Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9659
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 13 Απρ 2022, 12:44

https://www.protothema.gr/koronoios-liv ... on-metron/
Τέλος και οι μάσκες σε εσωτερικούς χώρους από την Πρώτη Ιουνίου. Η Ελλάδα του Κούλη για αλλη μια φορά τον νίκησε τον Ιο τώρα που έρχεται το καλοκαιράκι και οι τουρίστες μας. Από τον Οκτώβριο ξανά τα κεφάλια μέσα βέβαια.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Απρ 2022, 12:47

Μου έμεινε κουδούνι. Όταν μπαίνω στο σούπερ μάρκετ πρέπει να έχω μάσκα μαζί. Όπως και όταν πάω σχολείο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7690
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Απρ 2022, 12:51

Aυτος ο λαος χρειάζεται νταντεμα τελικά. Αντε να δω ποσοι δεν θα φοράνε μάσκα μέσα στα supermarket και αλλους κλειστους χώρους.

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4644
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 13 Απρ 2022, 12:52

Απλα παει ο ιος διακοπες και θα ξαναγυρισει μολις φυγουνε οι τουριστες

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9659
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 13 Απρ 2022, 12:53

Gherschaagk έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:47
Μου έμεινε κουδούνι. Όταν μπαίνω στο σούπερ μάρκετ πρέπει να έχω μάσκα μαζί. Όπως και όταν πάω σχολείο.
Το θέμα είναι οτι οταν στο σούπερ μάρκετ δεν θα φοράει κανένας μάσκα πια το να φοράς εσύ μόνο δεν θα σε προφυλάσσει ιδιαίτερα. Η εγώ στο γραφείο τι να το κάνω αν φοράω εγώ και όλοι οι πελάτες δεν φορούν πια?

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9659
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 13 Απρ 2022, 12:54

Αλιόσα έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:51
Aυτος ο λαος χρειάζεται νταντεμα τελικά. Αντε να δω ποσοι δεν θα φοράνε μάσκα μέσα στα supermarket και αλλους κλειστους χώρους.
Ελάχιστοι θα φοράνε. Αφού η κυβέρνηση σου έδωσε το μήνυμα πια οτι τέρμα ο ιος. Εχουμε τουρισμό τώρα.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Απρ 2022, 12:57

Aπό φθινόπωρο θα φορούμε ΡΒΧΠ.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14306
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 13 Απρ 2022, 12:58

Τι πρωτη Ιουνιου ρε Αδωνι, 1η Μαιου επρεπε να καταργηθουν. Οχι για ολους δηλαδή, μονο γι'αυτους που δεν τις θελουν. Οι υπολοιποι να τις φορατε ελευθερα,αν θέλετε με FPP3 και στην παραλια. Απο εμας κανενα προβλημα.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7690
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Απρ 2022, 13:00

adon99 έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:52
Απλα παει ο ιος διακοπες και θα ξαναγυρισει μολις φυγουνε οι τουριστες
κατά σεπτέμβριο, οκτωβριο παιζει να επιστρέψουνε και τα sms.

το καλύτερο φάρμακο για την εξαφανιση του κωρονοιου φαινεται πως ειναι οι τουριστες.

ελπιζω να μην ακουσουν οι πολιτες τις γελοιοτητες του Πλεύρη και να συνεχισουν να φοράνε μασκα οπου χρειαζεται οπως σε εσωτερικους χωρους με αγνώστους γυρω πχ supermarket ή σε εξωτερικους με συνωστισμό.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 13 Απρ 2022, 13:05

Με τη ζέστη, διαστέλλονται τα μόρια του αέρα και είναι πιο δύσκολο για τον ιό να πηδήξει από το ένα μόριο στο άλλο και να φτάσει στη μύτη κάποιου ανθρώπου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30650
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Απρ 2022, 13:14

Arisvilla έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:53
Gherschaagk έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:47
Μου έμεινε κουδούνι. Όταν μπαίνω στο σούπερ μάρκετ πρέπει να έχω μάσκα μαζί. Όπως και όταν πάω σχολείο.
Το θέμα είναι οτι οταν στο σούπερ μάρκετ δεν θα φοράει κανένας μάσκα πια το να φοράς εσύ μόνο δεν θα σε προφυλάσσει ιδιαίτερα. Η εγώ στο γραφείο τι να το κάνω αν φοράω εγώ και όλοι οι πελάτες δεν φορούν πια?
Αν θέλεις την συμβουλή μου, να αγοράσεις μάσκες της 3Μ. Τούτο διότι έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπορώ να σου πω σε π.μ. συγκεκριμένα μοντέλα της εταιρίας ανάλογα με το που θα είσαι και τι θες. Και σε οκ τιμές. Και ναι, ακόμα και αν δεν φοράει κανείς άλλος εσύ θα προστατεύεσαι.

Επίσης από την στιγμή που δεν θα είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, αυτομάτως έχουμε το δικαίωμα να φοράμε μάσκες με βαλβίδα για να είμαστε πιο άνετα εμείς.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25182
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Απρ 2022, 13:15

panos291 έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:58
Τι πρωτη Ιουνιου ρε Αδωνι, 1η Μαιου επρεπε να καταργηθουν. Οχι για ολους δηλαδή, μονο γι'αυτους που δεν τις θελουν. Οι υπολοιποι να τις φορατε ελευθερα,αν θέλετε με FPP3 και στην παραλια. Απο εμας κανενα προβλημα.
:+1::goodpost:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Απρ 2022, 13:18

Otto Weininger έγραψε:
13 Απρ 2022, 13:14
Arisvilla έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:53
Gherschaagk έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:47
Μου έμεινε κουδούνι. Όταν μπαίνω στο σούπερ μάρκετ πρέπει να έχω μάσκα μαζί. Όπως και όταν πάω σχολείο.
Το θέμα είναι οτι οταν στο σούπερ μάρκετ δεν θα φοράει κανένας μάσκα πια το να φοράς εσύ μόνο δεν θα σε προφυλάσσει ιδιαίτερα. Η εγώ στο γραφείο τι να το κάνω αν φοράω εγώ και όλοι οι πελάτες δεν φορούν πια?
Αν θέλεις την συμβουλή μου, να αγοράσεις μάσκες της 3Μ. Τούτο διότι έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπορώ να σου πω σε π.μ. συγκεκριμένα μοντέλα της εταιρίας ανάλογα με το που θα είσαι και τι θες. Και σε οκ τιμές. Και ναι, ακόμα και αν δεν φοράει κανείς άλλος εσύ θα προστατεύεσαι.

Επίσης από την στιγμή που δεν θα είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, αυτομάτως έχουμε το δικαίωμα να φοράμε μάσκες με βαλβίδα για να είμαστε πιο άνετα εμείς.
Συμφωνείς με την απόφαση της κυβέρνησης, ή θεωρείς και εσύ οτι η απόφαση αυτή δε πάρθηκε λόγω υγειονομικής "νίκης" κατά του ιού, αλλά λόγω τουριστών?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30650
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Απρ 2022, 13:22

Kauldron έγραψε:
13 Απρ 2022, 13:18
Otto Weininger έγραψε:
13 Απρ 2022, 13:14
Arisvilla έγραψε:
13 Απρ 2022, 12:53

Το θέμα είναι οτι οταν στο σούπερ μάρκετ δεν θα φοράει κανένας μάσκα πια το να φοράς εσύ μόνο δεν θα σε προφυλάσσει ιδιαίτερα. Η εγώ στο γραφείο τι να το κάνω αν φοράω εγώ και όλοι οι πελάτες δεν φορούν πια?
Αν θέλεις την συμβουλή μου, να αγοράσεις μάσκες της 3Μ. Τούτο διότι έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Μπορώ να σου πω σε π.μ. συγκεκριμένα μοντέλα της εταιρίας ανάλογα με το που θα είσαι και τι θες. Και σε οκ τιμές. Και ναι, ακόμα και αν δεν φοράει κανείς άλλος εσύ θα προστατεύεσαι.

Επίσης από την στιγμή που δεν θα είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε εσωτερικούς χώρους, αυτομάτως έχουμε το δικαίωμα να φοράμε μάσκες με βαλβίδα για να είμαστε πιο άνετα εμείς.
Συμφωνείς με την απόφαση της κυβέρνησης, ή θεωρείς και εσύ οτι η απόφαση αυτή δε πάρθηκε λόγω υγειονομικής "νίκης" κατά του ιού, αλλά λόγω τουριστών?
Η απόφαση πάρθηκε λόγω οικονομίας. Για τους ίδιους λόγους που πάρθηκε σε όλη την Ευρώπη. Το τι θα γίνει από χειμώνα, εξαρτάται από πολλά. Σημειωτέον, ότι σε μια μου πρόβλεψη για τα θέματα της πανδημίας έπεσα έξω. Θεωρούσα ότι το 2022 θα έχουμε τελειώσει. Not. Είμαστε στα μισά.

Αν με ρωτάς λοιπόν αν συμφωνώ με την κυβέρνηση σου λέω πως ναι, αλλά μόνο για λόγους οικονομικούς. Καμία υγειονομική νίκη δεν έγινε. Ούτε εδώ, ούτε στην Ιταλία, ούτε στην Αγγλία ή στην Δανία. Οι πανδημίες δεν τελειώνουν με ένα νόμο και ένα άρθρο όσο και να σκούζει ο κόσμος.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τελος και οι μάσκες από την 1η Ιουνίου. Η Ελλάδα τον νίκησε τον ιο.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Απρ 2022, 13:59

Πάντα νηφάλια και νουνεχής η προσέγγιση του Αντώναρου.... :g030:

Εικόνα



ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ! :o:o

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών