναι αλλά
σίγουρα καλύτερα παπαντζης Τσιπραντρέου παρά Κόζα Νοστρα Μιζοτάκη και σκατοσογου :e040:

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12960
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 28 Μαρ 2023, 23:11

plouf έγραψε:
28 Μαρ 2023, 22:48
nyxtovios έγραψε:
28 Μαρ 2023, 14:48
Arisvilla έγραψε:
28 Μαρ 2023, 12:15

Φίλε μου δυστυχώς συντάσσομαι καθώς ο μόνος τρόπος για να είναι 100% σίγουρο οτι θα φύγει η γαλάζια συμμορία είναι να βγει πρώτος ο Σύριζα. Μετά θα υπάρξει κυβέρνηση με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο χωρις της συμμετοχή της συμμορίας.
Αμα δεν κάνει κάτι για το βαθύ σάπιο κράτος όμως, δεν πρόκειται να δούμε και μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις γαλάζιες ακρίδες.
Ας ελπίσουμε αν βγουν, να κάνει το 1% από αυτά που έλεγε ο Πολάκης
Μην έχεις και μεγάλες προσδοκίες θα ψελλίσει ο Τσίπρας ένα έχουμε την κυβέρνηση αλλά
οχι την εξουσία και σαν Πόντιος Πιλάτος θα καθαρίσει.

Ακριβώς έτσι έγινε και με το κάλπικο δημοψήφισμα όπου ο Τσιπρass επιθυμούσε διακαώς
να πλειοψηφισει το ναι αλλά δεν του βγήκε και έκανε την επική κωλοτουμπα.

Ασπρος γάτος μαύρος γάτος όλοι οι ελληνιαρηδες πολιτικοί σκατα είναι αλλά
σίγουρα καλύτερα παπαντζης Τσιπραντρέου παρά Κόζα Νοστρα Μιζοτάκη και σκατοσογου :e040:
:lol:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 28 Μαρ 2023, 23:28


:lol:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 29 Μαρ 2023, 00:03

southern έγραψε:
28 Μαρ 2023, 19:15
Δημοκράτης έγραψε:
28 Μαρ 2023, 19:03
southern έγραψε:
28 Μαρ 2023, 18:49
τυχερός ο φίλος Δημοκράτης γιατι γλίτωσε από το κράτος μπούρδελο. εγώ είχα γνωρίσει μια ολλανδεζα παλιά στο Φαληρακι και την είχα επισκεφτεί στο Ρότερνταμ. μια χαρά χώρα είναι η Ολλανδία για όσους επιθυμούν ποιότητα ζωής και υψηλές αμοιβές.
σχετικό, το κράτος της Ολλανδίας όπως και της Ιρλανδίας που ημουν πριν δουλεύουν καλύτερα από την Ελλάδα ναι, τα λεφτά είναι πολύ παραπάνω ναι, αλλά η ποιότητα ζωής δεν είναι καλύτερη. Αν δεν δούλευα χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω συχνά στο γραφείο δεν ξέρω αν θα δούλευα ακόμα για εταιρία στην Ολλανδία. Στην Ολλανδία όλο το χειμώνα δεν βγαίνεις από το σπίτι τον χειμώνα και το φαί είναι χάλι μαύρο. Τι να τα κάνεις τα λεφτά αν δεν μπορείς να τα φας γιατί είσαι 7 μέρες την βδομάδα σπίτι; Λόγω κόβιντ βέβαια δεν έχω κάνει χειμώνα στην Ολλανδία 3 χρόνια τώρα. Μεγάλη υπόθεση αυτό που σε λέω, πίστεψε με. Βέβαια στα πιο μεγάλα θετικά της Ολλανδίας είναι ότι έχωχ ξεχάσει τι πάει να πει υπερωρία, deadline κτλ Σαν να δουλέυεις part time είναι εδώ. Στην Ιρλανδία δεν ήταν τόσο χαλαρά. Βέβαια μπορεί να έιναι και θέμα εταιρίας αλλά και φίλους που έχω σε άλλες ολλανδικές εταιρίες παρόμοιες καταστάσεις περιγράφουν. Τουλάχιστον στον χώρο της τεχνολογίας
η Ολλανδια ειχε πολυ εντονη νυχτερινη ζωη. ουτε στη Σιγκαπουρη επαιζε υπερωρια. 5 η ωρα εφευγες για το σπιτι σου. ψαξτο για Σιγκαπουρη αν θες μια αλλαγη. ζητανε υψηλης ποιοτητας εργατικο δυναμικο.
ξέρω , πήγε ένας φίλος τον περασμένο Νοέμβρη. Δεν είναι για εμένα τόσο μακριά, θέλω να είμαι Ελλάδα κάθε μήνα για λίγες μέρες. Εδώ δεν πήγα Καλιφόρνια για αυτόν τον λόγο :lol: Συν του ότι εκεί δουλεύουν σαν βλαμμένοι. Τώρα έχω βγει την καλύτερη κατάσταση που μπορώ μάλλον. Είμαι Ελλάδα όποτε θέλω και ο φόρτος εργασίας είναι πολύ καλός.
Η ολλανδία όντως έχει ενδιαφέρον σε θέμα νυχτερινής ζωής. Έχει αρκετές συναυλίες τα καλοκαίρια με μέταλ, έχει πολλούς ντι τζέι με ηλεκτορνική μουσική κτλ αλλά παίζουν πολλά ντρόγκια. Αρκετές φορές έχω πάει τουαλέτα σε τυχαία μπαρ, εννοώ όχι τίποτα μυστήρια και βλέπεις κόσμο να κάνουν κόκες. Έχω δει μπροστά στα μάτια μου πορτιέρη , τέρμα ντούκι σε κλάμπ σε πολύ κεντρικό σημείο κοντά στο ρέμπραντ πλέιν να παίρνει κάτι σακουλάκια με σκόνη από έναν που περνάει να δίνει λεφτά να χαιρετιούνται και κόβει φάτσες για να μπεις μέσα σαν να μη τρέχει τίποτα. Υποθέτω ότι τα σακουλάκια δεν είχαν γουέι πρωτεΐνη

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14033
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Μαρ 2023, 00:18

Δημοκράτης έγραψε:
29 Μαρ 2023, 00:03
southern έγραψε:
28 Μαρ 2023, 19:15
Δημοκράτης έγραψε:
28 Μαρ 2023, 19:03


σχετικό, το κράτος της Ολλανδίας όπως και της Ιρλανδίας που ημουν πριν δουλεύουν καλύτερα από την Ελλάδα ναι, τα λεφτά είναι πολύ παραπάνω ναι, αλλά η ποιότητα ζωής δεν είναι καλύτερη. Αν δεν δούλευα χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω συχνά στο γραφείο δεν ξέρω αν θα δούλευα ακόμα για εταιρία στην Ολλανδία. Στην Ολλανδία όλο το χειμώνα δεν βγαίνεις από το σπίτι τον χειμώνα και το φαί είναι χάλι μαύρο. Τι να τα κάνεις τα λεφτά αν δεν μπορείς να τα φας γιατί είσαι 7 μέρες την βδομάδα σπίτι; Λόγω κόβιντ βέβαια δεν έχω κάνει χειμώνα στην Ολλανδία 3 χρόνια τώρα. Μεγάλη υπόθεση αυτό που σε λέω, πίστεψε με. Βέβαια στα πιο μεγάλα θετικά της Ολλανδίας είναι ότι έχωχ ξεχάσει τι πάει να πει υπερωρία, deadline κτλ Σαν να δουλέυεις part time είναι εδώ. Στην Ιρλανδία δεν ήταν τόσο χαλαρά. Βέβαια μπορεί να έιναι και θέμα εταιρίας αλλά και φίλους που έχω σε άλλες ολλανδικές εταιρίες παρόμοιες καταστάσεις περιγράφουν. Τουλάχιστον στον χώρο της τεχνολογίας
η Ολλανδια ειχε πολυ εντονη νυχτερινη ζωη. ουτε στη Σιγκαπουρη επαιζε υπερωρια. 5 η ωρα εφευγες για το σπιτι σου. ψαξτο για Σιγκαπουρη αν θες μια αλλαγη. ζητανε υψηλης ποιοτητας εργατικο δυναμικο.
ξέρω , πήγε ένας φίλος τον περασμένο Νοέμβρη. Δεν είναι για εμένα τόσο μακριά, θέλω να είμαι Ελλάδα κάθε μήνα για λίγες μέρες. Εδώ δεν πήγα Καλιφόρνια για αυτόν τον λόγο :lol: Συν του ότι εκεί δουλεύουν σαν βλαμμένοι. Τώρα έχω βγει την καλύτερη κατάσταση που μπορώ μάλλον. Είμαι Ελλάδα όποτε θέλω και ο φόρτος εργασίας είναι πολύ καλός.
Η ολλανδία όντως έχει ενδιαφέρον σε θέμα νυχτερινής ζωής. Έχει αρκετές συναυλίες τα καλοκαίρια με μέταλ, έχει πολλούς ντι τζέι με ηλεκτορνική μουσική κτλ αλλά παίζουν πολλά ντρόγκια. Αρκετές φεορές έχω πάει τουαλέτα σε τυχαία μπαρ, εννοώ όχι τίποτα μυστήρια και βλέπεις κόσμο να κάνουν κόκες. Έχω δει μπροστά στα μάτια μου πορτιέρη , τέρμα ντούκι σε κλάμπ σε πολύ κεντρικό σημείο κοντά στο ρέμπραντ πλέιν να παίρνει κάτι σακουλάκια με σκόνη από έναν που περνάει να δίνει λεφτά να χαιρετιούνται και κόβει φάτσες για να μπεις μέσα σαν να μη τρέχει τίποτα. Υποθέτω ότι τα σακουλάκια δεν είχαν γουέι πρωτεΐνη
είχα γνωρίσει μια κοπέλα από το ρότερνταμ το καλοκαίρι του 2005 στο Φαληρακι της Ρόδου. και την είχα επισκεφτεί στο ρότερνταμ. όταν με πήγε σε gabber club τα είδα όλα.
μπουκαλάκια με νερό παίρναν οι περισσότεροι και όχι αλκοόλ.οπου παίζει ηλεκτρονική μουσική θα υπάρχουν και καποιοι που είτε θα σνιφαρουν είτε θα παίρνουν χάπια.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία


Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8438
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 29 Μαρ 2023, 06:06

Οι πρώτες εκλογές θα διεξαχθούν διαβάζω με το σύστημα της απλής αναλογικής...
Το ότι είναι αναλογικοτερο σε σχέση με προηγούμενα είναι.
Ωστόσο το ότι το βάφτισε ο ΣΥΡΙΖΑ απλή αναλογική, δεν σημαίνει πως είναι κιόλας.
Η απλή αναλογική είναι μία.
Και μόνο που έχει πλαφόν εισόδου στη Βουλή, δεν είναι απλή αναλογική.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5749
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 29 Μαρ 2023, 10:13

“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29974
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Μαρ 2023, 10:40

Γαληνός έγραψε:
29 Μαρ 2023, 10:13
Τώρα ποστάρεις, ως σοβαρό, και τον Κύρτσο.

Λίγο ακόμα και ξύνεις πάτο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24859
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πρώτες εκλογές 21 Μαΐου: ο δρόμος προς την κάλπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 29 Μαρ 2023, 11:15

Γαληνός έγραψε:
29 Μαρ 2023, 10:13
Επιτέλους ο κύριος γηκε απο την ντουλαπα και έγινε ανοιχτά ζαιος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών