Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μελέτη της γλώσσας, γραμματική, συντακτικό, σχολιασμοί και διευκρινίσεις.
Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11068
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 16 Μάιος 2019, 20:57

vantono έγραψε:
16 Μάιος 2019, 20:49
Με εκπλήσσει σχετικά ευχάριστα ο ύπο, δεν του το 'χα οτι θα ειναι πολιτικοποιημένος. Γενικά τον ειχα απ την γενιά των απολιτίκ ραπερ, του ό,τι φάμε ό,τι πιούμε κι ό,τι αρπάξει ο κώλος μας! Αν την ειδε τόσο αντιφά ξαφνικά, ας φροντίσει να το περνάει και μεσα απ τα τραγούδια του,κι ας ειναι λιγότερο εμπορικά.
Ο υπο το 2015 τραγουδουσε "Δεν εχω ferrari, ποζερι δε θελω να σκαω στο γκετο" :lol:

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11068
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 16 Μάιος 2019, 20:57

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 20:43
:smt005: για τον πέο εντελώς ο ύπο ρε. Στα κανονικά του είναι χειρότερος από τα τραγούδια του :smt005::smt005::smt005:
εχεις καταντησει σαν τον αντερ

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 16 Μάιος 2019, 21:01

Τρώνε μπλοκ, είναι σοκ και τους πιάνει αμόκ, όταν ακούνε τους παλιούς να παραμένουν πασόκ. ΖΝ και πουτάνες στα κρεββάτια σας
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1062
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Μάιος 2019, 21:06

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58
Beria έγραψε:
16 Μάιος 2019, 11:41
Αρχίζει και μου γίνεται συμπαθής ο τύπος :003:
Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:
Ο Sin Boy επίσης μίλησε και για τον ρατσισμό που έχει ζήσει καθώς είπε πως επειδή είναι Αλβανός στα παιδικά του χρόνια οι περισσότεροι γονείς των συμμαθητών του έλεγαν στα παιδιά τους να μην κάνουν παρέα μαζί του λόγω της καταγωγής του.
Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.

Η ουσια ομως στην υποθεση ειναι η εξης. Το παλικαρακι παει με τερμα γκαζι για τοιχο. Αποτομη, μεγαλη και πολυ ευθραυστη και προσωρινη δημοσιοτητα που αφορα μια προσωπικοτητα ακρως ανωριμη, ασχηματιστη και παρορμητικη. Μπορει να τον αφησει δυστυχως ασχημα πειραγμενο η ολη φαση οταν θα καταλαγιασουν τα πραγματα.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24067
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Μάιος 2019, 21:25

BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:06
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58
Beria έγραψε:
16 Μάιος 2019, 11:41
Αρχίζει και μου γίνεται συμπαθής ο τύπος :003:
Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:
Ο Sin Boy επίσης μίλησε και για τον ρατσισμό που έχει ζήσει καθώς είπε πως επειδή είναι Αλβανός στα παιδικά του χρόνια οι περισσότεροι γονείς των συμμαθητών του έλεγαν στα παιδιά τους να μην κάνουν παρέα μαζί του λόγω της καταγωγής του.
Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.

Η ουσια ομως στην υποθεση ειναι η εξης. Το παλικαρακι παει με τερμα γκαζι για τοιχο. Αποτομη, μεγαλη και πολυ ευθραυστη και προσωρινη δημοσιοτητα που αφορα μια προσωπικοτητα ακρως ανωριμη, ασχηματιστη και παρορμητικη. Μπορει να τον αφησει δυστυχως ασχημα πειραγμενο η ολη φαση οταν θα καταλαγιασουν τα πραγματα.
Ακριβώς αυτό το εχω σκεφτεί κι εγώ. Η όλη φάση, με το απότομο μπαμ του κλπ, μου θύμισε έντονα Παντελίδη πριν χρόνια. Έτσι ως κεραυνός εν αιθρία έσκασε κι εκείνος,και ποτέ δεν μπορεσε να το διαχειριστεί όλο αυτό που το ήρθε τοσο απότομα.

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1062
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Μάιος 2019, 21:29

vantono έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:25
BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:06
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58


Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:

Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.

Η ουσια ομως στην υποθεση ειναι η εξης. Το παλικαρακι παει με τερμα γκαζι για τοιχο. Αποτομη, μεγαλη και πολυ ευθραυστη και προσωρινη δημοσιοτητα που αφορα μια προσωπικοτητα ακρως ανωριμη, ασχηματιστη και παρορμητικη. Μπορει να τον αφησει δυστυχως ασχημα πειραγμενο η ολη φαση οταν θα καταλαγιασουν τα πραγματα.
Ακριβώς αυτό το εχω σκεφτεί κι εγώ. Η όλη φάση, με το απότομο μπαμ του κλπ, μου θύμισε έντονα Παντελίδη πριν χρόνια. Έτσι ως κεραυνός εν αιθρία έσκασε κι εκείνος,και ποτέ δεν μπορεσε να το διαχειριστεί όλο αυτό που το ήρθε τοσο απότομα.
Ο Παντελιδης το διαχειριστηκε σχετικα καλα, εκανε και τις γνωριμιες του, ανταποκρινονταν και στα επαγγελματικα του, δεν προκαλουσε, ολα καλα, θα ειχε καθιερωθει στο τραγουδι εαν δεν συνεβαινε το μοιραιο. Εμενα πιο πολυ για Τζουλια Αλεξανδρατου φαση μου κανει και Αγαπη μονο

Nero

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 16 Μάιος 2019, 21:29

vantono έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:25
BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:06
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58


Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:

Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.

Η ουσια ομως στην υποθεση ειναι η εξης. Το παλικαρακι παει με τερμα γκαζι για τοιχο. Αποτομη, μεγαλη και πολυ ευθραυστη και προσωρινη δημοσιοτητα που αφορα μια προσωπικοτητα ακρως ανωριμη, ασχηματιστη και παρορμητικη. Μπορει να τον αφησει δυστυχως ασχημα πειραγμενο η ολη φαση οταν θα καταλαγιασουν τα πραγματα.
Ακριβώς αυτό το εχω σκεφτεί κι εγώ. Η όλη φάση, με το απότομο μπαμ του κλπ, μου θύμισε έντονα Παντελίδη πριν χρόνια. Έτσι ως κεραυνός εν αιθρία έσκασε κι εκείνος,και ποτέ δεν μπορεσε να το διαχειριστεί όλο αυτό που το ήρθε τοσο απότομα.
Πράγματι, θα έλεγε κανείς για τον Παντελίδη ότι έπεσε με ταχύτατα με τα μούτρα στη δόξα, πήρε απότομη στροφή η ζωή του και δεν άντεξε τη σύγκρουση....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nero την 16 Μάιος 2019, 21:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11068
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 16 Μάιος 2019, 21:30

Ο sinboy ειναι μερικα χρονια στη σκηνη. Δεν ειναι "χθεσινος" μ'αυτη την εννοια. Ουτε παλιος ειναι βεβαια. Τα κομματια του απο τοτε που τον θυμαμαι μεχρι και σημερα τα ιδια χαλια ειναι. Απλα τωρα εγινε το μπαμ, "κλεβοντας" ενα κομματι και ονομαζοντας το "μαμα". Ετσι απλα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16452
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 16 Μάιος 2019, 21:31

Nero έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:29
vantono έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:25
Ακριβώς αυτό το εχω σκεφτεί κι εγώ. Η όλη φάση, με το απότομο μπαμ του κλπ, μου θύμισε έντονα Παντελίδη πριν χρόνια. Έτσι ως κεραυνός εν αιθρία έσκασε κι εκείνος,και ποτέ δεν μπορεσε να το διαχειριστεί όλο αυτό που το ήρθε τοσο απότομα.
Πράγματι, θα έλεγε κανείς για τον Παντελίδη ότι έπεσε με ταχύτατα με τα μούτρα στη δόξα, πήρε απότομη στροφή η ζωή του και δεν άντεξε τη σύγκρουση....

:lol::lol:


:oops::oops::oops::oops:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24119
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Μάιος 2019, 21:34

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:01
Τρώνε μπλοκ, είναι σοκ και τους πιάνει αμόκ, όταν ακούνε τους παλιούς να παραμένουν πασόκ. ΖΝ και πουτάνες στα κρεββάτια σας
:smt005::003:

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1062
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Μάιος 2019, 21:36

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:30
Ο sinboy ειναι μερικα χρονια στη σκηνη. Δεν ειναι "χθεσινος" μ'αυτη την εννοια. Ουτε παλιος ειναι βεβαια. Τα κομματια του απο τοτε που τον θυμαμαι μεχρι και σημερα τα ιδια χαλια ειναι. Απλα τωρα εγινε το μπαμ, κλεβοντας ενα κομματι και ονομαζοντας το "μαμα". Ετσι απλα.
Διαφωνω
Ο sinboy μεχρι προσφατα συγχρωτιζονταν με αθωα παιδακια youtubers (manos, 2j, κτλ). Τωρα εμφανιστηκε σε εναν τηλεοπτικο καρχαρια, χρονια παιχτη σε πανελληνιας εμβελειας καναλια για να τον πει οτι δεν γουσταρει τον παραδιπλα τηλεοπτικο καρχαρια. Θα του φανε και τα κοκκαλα, δεν ξερει που μπλεκει.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27297
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 16 Μάιος 2019, 21:38

enaon έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:34
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:01
Τρώνε μπλοκ, είναι σοκ και τους πιάνει αμόκ, όταν ακούνε τους παλιούς να παραμένουν πασόκ. ΖΝ και πουτάνες στα κρεββάτια σας
:smt005::003:
Τάκι τσαν είναι το πρώτο, δεν είναι δικό μου. Μην κατηγορηθώ και για λογοκλοπή συν τοις άλλοις
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41142
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2019, 21:52

BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:06
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58
Beria έγραψε:
16 Μάιος 2019, 11:41
Αρχίζει και μου γίνεται συμπαθής ο τύπος :003:
Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:
Ο Sin Boy επίσης μίλησε και για τον ρατσισμό που έχει ζήσει καθώς είπε πως επειδή είναι Αλβανός στα παιδικά του χρόνια οι περισσότεροι γονείς των συμμαθητών του έλεγαν στα παιδιά τους να μην κάνουν παρέα μαζί του λόγω της καταγωγής του.
Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.
Εμένα μού φαίνεται out of this world και πρωτάκουστο. Οι λόγοι είναι πολλοί. Ας ξεκινήσουμε από το ότι σιγά μην ξέρουν οι γονείς με ποιους κάνουν παρέα τα παιδιά τους στο σχολείο. Εμένα ακόμα και σήμερα ο πατέρας μου δυσκολεύεται να θυμηθεί ποιοι είναι οι παιδικοί μου φίλοι. Δεύτερο είναι ότι υπάρχει μεν ρατσισμός απέναντι σε άλλους, αλλά ρατσισμός απέναντι σε παιδιά και μάλιστα από τους γονείς είναι κάτι που δεν έχω δει πουθενά. Επίσης εξαντλείται στο «είναι κλέφτες, είναι τεμπέληδες, είναι γιουβέτσι με ρίγανη». Κανείς δεν λέει «μην τον κάνεις παρέα αυτόν, είναι Αλβανός». Μόνο σε κάτι κινηματογραφικές μπούρδες τύπου «σπιρτόκουτο» θα το ακούσεις, άντε και από κανένα ακραίο σκουπίδι, όπως εκείνη η Σκορδέλη. Αλλά το να χρησιμοποιείς εγκληματίες του κοινού ποινικού δικαίου για να εξάγεις συμπεράσματα για τον πληθυσμό είναι γελοίο.

Ένα τρίτο είναι ότι δύσκολα ξεχωρίζουν οι Αλβανοί δεύτερης γενιάς. Ένα τέταρτο είναι ότι σιγά μην δώσει σημασία το παιδί στον γονιό που του λέει με ποιον να κάνει παρέα.

Ακόμη κι αν υπήρξε γονιός που το είπε αυτό στο παιδί του για τον Sinboy, αυτό που αποκλείεται είναι να «οι περισσότεροι γονείς των συμμαθητών του έλεγαν στα παιδιά τους να μην κάνουν παρέα μαζί του». Δεν λέει ένας ή δύο, λέει οι περισσότεροι.

Όχι, σόρι, το θεωρώ φιδιά πρώτου μεγέθους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1062
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Μάιος 2019, 21:59

hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:52
BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:06
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2019, 12:58


Λίγο ψευτράκος μού φαίνεται:

Τα κανουν αυτα οι Ελληνες γονεις στους δευτερης γενιας μεταναστες Αλβανους στα σχολεια, δε μου φαινεται καθολου παραξενο, ουτε καινουριο.
Εμένα μού φαίνεται out of this world και πρωτάκουστο. Οι λόγοι είναι πολλοί. Ας ξεκινήσουμε από το ότι σιγά μην ξέρουν οι γονείς με ποιους κάνουν παρέα τα παιδιά τους στο σχολείο. Εμένα ακόμα και σήμερα ο πατέρας μου δυσκολεύεται να θυμηθεί ποιοι είναι οι παιδικοί μου φίλοι. Δεύτερο είναι ότι υπάρχει μεν ρατσισμός απέναντι σε άλλους, αλλά ρατσισμός απέναντι σε παιδιά και μάλιστα από τους γονείς είναι κάτι που δεν έχω δει πουθενά. Επίσης εξαντλείται στο «είναι κλέφτες, είναι τεμπέληδες, είναι γιουβέτσι με ρίγανη». Κανείς δεν λέει «μην τον κάνεις παρέα αυτόν, είναι Αλβανός». Μόνο σε κάτι κινηματογραφικές μπούρδες τύπου «σπιρτόκουτο» θα το ακούσεις, άντε και από κανένα ακραίο σκουπίδι, όπως εκείνη η Σκορδέλη. Αλλά το να χρησιμοποιείς εγκληματίες του κοινού ποινικού δικαίου για να εξάγεις συμπεράσματα για τον πληθυσμό είναι γελοίο.

Ένα τρίτο είναι ότι δύσκολα ξεχωρίζουν οι Αλβανοί δεύτερης γενιάς. Ένα τέταρτο είναι ότι σιγά μην δώσει σημασία το παιδί στον γονιό που του λέει με ποιον να κάνει παρέα.

Ακόμη κι αν υπήρξε γονιός που το είπε αυτό στο παιδί του για τον Sinboy, αυτό που αποκλείεται είναι να «οι περισσότεροι γονείς των συμμαθητών του έλεγαν στα παιδιά τους να μην κάνουν παρέα μαζί του». Δεν λέει ένας ή δύο, λέει οι περισσότεροι.

Όχι, σόρι, το θεωρώ φιδιά πρώτου μεγέθους.
Εχει σημασια που μενεις. Εγω που μενω σε χωριο ειναι αλλιως τα πραγματα. Εγω γειτονες Αλβανους που τα παιδια τους το βιωσαν παρα πολυ αυτο το πραγμα. Τα παιδακια (τα Ελληνακια) στο σχολειο μεταφερουν τις μαλακιες των γονιων τους στη συμπεριφορα τους πολλες φορες. Δεν εχω πολλους γειτονες Αλβανους για να βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα αλλα στη μια περιπτωση που εχω, εχει συμβει.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14971
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Οχι δεν ειναι μαμά... Γιατί ρε δεν ειδοποιάτε;;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 16 Μάιος 2019, 22:18

BILLO έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:36
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2019, 21:30
Ο sinboy ειναι μερικα χρονια στη σκηνη. Δεν ειναι "χθεσινος" μ'αυτη την εννοια. Ουτε παλιος ειναι βεβαια. Τα κομματια του απο τοτε που τον θυμαμαι μεχρι και σημερα τα ιδια χαλια ειναι. Απλα τωρα εγινε το μπαμ, κλεβοντας ενα κομματι και ονομαζοντας το "μαμα". Ετσι απλα.
Διαφωνω
Ο sinboy μεχρι προσφατα συγχρωτιζονταν με αθωα παιδακια youtubers (manos, 2j, κτλ). Τωρα εμφανιστηκε σε εναν τηλεοπτικο καρχαρια, χρονια παιχτη σε πανελληνιας εμβελειας καναλια για να τον πει οτι δεν γουσταρει τον παραδιπλα τηλεοπτικο καρχαρια. Θα του φανε και τα κοκκαλα, δεν ξερει που μπλεκει.
Λογική ανάλυση, εκτός αν ήταν εμφάνιση κομήτη και ξαναπαίξει μπάλλα όπως ήξερε αν και μόνο από τις προτάσεις γιά δουλειές θα ανοίξει πάρα πολύ το πράμα. Και αν οι καρχαρίες μύρισαν αίμα ...
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Γλωσσολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών