Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Μαρ 2024, 15:01

πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:50
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:32
Aitwlos έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:28


Εντάξει, το να σιχαίνεσαι μια κυβέρνηση ( και εγώ τους σιχαινομαι) και να τους καταγγελεις, μέχρι να φτάσεις στο σημείο να ζητάς να κοπούν τα κονδύλια, υπάρχει μια διαφορα
Το άρθρο δεν ζητάει να κοπούν τα κονδύλια, ζητάει συμμόρφωση. Τα κονδύλια είναι απλά μια από τις πιθανές επιπτώσεις στη μη συμμόρφωση.
Συμμόρφωση σε τι όμως;ας δούμε δύο περιπτώσεις έλλειψης κράτους δικαίου που αναφέρει.
1) Υπόθεση Ζακ Κωστόπουλου : το περιστατικό έγινε επί συριζα και υπουργού Γεροβασίλη,αυτής που ήταν παρ ολίγον υποψήφια.Έγινε η δίκη μετά από χρόνια και οι αστυνομικοί αθωώθηκαν.Αυτό το ονομάζει παραβίαση κράτους δικαίου.
Ποιά μπορεί να είναι η συμμόρφωση; να καταδικάσει μόνος του τώρα ο Χρυσοχοίδης τους αστυνομικούς;
πως δηλαδή μπορεί να συμμορφωθεί μια αθωωτική απόφαση;
2) Υπόθεση Καραιβάζ : δεν υπάρχει κράτος δικαίου διότι δεν έχουν συλληφθεί οι δολοφόνοι του.
Ποιά μπορεί να είναι η συμμόρφωση;να πιάσουν κάποιους τυχαίους στο δρόμο;δεν μας λέει το ψήφισμα και ποιοί νομίζουν οι άλλοι από το Βέλγιο ότι είναι οι δολοφόνοι για να τους πιάσουμε και να συμμορφωθούμε. :D

Όλο το ψήφισμα βρίθει από παρόμοια περιστατικά διότι παρόμοια είναι αυτά που φαντάζονταν οι ζαίοι ως παραβιάσεις του κράτους δικαίου και που δεν επιδέχονται συμμόρφωσης.
Εκεί που πράγματι δεν υπάρχει κράτος δικαίου μπορείς να ΠΕΙΣ τι πρέπει να κάνει μια κυβέρνηση για να συμμορφωθεί,ζητάς ας πούμε απελευθέρωση των αδίκως φυλακισθέντων,π.χ. του Ναβάλνυ στη Ρωσία.
Εδώ οι συριζαίοι δεν είχαν κάποιον αδίκως φυλακισθέντα για να δείξουν ότι πρέπει να τον αφήσει η κυβέρνηση για να αποκατασταθεί το κράτος δικαίου.Είχαν δηλαδή και έκαναν διαδηλώσεις για αυτόν,τον Κουφοντίνα αλλά ακόμη και ο Αρβανίτης σκέφθηκε ότι δεν τον συμφέρει να το πει αυτό στο ευρωκοινοβούλιο. :lol:
σε αυτο εχεις δικιο αλλα το ιδιο ευθυνεται και η νεα δημοκρατια αφηνοντας ασημαντα θεματα να απασχολουν τους ηλιθιους γιατι με αυτο τον τροπο περναει τα δικα της σε σοβαρα θεματα
που κανεις δεν ασχολειται πλεον

και θα πρεπει να καταλαβεις καποτε οτι το μεριδιο μιας μεγαλης ευθυνης ανηκει στην νδ
γιατι αυτη καπηλευεται την δεξια πολιτικη ..απαξιωνοντας καθε σοβαρη και πατριωτικη φωνη

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15280
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 04 Μαρ 2024, 15:06

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:55
Σενέκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:36
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:14
Ωραίος ο Αρβανίτης, μπράβο του.
ωραίος επειδή παραδέχεται ανοιχτά ότι χρησιμοποιεί το ευρωκοινοβούλιο για να κάνει εσωτερική, κομματική πολιτική; :smt017
Θεωρώ ότι θα πρέπει να αποδείξεις ότι αν γίνει κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ θα εξαιρείται από το ψήφισμα, για να ισχυριστείς βάσιμα κάτι τέτοιο. Ότι πρόκειται δηλαδή για εσωτερική, κομματική πολιτική και όχι για εφαρμογή του ευρωπαϊκού δικαίου στην Ελλάδα.
Δε νομίζω ότι βλέπουν τόσο μακριά, για κομματική πολιτική μιλάμε εξάλλου
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43369
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Μαρ 2024, 15:10

Σενέκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 15:06
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:55
Σενέκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:36


ωραίος επειδή παραδέχεται ανοιχτά ότι χρησιμοποιεί το ευρωκοινοβούλιο για να κάνει εσωτερική, κομματική πολιτική; :smt017
Θεωρώ ότι θα πρέπει να αποδείξεις ότι αν γίνει κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ θα εξαιρείται από το ψήφισμα, για να ισχυριστείς βάσιμα κάτι τέτοιο. Ότι πρόκειται δηλαδή για εσωτερική, κομματική πολιτική και όχι για εφαρμογή του ευρωπαϊκού δικαίου στην Ελλάδα.
Δε νομίζω ότι βλέπουν τόσο μακριά, για κομματική πολιτική μιλάμε εξάλλου
Αυτός είναι ο δικός σου ισχυρισμός. Αλλά θα πρέπει να τον αποδείξεις. Τα ψηφίσματα του Ευρωκοινοβουλίου σαφώς και είναι πολιτική, αυτό έλλειπε. Και σαφώς οι βουλευτές κρατάνε την κομματική τους ιδιότητα και αυτό είναι μέρος του σχεδιασμού του συστήματος, δεν είναι κατά λάθος.

Αυτοί που δεν πρέπει να γίνεται είναι μικροπολιτική, με έμφαση στο μικρο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
πήζον bot
Δημοσιεύσεις: 18196
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 20:31

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πήζον bot » 04 Μαρ 2024, 15:11

πατησιωτης έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:50
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:32
Aitwlos έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:28


Εντάξει, το να σιχαίνεσαι μια κυβέρνηση ( και εγώ τους σιχαινομαι) και να τους καταγγελεις, μέχρι να φτάσεις στο σημείο να ζητάς να κοπούν τα κονδύλια, υπάρχει μια διαφορα
Το άρθρο δεν ζητάει να κοπούν τα κονδύλια, ζητάει συμμόρφωση. Τα κονδύλια είναι απλά μια από τις πιθανές επιπτώσεις στη μη συμμόρφωση.
Συμμόρφωση σε τι όμως;ας δούμε δύο περιπτώσεις έλλειψης κράτους δικαίου που αναφέρει.
1) Υπόθεση Ζακ Κωστόπουλου : το περιστατικό έγινε επί συριζα και υπουργού Γεροβασίλη,αυτής που ήταν παρ ολίγον υποψήφια.Έγινε η δίκη μετά από χρόνια και οι αστυνομικοί αθωώθηκαν.Αυτό το ονομάζει παραβίαση κράτους δικαίου.
Ποιά μπορεί να είναι η συμμόρφωση; να καταδικάσει μόνος του τώρα ο Χρυσοχοίδης τους αστυνομικούς;
πως δηλαδή μπορεί να συμμορφωθεί μια αθωωτική απόφαση;
2) Υπόθεση Καραιβάζ : δεν υπάρχει κράτος δικαίου διότι δεν έχουν συλληφθεί οι δολοφόνοι του.
Ποιά μπορεί να είναι η συμμόρφωση;να πιάσουν κάποιους τυχαίους στο δρόμο;δεν μας λέει το ψήφισμα και ποιοί νομίζουν οι άλλοι από το Βέλγιο ότι είναι οι δολοφόνοι για να τους πιάσουμε και να συμμορφωθούμε. :D

Όλο το ψήφισμα βρίθει από παρόμοια περιστατικά διότι παρόμοια είναι αυτά που φαντάζονταν οι ζαίοι ως παραβιάσεις του κράτους δικαίου και που δεν επιδέχονται συμμόρφωσης.
Εκεί που πράγματι δεν υπάρχει κράτος δικαίου μπορείς να ΠΕΙΣ τι πρέπει να κάνει μια κυβέρνηση για να συμμορφωθεί,ζητάς ας πούμε απελευθέρωση των αδίκως φυλακισθέντων,π.χ. του Ναβάλνυ στη Ρωσία.
Εδώ οι συριζαίοι δεν είχαν κάποιον αδίκως φυλακισθέντα για να δείξουν ότι πρέπει να τον αφήσει η κυβέρνηση για να αποκατασταθεί το κράτος δικαίου.Είχαν δηλαδή και έκαναν διαδηλώσεις για αυτόν,τον Κουφοντίνα αλλά ακόμη και ο Αρβανίτης σκέφθηκε ότι δεν τον συμφέρει να το πει αυτό στο ευρωκοινοβούλιο. :lol:
ετσι ρε παιχτη :smt005::smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14163
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 04 Μαρ 2024, 15:17

Χρειάζονται τακτικες Πινοσετ με τέτοια υποκειμενα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70562
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μαρ 2024, 15:27

Αρβανιτάκιαμ, γιασονάκιαμ, κοκκινοσκουφάκιαμ στην ευρωβουλή.

Οι Αίγαγροι φύλακες της ελληνικής αντίστασης στην δυτική τουρκιά. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Μαρ 2024, 18:12

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:32
Aitwlos έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:28
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:14
Ωραίος ο Αρβανίτης, μπράβο του.
Εντάξει, το να σιχαίνεσαι μια κυβέρνηση ( και εγώ τους σιχαινομαι) και να τους καταγγελεις, μέχρι να φτάσεις στο σημείο να ζητάς να κοπούν τα κονδύλια, υπάρχει μια διαφορα
Το άρθρο δεν ζητάει να κοπούν τα κονδύλια, ζητάει συμμόρφωση. Τα κονδύλια είναι απλά μια από τις πιθανές επιπτώσεις στη μη συμμόρφωση.
Συμμόρφωση με τι πράγμα ρε μεγάλε; Διάβασες ποτέ τι γράφει;


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43369
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Μαρ 2024, 18:20

Otto Weininger έγραψε:
04 Μαρ 2024, 18:12
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:32
Aitwlos έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:28


Εντάξει, το να σιχαίνεσαι μια κυβέρνηση ( και εγώ τους σιχαινομαι) και να τους καταγγελεις, μέχρι να φτάσεις στο σημείο να ζητάς να κοπούν τα κονδύλια, υπάρχει μια διαφορα
Το άρθρο δεν ζητάει να κοπούν τα κονδύλια, ζητάει συμμόρφωση. Τα κονδύλια είναι απλά μια από τις πιθανές επιπτώσεις στη μη συμμόρφωση.
Συμμόρφωση με τι πράγμα ρε μεγάλε; Διάβασες ποτέ τι γράφει;


Εικόνα
Έψαξα να δω τι γράφει, αλλά επειδή δεν αναφερόταν το ψήφισμα παρά μόνο ο αριθμός του άρθρου, δεν ήμουν σίγουρος ότι κοιτούσα το σωστό ψήφισμα.
Τώρα που βρήκες το ψήφισμα, εικάζω πως και οι δύο κάνουμε λάθος. Δηλαδή δεν έγραψε το ιζ που φέρνεις εδώ, αλλά το 27 παρακάτω.
27. καλεί την Επιτροπή να αξιοποιήσει πλήρως τα εργαλεία που διαθέτει για να
αντιμετωπίσει τις παραβιάσεις των αξιών που κατοχυρώνονται στο άρθρο 2 της ΣΕΕ
στην Ελλάδα· ζητεί, ειδικότερα, κατά την εκτέλεση των σχετικών κονδυλίων της ΕΕ, να
αξιολογείται η συμμόρφωση με τον Χάρτη, όπως ορίζει ο κανονισμός περί κοινών
διατάξεων· ζητεί από την Επιτροπή, στο πλαίσιο του κανονισμού για την αιρεσιμότητα
όσον αφορά το κράτος δικαίου, να αξιολογήσει τις συνέπειες της μη εφαρμογής των
σχετικών αποφάσεων των ευρωπαϊκών δικαστηρίων· υπενθυμίζει ότι, σε περίπτωση
έγκρισης χρηματοδοτικών μέτρων, η Επιτροπή πρέπει να διασφαλίσει ότι οι τελικοί
αποδέκτες ή δικαιούχοι κονδυλίων της ΕΕ δεν στερούνται αυτών των κονδυλίων, όπως
ορίζεται στο άρθρο 5 παράγραφοι 4 και 5 του κανονισμού για την αιρεσιμότητα όσον
αφορά το κράτος δικαίου, και πρέπει να βρει τρόπους για να διασφαλίσει ότι τα
κονδύλια της ΕΕ φτάνουν στους πολίτες, τις επιχειρήσεις, τις περιφερειακές και τοπικές
αρχές, τις ΜΚΟ και κάθε άλλο σχετικό ενδιαφερόμενο μέρος, εάν η κυβέρνηση δεν
συνεργαστεί
όσον αφορά τις ελλείψεις στο κράτος δικαίου, ιδίως δεδομένων των
επιπτώσεων της οικονομικής κρίσης, του υψηλού κόστους ζωής και της αύξησης της
φτώχειας στη χώρα·
https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 098_EL.pdf

το οποίο όντως αφορά τα κονδύλια συγκεκριμένα, εφόσον και πάλι, δεν υπάρχει συμμόρφωση.

Τα υπόλοιπα άρθρα με αραβικούς αριθμούς, και αυτά με τους λατινικούς αριθμούς, αποδίδονται αφού δεν έχουμε κάποιον ισχυρισμό, σε όλους τους συντάκτες από κοινού.
Cyrus Engerer, Sylvie Guillaume, Evin Incir, Domènec Ruiz Devesa
εξ ονόματος της Ομάδας S&D
Sophia in ’t Veld, Moritz Körner, Ramona Strugariu
εξ ονόματος της Ομάδας Renew
Gwendoline Delbos-Corfield, Πέτρος Κόκκαλης, Saskia Bricmont
εξ ονόματος της Ομάδας Verts/ALE
Κωνσταντίνος Αρβανίτης, Έλενα Κουντουρά, Δημήτριος Παπαδημούλης,
Στέλιος Κούλογλου
εξ ονόματος της Ομάδας The Left
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Μαρ 2024, 18:39

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 18:20
Otto Weininger έγραψε:
04 Μαρ 2024, 18:12
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Μαρ 2024, 14:32

Το άρθρο δεν ζητάει να κοπούν τα κονδύλια, ζητάει συμμόρφωση. Τα κονδύλια είναι απλά μια από τις πιθανές επιπτώσεις στη μη συμμόρφωση.
Συμμόρφωση με τι πράγμα ρε μεγάλε; Διάβασες ποτέ τι γράφει;


Εικόνα
Έψαξα να δω τι γράφει, αλλά επειδή δεν αναφερόταν το ψήφισμα παρά μόνο ο αριθμός του άρθρου, δεν ήμουν σίγουρος ότι κοιτούσα το σωστό ψήφισμα.
Τώρα που βρήκες το ψήφισμα, εικάζω πως και οι δύο κάνουμε λάθος. Δηλαδή δεν έγραψε το ιζ που φέρνεις εδώ, αλλά το 27 παρακάτω.
27. καλεί την Επιτροπή να αξιοποιήσει πλήρως τα εργαλεία που διαθέτει για να
αντιμετωπίσει τις παραβιάσεις των αξιών που κατοχυρώνονται στο άρθρο 2 της ΣΕΕ
στην Ελλάδα· ζητεί, ειδικότερα, κατά την εκτέλεση των σχετικών κονδυλίων της ΕΕ, να
αξιολογείται η συμμόρφωση με τον Χάρτη, όπως ορίζει ο κανονισμός περί κοινών
διατάξεων· ζητεί από την Επιτροπή, στο πλαίσιο του κανονισμού για την αιρεσιμότητα
όσον αφορά το κράτος δικαίου, να αξιολογήσει τις συνέπειες της μη εφαρμογής των
σχετικών αποφάσεων των ευρωπαϊκών δικαστηρίων· υπενθυμίζει ότι, σε περίπτωση
έγκρισης χρηματοδοτικών μέτρων, η Επιτροπή πρέπει να διασφαλίσει ότι οι τελικοί
αποδέκτες ή δικαιούχοι κονδυλίων της ΕΕ δεν στερούνται αυτών των κονδυλίων, όπως
ορίζεται στο άρθρο 5 παράγραφοι 4 και 5 του κανονισμού για την αιρεσιμότητα όσον
αφορά το κράτος δικαίου, και πρέπει να βρει τρόπους για να διασφαλίσει ότι τα
κονδύλια της ΕΕ φτάνουν στους πολίτες, τις επιχειρήσεις, τις περιφερειακές και τοπικές
αρχές, τις ΜΚΟ και κάθε άλλο σχετικό ενδιαφερόμενο μέρος, εάν η κυβέρνηση δεν
συνεργαστεί
όσον αφορά τις ελλείψεις στο κράτος δικαίου, ιδίως δεδομένων των
επιπτώσεων της οικονομικής κρίσης, του υψηλού κόστους ζωής και της αύξησης της
φτώχειας στη χώρα·
https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... 098_EL.pdf

το οποίο όντως αφορά τα κονδύλια συγκεκριμένα, εφόσον και πάλι, δεν υπάρχει συμμόρφωση.

Τα υπόλοιπα άρθρα με αραβικούς αριθμούς, και αυτά με τους λατινικούς αριθμούς, αποδίδονται αφού δεν έχουμε κάποιον ισχυρισμό, σε όλους τους συντάκτες από κοινού.
Cyrus Engerer, Sylvie Guillaume, Evin Incir, Domènec Ruiz Devesa
εξ ονόματος της Ομάδας S&D
Sophia in ’t Veld, Moritz Körner, Ramona Strugariu
εξ ονόματος της Ομάδας Renew
Gwendoline Delbos-Corfield, Πέτρος Κόκκαλης, Saskia Bricmont
εξ ονόματος της Ομάδας Verts/ALE
Κωνσταντίνος Αρβανίτης, Έλενα Κουντουρά, Δημήτριος Παπαδημούλης,
Στέλιος Κούλογλου
εξ ονόματος της Ομάδας The Left
Άκου. Όλα τα άρθρα τα έγραψαν οι ζαίοι και τα υπέγραψαν οι άλλοι.

Τα "εξ ονόματος της Ομάδας" είναι παπαριές καλαμωτές.

Και όχι μόνο τα έγραψαν κατά παραγγελία, βάζοντας ο,τι τους κατέβηκε στη γκλάβα, φροντίζει ο Αρβανίτης να κάνει ένα ακόμα βήμα πιο πέρα : να γράψει πως αν δεν συμμορφωθούμε με αυτά (που αυτοί έγραψαν) να κοπούν τα κονδύλια.

Αυτό που έκανε δηλαδή και παραδέχτηκε ήταν το κερασάκι. Το κάτι παραπάνω.

Όλα αυτά όμως δεν είναι ευθύνη του Αρβανιτη. Είναι της κυβέρνησης.

Εδώ και 4 χρόνια έχεις, 4-5 δημοσιογράφους, 2-3 ΜΚΟ, 1 πράκτορα (;;) που παρίστανε την πρόσφυγα (και να μας λέει για την νεκρή Μαρία) να επιτίθεται συντονισμένα από τους ζαίους στην χώρα. Όχι στον Μητσοτάκη.

Όταν πας να προκαλέσεις επεισόδιο στα σύνορα λέγοντας ότι πρέπει να πάνε οι δικοί μας να πάρουν ένα ανύπαρκτο νεκρό παιδί, όταν σου κάνουν εισβολή στον Έβρο και εσύ κατηγορείς την χώρα σου κλπ είσαι προδότης.

Η κυβέρνηση φταίει. Όπως φταίει και για το θέμα των υποκλοπών. Δεν κάνει απολύτως τίποτα και τους αφήνει ανεξέλεγκτους.

Και πριν κάνεις χιουμοράκι περί "συλλήψεων δημοσιογράφων" (αν χρειαστεί και αυτό με συγκεκριμένες κατηγορίες όπως στην Φινλανδία πχ )
δες πόσο σοβαρό είναι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Μαρ 2024, 18:40

Σενέκας έγραψε:
04 Μαρ 2024, 15:06
Δε νομίζω ότι βλέπουν τόσο μακριά, για κομματική πολιτική μιλάμε εξάλλου
+1.

Παρόλο που δεν εκπλήσσει τίποτα πλέον, είναι στενάχωρο να βλέπεις να παίρνουν ένα σκασμό λεφτά για να κάνουν κομματικές κοντρίτσες στις Βρυξέλλες.

Καλά να πάθουμε όμως. Αφού καταδεχόμαστε να στέλνουμε ως εκπρόσωπο τον κάθε δημοφιλή καρακγιόζη.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21174
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 04 Μαρ 2024, 18:55

ST48410 έγραψε:
04 Μαρ 2024, 18:40


Παρόλο που δεν εκπλήσσει τίποτα πλέον, είναι στενάχωρο να βλέπεις να παίρνουν ένα σκασμό λεφτά για να κάνουν κομματικές κοντρίτσες στις Βρυξέλλες.

Καλά να πάθουμε όμως. Αφού καταδεχόμαστε να στέλνουμε ως εκπρόσωπο τον κάθε δημοφιλή καρακγιόζη.
Κάτσε να δεις τι έχει να γίνει στην επόμενη ευρωβουλή

Απέναντι στην απόλυτη γλίτσα

Εικόνα

ο συριζα βρήκε το αντίπαλο δέος που κάνει και τον Πολακη αρσακειάδα



Αν δεν τον έχεις ακούσει ....χάνεις
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9136
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 04 Μαρ 2024, 18:58

Καλά το ξαναείδαμε το έργο οταν ο ΓΑΠ κατήγγειλε την Ελλάδα για πλαστά στοιχεία και μπήκαμε στο μνημόνιο. Βέβαια πιο πριν το ίδιο είχε κάνει και ο Αλογοσκούφης για τον Σιμήτη.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 04 Μαρ 2024, 18:58

Otto Weininger έγραψε:
04 Μαρ 2024, 13:58



τι λε ρε Αρβανιτη ; Δε το περίμενε κανείς :smt005:
Αυτός ο βλακας της ερτ δεν φώναζε εναντίον των εμβολίων;;;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9136
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 04 Μαρ 2024, 19:02

νταξ καταλαβαίνουμε οτι ο Αρβανίτης πήγε να το παίξει αντιστασιακός απέναντι στη χούντα, οτι και καλά είναι αυτος μαζί με όλη την Ευρώπη και απεναντί του η δεξιά. Μια κοπριά είναι που παίζει ρόλο σε ταινία της Φινος φιλμ.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αρβανίτης: Εγώ έγραψα το άρθρο του ψηφίσματος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Μαρ 2024, 19:04

georgebi έγραψε:
04 Μαρ 2024, 18:55
Κάτσε να δεις τι έχει να γίνει στην επόμενη ευρωβουλή

Απέναντι στην απόλυτη γλίτσα

ο συριζα βρήκε το αντίπαλο δέος που κάνει και τον Πολακη αρσακειάδα

Αν δεν τον έχεις ακούσει ....χάνεις
Δεν τον είχα ακούσει. Δεν κάνει. Δεν γίνεται να μην μπορούν να βρουν 5-10 αξιόλογα άτομα να στείλουν εκεί. Τώρα θα μου πεις αν ο άλλος είναι καταξιωμένος σε έναν επιστημονικό τομέα θα πάει εκεί να κουνάει κομματικά σημαιάκια και να υπογράφει τις αρλούμπες του κάθε Αρβανίτη; Δεν θα πάει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών