Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Υποχρεωτική αναγραφή αντωνυμιών επιλογής (κατά τα πρότυπα he/him/his, they/them/theirs κλπ) σε κρατικά έγγραφα, επίσημη αλληλογραφία, εταιρικά e-mails κλπ και προσθήκη του misgendering στο αντιρατσιστικό νόμο
5
19%
Καθιερωμένο διάβασμα παραμυθιών από Drag Queens σε παιδιά νηπιαγωγείου ή δημοτικού στις μεγάλες εορταστικές περιόδους (Χριστούγεννα, Πάσχα κλπ)
4
15%
Νομική κατοχύρωση της Γυναικοκτονίας
5
19%
Εθνική αργία και ετήσιος εορτασμός του Black Lives Matter στις 25 Μαΐου με προγραμματισμένη πορεία στα πρότυπα του Πολυτεχνείου. Στήσιμο ανδριάντα του Τζορτζ Φλόιντ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Επιβολή προστίμου για το manspreading στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς
1
4%
Υποχρεωτική διδασκαλία των 72 φύλων σε όλες τις βαθμίδες της σχολικής εκπαίδευσης
1
4%
Προσαρμογή όλων των μέσων πολιτισμού και ψυχαγωγίας στο σύγχρονο ηθικό/αξιακό σύστημα με απαλοιφή παρωχημένων, προσβλητικών όρων (π.χ. μαύρος, χοντρός, ντιγκιντάγκας) και αντικατάστασή τους με κοινωνικά αποδεκτούς όρους. Επιβολή προστίμου στους παραβάτες.
8
30%
Υποχρεωτική κατασκευή τρίτης τουαλέτας για την εξυπηρέτηση ατόμων μη δυαδικής ταυτότητας φύλου σε όλες της δημόσιες υπηρεσίες, τα καταστήματα εστίασης και τους χώρους ψυχαγωγίας.
2
7%
Άλλη
1
4%
 
Σύνολο ψήφων: 27

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 21 Φεβ 2024, 16:14

Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:00
Libre arbitre έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:55
Αν τα φέρει, το 50% έχει σίγουρο.
Θα μας φάτε κι αλλους αριστερούς ψηφοφόρους δηλαδή; :lol:
Ποτέ Συριζανέλ πια
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5939
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 21 Φεβ 2024, 16:16

Άρχισαν να εμφανίζονται και διαφοροι αρνητές pass
Να παταχθουν

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6481
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 21 Φεβ 2024, 16:19

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:09
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 14:39
Μιας και η Νέα Δημοκρατία φαίνεται ανοιχτή σε θέματα δικαιωματισμού και woke κουλτούρας όπως είδαμε πρόσφατα με το νομοσχέδιο για τους γάμους ομόφυλων ζευγαριών αλλά και παλιότερα με την τροποποίηση του αντρατσιστικού νόμου επί Σαμαρά, ποια πιστεύετε θα είναι η επόμενη προοδευτική μεταρρύθμισή της στον τομέα αυτό αν κυβερνήσει πολλά χρόνια;

Ψηφίστε!
Τι πρόβλημα υπάρχει με την Επιβολή προστίμου για το manspreading στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, τυπε;

Σου αρέσει και σένα να τρίβεις τα ορθανοιχτα ποδαρια σου σε διπλανούς;
Κανένα. Εγώ ενθαρρύνω τον Κούλη να πάρει τέτοια μέτρα. Τα κλείνω όσο μπορώ τα ποδάρια μου στο μετρο.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6481
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 21 Φεβ 2024, 16:22

Libre arbitre έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:14
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:00
Libre arbitre έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:55
Αν τα φέρει, το 50% έχει σίγουρο.
Θα μας φάτε κι αλλους αριστερούς ψηφοφόρους δηλαδή; :lol:
Ποτέ Συριζανέλ πια
Πάνε οι ΑΝΕΛ. Πλέον έχουμε να κάνουμε με μοντέρνο, κεντροαριστερό κόμμα με διορατικό, ομοφυλόφιλο αρχηγό. Σε χαλάει ο Κασσελάκης δηλαδή; Καμία σχέση με απολιθώματα τύπου Λαφαζανη.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9215
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 21 Φεβ 2024, 16:46

Θα καταργήσει τη γιορτή του Αγ. Πνεύματος και θα την αντικαταστήσει με την 28η Ιουνίου.
Z

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13338
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 21 Φεβ 2024, 16:48

Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:22
Libre arbitre έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:14
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:00
Θα μας φάτε κι αλλους αριστερούς ψηφοφόρους δηλαδή; :lol:
Ποτέ Συριζανέλ πια
Πάνε οι ΑΝΕΛ. Πλέον έχουμε να κάνουμε με μοντέρνο, κεντροαριστερό κόμμα με διορατικό, ομοφυλόφιλο αρχηγό. Σε χαλάει ο Κασσελάκης δηλαδή; Καμία σχέση με απολιθώματα τύπου Λαφαζανη.
Α για το σύριζα έλεγες

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23191
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 21 Φεβ 2024, 16:57

Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:52
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:41
Το πολυ γυναικοκτονιες, όλα τα άλλα είναι σαχλες.
Κάτσε ρε μπρο, δεν μπορεί να πιανει 3 θέσεις ο άλλος με απλωμένα τα ποδάρια του στο μετρό. Πότε θα μπει τάξη σ' αυτή τη χώρα; :lol:

Εικόνα
Δεν ξέρω αν σου άρεσει ο κάθε άγνωστος να τρίβει και να καβαλάει το πόδι του πάνω στο δικό σου, γούστα του καθενός, αλλά τέτοιες συμπεριφορές δεν εμπίπτουν στη δικαιοδοσία του κράτους.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 21 Φεβ 2024, 17:00

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:57
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:52
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:41
Το πολυ γυναικοκτονιες, όλα τα άλλα είναι σαχλες.
Κάτσε ρε μπρο, δεν μπορεί να πιανει 3 θέσεις ο άλλος με απλωμένα τα ποδάρια του στο μετρό. Πότε θα μπει τάξη σ' αυτή τη χώρα; :lol:

Εικόνα
Δεν ξέρω αν σου άρεσει ο κάθε άγνωστος να τρίβει και να καβαλάει το πόδι του πάνω στο δικό σου, γούστα του καθενός, αλλά τέτοιες συμπεριφορές δεν εμπίπτουν στη δικαιοδοσία του κράτους.
Εμπίπτουν γιατί λαμβάνουν χώρα στα μέσα μαζικής μεταφοράς :bored:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7597
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 21 Φεβ 2024, 17:01

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:57
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:52
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:41
Το πολυ γυναικοκτονιες, όλα τα άλλα είναι σαχλες.
Κάτσε ρε μπρο, δεν μπορεί να πιανει 3 θέσεις ο άλλος με απλωμένα τα ποδάρια του στο μετρό. Πότε θα μπει τάξη σ' αυτή τη χώρα; :lol:

Εικόνα
Δεν ξέρω αν σου άρεσει ο κάθε άγνωστος να τρίβει και να καβαλάει το πόδι του πάνω στο δικό σου, γούστα του καθενός, αλλά τέτοιες συμπεριφορές δεν εμπίπτουν στη δικαιοδοσία του κράτους.
Μια κλωτσιά στο μεσαίο σημείο ανάμεσα στα πόδια και θα χοροπηδάει.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23191
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 21 Φεβ 2024, 17:08

Αλιόσα έγραψε:
21 Φεβ 2024, 17:01
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:57
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 15:52
Κάτσε ρε μπρο, δεν μπορεί να πιανει 3 θέσεις ο άλλος με απλωμένα τα ποδάρια του στο μετρό. Πότε θα μπει τάξη σ' αυτή τη χώρα; :lol:

Εικόνα
Δεν ξέρω αν σου άρεσει ο κάθε άγνωστος να τρίβει και να καβαλάει το πόδι του πάνω στο δικό σου, γούστα του καθενός, αλλά τέτοιες συμπεριφορές δεν εμπίπτουν στη δικαιοδοσία του κράτους.
Μια κλωτσιά στο μεσαίο σημείο ανάμεσα στα πόδια και θα χοροπηδάει.
Υπάρχει και το femspreading, που βάζουν τη τσάντα τους. :lol:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24124
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 21 Φεβ 2024, 18:10

Εμενα μου ειχε κανει μία footspreading στον προαστιακό. Κατακαλόκαιρο, με σανδαλάκι καυλερό, αλυσιδοβραχιολάκια στους αστραγάλους, νυχάκι περιποιημένο και βαμμένο σε καλοκαιρινά χρώματα και με ελληνικού τύπου πατούσα. Τα ακουμπούσε στη θεση απεναντι της που ηθελα να κατσω και δεν μπορουσα.

Ανθρωπας είμαι κι εγώ, με τετοιες προκλήσεις πως να αντισταθω, αφου κατάφερα να κουλαντρίσω το πουτσοσπρέντινγκ μου, παλι καλα.
Μετα μάλλον με ειδε που κοιτούσα ετσι τα πόδ... τη θέση που ακουμπουσαν τα πόδια, και μου ειπε "α θέλεις να κάτσεις (ΕΝΙΚΟΣ)? Σορρυ δεν το κατάλαβα, παρακαλώ, οριστε", και τα παιρνει τα πόδια.
Καθομαι στη θέση, και της λέω "δεν με ενοχλείς, μπορείς να τα ξαναβάλεις αν θες", και πέθανε στο γέλιο. Πάλι καλά που ειχε χιουμορ και δεν με παρεξήγησε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43835
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Φεβ 2024, 18:12

vantono έγραψε:
21 Φεβ 2024, 18:10
Εμενα μου ειχε κανει μία footspreading στον προαστιακό. Κατακαλόκαιρο, με σανδαλάκι καυλερό, αλυσιδοβραχιολάκια στους αστραγάλους, νυχάκι περιποιημένο και βαμμένο σε καλοκαιρινά χρώματα και με ελληνικού τύπου πατούσα. Τα ακουμπούσε στη θεση απεναντι της που ηθελα να κατσω και δεν μπορουσα.

Ανθρωπας είμαι κι εγώ, με τετοιες προκλήσεις πως να αντισταθω, αφου κατάφερα να κουλαντρίσω το πουτσοσπρέντινγκ μου, παλι καλα.
Μετα μάλλον με ειδε που κοιτούσα ετσι τα πόδ... τη θέση που ακουμπουσαν τα πόδια, και μου ειπε "α θέλεις να κάτσεις (ΕΝΙΚΟΣ)? Σορρυ δεν το κατάλαβα, παρακαλώ, οριστε", και τα παιρνει τα πόδια.
Καθομαι στη θέση, και της λέω "δεν με ενοχλείς, μπορείς να τα ξαναβάλεις αν θες", και πέθανε στο γέλιο. Πάλι καλά που ειχε χιουμορ και δεν με παρεξήγησε.
:lol:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25798
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 21 Φεβ 2024, 23:05

Τεράστιοι άδειοι ποδηλατοδρομοι στο κέντρο πολεων

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7254
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 21 Φεβ 2024, 23:09

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
21 Φεβ 2024, 17:08

Υπάρχει και το femspreading, που βάζουν τη τσάντα τους. :lol:
:smt005:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Ποια διεκδίκηση της Woke Κουλτούρας είναι πιθανότερο να υλοποιήσει η ΝΔ στο μέλλον;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 21 Φεβ 2024, 23:17

nyxtovios έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:48
Jimmy81 έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:22
Libre arbitre έγραψε:
21 Φεβ 2024, 16:14


Ποτέ Συριζανέλ πια
Πάνε οι ΑΝΕΛ. Πλέον έχουμε να κάνουμε με μοντέρνο, κεντροαριστερό κόμμα με διορατικό, ομοφυλόφιλο αρχηγό. Σε χαλάει ο Κασσελάκης δηλαδή; Καμία σχέση με απολιθώματα τύπου Λαφαζανη.
Α για το σύριζα έλεγες
:smt005:
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών