Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 14 Φεβ 2024, 13:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:15
Saturn έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:40
Ο βουλευτής είναι ηλίθιος αλλά ποια ακριβώς είναι η διαφορά από τους φωνασκούντες κηδεμόνες στα δημόσια σχολεία; :lol:
η διαφορά είναι ακριβώς το γεγονός πως είναι βουλευτής
μόνο ένας ηλίθιος θα ρωτούσε κάτι τέτοιο (ή ξεπλένης...)
Εννοείς ότι είμαι ηλίθια ή ξεπλένισσα; :)
πώς λέγεται αυτός που δεν ξεχωρίζει την πολιτική εξουσία που έχει ένα άτομο σε σχέση με απλούς πολίτες;

μάλλον όμως τα γράφεις αυτά για να προκαλείς και να λες μετά οτι σου την πέφτουν οι άλλοι
βολικό ακούγεται :D
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7498
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 14 Φεβ 2024, 13:28

Μαδουραίος έγραψε:
14 Φεβ 2024, 11:33
Εικόνα
Τα παλιά καλά χρόνια έτρωγες καμιά φάπα απο τους γονεις αν έκανες σκανδαλιές στο σχολείο ή δεν είχες καλούς βαθμούς, την σήμερον ημέραν οι γονείς απειλούνε τους δασκάλους και τους καθηγητές ζητώντας τους και τα ρέστα εάν το κωλοπαίδι τους δεν φέρει καλούς βαθμούς (ως μη επιμελής μαθητής) ή τιμωρειται με αποβολή επειδή κάνει φασαρια εν ώρα μαθήματος ή παρενοχλεί συμμαθητές του.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13189
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 14 Φεβ 2024, 13:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:15
Saturn έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:40
Ο βουλευτής είναι ηλίθιος αλλά ποια ακριβώς είναι η διαφορά από τους φωνασκούντες κηδεμόνες στα δημόσια σχολεία; :lol:
η διαφορά είναι ακριβώς το γεγονός πως είναι βουλευτής
μόνο ένας ηλίθιος θα ρωτούσε κάτι τέτοιο (ή ξεπλένης...)
Εννοείς ότι είμαι ηλίθια ή ξεπλένισσα; :)
:g030:

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21649
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Φεβ 2024, 13:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:40
Ο βουλευτής είναι ηλίθιος αλλά ποια ακριβώς είναι η διαφορά από τους φωνασκούντες κηδεμόνες στα δημόσια σχολεία; :lol:
στο δημόσιο δεν έχει το φόβο ότι θα απολυθεί ο δάσκαλος σε περίπτωση που βάλει κακό βαθμό σε κάποιο μαθητή
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Φεβ 2024, 13:38

Saturn έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:15
Saturn έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:55


η διαφορά είναι ακριβώς το γεγονός πως είναι βουλευτής
μόνο ένας ηλίθιος θα ρωτούσε κάτι τέτοιο (ή ξεπλένης...)
Εννοείς ότι είμαι ηλίθια ή ξεπλένισσα; :)
πώς λέγεται αυτός που δεν ξεχωρίζει την πολιτική εξουσία που έχει ένα άτομο σε σχέση με απλούς πολίτες;

μάλλον όμως τα γράφεις αυτά για να προκαλείς και να λες μετά οτι σου την πέφτουν οι άλλοι
βολικό ακούγεται :D
Κάνεις λάθος, τα εννοώ απολύτως αυτά που γράφω.

Και ο λόγος που χαρακτήρισα τον βουλευτή ως ηλίθιο ήταν ακριβώς επειδή θα έπρεπε να είναι πολύ πιο προσεκτικός στις εξάρσεις του επειδή ακριβώς έχει δημόσιο αξίωμα.

Κατά τα άλλα, το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτό ακριβώς που έκανε ο βουλευτής, είναι ήδη μια καθημερινότητα από χαζομπαμπάδες και χαζομαμάδες κηδεμόνες που τα παίρνουν άγρια αν ο οποιοσδήποτε τολμήσει να θίξει το καμάρι τους. Ακόμη και αν το καμάρι τους είναι ένα αληταριό. Στα ΕΠΑΛ δεν χρειάζονται καν κηδεμόνες για να βαράνε τα χέρια στα γραφεία των καθηγητών. Το κάνουν και οι μαθητές.

Αν αυτό δεν είναι μια πλήρως δημοκρατική εφαρμογή σε δημοτικά και ιδιωτικά που καταρρίπτει την ταξικότητα, τί είναι; :)

Για πες.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15444
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 14 Φεβ 2024, 13:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:23
Σενέκας έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:21
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:19


Σιγά το πρόβλημα.

Εγώ ούτε καν σας γράφω ξεχωριστά.

Στατιστική κάνω. :)
πάλι τσακώνεσαι; :-?
Με βλέπεις να τσακώνομαι; Οι από πάνω λυσσάνε κι εγώ τους στηρίζω. :)
Νομίζω είναι καιρός να στο πει κάποιος ανοιχτά: ο λόγος που σε σκυλοβρίζουν όλοι είναι ότι υπερασπίζεσαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ο,τι μαλακία βρεις μπροστά σου. Πρέπει καμιά φορά να αφήνουμε τίποτα να πέσει κάτω, ας το το γαμημένο, δε θα πάθεις τίποτα. Ας τους να κάνουν την κριτική τους, δεν ενοχλούν κανέναν. Δεν είναι ανάγκη να τσιγκλάς τους πάντες :-?
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Φεβ 2024, 13:42

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:40
Ο βουλευτής είναι ηλίθιος αλλά ποια ακριβώς είναι η διαφορά από τους φωνασκούντες κηδεμόνες στα δημόσια σχολεία; :lol:
στο δημόσιο δεν έχει το φόβο ότι θα απολυθεί ο δάσκαλος σε περίπτωση που βάλει κακό βαθμό σε κάποιο μαθητή
Έχει όμως το φόβο ότι θα περάσει ως κατηγορούμενος από εδε για ανάρμοστη αυταρχική συμπεριφορά, είτε βάλει κακό βαθμό στο μαθητή είτε τον βγάλει από την τάξη για άλλους λόγους.

Με λίγα λόγια, είτε βουλευτής είτε ρομά μπει μαινόμενος στο γραφείο των καθηγητών, την ίδια ακριβώς δυναμική θα έχει η πράξη του.
Gavalas for President! :grfl:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 14 Φεβ 2024, 13:45

Alex Amsterdam έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:03
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
14 Φεβ 2024, 12:59
Αλλά είναι και σοβαρό site, ,δεν το ανέβασε το diaforetiko. Να δούμε.
Aφου είναι σοβαρό γιατί το ανέβασε ανυπόγραφα χωρίς κανένα στοιχείο;
Ε τότε θα βγει η ΝΔ και θα τους ισοπεδώσει, είμαι σίγουρος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70967
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Φεβ 2024, 13:46

Σενέκας έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:23
Σενέκας έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:21


πάλι τσακώνεσαι; :-?
Με βλέπεις να τσακώνομαι; Οι από πάνω λυσσάνε κι εγώ τους στηρίζω. :)
Νομίζω είναι καιρός να στο πει κάποιος ανοιχτά: ο λόγος που σε σκυλοβρίζουν όλοι είναι ότι υπερασπίζεσαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ο,τι μαλακία βρεις μπροστά σου. Πρέπει καμιά φορά να αφήνουμε τίποτα να πέσει κάτω, ας το το γαμημένο, δε θα πάθεις τίποτα. Ας τους να κάνουν την κριτική τους, δεν ενοχλούν κανέναν. Δεν είναι ανάγκη να τσιγκλάς τους πάντες :-?
Περίμενα κάτι καλύτερο.

Πάντως σε συγχαίρω για την οξυδέρκεια σου, ειδικώς στο θέμα της υποστήριξης μου στα ΠΑΝΤΑ που αφορούν τη νδ. :e045:

Μια χαρά πάει η στατιστική μου. Ευχαριστώ για τη συμβολή σου.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21649
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Φεβ 2024, 13:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:42

Με λίγα λόγια, είτε βουλευτής είτε ρομά μπει μαινόμενος στο γραφείο των καθηγητών, την ίδια ακριβώς δυναμική θα έχει η πράξη του.
άσε ρε γαλή τώρα που θα εξισώσουμε την εξουσία και τις διασυνδέσεις ενός βουλευτή με τις αντίστοιχες ενός ρομα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 14 Φεβ 2024, 13:49

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:42

Με λίγα λόγια, είτε βουλευτής είτε ρομά μπει μαινόμενος στο γραφείο των καθηγητών, την ίδια ακριβώς δυναμική θα έχει η πράξη του.
άσε ρε γαλή τώρα που θα εξισώσουμε την εξουσία και τις διασυνδέσεις ενός βουλευτή με τις αντίστοιχες ενός ρομα
Αν είναι να δικαιολογήσουμε βουλευτή της νδουλας ναι.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15444
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 14 Φεβ 2024, 13:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:46
Σενέκας έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:23


Με βλέπεις να τσακώνομαι; Οι από πάνω λυσσάνε κι εγώ τους στηρίζω. :)
Νομίζω είναι καιρός να στο πει κάποιος ανοιχτά: ο λόγος που σε σκυλοβρίζουν όλοι είναι ότι υπερασπίζεσαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ο,τι μαλακία βρεις μπροστά σου. Πρέπει καμιά φορά να αφήνουμε τίποτα να πέσει κάτω, ας το το γαμημένο, δε θα πάθεις τίποτα. Ας τους να κάνουν την κριτική τους, δεν ενοχλούν κανέναν. Δεν είναι ανάγκη να τσιγκλάς τους πάντες :-?
Περίμενα κάτι καλύτερο.

Πάντως σε συγχαίρω για την οξυδέρκεια σου, ειδικώς στο θέμα της υποστήριξης μου στα ΠΑΝΤΑ που αφορούν τη νδ. :e045:

Μια χαρά πάει η στατιστική μου. Ευχαριστώ για τη συμβολή σου.
δε μιλάω για τη ΝΔ
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Alex Amsterdam
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: 06 Φεβ 2024, 22:25

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alex Amsterdam » 14 Φεβ 2024, 13:50

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:45
Ε τότε θα βγει η ΝΔ και θα τους ισοπεδώσει, είμαι σίγουρος.
Προς το παρών ας αρκεστούμε στην πραγματικότητα και ας μείνουμε στο ότι η συγκεκριμένη είδηση μέχρι τώρα δεν μπορεί καν να σχολιαστεί ως αξιόπιστη. Παρόλα αυτά έχει ξεκινήσει ήδη διάλογος με δεδομένο ότι όλα αυτά έχουν σίγουρα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 14 Φεβ 2024, 13:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:38
Saturn έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Φεβ 2024, 13:15


Εννοείς ότι είμαι ηλίθια ή ξεπλένισσα; :)
πώς λέγεται αυτός που δεν ξεχωρίζει την πολιτική εξουσία που έχει ένα άτομο σε σχέση με απλούς πολίτες;

μάλλον όμως τα γράφεις αυτά για να προκαλείς και να λες μετά οτι σου την πέφτουν οι άλλοι
βολικό ακούγεται :D
Κάνεις λάθος, τα εννοώ απολύτως αυτά που γράφω.

Και ο λόγος που χαρακτήρισα τον βουλευτή ως ηλίθιο ήταν ακριβώς επειδή θα έπρεπε να είναι πολύ πιο προσεκτικός στις εξάρσεις του επειδή ακριβώς έχει δημόσιο αξίωμα.

Κατά τα άλλα, το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτό ακριβώς που έκανε ο βουλευτής, είναι ήδη μια καθημερινότητα από χαζομπαμπάδες και χαζομαμάδες κηδεμόνες που τα παίρνουν άγρια αν ο οποιοσδήποτε τολμήσει να θίξει το καμάρι τους. Ακόμη και αν το καμάρι τους είναι ένα αληταριό. Στα ΕΠΑΛ δεν χρειάζονται καν κηδεμόνες για να βαράνε τα χέρια στα γραφεία των καθηγητών. Το κάνουν και οι μαθητές.

Αν αυτό δεν είναι μια πλήρως δημοκρατική εφαρμογή σε δημοτικά και ιδιωτικά που καταρρίπτει την ταξικότητα, τί είναι; :)

Για πες.
Με το να περιγράφεις την κατάσταση που επικρατεί στα σχολεία, δημόσια και ιδιωτικά, δεν αναιρείται το γεγονός πως η διαφορά που αμφισβήτησες οτι υπάρχει είναι δεδομένη και οτι ο συγκεκριμένος νοιώθει να βρίσκεται σε καθεστώς ατιμωρισίας με το να βγαίνει τόσο απροκάλυπτα και να τραμπουκίζει-απειλεί, έναν καθηγητή. Η τοποθέτησή σου λοιπόν, με το γενικευμένο ερώτημα, τί διαφορετικό γίνεται σε άλλες περιπτώσεις, καταρρίπτεται από μόνη της όταν υπάρχει θέμα κατάχρησης και επιβολής εξουσίας και αυτό ακριβώς είναι που συζητάμε εδώ. Εαν επικουρικά έλεγες οτι οι τραμπουκισμοί καθηγητών στα σχολεία είναι καθημερινό φαινόμενο και από απλούς πολίτες ή και μαθητές, δεν θα υπήρχε ανάγκη να τεθεί το δικό μου σαφές και λογικότατο ερώτημα: είσαι ηλίθια ή ξεπλένισσα που δεν καταλαβαίνεις ποιά η διαφορά ενός βουλευτή που απειλεί δημόσια έναν καθηγητή σε σχέση με απλούς πολίτες; το ηλίθια πάει πακέτο με την ηλιθιότητα την οποία καταλόγισες στον βουλευτή και που φυσικά δεν είναι καθόλου ηλιθιότητα αλλά αίσθηση παντοδυναμίας εκ μέρους του και δυνατότητας να δρα όπως δρα
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7239
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Βουλευτής της ΝΔ, απείλησε δημόσια καθηγητή ιδιωτικού σχολείου στα βόρεια προάστια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 14 Φεβ 2024, 13:52

η ερώτησή μου παραμένει λοιπόν: ηλίθια ή ξεπλένισσα (ή κάτι άλλο...);
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών