ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10567
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 22 Αύγ 2022, 00:16

SUV έγραψε:
21 Αύγ 2022, 21:34
Καλή τύχη! :wave:
Είσαι πολύ καλή...
Θα σιωπήσω.
Παρατηρητής...


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33076
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Αύγ 2022, 09:11

Esperos έγραψε:
21 Αύγ 2022, 09:17


υγ Στο άβατο των δικαστικών, παρατηρήστε ότι ο Πιερρακάκης, δεν έχει αγγίξει το παραμικρό, έχει ψηφιοποιήσει τόσα πολλά
αλλά στο δικαστικό, ούτε από μακρυά δεν περνάει. Τίποτα, άκρα του τάφου σιωπή.
Άντε να φύγει η ΝΔ να έρθει ο συριζαψ να τους νοικοκυρέψει και να ψηφιοποιήσει τα πάντα για ευκολία.
δεν ξερω αν ειναι εργο πιερ η οποιου αλλου, αλλα εμαθα οτι πλεον βγαζεις διαζυγιο, αυναινετικο, χωρις δικηγορους και δικαστηρια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 22 Αύγ 2022, 18:02

ksk έγραψε:
22 Αύγ 2022, 00:16
SUV έγραψε:
21 Αύγ 2022, 21:34
Καλή τύχη! :wave:
Είσαι πολύ καλή...
Θα σιωπήσω.
Δεν σε κατάλαβα ειλικρινά. Θα μάθω ποιος το έκανε με αποδείξεις και μάρτυρες. Σε κάποιον θα το πει εμπιστευτικά. Η κάποιος θα τον ακούσει που τα ναι παραδίπλα και θα το σφυρίξει. Εδώ είναι χειρότερα από χωριό. Και όταν μαθευτεί με αποδείξεις είτε νομικά είτε με μάρτυρες θα φάει μια μήνυση τρελή. Και για ψευδή καταγγελία και για ψυχική οδύνη και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Να μην σου πω ότι θα το σκεφτεί να έρθει ξανά για διακοπές εδώ.

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 22 Σεπ 2023, 07:45

Επειδή κάποιος μου έστειλε προσωπικό μηνυμα εδώ μεσα και δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα εχω να πω το εξής:
1. Δεν κοροϊδεύεις ένα 7 χρονο. Δεν το πιστεύει αν του πεις οτι θα έρθουν μονο να του μιλήσουν. Η επόμενη ερώτηση είναι γιατί.
2. Ο σκύλος που μάζεψα ΔΕΝ ενοχλεί. Δεν γαβγίζει ποτέ. Ούτε ορμάει.
3. Ειμαι εκδικητική αν θέλω να παθει το χειρότερο όποιος το έκανε; ΝΑΙ είμαι..και δικαιολογημένα. Βρέθηκε ποιος το έκανε..Ηταν τοσο βλαμμένη που το είπε για να το ακούσω και να με πικάρει. Δυστυχώς δεν μετράει για αποδεικτικό στοιχείο γιατί δεν το ηχογράφησα καν. Δεν το περίμενα να το πει.
4. Εμείς περάσαμε ενα σωρό γιατρούς, ψυχολόγους, τεστ. Και το παιδί το ίδιο. Όλα βγήκαν καλά για εμάς και ο φάκελος έκλεισε. Αν θέλουν να είναι δίκαιοι ας κρατάνε τα στοιχεία όποιων κάνουν καταγγελίες. Και ας τους κάνουν και εκείνους τεστ. Για να μην υπάρχουν καταγγελίες λόγω εκδικητικότητας
Επίσης ο καθένας αντιμετωπιζει καταστάσεις διαφορετικά. Αν καποιος νομίζει ότι υπάρχει σωστή και λάθος αντίδραση μαλλον κάνει λάθος.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Σεπ 2023, 11:59

....
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Σεπ 2023, 12:00

λάθος ποστ, πώς βρέθηκε εδώ !
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 24 Σεπ 2023, 06:53

Saturn έγραψε:
23 Σεπ 2023, 12:00
λάθος ποστ, πώς βρέθηκε εδώ !
Αν εννοείς το δικό μου όχι. Αναφέρω για το παιδί..Και δεν θα απαντήσω στο προσωπικό μηνυμα του Alex
Δεν θα απολογηθώ γιατί δεν ήθελα έλεγχο στις διακοπές μου. Ούτε υπάρχει σωστή ή λάθος αντίδραση.
Τελικά βρήκα ποια το έκανε (όχι δεν ήταν αυτοί εκανα αρκετή έρευνα μεσω γνωστών μέχρι να μαθω κατι σίγουρο-απλά οι συγκεκριμένοι εχουν προβλημα με 69 από τις 72 οικογένειες και δημιουργούν παντα καβγάδες- ήρθε ένα αδέσποτο το οποιο υιοθετήσαμε και επειδή ακολουθούσε το δικό τους φωναξαν την αστυνομία για να κάνουν ένα ακόμη θέμα. Συνέπεσαν χρονικά αυτά. Με το που μας έκαναν μήνυση κάναμε αντιμήνυση..οπότε πανω όλοι αυτόφωρο).
Αυτή που το έκανε σχεδόν το ειπε μπροστά μου. Δυστυχώς δεν θεωρείται αρκετό για να της κάνω μήνυση. Απλά εύχομαι να τη χτυπήσει αμάξι και να μην πεθάνει..να μείνει ανάπηρη....εκδικητικότητα; ΝΑΙ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.
Εδώ και ένα χρόνο περάσαμε:
2 επισκέψεις από την πρώτη κοινωνική λειτουργό του δήμου Βόλβης (που έμαθα ήταν οκταμηνο με τρομερή εμπειρία ε; σε ένα χωριο που τα κρυβουν όα
2 επισκέψεις απο την κοινωνική λειτουργό του δήμου Θεσσαλονίκης (μια σπιτι μας μονοι και μία στο γραφείο της για να δει το παιδί)-προτεινε να κλείσει ο φάκελος αλλά άλλαξε η εισαγγελέας και η νέα ήθελε έρευνα ξανα από την αρή
1 επισκεψη απο οκταμηνίτισα του δήμου θεσσαλονίκης
1 επίσκεψη σε παιδοψυχίατρο για να δει το παιδί και να κάνει τεστ-δεν διαπιστωσε κατι κακό
1 επίσκεψη σε παιδοψυχολόγο για να κάνει το παιδί άλλα τεστ
1 επίσκεψη ο καθένας μας για ψυχιατρική εκτίμηση

Ρωτήθηκε η δασκάλα της πρώτης τάξης (τότε μολις είχε τελειωσει την πρωτη το παιδί) και ο δάσκαλος της δευτέρας(δύο φορές-τη χρονια που περασε ήταν δευτέρα). Ρωτήθηκε η διευθύντρια..Κανείς δεν ειπε κακό ιγα μας

Σε όλα αυτά εχουμε θετικές για εμάς βεβαιώσεις ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το παιδί και εμάς. Αν είναι δυνατόν τις επισκέψεις σε παιδοψυχίατρο και παιδοψυχολόγο σε ΚΨΥ να τις κρύψεις από το παιδί.. Γιατί πάει; τι θέλει εκεί;

Και δεν μπορώ να παρω ούτε αντίγραφο όυτε χαρτί ότι ειμαστε οκ..γιατί η έρευνα αφορά το δημοσιο..
Δεν μπορώ να της κάνω της παλαβής που το κανε τιποτα..μα τίποτα..Τουλάχιστον ΧΩΡΙΣΕ και μετακόμισε από την πολυκατοικία.

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 24 Σεπ 2023, 07:40

Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Δεν ξέρω αν μπαίνεις πια και αν σου γράφω τσαμπα αλλά είσαι παρα πολύ εκδικητική πληγώθηκε ο εγωισμός σου που κάποιος τόλμησε να τα βάλεις μαζί σου και θυμιζεις κάτι άτομα σε μεξικάνικα σήριαλ που είναι με το ουίσκι στο χέρι και μονολογούν πώς τόλμησε να τα βάλει μαζί μου θα τον καταστρέψω και τέτοια, δεν αντιλέγω ότι είναι πολύ άσχημο αυτό που σου έκαναν αλλά είσαι υπερ δραματική και τα κάνεις όλα να φαίνονται μεγαλύτερα από ότι είναι, δεν σκέφτηκες ότι το άτομο αυτό μπορεί να έφτασε στο αμην με τον σκύλο που μάζεψες και ήθελε να κάνει κάτι να πάρεις ένα μάθημα γιατί η αστυνομία δεν την βοήθησε.
Είμαι πολύ εκδικητική, καποιος αναστάτωσε χωρίς λόγο την οικογένειά μου. Στο μέρος που μεγαλώσαμε και μας ξέρουν όλοι από 5 ετών! Και πρεπει να μην ασχοληθώ. Εφτάσε στο αμήν με το σκύλο μου. Δεν ρωτάει μήπως ο σκύλος ενοχλησε(οχι δεν ενοχλησε-στην ουσία μια παρεξήγηση ήταν όλο). Θεωρεί δεδομένο. Για δείτε τι γράφει το άτομο στο σκυλονήμα. Φοβάται τους σκύλους από παιδί λόγω άσχημων εμπειριών.
Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Σε νοιάζει μόνο να εκδικηθείς, τόσοι γονείς έγραψαν ας έρθουν να ελέγξουν ότι είμαι ο καλύτερος γονιός, τι να καταγγείλεις ότι ήρθε κάποιος να κάνει ελενχο αν στέκουν αυτα που του είπαν και έτσι είναι κανείς δεν σε πειράζει, αυτή είναι η αλήθεια κανείς δεν σε πειράζει απλά έρχονται να μιλήσουν με εσένα και το παιδί, αν εσύ δεν έκρυψες από το παιδί την ιδιότητα του ανθρώπου που θα ερχόταν, το φόβισες ότι θα το πάρουν και του μετέφερες το άγχος σου αντί να σου πείς απλά θα έρθει μια κυριά να μιλήσετε είναι δικό σου πρόβλημα και εσύ του το προκάλεσες γιατί εσύ το τρόμαξες άδικα, από μόνο του δεν καταλαβαίνει το παιδί από την αντίδραση σου τρόμαξε.
Εγω τρόμαξα άδικα το παιδί μου; μπορεί..αλλά πανικοβλήθηκα. Μπορεί να συμβεί. Δηλαδή ερχεται καποιος να δει πως ζεις και εσύ πρεπει να είσαι οκ ελατε σας περιμένω με ανοικτές αγκάλες. Ισως αν ήμουν στην πολη να το έβλεπα πιο ψυχραιμα. Ηρθαν όμως ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΣ. Στο συγκρότημά μας. Εκεί που μεγαλώσαμε και είναι όλοι σχεδόν από Σέρρες. Μας γνωρίζουν από παιδιά μας ξέρουν όλοι..Γνωρίζονται όλοι..είναι σαν να ερθει ενας σε ένα χωριό να σε ελέγξει. Δημιουργεί περιέργεια. Και ναι μας ένοιαξε αυτό..
Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Και κανονικά σε όλα τα παιδία του κόσμου πρέπει να πηγαίνουν και χωρίς καταγγελία κοινωνικοί λειτουργοί να επιβλέπουν, δεν καταλαβαίνω πιο είναι το πρόβλημα σας που ήρθε ένας άνθρωπος να σας μιλήσετε; Ούτε σε εσας ούτε στο παιδί είπε ότι θα το πάρουν ούτε έκανε καμία απειλή, οι άνθρωποι φροντίζουν να είναι πιο διακριτικοί να μην τρομάξει το παιδί και εσύ τους αντιμετωπίζεις σαν μπαμπούλες.
Ναι καλά...δεν ήρθε να μιλήσουμε. Κοινωνική έρευνα λέγεται. Αν έχεις πολλά παιχνίδια είσαι υπερβολικός. Αν έχεις λίγα δεν αρκούν. Στις διακοπές το παιδί είναί κατω στην αυλή με άλλα παιδιά. Ειναι μεγάλη και κοινόχρηστη. Ανεβαίνει αργά γιατι ειναι διακοπές. Λένε δεν έχει όρια. Παίζει παιχνίδια με κυνηγητό, σκαρφάλωμα τρεξιμο κλπ. Είναι αγρια παιχνίδια επειδή είναι κορίτσι! Α ναι..το ρώτησαν και αν βγαίνει μονο από το συγκρότημα αν πηγαίνει μόνο στη θάλασσα κλπ. Αν ο μπαμπάς και η μαμά το χτυπάνε..ναι ηχογράφησα με το τηλέφωνο στο μπαλκόνι ΟΛΗ τη συζήτηση. Και πρεπει να πως στο παιδί ότι ήρθαν να του μιλήσουν; Αμέσως ρωταει ΓΙΑΤΙ; Τι θέλουν; Τι να με ρωτήσουν. Προφανώς δεν έχει παιδί ή αν έχει ειναι πολύ μικρό.
Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Είναι σαν να γίνει ένας βανδαλισμός/κλοπή κάπου και να θέλουν να μάθουν εσείς που ήσασταν τότε και να σας πιάσει άγχος και καταθλιπτικό επεισόδια και όλες οι υπερβολές που γράψατε, γιατί να αντιδράσετε έτσι ; Αφού καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται, εδώ είχαν κάνει καταγγελίας στην Ρούλα το 2014 και κανείς δεν βρήκε τίποτα και δεν της έκανε τίποτα, θα έκαναν σε κάποιον αθώο;
Δεν είναι το ίδιο..όταν αφορά την οικογένειά σου είναι αλλιώς..
Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Και ξαναλέω πολύ κακό αυτό που έκαναν αλλά σκέψου αν τους έφτασες στο αμην με τον σκύλο και ποιά είναι η ψυχική οδύνη; Ότι ήρθε ένας άνρθωπος να μιλήσετε; Τσάμπα αγχώθηκες και τρόμαξες το παιδί με την στάση σου, τι είχες να φοβηθείς ; Δεν παίρνουν παιδία για πλάκα επειδή έτσι τους κάπνισε επομένως ήξερες ότι δεν θα σου έκαναν τίποτα απλά πληγώθηκε ο εγωισμός σου που τόλμησε κάποιος να σου στείλει ανθρώπους να σε τσεκάρουν και θέλεις να τους τιμωρήσεις τώρα λες και στο χτύπησαν ή δεν ξέρω και εγώ τι αλλο να έκαναν.
Εσύ νοιάστηκες τι πρόβληματα τους προκάλεσες με τον σκύλο, αν τους ενοχλούσε να γαυγίζει όλη μέρα και τέτοια;
Αυτοί γιατί να νοιαστούν για εσένα τότε; Αφού εσύ δεν νοιάστηκες πρώτη για αυτούς και την ηρεμία τους.
Ας δούμε αν μας κάνουν κάτι αν εμείς φταίξαμε πρώτα αντί να παίζουμε τον τιμωρό.
Μπορεί να αγχώθηκα τζάμπα..ανθρωπος είμαι. Οσο για το ότι δεν θα σου έκαναν τίποτα, όλη αυτή η ταλαιπωρία για να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας είναι τίποτα; Το να κλαίει το παιδί καθε φορά που πρέπει να παει σε εναν ειδικό είναι τιποτα; Η μήπως νομιζει ότι 7 ετών παιδί το ξεγελάς; Τη δικιά μου τουλάχιστον όχι.
Ξανά δεν ρωτάει αν ο σκύλος κάνει φασαρία. Που δεν κάνει. Απλά αυτόματα θεωρεί ότι γαβγίζει όλη μέρα. Και είχαν δίκιο. Για εκείνο το περιστατικο παντως την έφαγαν καλά. Πηγαν μια ωραία΄εκδρομή στα κεντρικά της Θεσσαλονίκης. Αυτή φώναζε να μην τη βάλουν κρατητήριο. Είχαν κατι μουτρα ως το πάτωμα. Το ευχαριστήθηκα..και ας με πουν εκδικητική.
Alex έγραψε:
17 Σεπ 2023, 16:33
Μακάρι το παιδί να μην έχει πάρει το victim mentality σου και την έπαρση σου να νομίζει ότι μόνο αυτό θα κάνει κάτι στους άλλους και οι άλλοι δεν επιτρέπεται να του κάνουν τίποτα σε αντάλλαγμα.
Και τέλος ωραίο είναι να κάνουμε το θύμα αλλά ας κοιτάξουμε και τον ευατό μας πρώτα.
Επαρση; Το να φοβηθώ είναι έπαρση. Εφταιγα εγώ που πήρα το σκύλο(ακουσον άκουσον-επρεπε να περιμενω να με βλάψουν). Οσο για το victim mentality δεν υπάρχει στην κόρη μου. Αν ομως κάποιος της κάνει κατι πρώτος θα του το ανταποδώσει στο δεκαπλάσιο. Εχει πολύ περισσότερο τσαγανό από μένα. Σκέφτεται απίστευτα πιο γρήγορα. Και εύχομαι πραγματικά να μην τολμάει ΚΑΝΕΙΣ να την πειράξει. Μύγα στο σπαθί της δεν δέχεται

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 24 Σεπ 2023, 10:30

Όχι ρε, μην τρελαίνεσαι...σκρόλαρα τα νήματα στις θεματικές ενότητες, ταυτόγχρονα ήθελα να απαντήσω αλλού, προφανώς κάτι πάτησα λάθος και απάντησα εδώ
Δεν διάβασα τα σεντόνια (σορυ) εύχομαι όμως καλά ξεμπερδέματα και κουράγια!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 24 Σεπ 2023, 23:20

Saturn έγραψε:
24 Σεπ 2023, 10:30
Όχι ρε, μην τρελαίνεσαι...σκρόλαρα τα νήματα στις θεματικές ενότητες, ταυτόγχρονα ήθελα να απαντήσω αλλού, προφανώς κάτι πάτησα λάθος και απάντησα εδώ
Δεν διάβασα τα σεντόνια (σορυ) εύχομαι όμως καλά ξεμπερδέματα και κουράγια!
Η τελευταία μου επικοινωνία με τη γραμματεία της εισαγγελίας ανηλίκων λέει ότι τελειώσαμε με μια τελευταία επίσκεψη στο σπίτι σε 3 μήνες.
Το θέμα είναι ότι δεν ελέγχουν καθόλου ποιος κάνει τις καταγγελίες. Όποιος σε αντιπαθεί σηκώνει το τηλέφωνο και παίρνει το χαμόγελο του παιδιού. Ας μην έδιναν σε μας τα στοιχεία. Ας περνούσαν και εκείνη από κάποια τεστ. Δεν είναι δυνατόν να αναστατώνεις μια οικογένεια για ένα χρόνο χωρίς λόγο. Επειδή κάποιος το είπε. Επειδή στηρίζεται στο ότι κανείς δεν θα κάνει κάτι τόσο κακό χωρίς λόγο

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17337
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Σεπ 2023, 23:25

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Νοέμ 2020, 12:25
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 10:00
τεν τεν έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 09:56
Στο πρωτο σκέλος η απάντηση είναι θετική.
Για το δευτερο δεν ξερω, λογικά θα μπορεί
Αν επειδή έχω προσωπικές διαφορές με κάποιον , του κάνω ανώνυμη καταγγελία στο χαμόγελο του παιδιού κατηγορώντας τον για κακή συμπεριφορά στα παιδιά του , εάν αυτή η καταγγελία καταπέσει , έχει δικαίωμα αυτός να κάνει μυνηση κατά αγνωστου η να ζητήσει τα στοιχεία του καταγγέλοντος από το χαμόγελο του παιδιού η την εισαγγελία;
Η καταγγελία δεν "καταπέφτει", απλά δεν οδηγεί κάπου. Δεν είναι δικαστήριο.
Είναι σα να λες στην αστυνομία ότι μυρίζεις κάτι σάπιο από τον πάνω όροφο. Αν παέι η αστυνομία και δεν βρει πτώμα, λες να μπορεί ο από πάνω να σου κάνει μήνυση για συκοφαντία ως δολοφόνο; Όχι βέβαια, εσύ απλά είπες αυτό που μύρισες.
Άρα κάνεις και συ ανώνυμη καταγγελία ότι αυτός που σε κατηγόρησε, κακοποιεί τα παιδιά του.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 24 Σεπ 2023, 23:27

anastasiaM έγραψε:
24 Σεπ 2023, 23:20
Saturn έγραψε:
24 Σεπ 2023, 10:30
Όχι ρε, μην τρελαίνεσαι...σκρόλαρα τα νήματα στις θεματικές ενότητες, ταυτόγχρονα ήθελα να απαντήσω αλλού, προφανώς κάτι πάτησα λάθος και απάντησα εδώ
Δεν διάβασα τα σεντόνια (σορυ) εύχομαι όμως καλά ξεμπερδέματα και κουράγια!
Η τελευταία μου επικοινωνία με τη γραμματεία της εισαγγελίας ανηλίκων λέει ότι τελειώσαμε με μια τελευταία επίσκεψη στο σπίτι σε 3 μήνες.
Το θέμα είναι ότι δεν ελέγχουν καθόλου ποιος κάνει τις καταγγελίες. Όποιος σε αντιπαθεί σηκώνει το τηλέφωνο και παίρνει το χαμόγελο του παιδιού. Ας μην έδιναν σε μας τα στοιχεία. Ας περνούσαν και εκείνη από κάποια τεστ. Δεν είναι δυνατόν να αναστατώνεις μια οικογένεια για ένα χρόνο χωρίς λόγο. Επειδή κάποιος το είπε. Επειδή στηρίζεται στο ότι κανείς δεν θα κάνει κάτι τόσο κακό χωρίς λόγο
:102:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Σεπ 2023, 23:31

Juno έγραψε:
24 Σεπ 2023, 23:25
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Νοέμ 2020, 12:25
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
11 Νοέμ 2020, 10:00


Αν επειδή έχω προσωπικές διαφορές με κάποιον , του κάνω ανώνυμη καταγγελία στο χαμόγελο του παιδιού κατηγορώντας τον για κακή συμπεριφορά στα παιδιά του , εάν αυτή η καταγγελία καταπέσει , έχει δικαίωμα αυτός να κάνει μυνηση κατά αγνωστου η να ζητήσει τα στοιχεία του καταγγέλοντος από το χαμόγελο του παιδιού η την εισαγγελία;
Η καταγγελία δεν "καταπέφτει", απλά δεν οδηγεί κάπου. Δεν είναι δικαστήριο.
Είναι σα να λες στην αστυνομία ότι μυρίζεις κάτι σάπιο από τον πάνω όροφο. Αν παέι η αστυνομία και δεν βρει πτώμα, λες να μπορεί ο από πάνω να σου κάνει μήνυση για συκοφαντία ως δολοφόνο; Όχι βέβαια, εσύ απλά είπες αυτό που μύρισες.
Άρα κάνεις και συ ανώνυμη καταγγελία ότι αυτός που σε κατηγόρησε, κακοποιεί τα παιδιά του.
Άμα είσαι ψυχοπαθής, sure.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

anastasiaM
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 20 Αύγ 2022, 16:05

Re: ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΕΣ ΣΤΟ ΧΑΜΌΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anastasiaM » 25 Σεπ 2023, 05:45

Dwarven Blacksmith έγραψε:
24 Σεπ 2023, 23:31
Juno έγραψε:
24 Σεπ 2023, 23:25
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Νοέμ 2020, 12:25

Η καταγγελία δεν "καταπέφτει", απλά δεν οδηγεί κάπου. Δεν είναι δικαστήριο.
Είναι σα να λες στην αστυνομία ότι μυρίζεις κάτι σάπιο από τον πάνω όροφο. Αν παέι η αστυνομία και δεν βρει πτώμα, λες να μπορεί ο από πάνω να σου κάνει μήνυση για συκοφαντία ως δολοφόνο; Όχι βέβαια, εσύ απλά είπες αυτό που μύρισες.
Άρα κάνεις και συ ανώνυμη καταγγελία ότι αυτός που σε κατηγόρησε, κακοποιεί τα παιδιά του.
Άμα είσαι ψυχοπαθής, sure.
Μα είναι. Και δεν έχει παιδιά. Αλλά και να είχε η καταγγελία ταλαιπωρει και το παιδί. Δεν θα ξεπεφτα σε κάτι τέτοιο.
Η κοπέλα είναι 40 ετών. Δεν έχει παιδιά. Δεν είναι καν παντρεμένη. Συζούσε με τον αρραβωνιαστικό και έλεγε ότι είναι παντρεμένη. Από τύχη έμαθα ότι είναι μνηστή. Έκανε το αφεντικό στις συνελεύσεις ενώ δεν είχε δικαίωμα. Το πρόβλημα της ήταν ότι τάιζε 30 γάτες στον κοινόχρηστο ακάλυπτο και αντιδρούσε η πολυκατοικία γιατί δεν μάζευε τις ακαθαρσίες.
Το ξαναλέω το πρόβλημα μας δεν ήταν τα ζώα. Της προτείναμε να καθαρίζει. Όπου καθαρίζω κατεβαίνω με φτυαρακι μαζεύω τα περιττώματα και πλένω. Τίποτα. Η δικαιολογία;ας τα κάνει το συνεργείο.
Μπορούσε να αγοράσει αρκετές άμμους ή να πάρει από τη φιλοζωική. Αλλά προτίμησε να αγνοεί τα πάντα.
Και εγώ αγαπάω τα ζώα. Και μάζεψα και δεύτερο σκύλο μωρό το οποίο το έδωσα. Αλλά αν τα κάνει ο σκύλος κάπου τα μαζεύω. Δεν γεμίζω την πολυκατοικία ψύλλους.
Το μένος της ήταν γιατί θεωρούσε ότι εμείς φταιγαμε που υπέγραψε η πολυκατοικία ότι δεν θέλει τη σίτιση. Και έτσι βρήκε έναν τρόπο να μας δημιουργήσει πρόβλημα. Και αρκετά μας έκανε ακόμη.
Προσπάθησε επίτηδες να στήσει σκηνικό με το σκύλο ότι και καλά την ορμηξε. Που ο καλός μας όχι δεν ορμάει. Σε απειλή πρώτα μπαίνει μπροστά. Ήσυχα. Δεν γρυλιζει. Δεν γαβγίζει. Απλά σιχαίνεται τις γάτες και είναι μεγαλόσωμος.
Ευτυχώς η τρελή χώρισε και έφυγε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών