Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40830
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μάιος 2024, 01:06

Otto Weininger έγραψε:
03 Μάιος 2024, 23:59
θα σου πω.
δεν υπάρχει κάποια θρησκευτική αστυνομία να κόβει βόλτες και να σε ρίξει στο μπουντρούμι αν τρως κρέας Μεγάλη Παρασκευή. Είσαι ελεύθερος να φας κρεας όπως κάθε μέρα.

Not quite. Παλιότερα θα έλεγα ότι ήταν απολύτως ακριβές, τα τελευταία χρόνια όμως αυξάνεται το φαινόμενο να κλείνουν μαγαζιά εστίασης και πολλές φορές κρεοπωλεία κατά την διάρκεια όλο και περισσότερων ημερών της Μ. εβδομάδας, το οποίο καταφανώς περιορίζει τις επιλογές αυτών που θέλουν να φάνε κρέας.

Μην απαντήσεις "σιγά, δεν θα πάθετε τίποτα αν δεν φάτε κρέας 3 μέρες", το θέμα δεν είναι αυτό. Πρέπει να είμαι ελεύθερος να επιλέξω τι θα φάω οποιαδήποτε μέρα.

Μπορείς να δεις το συγκεκριμένο ιβέντ, λοιπόν, ως αντίθεση σ' αυτήν την ιδέα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21543
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Μάιος 2024, 01:39

hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:00
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Μάιος 2024, 23:36
hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2024, 21:59


Αν και δεν θα συμμετείχα σε τέτοιο καραγκιοζιλίκι, παρότι άθεος, ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να εκφράζει τις ιδέες του.
ναι αλλά το συγκεκριμένο "event" δεν είναι έκφραση κάποιας ιδέας, είναι αντίδραση απέναντι στα πιστεύω τρίτων με σκοπό την πρόκληση
Είναι έκφραση αντίθεσης. Το ίδιο είναι και οι απόψεις που διατυπώνουν χριστιανοί για ταινίες, εκπομπές, παραστάσεις που θεωρούν αντίθετα στα "χρηστά ήθη".

Οποιαδήποτε μη βίαια έκφραση, που δεν παρεμποδίζει με κάποιον λειτουργικό τρόπο την ελευθερία των άλλων, είναι αποδεκτή και κρίνεται από την κοινωνία.

Εγώ το βλέπω ως καραμπαμπισμό, όπως καραμπαμπισμό βλέπω και τις προαναφερθείσες αντιδράσεις χριστιανών σε προϊόντα της κουλτούρας.
συμφωνούμε. αυτό που υποστήριξα είναι ότι αυτή η έκφραση αντίθεσης πηγάζει από κόμπλεξ. το να θες να επιδείξεις ότι εσύ τέτοια μέρα τρως κρέας (λες και υπάρχουν νόμοι που το απαγορεύουν) δείχνει ότι επιχειρείς να δείξεις ότι είσαι πνευματικά ανώτερος και δεν δεσμεύεσαι από τέτοιες οπισθοδρομικές παραδόσεις και πιστεύω

εγώ προσωπικά μία μέρα το χρόνο νηστεύω, τη Μεγάλη Παρασκευή, δεν έχω την επιθυμία ή την απαίτηση να νηστέψει κάποιος τρίτος, θεωρώ ότι κάτι τέτοιο είναι καθαρά μια προσωπική επιλογή εννοείται, και αν κάποιος που ήξερε ότι νηστεύω ερχόταν με ένα σουβλάκι μπροστά μου επιδεικτικά δεν θα με θύμωνε, ούτε θα με "έβαζε σε πειρασμό" απλά το μόνο που θα σκεφτόμουν είναι το πόσο κομπλεξικός (όχι απέναντι σε μένα προσωπικά, αλλά απέναντι στη θρησκεία μου) είναι για να μπει στη διαδικασία να κάνει κάτι τέτοιο

αυτό μου θυμίζει κάτι άλλους καραγκιόζηδες που είχαν πάει και ψήνανε χοιρινά σουβλάκια έξω από μία δομή φιλοξενίας

το ποιντ μου είναι άσε τους άλλους να κάνουν αυτό που πιστεύουν εφόσον αυτό δε σε επηρεάζει κάπου και δε σε αναγκάζει να κάνεις κάτι που εσύ δε θες. διαφωνείς με τη νηστεία των χριστιανών; no prob, και τι έγινε;

στην Αγγλία ένας εργαζόμενος πήγε να φάει στο διάλειμμά του και του την πέσανε οι συνάδελφοί του επειδή ήταν ραμαζάνι και θεώρησαν ότι δεν τους σέβεται (!!!). για σκέψου λοιπόν εδώ στην Ελλάδα αντίστοιχα, να έτρωγε μπούλινγκ όποιος έτρωγε κρέας τη Μ. Παρασκευή... τότε θα είχε κάποιο νόημα ένα τέτοιο event. τώρα που τα πάντα είναι ελεύθερα, είναι απλά ατόφιος κομπλεξισμός και έκφραση δήθεν πνευματικής ανωτερότητας και πνευματικής ελευθερίας απέναντι στους συμπολίτες μας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

nemo
Δημοσιεύσεις: 7371
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 04 Μάιος 2024, 03:23

hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:06
τα τελευταία χρόνια όμως αυξάνεται το φαινόμενο να κλείνουν μαγαζιά εστίασης και πολλές φορές κρεοπωλεία κατά την διάρκεια όλο και περισσότερων ημερών της Μ. εβδομάδας, το οποίο καταφανώς περιορίζει τις επιλογές αυτών που θέλουν να φάνε κρέας.

.
δεν εχουν δουλεια για αυτο κλεινουν ...και οχι για αυτο που νομιζεις

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40830
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Μάιος 2024, 04:15

nemo έγραψε:
04 Μάιος 2024, 03:23
hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:06
τα τελευταία χρόνια όμως αυξάνεται το φαινόμενο να κλείνουν μαγαζιά εστίασης και πολλές φορές κρεοπωλεία κατά την διάρκεια όλο και περισσότερων ημερών της Μ. εβδομάδας, το οποίο καταφανώς περιορίζει τις επιλογές αυτών που θέλουν να φάνε κρέας.
δεν εχουν δουλεια για αυτο κλεινουν ...και οχι για αυτο που νομιζεις
Φυσικά γι' αυτό κλείνουν. Αυτό είναι το νόημα, ότι κλείνουν γιατί πιέζονται από μια θρησκευτική συνήθεια.

Γι' αυτό αποκτά κάπως μεγαλύτερο νόημα η διαμαρτυρία απέναντι στο φαινόμενο της νηστείας, γιατί εξωθεί αυτούς που δεν νηστεύουν να αναγκαστούν κατά κάποιον τρόπο να νηστέψουν. Αν έκλειναν γιατί το επέλεγαν οι ιδιοκτήτες, κανένα πρόβλημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 04 Μάιος 2024, 07:45

hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:06
Otto Weininger έγραψε:
03 Μάιος 2024, 23:59
θα σου πω.
δεν υπάρχει κάποια θρησκευτική αστυνομία να κόβει βόλτες και να σε ρίξει στο μπουντρούμι αν τρως κρέας Μεγάλη Παρασκευή. Είσαι ελεύθερος να φας κρεας όπως κάθε μέρα.

Not quite. Παλιότερα θα έλεγα ότι ήταν απολύτως ακριβές, τα τελευταία χρόνια όμως αυξάνεται το φαινόμενο να κλείνουν μαγαζιά εστίασης και πολλές φορές κρεοπωλεία κατά την διάρκεια όλο και περισσότερων ημερών της Μ. εβδομάδας, το οποίο καταφανώς περιορίζει τις επιλογές αυτών που θέλουν να φάνε κρέας.

Μην απαντήσεις "σιγά, δεν θα πάθετε τίποτα αν δεν φάτε κρέας 3 μέρες", το θέμα δεν είναι αυτό. Πρέπει να είμαι ελεύθερος να επιλέξω τι θα φάω οποιαδήποτε μέρα.

Μπορείς να δεις το συγκεκριμένο ιβέντ, λοιπόν, ως αντίθεση σ' αυτήν την ιδέα.
Χασαποταβέρνες ή γυράδικα κλπ έχει τύχει να δω να κλείνουν για μια μέρα την Μ. Παρασκευή (ή για κάποιες ώρες, πχ κατά την περιφορά), αλλά μάλλον όλο και λιγότερα το κάνουν όσο περνάνε τα χρόνια, παρά περισσότερα. Και κάποια λίγα κρεοπωλεία, αλλά κι αυτό πολύ παλιά. Τώρα, όχι μόνο δεν κλείνουν όσα βλέπω σχεδόν παντού, αλλά το πάνε και σερί από πολύ πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα για να μπορέσουν να ανταποκριθούν στις παραγγελίες τους. Τους βλέπεις το Σάββατο και είναι σαν ζόμπι, με μαύρους κύκλους στα μάτια κα να σέρνονται από την κούραση.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14705
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Μάιος 2024, 07:53

"σε μια χώρα που μπορείς να φας ελεύθερα κρέας μεγάλη παρασκευή μερικοί το εκμεταλλεύονται και πάνε και τρώνε!" :smt005: μαλάκα έχουν ξεσκίσει την λογική

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 04 Μάιος 2024, 08:11

nemo έγραψε:
04 Μάιος 2024, 03:23
hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:06
τα τελευταία χρόνια όμως αυξάνεται το φαινόμενο να κλείνουν μαγαζιά εστίασης και πολλές φορές κρεοπωλεία κατά την διάρκεια όλο και περισσότερων ημερών της Μ. εβδομάδας, το οποίο καταφανώς περιορίζει τις επιλογές αυτών που θέλουν να φάνε κρέας.

.
δεν εχουν δουλεια για αυτο κλεινουν ...και οχι για αυτο που νομιζεις
Ισχύει και αυτό, μια πενταετία πριν υπήρχαν πολλά ανοιχτά Μεγάλη Παρασκευή φέτος κανένα, άλλωστε έχουν πέσει πολλά λουκέτα τα τελευταία χρόνια.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 04 Μάιος 2024, 08:27

Κάθομαι χαλαρός με τον καφέ μου και περιμένω να πάει 9 για να φύγω για γυμναστήριο. Έχω ανοίξει το παράθυρο, μπαίνει ωραίος δροσερός αέρας, και έχει τώρα εδώ και ένα εικοσάλεπτο που ακούω ανατολίτικου ρυθμού ψαλμωδίες από μία εκκλησία κάπου στο 1 χιλιόμετρο μακριά. Το βράδυ η φάση θα είναι χειρότερη, το θυμάμαι από πέρυσι.

Και αναρωτιέμαι, γιατί διατυμπανίζουν οι χριστιανοί ότι είναι χριστιανοί και κάνουν τέτοιο χαλασμό; Δεν μπορούν να πάνε να πιστέψουν και να κάνουν τις λειτουργίες τους χωρίς να ενοχλούν τον έξω κόσμο; Πρέπει αναγκαστικά να ακούμε τις λειτουργίες τους; Δεν είναι πρόκληση αυτή; Δεν καταλαβαίνουν ότι ενοχλούν; Δεν τους ενδιαφέρει; Έχουν περισσότερα δικαιώματα από τους υπόλοιπους;

Τελικά ο βήχας και ο έρωτας με το Ισλάμ δεν κρύβονται.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μάιος 2024, 08:44

Λεγεών έγραψε:
04 Μάιος 2024, 08:27
Κάθομαι χαλαρός με τον καφέ μου και περιμένω να πάει 9 για να φύγω για γυμναστήριο. Έχω ανοίξει το παράθυρο, μπαίνει ωραίος δροσερός αέρας, και έχει τώρα εδώ και ένα εικοσάλεπτο που ακούω ανατολίτικου ρυθμού ψαλμωδίες από μία εκκλησία κάπου στο 1 χιλιόμετρο μακριά. Το βράδυ η φάση θα είναι χειρότερη, το θυμάμαι από πέρυσι.

Και αναρωτιέμαι, γιατί διατυμπανίζουν οι χριστιανοί ότι είναι χριστιανοί και κάνουν τέτοιο χαλασμό; Δεν μπορούν να πάνε να πιστέψουν και να κάνουν τις λειτουργίες τους χωρίς να ενοχλούν τον έξω κόσμο; Πρέπει αναγκαστικά να ακούμε τις λειτουργίες τους; Δεν είναι πρόκληση αυτή; Δεν καταλαβαίνουν ότι ενοχλούν; Δεν τους ενδιαφέρει; Έχουν περισσότερα δικαιώματα από τους υπόλοιπους;

Τελικά ο βήχας και ο έρωτας με το Ισλάμ δεν κρύβονται.
Μα τι βλάκας είσαι μωρέ αδερφάκι μου, δεν παίζεσαι :smt005:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20185
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 04 Μάιος 2024, 08:47

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:39
hellegennes έγραψε:
04 Μάιος 2024, 01:00
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Μάιος 2024, 23:36


ναι αλλά το συγκεκριμένο "event" δεν είναι έκφραση κάποιας ιδέας, είναι αντίδραση απέναντι στα πιστεύω τρίτων με σκοπό την πρόκληση
Είναι έκφραση αντίθεσης. Το ίδιο είναι και οι απόψεις που διατυπώνουν χριστιανοί για ταινίες, εκπομπές, παραστάσεις που θεωρούν αντίθετα στα "χρηστά ήθη".

Οποιαδήποτε μη βίαια έκφραση, που δεν παρεμποδίζει με κάποιον λειτουργικό τρόπο την ελευθερία των άλλων, είναι αποδεκτή και κρίνεται από την κοινωνία.

Εγώ το βλέπω ως καραμπαμπισμό, όπως καραμπαμπισμό βλέπω και τις προαναφερθείσες αντιδράσεις χριστιανών σε προϊόντα της κουλτούρας.
συμφωνούμε. αυτό που υποστήριξα είναι ότι αυτή η έκφραση αντίθεσης πηγάζει από κόμπλεξ. το να θες να επιδείξεις ότι εσύ τέτοια μέρα τρως κρέας (λες και υπάρχουν νόμοι που το απαγορεύουν) δείχνει ότι επιχειρείς να δείξεις ότι είσαι πνευματικά ανώτερος και δεν δεσμεύεσαι από τέτοιες οπισθοδρομικές παραδόσεις και πιστεύω

εγώ προσωπικά μία μέρα το χρόνο νηστεύω, τη Μεγάλη Παρασκευή, δεν έχω την επιθυμία ή την απαίτηση να νηστέψει κάποιος τρίτος, θεωρώ ότι κάτι τέτοιο είναι καθαρά μια προσωπική επιλογή εννοείται, και αν κάποιος που ήξερε ότι νηστεύω ερχόταν με ένα σουβλάκι μπροστά μου επιδεικτικά δεν θα με θύμωνε, ούτε θα με "έβαζε σε πειρασμό" απλά το μόνο που θα σκεφτόμουν είναι το πόσο κομπλεξικός (όχι απέναντι σε μένα προσωπικά, αλλά απέναντι στη θρησκεία μου) είναι για να μπει στη διαδικασία να κάνει κάτι τέτοιο

αυτό μου θυμίζει κάτι άλλους καραγκιόζηδες που είχαν πάει και ψήνανε χοιρινά σουβλάκια έξω από μία δομή φιλοξενίας

το ποιντ μου είναι άσε τους άλλους να κάνουν αυτό που πιστεύουν εφόσον αυτό δε σε επηρεάζει κάπου και δε σε αναγκάζει να κάνεις κάτι που εσύ δε θες. διαφωνείς με τη νηστεία των χριστιανών; no prob, και τι έγινε;

στην Αγγλία ένας εργαζόμενος πήγε να φάει στο διάλειμμά του και του την πέσανε οι συνάδελφοί του επειδή ήταν ραμαζάνι και θεώρησαν ότι δεν τους σέβεται (!!!). για σκέψου λοιπόν εδώ στην Ελλάδα αντίστοιχα, να έτρωγε μπούλινγκ όποιος έτρωγε κρέας τη Μ. Παρασκευή... τότε θα είχε κάποιο νόημα ένα τέτοιο event. τώρα που τα πάντα είναι ελεύθερα, είναι απλά ατόφιος κομπλεξισμός και έκφραση δήθεν πνευματικής ανωτερότητας και πνευματικής ελευθερίας απέναντι στους συμπολίτες μας
:+1::goodpost::bravo:

Ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει, τι μας νοιάζει; Αν κάνει επίδειξη πάλι δικαίωμά του, απλά γελάμε με το κόμπλεξ του :lol:

Και ισχύει για όλα τα πράγματα, όχι μόνο για τη νηστεία που είναι θέμα της μόδας λόγω ημερών. Και τα καρναβάλια του gay pride γι' αυτό τα κοροϊδεύουμε και αν υπήρχε straight parade και αυτό γελοίο θα ήταν.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4261
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 04 Μάιος 2024, 09:00

Λεγεών έγραψε:
04 Μάιος 2024, 08:27
Κάθομαι χαλαρός με τον καφέ μου και περιμένω να πάει 9 για να φύγω για γυμναστήριο. Έχω ανοίξει το παράθυρο, μπαίνει ωραίος δροσερός αέρας, και έχει τώρα εδώ και ένα εικοσάλεπτο που ακούω ανατολίτικου ρυθμού ψαλμωδίες από μία εκκλησία κάπου στο 1 χιλιόμετρο μακριά. Το βράδυ η φάση θα είναι χειρότερη, το θυμάμαι από πέρυσι.

Και αναρωτιέμαι, γιατί διατυμπανίζουν οι χριστιανοί ότι είναι χριστιανοί και κάνουν τέτοιο χαλασμό; Δεν μπορούν να πάνε να πιστέψουν και να κάνουν τις λειτουργίες τους χωρίς να ενοχλούν τον έξω κόσμο; Πρέπει αναγκαστικά να ακούμε τις λειτουργίες τους; Δεν είναι πρόκληση αυτή; Δεν καταλαβαίνουν ότι ενοχλούν; Δεν τους ενδιαφέρει; Έχουν περισσότερα δικαιώματα από τους υπόλοιπους;

Τελικά ο βήχας και ο έρωτας με το Ισλάμ δεν κρύβονται.
φυσικά και είναι προκλητικότατοι, αν δεν ήταν αττενσιον χορνς θα λάτρευαν το αντικείμενο της πίστης τους στο σπιτάκι τους χωρίς να προκαλούν.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει


Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5427
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 04 Μάιος 2024, 09:11

nowhere έγραψε:
04 Μάιος 2024, 07:53
"σε μια χώρα που μπορείς να φας ελεύθερα κρέας μεγάλη παρασκευή μερικοί το εκμεταλλεύονται και πάνε και τρώνε!" :smt005: μαλάκα έχουν ξεσκίσει την λογική
Εάν έχετε κάποιο πρόβλημα κατανόησης ή ανάγνωσης, εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε όσο μπορούμε. :e045:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 04 Μάιος 2024, 09:27

Να πάνε όταν έχει τα ραμαζανια,να κάνουν κάτι ανάλογο και να το διατυμπανίζουν κιόλας,ΚΟΤΕΣ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μάιος 2024, 09:29

Οι τύποι θυμίζουν μπουμεροπαρέα των ορέων, που σκάνε δίπλα σε μπιτσόμπαρο, στρώνουν πλαστική πετσέτα, ανοίγουν ταπεράκια και φορητό ψυγείο και βάζουν στη διαπασών μαγνητόφωνο (ναι, από αυτά τα συλλεκτικά 5κιλα) με κασέτες τύπου τσετσετσέγκις χαν για να ταράξουν το 2024 τα χριστεπώνυμα πλήθη.

Πραγματικά αναρωτιέμαι ΠΟΥ ζουν και ΠΩΣ έζησαν στα μικράτα τους, αυτά τα βλημμένα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών