Ροζ ελληνική σημαία!!!

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4591
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 21 Δεκ 2023, 11:21

Τι ειναι μαμα η Αριστερα?
-Αυτο παιδι μου


Εικόνα
Εικόνα



:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23648
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Δεκ 2023, 11:42

adon99 έγραψε:
21 Δεκ 2023, 11:21
Τι ειναι μαμα η Αριστερα?
-Αυτο παιδι μου


Εικόνα
Εικόνα



:smt005::smt005:
Η μπλε απόχρωση που δεν της αρέσει έγινε από σεντόνια κακοδιαζευγμενων πατεράδων.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70673
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Δεκ 2023, 11:51

omg kai 3 lol έγραψε:
21 Δεκ 2023, 01:10
foscilis έγραψε:
21 Δεκ 2023, 00:10
Σοβαρά τώρα, όσοι είχατε πρόβλημα με το έργο σε οποιοδήποτε επίπεδο, κυριολεκτικά οποιοδήποτε επίπεδο, έχετε πρόβλημα.

Υπάρχει η εξής διαφορά στον τρόπο που νιώθουμε: εσείς νιώθετε ότι προσβλήθηκε/χρησιμοποιήθηκε ανάρμοστα/μειώθηκε εν πάση περιπτώσει ένα σύμβολο του "λόχου" σας όπως αντιλαμβάνεστει την Ελλάδα (ο οποίος "λόχος" εντάσσεται στο στράτευμα των "παραδοσιακών/συντηρητικών/κλπ" αξιών στον πόλεμο που έχουν με τις μοντέρνες πουστιές) και πρέπει να αμυνθείτε.

Εγώ νιώθω πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη ζωή μου που δεν είμαι σαν εσάς. :8)

Προσπαθήστε όσο μπορείτε να κάνετε στον εαυτό σας τη χάρη να συνέλθετε αν και πρόκειται για κάτι πάρα πολύ δύσκολο.

well said!!! :smt023

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 00:26
Αυτό που γενικότερα δεν έχει κατανοηθεί είναι ότι η Λαλέ και ο κάθε λαλεμένος, σαφώς και δεν έχουν την τάση να προσβάλουν μόνον την ελληνική σημαία αλλά όλες τις δυτικές σημαίες/εθνικιστικά σύμβολα, που έχουν καταστεί ως σύμβολα της λευκής, δυτικής, τοξικής πατριαρχίας.

Αν το επιχειρούσαν και σε ισλαμικές, όπου η κακοποίηση γυναικών και όλες οι καταπιέσεις της ελεύθερης έκφρασης γενικότερα, παίζουν σε πολύ ευρύτερο πλαίσιο, θα μπορούσε να τους πάρει κάποιος περισσότερο στα σοβαρά.

Μέχρι τότε θα θυμίζουν εκθέσεις έργων νηπιαγωγείου και μαθητών πρώτων τάξεων του δημοτικού (χαρτοκοπτική, ζωγραφική κλπ). Και η αλήθεια είναι ότι πολλά από αυτά τα "παιδικά" θα είχαν περισσότερο ενδιαφέρον.

Ουσιαστικώς, δεν είναι τίποτα περισσότερο από μία προχωσυντηρητική έκφραση "στρατευμένης" τέχνης.
με το αρχαιοπρεπεστατο "ο ανδρας γεννα και η γυναικα τικτει, η γυναικα ειναι απλα η μητρα" αυτα ισχυαν και με αυτα πορευονταν η ανθρωποτητα απο αρχαιοτατων χρονων μεχρι πριν λιγες δεκαετιες οπου ηρθε η ισοτητα και επηλθε παγκοσμια ισορροπια με το πατημα ενος κουμπιου :D

γιατι να το επιχειρησουν σε ισλαμικες; εδω ακομα στις δυτικες κοινωνιες οπως φαινεται δεν ειναι λυμενα αυτα τα προβληματα και αυτες οι "παιδικες εκθεσεις εργων" που πραγματευονται υποθεσεις οπως την κακοποιηση γυναικων χρειαζονται ευαισθησια και ευηκοα ωτα και θα πανε να ζητησουν το λογο απο φασιστες δικτατορες δυναστες;
τελικα το gore ριαλιτυ που απελπισμενα αναζητας να δεις συμπιπτει με την φαντασιακη ομαδα στην οποια νομιζεις οτι ανηκεις
Μα δεν είπα να το επιχειρήσουν μόνον σε ισλαμικές χώρες. Αυτό είναι εκ των πραγμάτων αδύνατον. :lol:

Μπορούν όμως κάλλιστα να χρησιμοποιήσουν ΚΑΙ ισλαμικές σημαίες ή οποιοδήποτε άλλο πατριαρχικό σύμβολο στις εκθέσεις που γίνονται σε αμιγώς δυτικούς χώρους.

Εκτός αν θεωρήσουμε ότι η εν λόγω αποχή από το άγγιγμα της καυτής πατάτας :P είναι και μία έμμεση παραδοχή για μέχρι πού φτάνει η ελευθερία έκφρασης, πότε επιβάλλεται και πότε θεωρείται ως κάτι καταδικαστέο. Και δεν αναφέρομαι μόνον σε θέματα τέχνης, έτσι;

Οπότε, προτείνω να κάνεις εικόνα μία σκηνή. Μπαίνει ένας ακτιβιστής σε μία ατομική ή ομαδική έκθεση έργων (ζωγραφικής, γλυπτικής κλπ) και είτε τους πετάει μπογιές είτε τα σπάει. Και το κάνει για να "καταδείξει" κάτι.

Είναι κι αυτό μια έκφραση κοινωνικής ευαισθητοποίησης, δεν είναι; :wink


ΥΓ. Αν μη τι άλλο, εσύ τουλάχιστον ξέρεις πόσο επηρεάζομαι από τα τσιτάτα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Pillars
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 18:35
Phorum.gr user: Pillars
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pillars » 21 Δεκ 2023, 12:14

Ναύτης έγραψε:
21 Δεκ 2023, 10:58
Εντάξει, τώρα απέμεινε απαστράπτον το ντουβάρι του προξενείου και αποκαταστάθηκε το τρωθέν εθνικό μας κύρος (προς δόξαν του Νατσιού και των κατσίβελων ιθαγενών του ημέτερου βιλαετιού).
Τύπε έχουμε να αντιμετωπίσουμε σοβαρά προβλήματα όπως την πρόσφατη χρεωκοπία, αποβιομηχάνιση, δημόσιο χρέος, κόστος ζωής, υπογεννητικότητα, χιλιάδες κατασχέσεις κατοικιών, ακύρηχτο πόλεμο με τους Τούρκους που μας στέλνουν μουσουλμάνους, αγοράζουν γη, ελέγχουν πολιτικούς και επιχειρηματίες, προσπαθούν μας μας κλέψουν νησιά και ΑΟΖ, οπότε αναγκαστικά θολοκουλτουριάρηδες, ανώμαλοι, τραβέλια, ΕΛΙΑΜΕΠ και λοιποί μασώνοι θα πρέπει όλοι να περιοριστούν, είναι όλοι φύρα, και ο ελληνικός λαός θα πρέπει άμεσα να καθαρίσει και να στείλει στον υπόνομο την κόπρο του αυγείου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70673
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Δεκ 2023, 12:14

gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 01:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 00:37
gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 00:30


Ούτε τον λήγοντα, η Λαλέ δεν χρησιμοποιεί την Ελλάδα ως εκπρόσωπο της δύσης. Απλά έτυχε να είναι Ελληνίδα και αυτή την κοινωνία ξέρει.
Δεν έγραψα κάπου ότι βλέπει την Ελλάδα ως εκπρόσωπο της δύσης. Και αν δεν κάνω λάθος, έχει επιχειρήσει το ίδιο πρότζεκτ και με άλλες σημαίες.

Από εκεί και πέρα, αν έχει πρόβλημα όρασης ή πλήρη άγνοια ενημέρωσης για το τι συμβαίνει έξω από τον μικρόκοσμο της, τί να πω;
Οκ ίσως δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπες.
Η δύση δεν είναι μικρόκοσμος είναι το ευρύτερο κοινωνικό και ιστορικό πλαίσιο μέσα στο οποίο ζούμε όλοι. Δεν είναι εύκολο να βγει κανείς από αυτό το πλαίσιο και να δημιουργήσει παριστάνοντας ότι είναι ας πούμε Κινέζος ή μουσουλμάνος.
Μα επειδή η δύση δεν είναι μικρόκοσμος, το αναφέρω. Στη δύση δεν ζούνε πλέον μόνον λευκοί, τοξικοί πατριάρχες που θεωρούν δικαίωμα τους την υποτίμηση και την κακοποίηση των γυναικών. Ούτε η συγκεκριμένη υποτίμηση (στην ελαφρά ή βαρέων βαρών έκφραση της) θεωρείται ως κάτι φυσικό από όλες τις γυναίκες. Ζούνε και άλλοι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7773
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Δεκ 2023, 12:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:14
gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 01:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 00:37


Δεν έγραψα κάπου ότι βλέπει την Ελλάδα ως εκπρόσωπο της δύσης. Και αν δεν κάνω λάθος, έχει επιχειρήσει το ίδιο πρότζεκτ και με άλλες σημαίες.

Από εκεί και πέρα, αν έχει πρόβλημα όρασης ή πλήρη άγνοια ενημέρωσης για το τι συμβαίνει έξω από τον μικρόκοσμο της, τί να πω;
Οκ ίσως δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπες.
Η δύση δεν είναι μικρόκοσμος είναι το ευρύτερο κοινωνικό και ιστορικό πλαίσιο μέσα στο οποίο ζούμε όλοι. Δεν είναι εύκολο να βγει κανείς από αυτό το πλαίσιο και να δημιουργήσει παριστάνοντας ότι είναι ας πούμε Κινέζος ή μουσουλμάνος.
Μα επειδή η δύση δεν είναι μικρόκοσμος, το αναφέρω. Στη δύση δεν ζούνε πλέον μόνον λευκοί, τοξικοί πατριάρχες που θεωρούν δικαίωμα τους την υποτίμηση και την κακοποίηση των γυναικών. Ούτε η συγκεκριμένη υποτίμηση (στην ελαφρά ή βαρέων βαρών έκφραση της) θεωρείται ως κάτι φυσικό από όλες τις γυναίκες. Ζούνε και άλλοι.
Ε οκ, υπάρχουν κι άλλα έργα. Αυτή ήθελε να κάνει αυτό. Δεν νομίζω ότι το θέμα με το έργο έγινε λόγω του περιεχομένου του, για τις μορφολογικές επιλογές γίνεται η κουβέντα.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7374
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 21 Δεκ 2023, 12:32

φανταστειτε καπου τον δυτικο κοσμο να γινει μια εκθεση ιδεων οπου να παρουσιαζονται
παραποιημενα συμβολα της αριστερας και του ισλαμ γενικοτερα
και να βγαινουν οι γνωστοι κλοουν να διαμαρτυρονται για αναρμοστη παραποιηση που δεν συναδει με τον δυτικο τροπο ζωης και συμπεριφορας -για τοσους στοκους τους εχω και αυτοι οι στοκοι ηταν το σκαλοπατακι
\
για να βγαινουν τοσοι και τοσοι σπουδαιοι πολιτικοι στην χωρα μας

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5380
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 21 Δεκ 2023, 12:39

nemo έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:32
φανταστειτε καπου τον δυτικο κοσμο να γινει μια εκθεση ιδεων οπου να παρουσιαζονται
παραποιημενα συμβολα της αριστερας και του ισλαμ γενικοτερα
και να βγαινουν οι γνωστοι κλοουν να διαμαρτυρονται για αναρμοστη παραποιηση που δεν συναδει με τον δυτικο τροπο ζωης και συμπεριφορας -για τοσους στοκους τους εχω και αυτοι οι στοκοι ηταν το σκαλοπατακι
\
για να βγαινουν τοσοι και τοσοι σπουδαιοι πολιτικοι στην χωρα μας

στον δυτικο κοσμο εχουν στηλιτευτει και απομυθοποιηθει σχεδον ολα τα στερεοτυπικα στεγανα μεσω της τεχνης οπου φυσικα υπαρχει ελευθερια εκφρασης,

για τους διαφωνουντες υπαρχει η αλλαλαζουσα λογοκρισια και ο πελεκυς των ολοκληρωτικων καθεστωτων που παντοτε σε τετοιες περιπτωσεις επικαλουνται :8)


η ειρωνια νο1 ειναι οτι η σημαια ως συμβολο ελευθεριας των λαων στη συγκεκριμενη ποεριπτωση συμβολιζε την ελευθερια των συγκεκριμενων κακοποιημενων γυναικων,

η ειρωνια νο2 ειναι οτι το συγκεκριμενο εγινε θεμα απο εφημεριδα της ομογενειας οπου καποιοι εχουν στοχοποιησει τον εκει ελληνα προξενο και θελουν να τον καθαιρεσουν με καθε αφορμη, οι εμπνευστες του αρθρου του Κηρυκα δεν φανταστηκαν την τροπη που πηρε το θεμα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 21 Δεκ 2023, 12:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70673
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Δεκ 2023, 12:43

gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:14
gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 01:16


Οκ ίσως δεν κατάλαβα καλά αυτό που είπες.
Η δύση δεν είναι μικρόκοσμος είναι το ευρύτερο κοινωνικό και ιστορικό πλαίσιο μέσα στο οποίο ζούμε όλοι. Δεν είναι εύκολο να βγει κανείς από αυτό το πλαίσιο και να δημιουργήσει παριστάνοντας ότι είναι ας πούμε Κινέζος ή μουσουλμάνος.
Μα επειδή η δύση δεν είναι μικρόκοσμος, το αναφέρω. Στη δύση δεν ζούνε πλέον μόνον λευκοί, τοξικοί πατριάρχες που θεωρούν δικαίωμα τους την υποτίμηση και την κακοποίηση των γυναικών. Ούτε η συγκεκριμένη υποτίμηση (στην ελαφρά ή βαρέων βαρών έκφραση της) θεωρείται ως κάτι φυσικό από όλες τις γυναίκες. Ζούνε και άλλοι.
Ε οκ, υπάρχουν κι άλλα έργα. Αυτή ήθελε να κάνει αυτό. Δεν νομίζω ότι το θέμα με το έργο έγινε λόγω του περιεχομένου του, για τις μορφολογικές επιλογές γίνεται η κουβέντα.
Και γιατί να μ' ενδιαφέρει εμένα τί θέλει να κάνει αυτή ή ο οποιοσδήποτε; Ας κάνουν ό,τι θένε. :)

Εμένα μ' ενδιαφέρει τι αρέσει σε μένα. Αν έπρεπε να ταυτίζομαι με τις προσωπικές επιλογές του κάθε αυτού για να αποκτήσω κριτική σκέψη και αισθητική άποψη, άντε γεια.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7374
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 21 Δεκ 2023, 12:49

omg kai 3 lol έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:39
nemo έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:32
φανταστειτε καπου τον δυτικο κοσμο να γινει μια εκθεση ιδεων οπου να παρουσιαζονται
παραποιημενα συμβολα της αριστερας και του ισλαμ γενικοτερα
και να βγαινουν οι γνωστοι κλοουν να διαμαρτυρονται για αναρμοστη παραποιηση που δεν συναδει με τον δυτικο τροπο ζωης και συμπεριφορας -για τοσους στοκους τους εχω και αυτοι οι στοκοι ηταν το σκαλοπατακι
\
για να βγαινουν τοσοι και τοσοι σπουδαιοι πολιτικοι στην χωρα μας

στον δυτικο κοσμο εχουν στηλιτευτει και απομυθοποιηθει σχεδον ολα τα στερεοτυπικα στεγανα μεσω της τεχνης οπου φυσικα υπαρχει ελευθερια εκφρασης,

για τους διαφωνουντες υπαρχει η αλλαλαζουσα λογοκρισια και ο πελεκυς των ολοκληρωτικων καθεστωτων που παντοτε σε τετοιες περιπτωσεις επικαλουνται :8)
εχει ομιχλη δεν βλεπω τιποτα ουτε αλλαλαζουσες ουτε αλλαλοζοντα ζα να παραποιουν ισλαμικα
και αριστερα συμβολα μεχρι να το δουμε θα λεμε οτι θελουμε και οτι πρεπει

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7773
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Δεκ 2023, 12:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:43
gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:14


Μα επειδή η δύση δεν είναι μικρόκοσμος, το αναφέρω. Στη δύση δεν ζούνε πλέον μόνον λευκοί, τοξικοί πατριάρχες που θεωρούν δικαίωμα τους την υποτίμηση και την κακοποίηση των γυναικών. Ούτε η συγκεκριμένη υποτίμηση (στην ελαφρά ή βαρέων βαρών έκφραση της) θεωρείται ως κάτι φυσικό από όλες τις γυναίκες. Ζούνε και άλλοι.
Ε οκ, υπάρχουν κι άλλα έργα. Αυτή ήθελε να κάνει αυτό. Δεν νομίζω ότι το θέμα με το έργο έγινε λόγω του περιεχομένου του, για τις μορφολογικές επιλογές γίνεται η κουβέντα.
Και γιατί να μ' ενδιαφέρει εμένα τί θέλει να κάνει αυτή ή ο οποιοσδήποτε; Ας κάνουν ό,τι θένε. :)

Εμένα μ' ενδιαφέρει τι αρέσει σε μένα. Αν έπρεπε να ταυτίζομαι με τις προσωπικές επιλογές του κάθε αυτού για να αποκτήσω κριτική σκέψη και αισθητική άποψη, άντε γεια.
Ε άλλο αυτό, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :)
Για την αποκαθήλωση και την σημαία λέγαμε...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23648
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Δεκ 2023, 12:53

Σε πολλούς αρέσει το βλάσφημο. Το αιρετικό. Το σκανδαλώδες.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70673
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Δεκ 2023, 12:54

omg kai 3 lol έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:39

στον δυτικο κοσμο εχουν στηλιτευτει και απομυθοποιηθει σχεδον ολα τα στερεοτυπικα στεγανα μεσω της τεχνης οπου φυσικα υπαρχει ελευθερια εκφρασης
Τί εννοείς "στερεοτυπικά στεγανά";
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23648
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Δεκ 2023, 12:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:54
omg kai 3 lol έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:39

στον δυτικο κοσμο εχουν στηλιτευτει και απομυθοποιηθει σχεδον ολα τα στερεοτυπικα στεγανα μεσω της τεχνης οπου φυσικα υπαρχει ελευθερια εκφρασης
Τί εννοείς "στερεοτυπικά στεγανά";
Ότι ακόμη και μια στοίβα από μπάζα μπορεί να θεωρηθεί τέχνη.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5380
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ροζ ελληνική σημαία!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 21 Δεκ 2023, 12:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:43
gassim έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Δεκ 2023, 12:14


Μα επειδή η δύση δεν είναι μικρόκοσμος, το αναφέρω. Στη δύση δεν ζούνε πλέον μόνον λευκοί, τοξικοί πατριάρχες που θεωρούν δικαίωμα τους την υποτίμηση και την κακοποίηση των γυναικών. Ούτε η συγκεκριμένη υποτίμηση (στην ελαφρά ή βαρέων βαρών έκφραση της) θεωρείται ως κάτι φυσικό από όλες τις γυναίκες. Ζούνε και άλλοι.
Ε οκ, υπάρχουν κι άλλα έργα. Αυτή ήθελε να κάνει αυτό. Δεν νομίζω ότι το θέμα με το έργο έγινε λόγω του περιεχομένου του, για τις μορφολογικές επιλογές γίνεται η κουβέντα.
Και γιατί να μ' ενδιαφέρει εμένα τί θέλει να κάνει αυτή ή ο οποιοσδήποτε; Ας κάνουν ό,τι θένε. :)

Εμένα μ' ενδιαφέρει τι αρέσει σε μένα. Αν έπρεπε να ταυτίζομαι με τις προσωπικές επιλογές του κάθε αυτού για να αποκτήσω κριτική σκέψη και αισθητική άποψη, άντε γεια.

δεν χρειαζεται να απολογεισαι εσυ και ο καθενας καθε φορα που δεν σε συγκινει ενα Χ εργο τεχνης :lol:

αν ο καθενας μας εδειχνε τη δυσφορια του για καθε τι που δεν του αρεσει που βλεπει θα χρειαζοταν 1000+ phorums για να φιλοξενησουν τον ογκο των δεδομενων,

εγω πχ που δεν ειμαι ουτε ακροαριστερος μηδενιστης ουτε φασιστας κατανοω την υπαρξη και των δυο ως αναγκαια κακα και τα αποδεχομαι τις περισσοτερες φορες σιωπηλα, δεν εχω την επιθυμια ουτε να τους εξαφανισω ουτε νιωθω την αναγκη οτι απειλουμαι απο αυτους,

συνηθως οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται :D το ενα ακρο τρεφεται απο το αλλο και αρχιζει καθε φορα απο μια ηλιθια αφορμη το ιδιο γαιτανακι..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 21 Δεκ 2023, 13:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών