Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μαρ 2023, 16:21

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:04
It is what it is, τα μοντέλα αυτά εξηγούν τις τελευταίες δεκαετίες και προβάλουν μερικές μπροστά, που είναι και αυτό που χρειαζόμαστε σ αυτή τη φάση.

Δεν μπορώ να πω αν είναι της προκοπής ή όχι, με ότι έχει κανείς πορεύεται. Κάποτε πήγαν στο φεγγάρι με υπολογιστές της πλάκας.
Tι δεκαετίες, εδώ σου λένε τον καιρό για αύριο και είναι λάθος. Θα μου πεις άλλο ο καιρός και άλλο το κλίμα, ναι, το κλίμα είναι ακόμα πιό δύσκολο. Και μην ξεχνάμε ότι από τις συνολικές αποστολές στο φεγγάρι (επανδρωμένες και μη) σχεδόν οι μισές έχουν αποτύχει, ακόμα και σήμερα αποτυγχάνουν.

Εγώ δεν πορεύομαι έτσι πάντως, ξέρω γω;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 13 Μαρ 2023, 16:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38097
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μαρ 2023, 16:21

Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 15:44
Kauldron έγραψε:
13 Μαρ 2023, 14:51
Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 12:24

Πόσες φορές ακόμα να το πω ρε χελώνε; Πόσες; Μέχρι και στο αβατάρι μου το έβαλα, για τους ελάχιστους που δεν το έχουν καταλάβει ή δεν το έχουν δει γραμμένο κάπου έως τώρα.

Η δε ξερή δεν είναι απλά ξερή, κοτσάνα μεγατόνων είναι, αλλά τέλος πάντων...
ΟΚ τώρα το είδα προσκεκτικά και θυμήθηκα και τη κουβέντα που κάναμε. ΛΟΛ.
Τί μπαίνεις με άλλο νικ κι εσύ βρε άνθρωπέ μου? Βρε μόδα κι αυτή.
Έλειπα σερί για κανά χρόνο και ουσιαστικά (με ελάχιστες επισκέψεις/συνδέσεις) για πάνω από 2. Ξαναμπήκα με άλλο μουντ τώρα, όπως κι όταν πρωτο-μπήκα εδώ στο νέο με άλλο μουντ και έβαλα άλλο νικ απ' το παλιό μου. Ίσως να ζητήσω απ' τα αφεντικά του χώρου να μου το αλλάξουν στο αρχικό-αρχικό, θα δούμε.

:wave:
Ρε συ (σεις), βάλε (βάλτε) ότι νικ θέλεις (θέλετε) , άλλαξε (αλλάξτε) το όσες φορές θέλεις (θέλετε), αλλά γιατί γαμώ την τάνα μου να αλλάζετε και άβαταρ;;; ;! 111!ΕΝΑ ΕΝΑ!
:011::011::011:
Κάποιοι από εμάς είμαστε οπτικοί τύποι και σε μισό νανοσεκόντ βλέπουμε το άβαταρ και προχωράμε πάρακατ. :011:
ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΒΑΤΑΡΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΥΠΟΚΑΜΙΣΑ! το κέρατο μου μέσα :011::011::011:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 13 Μαρ 2023, 16:33

sys3x έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:21
Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 15:44
Kauldron έγραψε:
13 Μαρ 2023, 14:51


ΟΚ τώρα το είδα προσκεκτικά και θυμήθηκα και τη κουβέντα που κάναμε. ΛΟΛ.
Τί μπαίνεις με άλλο νικ κι εσύ βρε άνθρωπέ μου? Βρε μόδα κι αυτή.
Έλειπα σερί για κανά χρόνο και ουσιαστικά (με ελάχιστες επισκέψεις/συνδέσεις) για πάνω από 2. Ξαναμπήκα με άλλο μουντ τώρα, όπως κι όταν πρωτο-μπήκα εδώ στο νέο με άλλο μουντ και έβαλα άλλο νικ απ' το παλιό μου. Ίσως να ζητήσω απ' τα αφεντικά του χώρου να μου το αλλάξουν στο αρχικό-αρχικό, θα δούμε.

:wave:
Ρε συ (σεις), βάλε (βάλτε) ότι νικ θέλεις (θέλετε) , άλλαξε (αλλάξτε) το όσες φορές θέλεις (θέλετε), αλλά γιατί γαμώ την τάνα μου να αλλάζετε και άβαταρ;;; ;! 111!ΕΝΑ ΕΝΑ!
:011::011::011:
Κάποιοι από εμάς είμαστε οπτικοί τύποι και σε μισό νανοσεκόντ βλέπουμε το άβαταρ και προχωράμε πάρακατ. :011:
ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΒΑΤΑΡΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΥΠΟΚΑΜΙΣΑ! το κέρατο μου μέσα :011::011::011:
Κι εγώ το παθαίνω αυτό που λες, και καμμιά φορά μπερδεύω και χρήστες με παραπλήσια αβατάρια. Σόρυ... σε νιώθω. :oops:

Είπα απλά να βάλω ένα παλιό αγαπημένο, πολλοί με αυτό με ξέρανε απ' τα παλιά τα χρόνια. Οκ, θα το αφήσω για πολύ καιρό πλέον. Είναι δίκαιο, θα γίνει πράξη.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43527
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Μαρ 2023, 16:51

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:21
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:04
It is what it is, τα μοντέλα αυτά εξηγούν τις τελευταίες δεκαετίες και προβάλουν μερικές μπροστά, που είναι και αυτό που χρειαζόμαστε σ αυτή τη φάση.

Δεν μπορώ να πω αν είναι της προκοπής ή όχι, με ότι έχει κανείς πορεύεται. Κάποτε πήγαν στο φεγγάρι με υπολογιστές της πλάκας.
Tι δεκαετίες, εδώ σου λένε τον καιρό για αύριο και είναι λάθος. Θα μου πεις άλλο ο καιρός και άλλο το κλίμα, ναι, το κλίμα είναι ακόμα πιό δύσκολο. Και μην ξεχνάμε ότι από τις συνολικές αποστολές στο φεγγάρι (επανδρωμένες και μη) σχεδόν οι μισές έχουν αποτύχει, ακόμα και σήμερα αποτυγχάνουν.

Εγώ δεν πορεύομαι έτσι πάντως, ξέρω γω;
Το κλίμα δεν είναι ακόμα πιο δύσκολο, είναι απλά διαφορετικό.
Ποιά είναι η άλλη επιλογή δηλαδή; Δεν καταλαβαίνω. Είναι fallacy να πεις ότι αφού τα μοντέλα δεν είναι ακόμα τέλεια, τότε είναι ίσα με τη μαντεψια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Μαρ 2023, 17:03

Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα γινει χαμος και οτι θα ερθουν τα πανω κατω με το κλιμα, τουλαχιστον εξαιτιας της ανθρωπινης δραστηριοτητας.

Δεν βλεπω ισχυρες ενδειξεις προς αυτην την κατευθυνση.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 13 Μαρ 2023, 17:16

axilmar έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:03

Δεν βλεπω ισχυρες ενδειξεις προς αυτην την κατευθυνση.
μα γιατί ?
τα σαρανταρια στο Λονδον τι ειναι?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38097
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 13 Μαρ 2023, 17:16

Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:33
sys3x έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:21
Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 15:44

Έλειπα σερί για κανά χρόνο και ουσιαστικά (με ελάχιστες επισκέψεις/συνδέσεις) για πάνω από 2. Ξαναμπήκα με άλλο μουντ τώρα, όπως κι όταν πρωτο-μπήκα εδώ στο νέο με άλλο μουντ και έβαλα άλλο νικ απ' το παλιό μου. Ίσως να ζητήσω απ' τα αφεντικά του χώρου να μου το αλλάξουν στο αρχικό-αρχικό, θα δούμε.

:wave:
Ρε συ (σεις), βάλε (βάλτε) ότι νικ θέλεις (θέλετε) , άλλαξε (αλλάξτε) το όσες φορές θέλεις (θέλετε), αλλά γιατί γαμώ την τάνα μου να αλλάζετε και άβαταρ;;; ;! 111!ΕΝΑ ΕΝΑ!
:011::011::011:
Κάποιοι από εμάς είμαστε οπτικοί τύποι και σε μισό νανοσεκόντ βλέπουμε το άβαταρ και προχωράμε πάρακατ. :011:
ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΒΑΤΑΡΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΥΠΟΚΑΜΙΣΑ! το κέρατο μου μέσα :011::011::011:
Κι εγώ το παθαίνω αυτό που λες, και καμμιά φορά μπερδεύω και χρήστες με παραπλήσια αβατάρια. Σόρυ... σε νιώθω. :oops:

Είπα απλά να βάλω ένα παλιό αγαπημένο, πολλοί με αυτό με ξέρανε απ' τα παλιά τα χρόνια. Οκ, θα το αφήσω για πολύ καιρό πλέον. Είναι δίκαιο, θα γίνει πράξη.
Νομίζω ότι επηρεαστήκαμε από το νήμα Ωδή κι αυθόρμητα μας βγαίνει, πχια, του Χέλλη η οργή.
Πω πω πω πω πω.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μαρ 2023, 17:19

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:51
Το κλίμα δεν είναι ακόμα πιο δύσκολο, είναι απλά διαφορετικό.
Ποιά είναι η άλλη επιλογή δηλαδή; Δεν καταλαβαίνω. Είναι fallacy να πεις ότι αφού τα μοντέλα δεν είναι ακόμα τέλεια, τότε είναι ίσα με τη μαντεψια.
Nτάξει δε σου είπα να καταλάβεις κάτι, τη γνώμη σου σε ρώτησα για την αξιοπιστία των μοντέλων.
Γενικά έχω την αίσθηση κι από άλλες συζητήσεις ότι νομίζεις ότι πάντα κάπου το πάω :lol:
Πουθενά δεν το πάω, απλά σκέφτομαι φωναχτά, αν έχω να το πάω κάπου το λέω απ'την αρχή.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43527
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Μαρ 2023, 17:29

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:51
Το κλίμα δεν είναι ακόμα πιο δύσκολο, είναι απλά διαφορετικό.
Ποιά είναι η άλλη επιλογή δηλαδή; Δεν καταλαβαίνω. Είναι fallacy να πεις ότι αφού τα μοντέλα δεν είναι ακόμα τέλεια, τότε είναι ίσα με τη μαντεψια.
Nτάξει δε σου είπα να καταλάβεις κάτι, τη γνώμη σου σε ρώτησα για την αξιοπιστία των μοντέλων.
Γενικά έχω την αίσθηση κι από άλλες συζητήσεις ότι νομίζεις ότι πάντα κάπου το πάω :lol:
Πουθενά δεν το πάω, απλά σκέφτομαι φωναχτά, αν έχω να το πάω κάπου το λέω απ'την αρχή.
Τελείως χοντρικά, πιστεύω ότι συχνά είναι πιο εύκολο να κάνεις μακροπρόθεσμες προβλέψεις παρά βραχυπρόθεσμες.

Πχ ξέρω ότι θα κάνω 40 λεπτά να πάω στη δουλειά, αλλά δεν ξέρω σε ποιο φανάρι θα κολλήσω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 13 Μαρ 2023, 17:30

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μαρ 2023, 15:49

προσπαθούν να κόψουν τη Γη σε τετραγωνάκια
Finite Element Analysis (FEA)

όσο την εμπιστεύεσαι για να μπεις στο Σίντνεϋ Όπερα Χάουζ, αλλά εκεί θα με πεις δουλεύουμε με safety factors. :003:

Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 13 Μαρ 2023, 17:38

sys3x έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:16
Bic έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:33
sys3x έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:21


Ρε συ (σεις), βάλε (βάλτε) ότι νικ θέλεις (θέλετε) , άλλαξε (αλλάξτε) το όσες φορές θέλεις (θέλετε), αλλά γιατί γαμώ την τάνα μου να αλλάζετε και άβαταρ;;; ;! 111!ΕΝΑ ΕΝΑ!
:011::011::011:
Κάποιοι από εμάς είμαστε οπτικοί τύποι και σε μισό νανοσεκόντ βλέπουμε το άβαταρ και προχωράμε πάρακατ. :011:
ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΒΑΤΑΡΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΥΠΟΚΑΜΙΣΑ! το κέρατο μου μέσα :011::011::011:
Κι εγώ το παθαίνω αυτό που λες, και καμμιά φορά μπερδεύω και χρήστες με παραπλήσια αβατάρια. Σόρυ... σε νιώθω. :oops:

Είπα απλά να βάλω ένα παλιό αγαπημένο, πολλοί με αυτό με ξέρανε απ' τα παλιά τα χρόνια. Οκ, θα το αφήσω για πολύ καιρό πλέον. Είναι δίκαιο, θα γίνει πράξη.
Νομίζω ότι επηρεαστήκαμε από το νήμα Ωδή κι αυθόρμητα μας βγαίνει, πχια, του Χέλλη η οργή.
Πω πω πω πω πω.
:lol:
Πω ρε μαλάκαααα!!! Ούτε που το πρόσεξα όταν το έγραφα, τώρα που το υπογράμμισες το βλέπω. :o:smt005:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μαρ 2023, 17:43

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:29
Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Μαρ 2023, 16:51
Το κλίμα δεν είναι ακόμα πιο δύσκολο, είναι απλά διαφορετικό.
Ποιά είναι η άλλη επιλογή δηλαδή; Δεν καταλαβαίνω. Είναι fallacy να πεις ότι αφού τα μοντέλα δεν είναι ακόμα τέλεια, τότε είναι ίσα με τη μαντεψια.
Nτάξει δε σου είπα να καταλάβεις κάτι, τη γνώμη σου σε ρώτησα για την αξιοπιστία των μοντέλων.
Γενικά έχω την αίσθηση κι από άλλες συζητήσεις ότι νομίζεις ότι πάντα κάπου το πάω :lol:
Πουθενά δεν το πάω, απλά σκέφτομαι φωναχτά, αν έχω να το πάω κάπου το λέω απ'την αρχή.
Τελείως χοντρικά, πιστεύω ότι συχνά είναι πιο εύκολο να κάνεις μακροπρόθεσμες προβλέψεις παρά βραχυπρόθεσμες.

Πχ ξέρω ότι θα κάνω 40 λεπτά να πάω στη δουλειά, αλλά δεν ξέρω σε ποιο φανάρι θα κολλήσω.
Απ'ό,τι έχω καταλάβει (λίγα γενικά, πολύ εξειδικευμένο αντικείμενο) τα κλιματικά μοντέλα είναι δύσκολα σε σχέση με τον καιρό γιατί δεν έχουν μέτρο σύγκρισης. Πχ λες τον καιρό για την Ελλάδα, στην Ελλάδα ξέρεις ότι αυτή την εποχή όταν συμβεί αυτό μετά συνήθως συμβαίνει εκείνο, γιατί το έχεις δει χίλιες φορές πριν. Το κλίμα όμως δεν το έχεις δει να αλλάζει χίλιες φορές, στον ορίζοντα που έχουμε πληθώρα ακριβών μετρήσεων το κλίμα έχει παραμείνει λίγο-πολύ σταθερό, γιατί αλλάζει πάρα πολύ αργά.

Επίσης οι απαιτήσεις ακρίβειας είναι διαφορετικές, στον καιρό αν πέσεις κάποιο τοις εκατό έξω είναι και λίγο πολύ αποδεκτό, έτσι κι αλλιώς ο καιρός αλλάζει συνέχεια. Στο κλίμα μια αποκλιση 3% μπορεί να σημαίνει ότι κάποια πόλη θα βρεθεί κάτω απ'το νερό, γιατί η αλλαγή είναι μόνιμη και προκαλεί άλλες αλυσιδωτές αντιδράσεις, ανεπίστρεπτα λιωσίματα πάγων και δε συμμαζεύεται.

Δεν ξέρω μου φαίνεται πολύ πιό χαώδες. Και οι δεκαετίες που λέμε είναι σαν κλάσματα δευτερολέπτου, μπορεί να γίνει μια μικρή διόρθωση πριν την καταστροφή, και η διόρθωση αυτή να διαρκέσει αιώνες, και αντί για ζέστη που περιμένεις να είναι κρύο. Γενικά μου φαίνεται λίγο σαν τα οικονομικά, όταν βλέπεις επιστήμονες με αντικρουόμενες απόψεις συνήθως σημαίνει ότι κάποια βασικά πράγματα δεν έχουν ακόμα λυθεί με κατηγορηματικό τρόπο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Σε τρείς μήνες ο κόΖμος τελειώνει, ιιιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 13 Μαρ 2023, 17:49

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:46
Δυστυχώς αυτές οι μαλακισμενες υπερβολές δίνουν αβάντα στην αμερικανοφερτη ψεκασια της άρνησης της κλιματικής αλλαγής.
Θα ήταν ωραίο μια μέρα να ακούσουμε για την κλιματική αλλαγή χωρίς μαλακισμένες υπερβολές.
Μην παραλείψετε να μου γράψετε όταν γίνει αυτό.

Μου αρέσει που οταν ο Kauldron - μέσα στην όποια βλακεία του - επισημαίνει κάτι που βλέπει οτι δεν στέκει, όλα τα ντε λα μαγκέν χεσμεντέν του την πέφτουν αγρίως, αλλά για την επιστημινική ταμπακιέρα ούτε λέξη. Κάπως λέγεται αυτό, αλλά μάλλον είναι ψιλά γράμματα για τον Μορφονιό, τον Σταύρακα και την παρέα τους.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8450
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Μαρ 2023, 18:02

akirav έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:16
axilmar έγραψε:
13 Μαρ 2023, 17:03

Δεν βλεπω ισχυρες ενδειξεις προς αυτην την κατευθυνση.
μα γιατί ?
τα σαρανταρια στο Λονδον τι ειναι?
Καποια προσωρινη αλλαγη του καιρου ισως; παντα υπαρχουν καποιες ακραιες θερμοκρασιες εδω και εκει.

Επισης η θερμοκρασια που εχει τωρα η Γη δεν ειναι η υψηλοτερη που ειχε, συμφωνα με τα γεωλογικα δεδομενα. Υπηρχαν και ψηλοτερες στο παρελθον, χωρις να υπαρχει ο ανθρωπος κιολας.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αν δε σταματήσουμε να χρησιμοποιούμε ορυκτά καύσιμα σε τρείς μήνες, θα πεθάνουμε ούλοι, ίιιιιικ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 13 Μαρ 2023, 18:06

nuff said

I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών