Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 10 Απρ 2020, 15:43

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
08 Απρ 2020, 22:48
Γιατι μηως εχεις καταλαβει γιατι ολοι κατηγορουν την Γερμανια ενω η Βρετανια ηταν ξεκαθαρα πιο επεκτατικη την περιοδο 1930-1940;
Τι σκατα;Ειχαν εντολη απο τον θεο να κυβερνησουν τον κοσμο οι αδερφες οι Αγγλοι;
Απίστευτα πράγματα, ο λιντλόπουλος σε λίγο θα φτάσει να κατηγορήσει και τους Συμμάχους για τον Β'ΠΠ

Ότι ξεκινάει από μία απλή ελαφρά λιντλοφιλία, καταλήγει σε υπεράσπιση ναζιστών

Μην ψωνίζετε στα λιντλ, το παραπάνω πόστ δείχνει πως μπορείτε να καταλήξετε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elchav την 10 Απρ 2020, 15:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 10 Απρ 2020, 15:44

Φτιάξε την παράθεση.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Απρ 2020, 15:45

foscilis έγραψε:
10 Απρ 2020, 15:40
ευτυχές το νέον έτος 2014. Άντε και με Τσίπρα πρωθυπουργό να βαράει το νταούλι.
Εννοείς το κόμμα που μέχρι πρότινος υποστήριζες, όπως όλοι θυμόμαστε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Απρ 2020, 15:49

foscilis έγραψε:
09 Απρ 2020, 21:27
Juno έγραψε:
09 Απρ 2020, 18:47
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:08

Η Ελλαδα ειναι μεγαλυτερος μπαταχτσης απο την Γερμανια γιατι χρωσταει περισσοτερα απο την Γερμανια, αναλογικα παντα.

Δεν υπαρχουν επιβεβαιωμενα χρεη, αυτα ειναι παπατζες που βγαινουν απο το κεφαλι μας. Υπαρχουν πιθανα χρεη, που θα γινουν επιβεβαιωμενα εαν τα δικαστηρια τα επιβεβαιωσουν.
Ας τα πάρουμε με τη σειρά:
Διάβασε λίγο τι ισχύει για το Κατοχικό Δάνειο.
Κάνε πράξεις να το μετατρέψεις σε ευρώ συν τους τόκους και τις διακυμάνσεις όλες αυτές τις δεκαετίες. Είναι δάνειο και μέχρι να αποπληρωθεί τοκίζεται.
Στο κάτω κάτω μπορεί με τα λεφτά να είχαμε αγοράσει μετοχές της Τράπεζας της Ανατολής.
Πολύ δυνατό επιχείρημα αυτό φος, πολύ πιο δυνατό από οτιδήποτε θα μπορούσε να σκεφτεί η γάτα μου καθώς απολυμαίνει το μουνί της με την γλωσσίτσα της.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Απρ 2020, 15:52

hellegennes έγραψε:
10 Απρ 2020, 15:45
foscilis έγραψε:
10 Απρ 2020, 15:40
ευτυχές το νέον έτος 2014. Άντε και με Τσίπρα πρωθυπουργό να βαράει το νταούλι.
Εννοείς το κόμμα που μέχρι πρότινος υποστήριζες, όπως όλοι θυμόμαστε;
Αν και εφόσον πρώτα ξεχάσουμε την μαλακοσύγκριση αυτό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Απρ 2020, 15:53

elchav έγραψε:
10 Απρ 2020, 15:43


Απίστευτα πράγματα, ο λιντλόπουλος σε λίγο θα φτάσει να κατηγορήσει και τους Συμμάχους για τον Β'ΠΠ

Το έχει κάνει ήδη.
😂
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 15:55

Juno έγραψε:
09 Απρ 2020, 18:47
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:08

Η Ελλαδα ειναι μεγαλυτερος μπαταχτσης απο την Γερμανια γιατι χρωσταει περισσοτερα απο την Γερμανια, αναλογικα παντα.

Δεν υπαρχουν επιβεβαιωμενα χρεη, αυτα ειναι παπατζες που βγαινουν απο το κεφαλι μας. Υπαρχουν πιθανα χρεη, που θα γινουν επιβεβαιωμενα εαν τα δικαστηρια τα επιβεβαιωσουν.
Ας τα πάρουμε με τη σειρά:
Διάβασε λίγο τι ισχύει για το Κατοχικό Δάνειο.
Κάνε πράξεις να το μετατρέψεις σε ευρώ συν τους τόκους και τις διακυμάνσεις όλες αυτές τις δεκαετίες. Είναι δάνειο και μέχρι να αποπληρωθεί τοκίζεται.
Δες και λίγο Ιστορία πόσες φορές οι Γερμανοί προσπάθησαν να το εντάξουν σε οικονομικές ή άλλες συμφωνίες κλπ (γιατί ξέρουν πολύ καλά τι τους περιμένει αν το ανασύρουμε και επιμείνουμε στην πληρωμή του).
Λάβε υπόψιν πως κάθε φορά που προσπάθησαν να το εντάξουν ως όρο συμφωνίας (από ξεκάθαρα μέχρι τύπου "ακυρώνεται κάθε άλλη οφειλή", δηλαδή τι άλλη οφειλή υπάρχει;) ουσιαστικά παραδέχονται την ύπαρξή του.
Και μετά ζήτα να διαγραφεί ο λογαριασμός σου γιατί το ρεζιλίκι που θα ακολουθήσει θα καρφωθεί στο υποσυνείδητό σου και θα έχεις θέματα και στην επόμενη ζωή.

Μην γράφετε για εθνικά θέματα, χωρίς να έχετε γνώση τους. Υπάρχει κόσμος που θα ασχοληθεί σοβαρά και δεν θα έχετε πού να κρυφθείτε.
Για το κατοχικο δανειο συμφωνω, εαν και δεν το εγραψα στο παραπανω σχολιο, το εχω γραψει αλλου.

Για τα υπολοιπα λεω, τις διεκδικησεις για τις καταστροφες κλπ. Αυτα δεν εχουν επιβεβαιωθει απο κανενα δικαστηριο, ετσι δεν ειναι;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 15:57

sys3x έγραψε:
09 Απρ 2020, 18:24
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:40
Juno έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:56


Άρα και οι δύο συμφωνείτε πως οι Γερμανοί είναι μπαταχτσήδες που δεν αποπληρώνουν το Κατοχικό Δάνειο.

Είναι δάνειο που η γερμανική εκλεγμένη κυβέρνηση πήρε με τη βία από το ελληνικό κράτος.
Δεν εντάσσεται στις πολεμικές αποζημιώσεις, πάει δηλαδή το επιχείρημα πως μέσα στην ΕΕ δεν έχει αποζημιώσεις από ένα κράτος μέλος σε άλλο.

Η γερμανική κυβέρνηση ήταν εκλεγμένη, άρα δεν υπήρχε λύση συνεχείας του κράτους για να πουν "ααα, ο Χίτλερ ήταν δικτάτορας να τα ζητήσετε από αυτόν".

Συνεπώς ακόμα μας οφείλουν αυτά τα χρήματα που ως δάνειο τοκίζονται.
Το κατοχικο δανειο σιγουρα το χρωστουν (εαν δεν εχει διαγραφει με συνθηκη που υπεγραψε η χωρα). Το προβλημα ειναι τα υπολοιπα που ζηταμε.
ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ! Τιντούτοδωρε;
Που σε βρήκανε εσένα ρε μαλάκα;
:smt005::smt005::smt005:

Οκ πάντως φίλε, ωραιός, μερικές συνάψεις φαίνεται σωθήκανε, μπράβο.
:smt023
Πες μας ποιο δικαστηριο εχει επιβεβαιωσει τις γερμανικες αποζημιωσεις προς την Ελλαδα και ασε τα σχολια για μενα.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 15:59

sys3x έγραψε:
09 Απρ 2020, 17:56
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:08
sys3x έγραψε:
09 Απρ 2020, 14:11


Πως προκύπτει το μεγαλύτερος μπαταχτσής, από τον κώλο σου;
Επειδή κάποιος έχει περισσότερα χρέη δεν σημαίνει ότι δεν τα πληρώνει, αυτός που δεν πληρώνει είναι ο μπαταχτσής ή αυτός που αρνείται να πληρώσει.
Ξανά λοιπόν.
Πότε η Ελλάδα πήρε δανεικά και αγύριστα έτσι ώστε να σου δώσει εσένα το δικαίωμα να πεις μπαταχτσής η Ελλάδα.
Η Γερμανία αρνείται πεισματικά τα ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ χρέη της, το μόνο που αποφασίστηκε ήταν το ΠΑΓΩΜΑ κάποιων χρεών της και σε κάθε περίπτωση όχι αυτών στα οποία που αναφέρθηκα , δεν την κυνηγήσαμε (λίγες προσπάθειες γίνανε) , αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να την κυνηγήσουμε από εδώ και πέρα.
Είπες λοιπόν ότι η Ελλάδα είναι μπαταχτσής, απέδειξε το ή παραδέξου το λάθος σου (το οποίο είναι καραμπινάτο ψέμα παρεμπιπτόντως - ή τέρμα ηλιθιότητα, δεν έχω αποφασίσει ακόμη - και θα αποδείξεις ακριβώς τα αρχίδια μου τα δυό).
Η Ελλαδα ειναι μεγαλυτερος μπαταχτσης απο την Γερμανια γιατι χρωσταει περισσοτερα απο την Γερμανια, αναλογικα παντα.

Δεν υπαρχουν επιβεβαιωμενα χρεη, αυτα ειναι παπατζες που βγαινουν απο το κεφαλι μας. Υπαρχουν πιθανα χρεη, που θα γινουν επιβεβαιωμενα εαν τα δικαστηρια τα επιβεβαιωσουν.
Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για τους πάρα πολύ ΗΠΙΟΥΣ χαρακτηρισμούς μου.
Θα σας πάω σιγά κωλοφεράντζα έναν έναν, και εσένα και το άλλο το ανθρώπινο σκουπίδι καθώς βλέπω βρωμίσατε τον τόπο αρκετά όσο έλειπα.
Λοιπόν, θα στα εξηγήσω απλά και όμορφα όπως θα έκανα και για τον οποιονδήποτε υπέρμετρα μαλάκα συνάνθρωπο μου.
Κάποιος που χρωστάει και εξυπηρετεί το χρέος του ΔΕΝ λέγεται μπαταχτσής, το ξέρω για έναν τέρμα ηλίθιο είναι δύσκολο να το καταλάβει αλλά προσπάθησε.
Μου έβαλες μία λίστα με χώρες οι οποίες ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ τα χρέη τους, όσον αφορά λοιπόν ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ χρέη καμία από αυτές τις χώρες δεν μπορεί να θεωρηθεί μπαταχτσής, γιατί; ΓΙΑΤΙ ΗΛΙΘΙΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ στον οποιονδήποτε βαθμό τον οποίο ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ.
Πάμε παρακάτω τώρα.
Μίλησες για μη επιβεβαιωμένα χρέη, με ποιον τρόπο αποτελεί το λεγόμενο κατοχικό δάνειο της Ελλάδας ΜΗ επιβεβαιωμένο χρέος;
Περιμένω την απάντηση σου και έχουμε και συνέχεια αγορίνα μου εσύ. :romance-hearteyes:
Το κατοχικο δανειο ειναι επιβεβαιωμενο χρεος, το ειπα και σε αλλο ποστ μου.

Για τις αποζημιωσεις λεω. Αυτες, απο οσο ξερω, δεν εχουν επιβεβαιωθει απο κανεναν.

Γιατι βαζω την Ελλαδα στους μπαταχτσηδες; γιατι απλουστατα δεν θελουμε να πληρωσουμε τα χρεη μας. Θελουμε να μας διαγραφουνε.

Το οτι τα πληρωνουμε ειναι επειδη απλως δεν εχουμε την δυναμη να μην τα πληρωσουμε.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 16:00

Juno έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:59
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:40
Juno έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:56


Άρα και οι δύο συμφωνείτε πως οι Γερμανοί είναι μπαταχτσήδες που δεν αποπληρώνουν το Κατοχικό Δάνειο.

Είναι δάνειο που η γερμανική εκλεγμένη κυβέρνηση πήρε με τη βία από το ελληνικό κράτος.
Δεν εντάσσεται στις πολεμικές αποζημιώσεις, πάει δηλαδή το επιχείρημα πως μέσα στην ΕΕ δεν έχει αποζημιώσεις από ένα κράτος μέλος σε άλλο.

Η γερμανική κυβέρνηση ήταν εκλεγμένη, άρα δεν υπήρχε λύση συνεχείας του κράτους για να πουν "ααα, ο Χίτλερ ήταν δικτάτορας να τα ζητήσετε από αυτόν".

Συνεπώς ακόμα μας οφείλουν αυτά τα χρήματα που ως δάνειο τοκίζονται.
Το κατοχικο δανειο σιγουρα το χρωστουν (εαν δεν εχει διαγραφει με συνθηκη που υπεγραψε η χωρα). Το προβλημα ειναι τα υπολοιπα που ζηταμε.
Το πρόβλημα είναι το κατοχικό Δάνειο γιατί είναι πολλά λεφτά και δεν είναι διαπραγματεύσιμα.
Παίρνεις χαρτί μαι μολύβι (που λέει ο λόγος, αριθμομηχανή παίρνεις) υπολογίζεις διακυμάνσεις ισοτιμιών και τόκους και βγαίνει ένα ποσόν και αυτό είναι. Η μόνη διαπραγμάτευση είναι σε πόσες δόσεις θα τα επιστρέψουν.

Όλα τα υπόλοιπα, αποζημιώσεις και δεν ξέρω τι άλλο, είναι 100% διαπραγματεύσιμα. Αν πρέπει να τα δώσουν, και τι ποσόν πρέπει να δώσουν. Και εκεί θα μαχόμαστε τους δικηγόρους τους μέχρι να πεθάνουμε από βαθιά γεράματα και να αναλάβουν τις διαπραγματεύσεις οι επομένοι.
Θα μας αρχίσουν, ναι το κάψαμε το χωριό, αλλά αυτοί είχαν σκοτώσει άοπλους στρατιώτες μας, ήταν αντίποινα (τα παράπονα στον ΕΑΜ-ΕΛΑΣ) και μετά τους δώσαμε χρήματα σαν ΕΕ για να κάνουν πράγματα, πρέπει να υπολογιστούν και αυτά κλπ κλπ κλπ.
Και όταν ξεμπλέξουμε, αυτά που θα πάρουμε, θα είναι σχεδόν τα έξοδα των δικηγόρων.

Και πολεμικές αποζημιώσεις και Κατοχικό Δάνειο μπορούσαμε να πάρουμε εύκολα ή αμέσως μετά τον πόλεμο, αλλά ήμασταν απασχολημένοι (ξανά τα παράπονα στον ΕΑΜ-ΕΛΑΣ) ή όταν ενώθηκαν οι δύο Γερμανίες, γιατί μέχρι τότε όλα σκόνταφταν στο τι ποσόν αντιστοιχεί στην δημοκρατική και τι στην κομμουνιστική Γερμανία και γι' αυτό είχαν παγώσει όλα.
Δεν το κάναμε, αφήσαμε δύο ευκαιρίες να φύγουν έτσι.
Τώρα πρέπει να επιλέξουμε τι θα απαιτήσουμε πρώτο: τα πολλά λεφτά που είναι υπολογισμένα και μη διαπραγματεύσιμα ή τα λιγότερα που είναι διαπραγματεύσιμα και θα τα διαπραγματευόμαστε μέχρι να πέσει μετεωρίτης στη Γη;
Μαζι σου. Εγω ειμαι υπερ της διεκδικησης του κατοχικου δανειου.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 16:01

Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:48
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:38
Εμπεδοκλής έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:53


Προς το σωστότερο, βεβαίως, βεβαίως...
Οχι παντα.
Μας μπέρδεψες πρόεδρε του Εδεσσαϊκού. Δεν είναι όλοι οι νόμοι σωστοί και για αυτό αλλάζουν αλλά εξακολουθούν να μην είναι σωστοί;
Δεν βλεπω το μπερδεμα. Καμμια φορα οι νομοι οταν αλλαζουν γινονται χειροτεροι απο τους προηγουμενους.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 10 Απρ 2020, 16:01

κορόιδο έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:47
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:40
Παντως δεν βλεπω να εχει απαντησει κανεις στο εαν οι Ελληνες θα ειναι μπαταχτσηδες εαν διαγραφει το χρεος μας.
Είναι νομισματική ένωση και μπορεί να γίνει διαγραφή μέσω τυπώματος ευρώ. Είναι διαφοερτικό από ότι οι φίλοι μας οι Γερμανοί οδήγησαν 300 χιλιάδες σε θάνατο από την πείνα με τύπωμα χρήματος.
Και τα δανεικα του τυπωματος ποιος θα τα πληρωσει;

Άβαταρ μέλους
κορόιδο
Δημοσιεύσεις: 1845
Εγγραφή: 28 Μαρ 2020, 14:51

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κορόιδο » 10 Απρ 2020, 16:03

axilmar έγραψε:
10 Απρ 2020, 16:01
κορόιδο έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:47
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 16:40
Παντως δεν βλεπω να εχει απαντησει κανεις στο εαν οι Ελληνες θα ειναι μπαταχτσηδες εαν διαγραφει το χρεος μας.
Είναι νομισματική ένωση και μπορεί να γίνει διαγραφή μέσω τυπώματος ευρώ. Είναι διαφοερτικό από ότι οι φίλοι μας οι Γερμανοί οδήγησαν 300 χιλιάδες σε θάνατο από την πείνα με τύπωμα χρήματος.
Και τα δανεικα του τυπωματος ποιος θα τα πληρωσει;
Γιατί να είναι δάνεια; Χρωστάει η Καλιφόρνια στη fed; Και αν χρωστούσε στα παπάρια της.
Περαστικά αν και ο ρατσισμός είναι συνώνυμο της ασκεψίας και δεν βλέπω να έιναι περαστικός

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Απρ 2020, 17:11

axilmar έγραψε:
10 Απρ 2020, 15:59
sys3x έγραψε:
09 Απρ 2020, 17:56
axilmar έγραψε:
09 Απρ 2020, 15:08


Η Ελλαδα ειναι μεγαλυτερος μπαταχτσης απο την Γερμανια γιατι χρωσταει περισσοτερα απο την Γερμανια, αναλογικα παντα.

Δεν υπαρχουν επιβεβαιωμενα χρεη, αυτα ειναι παπατζες που βγαινουν απο το κεφαλι μας. Υπαρχουν πιθανα χρεη, που θα γινουν επιβεβαιωμενα εαν τα δικαστηρια τα επιβεβαιωσουν.
Ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά για τους πάρα πολύ ΗΠΙΟΥΣ χαρακτηρισμούς μου.
Θα σας πάω σιγά κωλοφεράντζα έναν έναν, και εσένα και το άλλο το ανθρώπινο σκουπίδι καθώς βλέπω βρωμίσατε τον τόπο αρκετά όσο έλειπα.
Λοιπόν, θα στα εξηγήσω απλά και όμορφα όπως θα έκανα και για τον οποιονδήποτε υπέρμετρα μαλάκα συνάνθρωπο μου.
Κάποιος που χρωστάει και εξυπηρετεί το χρέος του ΔΕΝ λέγεται μπαταχτσής, το ξέρω για έναν τέρμα ηλίθιο είναι δύσκολο να το καταλάβει αλλά προσπάθησε.
Μου έβαλες μία λίστα με χώρες οι οποίες ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ τα χρέη τους, όσον αφορά λοιπόν ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ χρέη καμία από αυτές τις χώρες δεν μπορεί να θεωρηθεί μπαταχτσής, γιατί; ΓΙΑΤΙ ΗΛΙΘΙΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ στον οποιονδήποτε βαθμό τον οποίο ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ.
Πάμε παρακάτω τώρα.
Μίλησες για μη επιβεβαιωμένα χρέη, με ποιον τρόπο αποτελεί το λεγόμενο κατοχικό δάνειο της Ελλάδας ΜΗ επιβεβαιωμένο χρέος;
Περιμένω την απάντηση σου και έχουμε και συνέχεια αγορίνα μου εσύ. :romance-hearteyes:
Το κατοχικο δανειο ειναι επιβεβαιωμενο χρεος, το ειπα και σε αλλο ποστ μου.

Για τις αποζημιωσεις λεω. Αυτες, απο οσο ξερω, δεν εχουν επιβεβαιωθει απο κανεναν.

Γιατι βαζω την Ελλαδα στους μπαταχτσηδες; γιατι απλουστατα δεν θελουμε να πληρωσουμε τα χρεη μας. Θελουμε να μας διαγραφουνε.

Το οτι τα πληρωνουμε ειναι επειδη απλως δεν εχουμε την δυναμη να μην τα πληρωσουμε.
Τι λες ρε παιδί, το είπες και σε άλλο ποστ σου;
:lol:
Αυτό σημαίνει ότι έχεις καταλάβει ότι με όλη την επισημότητα η Γερμανία ΕΙΝΑΙ ένα κράτος ΜΠΑΤΑΧΤΣΉΣ, ωραία.
:lol:

Οι αποζημιώσεις είναι ακόμη ανοιχτές*, το λεγόμενο και κατοχικό δάνειο όπως θα έχεις καταλάβει ήδη και από μόνος σου ( :smt005:) δεν χρειάστηκε κάποια επιπλέον δικαστική απόφαση καθώς είναι ντε φάκτο αναγνωρισμένο από το γερμανικό κράτος.
*μιλώ και για τις ιδιωτικές αποζημιώσεις μέρος των οποίων έχουν αρνηθεί να αποπληρώσουν οι Γερμανοί (ο ορισμός του μπαταχτσή στην πιο ανήθικη μορφή του κιόλας) σε όσες περιπτώσεις έχουν εκδικαστεί σε Ιταλικά δικαστήρια.
Διαβάζοντας τις τελευταίες δύο παραγράφους σου αναρωτιέμαι γιατί κάθομαι και σου μιλάω ακόμα, άντε μία τελευταία δε γαμείς.
Δηλαδή όλοι οι άλλοι που χρωστάνε θέλουν, γουστάρουν ρε παιδί μου να πληρώνουν και γι αυτό δεν τους λέμε μπαταχτσήδες ενώ η Ελλάδα δεν θέλει αλλά πληρώνει άρα είναι μπαταχτσής. :lol:
Εγώ δηλαδή θέλω να είμαι αστροναύτης άρα... είμαι αστροναύτης.
Καλή τύχη σου εύχομαι φίλε σε ότι κι αν κάνεις στην ζωή σου, θα σου χρειαστεί.
:D
:wave:

υσ:
Το ξανασκέφτηκα, αν θέλεις να ξαναμιλήσεις μαζί μου δεν θα έχω και εγώ κάποιο πρόβλημα εφόσον συμφωνήσεις σε αυτό το μνημόνιο αλληλοκατανόησης :D, δες το παρακάτω οπτικοακουστικό, πείσε με ότι το είδες ολόκληρο και τα λέμε
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είναι οι Γερμανοί μπαταχτσήδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Απρ 2020, 18:53

sys3x έγραψε:
10 Απρ 2020, 17:11
Οι αποζημιώσεις είναι ακόμη ανοιχτές*, το λεγόμενο και κατοχικό δάνειο όπως θα έχεις καταλάβει ήδη και από μόνος σου ( :smt005:) δεν χρειάστηκε κάποια επιπλέον δικαστική απόφαση καθώς είναι ντε φάκτο αναγνωρισμένο από το γερμανικό κράτος.
Απλά, για ιστορικούς λόγους θυμίζω ότι η αναγνώριση των παραπάνω γίνεται από μία επιτροπή επιστημονικών συμβουλών της γερμανικής βουλής, την οποία κάποιοι λοιδορείτε και θεωρείτε αναξιόπιστη σε άλλα νήματα (όταν και έβγαλε πόρισμα για την καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων με το κλείσιμο του Έβρου).

Συνεχίστε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών