Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Για να ακούσουμε απόψεις?

18-25
15
47%
25-35
11
34%
35-45
6
19%
 
Σύνολο ψήφων: 32

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23769
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Μάιος 2024, 11:02

Οσο ησουν φανατικος βάζελος ήσουν πολυ καλυτερο τρολ ρε Λαφκ :e040:
Σαν τη γυναικα μετα τα 25 και η δικη σου περσόνα βλεπω, σίτεψε πλέον, δεν τίκτει καλόγουστο τρολάρισμα.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2164
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 02 Μάιος 2024, 11:05

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:52
micmic έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:49
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:47
Σαν τι να πω; Παιδιά έχω ήδη. Εάν ξαναπαντρευομουν θα πήγαινα με 35-45. Δεν έχω ούτε την ψυχική ούτε την σωματική αντοχή να κάθομαι με 20αρες. :102:
Εγώ στα 56 έχω χαλαρά τη σωματική αντοχή για 20άρες αλλά την ψυχική αντοχή για 20άρες δεν την είχα ούτε όταν ήμουν 25.
Τα παπάρια μου τα δύο έχεις. :lol:

Δεν αναφέρομαι στο σεξ, η άλλη μπορεί να θέλει να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα και τα ΣΚ να σε τρέχει σε ελεύθερα camping. Ο άνθρωπος (άσχετος φίλου) έχει αντοχές στα 20 και θέλει να το γαμήσει την μάνα.
Ούτε εγώ αναφέρομαι (μόνο) στο σεξ. Σε φυσική κατάσταση αναφέρομαι. Αν βρει κάποιο συνομήλικό της να κάνει τα 5χλμ σε 18 λεπτά, να σηκώνει 120 κιλά πάγκο και να κάνει 20+ pullups, τότε ναι, δεν έχω την απαιτούμενη αντοχή :D

Αλλά το άλλο που αναφέρεις, να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα, ναι, γι'αυτό δεν έχω την αντοχή. Όχι τη σωματική, την ψυχική. Το έκανα στα 20 και στα 25 μου επειδή το έκαναν οι παρέες και επειδή το έκαναν και οι περισσότερες γυναίκες που με ενδιέφεραν τότε, αλλά χάλια αισθανόμουν και τότε όπως χάλια θα αισθανόμουν και τώρα. Να γυρνάς σε κωλομάγαζα ακούγοντας ως επί το πλείστον μαλακίες και πίνοντας ξύδια... μετανιώνω που το έκανα και τότε. Και μετανιώνω επειδή αργότερα ανακάλυψα ότι δεν ήταν όλες οι 20άρες έτσι. Υπήρχαν κι αυτές που έκαναν νορμάλ ζωή, με αθλητισμό, χορό, φύση, τέχνη και ξενύχτια μόνο αραιά και πού. Εκεί έπρεπε να επικεντρωθώ και όχι στις αλόγες.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 02 Μάιος 2024, 11:05

Ο παππούς μου έλεγε ότι ο άντρας πρέπει να παντρευτεί γυναίκα που να έχει τα μισά του χρόνια συν εφτά...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 02 Μάιος 2024, 11:06

Καψερέ Λαφκ, σε χώρισε και σου τα έφαγε όλα.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7090
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 02 Μάιος 2024, 11:12

Ο άντρας απ' τα 40 και μετά θεωρείται γέρος, οπότε καλό θα ήταν να κοιτάζει γυναίκες στην ηλικία του (ακόμα καλύτερα να μην κοιτάζει και καθόλου!)..

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2164
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 02 Μάιος 2024, 11:14

Airman68 έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:05
Ο παππούς μου έλεγε ότι ο άντρας πρέπει να παντρευτεί γυναίκα που να έχει τα μισά του χρόνια συν εφτά...
Σωστό αλλά αν παντρευτεί στα 30 του και πάρει μια 22χρονη, όταν φτάσει 60 η γυναίκα του θα είναι 52. Τί πρέπει να κάνει τότε, να τη χωρίσει και να πάρει μια 37χρονη;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70671
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μάιος 2024, 11:18

micmic έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:14
Airman68 έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:05
Ο παππούς μου έλεγε ότι ο άντρας πρέπει να παντρευτεί γυναίκα που να έχει τα μισά του χρόνια συν εφτά...
Σωστό αλλά αν παντρευτεί στα 30 του και πάρει μια 22χρονη, όταν φτάσει 60 η γυναίκα του θα είναι 52. Τί πρέπει να κάνει τότε, να τη χωρίσει και να πάρει μια 37χρονη;
Είναι παλιό κλισέ αυτό.

Παραδειγματικά βάζω σχετική λίστα.

32-25

44 -27

60 -37

70 - 42

80 - 47

Οπότε, ως πλάνο ζωής συμφέρει περισσότερο τις γυναίκες που παντρεύονται πολύ ώριμους άντρες. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5514
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Μάιος 2024, 11:18

micmic έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:05
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:52
micmic έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:49


Εγώ στα 56 έχω χαλαρά τη σωματική αντοχή για 20άρες αλλά την ψυχική αντοχή για 20άρες δεν την είχα ούτε όταν ήμουν 25.
Τα παπάρια μου τα δύο έχεις. :lol:

Δεν αναφέρομαι στο σεξ, η άλλη μπορεί να θέλει να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα και τα ΣΚ να σε τρέχει σε ελεύθερα camping. Ο άνθρωπος (άσχετος φίλου) έχει αντοχές στα 20 και θέλει να το γαμήσει την μάνα.
Ούτε εγώ αναφέρομαι (μόνο) στο σεξ. Σε φυσική κατάσταση αναφέρομαι. Αν βρει κάποιο συνομήλικό της να κάνει τα 5χλμ σε 18 λεπτά, να σηκώνει 120 κιλά πάγκο και να κάνει 20+ pullups, τότε ναι, δεν έχω την απαιτούμενη αντοχή :D

Αλλά το άλλο που αναφέρεις, να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα, ναι, γι'αυτό δεν έχω την αντοχή. Όχι τη σωματική, την ψυχική. Το έκανα στα 20 και στα 25 μου επειδή το έκαναν οι παρέες και επειδή το έκαναν και οι περισσότερες γυναίκες που με ενδιέφεραν τότε, αλλά χάλια αισθανόμουν και τότε όπως χάλια θα αισθανόμουν και τώρα. Να γυρνάς σε κωλομάγαζα ακούγοντας ως επί το πλείστον μαλακίες και πίνοντας ξύδια... μετανιώνω που το έκανα και τότε. Και μετανιώνω επειδή αργότερα ανακάλυψα ότι δεν ήταν όλες οι 20άρες έτσι. Υπήρχαν κι αυτές που έκαναν νορμάλ ζωή, με αθλητισμό, χορό, φύση, τέχνη και ξενύχτια μόνο αραιά και πού. Εκεί έπρεπε να επικεντρωθώ και όχι στις αλόγες.
Καλά όντως αυτά ούτε εγώ τα βγάζω που είμαι 23 χρόνια νεότερος σου! :lol:

Όπως και να'χει δεν παίζει να ήμουν με 20αρα. Μέχρι και αυτά που αναφέρεις στην δεύτερη παράγραφο είναι εμπειρίες ζωής που χτίσανε τον χαρακτήρα σου. Οι μικρές/μικροί δεν έχουν πλάθει ακόμη, αστούς να βρουν την άκρη μόνοι τους, γιατί να μπλέξεις εσύ;

Τα περί ηλικίας/αναπαραγωγής, λες και μιλάμε για φοράδες, είναι τα ηλίθια του Tate και άλλων γιωτάδων του Instagram που αναπαράγει ο κάθε ανασφαλής αγάμητος. Από τις κατηγορίες του unique εγώ πάω 35-45 (και δεν είμαι καν 35), ίσως εάν ήθελα παιδιά πήγαινα με 25-35. 18-25 δεν υπάρχει περίπτωση.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23769
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Μάιος 2024, 11:23

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:18
micmic έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:05
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:52


Τα παπάρια μου τα δύο έχεις. :lol:

Δεν αναφέρομαι στο σεξ, η άλλη μπορεί να θέλει να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα και τα ΣΚ να σε τρέχει σε ελεύθερα camping. Ο άνθρωπος (άσχετος φίλου) έχει αντοχές στα 20 και θέλει να το γαμήσει την μάνα.
Ούτε εγώ αναφέρομαι (μόνο) στο σεξ. Σε φυσική κατάσταση αναφέρομαι. Αν βρει κάποιο συνομήλικό της να κάνει τα 5χλμ σε 18 λεπτά, να σηκώνει 120 κιλά πάγκο και να κάνει 20+ pullups, τότε ναι, δεν έχω την απαιτούμενη αντοχή :D

Αλλά το άλλο που αναφέρεις, να βγαίνει μέρα παρά μέρα και να γυρνάει πίσω ξημερώματα, ναι, γι'αυτό δεν έχω την αντοχή. Όχι τη σωματική, την ψυχική. Το έκανα στα 20 και στα 25 μου επειδή το έκαναν οι παρέες και επειδή το έκαναν και οι περισσότερες γυναίκες που με ενδιέφεραν τότε, αλλά χάλια αισθανόμουν και τότε όπως χάλια θα αισθανόμουν και τώρα. Να γυρνάς σε κωλομάγαζα ακούγοντας ως επί το πλείστον μαλακίες και πίνοντας ξύδια... μετανιώνω που το έκανα και τότε. Και μετανιώνω επειδή αργότερα ανακάλυψα ότι δεν ήταν όλες οι 20άρες έτσι. Υπήρχαν κι αυτές που έκαναν νορμάλ ζωή, με αθλητισμό, χορό, φύση, τέχνη και ξενύχτια μόνο αραιά και πού. Εκεί έπρεπε να επικεντρωθώ και όχι στις αλόγες.
Καλά όντως αυτά ούτε εγώ τα βγάζω που είμαι 23 χρόνια νεότερος σου! :lol:

Όπως και να'χει δεν παίζει να ήμουν με 20αρα. Μέχρι και αυτά που αναφέρεις στην δεύτερη παράγραφο είναι εμπειρίες ζωής που χτίσανε τον χαρακτήρα σου. Οι μικρές/μικροί δεν έχουν πλάθει ακόμη, αστούς να βρουν την άκρη μόνοι τους, γιατί να μπλέξεις εσύ;

Τα περί ηλικίας/αναπαραγωγής, λες και μιλάμε για φοράδες, είναι τα ηλίθια του Tate και άλλων γιωτάδων του Instagram που αναπαράγει ο κάθε ανασφαλής αγάμητος. Από τις κατηγορίες του unique εγώ πάω 35-45 (και δεν είμαι καν 35), ίσως εάν ήθελα παιδιά πήγαινα με 25-35. 18-25 δεν υπάρχει περίπτωση.
:goodpost::bravo:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23769
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Μάιος 2024, 11:24

Ο φίλος μας ο Λαφκ, ο λάτρης του φαινομένου του σιτέματος της γυναικας μετά τα 25, να μας εξηγήσει τι εχει να πει για το φαινομενο ΜΑΡΙΝΑΡΑ ΣΑΤΤΙ, που ειναι 37 και μοιαζει για 25.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 02 Μάιος 2024, 11:32

Unique έγραψε:
02 Μάιος 2024, 10:36
Σε γενικές γραμμές, η παραγωγικότερη ηλικία είναι από τα 18 μέχρι 25. Τότε η αξία μιας γυναίκα είναι στην κορυφή.

Από εκεί και μετά αρχίζει η κατιούσα. Θα παντρευόσασταν κάποια πάνω από τα 30? Θα σας ενδιέφερε περισσότερο η καριέρα της ή η ικανότητά της να τίκτει ?
Δηλαδή μας λες ότι οι άντρες όταν διαλέγουν σύντροφο- γκόμενα σκέφτονται τα παιδιά κι αν μπορεί να ..τίκτει...Γιατί εγώ βλέπω μόνο τη τάση να περνάνε καλά χωρίς υποχρεώσεις .

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μάιος 2024, 11:33

Η χρυσή τομή είναι τα 26 προς 27.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 02 Μάιος 2024, 11:33

Parrot έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:12
Ο άντρας απ' τα 40 και μετά θεωρείται γέρος, οπότε καλό θα ήταν να κοιτάζει γυναίκες στην ηλικία του (ακόμα καλύτερα να μην κοιτάζει και καθόλου!)..
:+1:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23769
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Μάιος 2024, 11:42

Parrot έγραψε:
02 Μάιος 2024, 11:12
Ο άντρας απ' τα 40 και μετά θεωρείται γέρος, οπότε καλό θα ήταν να κοιτάζει γυναίκες στην ηλικία του (ακόμα καλύτερα να μην κοιτάζει και καθόλου!)..
Αυτά ειναι ανόητες γενικεύσεις και τσουβαλιάσματα, ιδια ακριβως με αυτα που επιχειρεί ο λαφκ. Αν ο αντρας μικροδείχνει και ειναι και αθλητικος και τα παντα όλα, γενικά αν εχει πανω του σε μεγαλο βαθμο στοιχεια τα οποια γινονται θελκτικά απο το αντιθετο φύλο, και εχει πέραση στις μικρότερες, γιατι να μην παει και με μικρότερη?

Εγω ειμαι της αποψης πως οταν προσεχεις την εμφάνισή σου, πρεπει να ανταμείβεσαι.

Το ιδιο ισχύει και για τη γυναίκα βεβαια. Αντε τωρα να πεις στη Σάττι ή στη Σακίρα οτι ειναι κακό ή "ανηθικο" να πηγαινουν με μικρότερους. Ή στον αλλον παραπανω που τρεχει χιλιομετρα και σηκωνει 120 κιλα πάγκο, ή σε εμένα, ή στον Αλέξη Παππά ότι δεν πρέπει να πηγαινομεν με μικρότερες.
Ρε άη φτύσ'τα μπούτια σου και καμ' τσουλήθρα.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2835
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Τι ηλικία θέλετε να είναι η μέλλουσα σύζυγός σας?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 02 Μάιος 2024, 11:43

Αν θες παιδί λόγω βιολογίας μαξιμουμ 30-35. 18-25 είναι βιολογικά το ιδανικό αλλά με το 99% τα μυαλά που τους έχουν βάλει, να "ζήσουν" ακα να πηδηχτούν εδω και κεί ,δεν υπάρχει πιθανότητα να βρεις σοβαρό δείγμα. Αν έχεις ήδη ή δεν θέλεις παιδια μπορεις και 40 40+ για να περνάει η ώρα. Πάνω από τα 50 είναι το θέμα της εμμηνοπαυσης που πέφτει η λίμπιντο των γυναικών, μόνο με αυτήν που έχεις κάνει ήδη οικογένεια αξίζει τον κόπο.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών