ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 25 Ιουν 2023, 16:01

nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:10
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:03
nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 14:58


Επιμένει... :smt005:

Γαλάζια διάνοια, είπες κοτσάνα όχι μόνο για την Ινδία και δεν πήρες μυρωδιά.
Έγραψες κατά λέξη:
Σε καμία πολιτισμένη χώρα ο τουρίστας δεν πληρώνει παραπάνω

Και πού το ξέρεις αυτό ρε σαΐνη;
Όχι ηλιθιε έγραψα ότι σε καμία πολιτισμένη χώρα που έχω παει δεν το έχω δει. Γιατί δεν γίνεται στην Ισπανία, Ιταλία, Πορτογαλία, Γαλλία, Πολωνία, Λιθουανία, Ρουμανία, Βέλγιο, Αγγλία, Γερμανία , Τσεχία , Ιρλανδία, Αυστρια
Βασικά και στην Ρωσία που δεν είναι πολιτισμένη χωρα τέτοια μαλάκια δεν κάνουν
Σε άλλες χώρες δεν έχω παιε ακομα οπότε δεν ξέρω
Πες μας εσύ που προφανώς έχεις γυρίσει πολύ (στον ύπνο σου) που στον πολιτισμένο κόσμο χρεώνεται νόμιμα περισσότερο ο τουρίστας από τον ντόπιο
Κόψε κάτι ρε μεγάλε, ούτε ο Lonely Planet τόσα ταξίδια...

Βρε κακομοίρη...
Όπως έγραψα και παραπάνω μπορεί να έχουν tourist pass και η χρέωση να μην είναι διαφορετική στο ταμείο.

Εσύ βρε σαΐνη από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι ντόπιοι δεν έχουν προνόμια στις τιμές;
Επειδή σε τόσα ταξίδια, έβλεπες ένα ταμείο για όλους; :smt005:
Οκ νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είδαμε για ακόμα μια φορά το ποσό πανιβλακας είσαι
Συνέχισε να επιμένεις για τουρίστ πας και ότι άλλη βλακεια κατεβάζει το κεφάλι σου από τα φανταστικά ταξίδια

Υγ1 ναι καμμενε,κάποιοι έχουμε κάνει τόσα ταξίδια, κάποιοι έχουμε δουλέψει σε 3 χώρες εκτός Ελλάδος, κάποιοι αντίθετα με εσένα δεν τα βγάζουμε από το κεφάλι μας.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 25 Ιουν 2023, 16:07

Kauldron έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:13
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:08
Kauldron έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:07


Περίεργη εμμονή με τους ομοφυλόφιλους έχεις.
Μήπως ήρθε η ώρα να βγείς απ' τη ντουλάπα;
Είναι γιατί σε βλέπω μπροστά μου σε κάθε νημα
Κοίτα, εγώ χαίρομαι για 'σενα που θέλεις πια να βγείς απ' τη ντουλάπα, αλλά δε μπορώ να είμαι εραστής σου, γιατί μου αρέσουν οι γυναίκες. Μπορείς να βρείς κανένα καλό παλικάρι εκεί στην Ολλανδία. Τώρα με το καινούργιο νόμο, μπορείτε και να υιοθετήσετε.
Πριν λίγο δεν δηλώνες ειδικός αναλιαρης;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49195
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Ιουν 2023, 16:08

Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 16:07
Kauldron έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:13
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:08


Είναι γιατί σε βλέπω μπροστά μου σε κάθε νημα
Κοίτα, εγώ χαίρομαι για 'σενα που θέλεις πια να βγείς απ' τη ντουλάπα, αλλά δε μπορώ να είμαι εραστής σου, γιατί μου αρέσουν οι γυναίκες. Μπορείς να βρείς κανένα καλό παλικάρι εκεί στην Ολλανδία. Τώρα με το καινούργιο νόμο, μπορείτε και να υιοθετήσετε.
Πριν λίγο δεν δηλώνες ειδικός αναλιαρης;
Βλέπω πως έχεις και πρόβλημα με τη κατανόηση κειμένου.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 25 Ιουν 2023, 16:17

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Ιουν 2023, 14:11
micmic έγραψε:
25 Ιουν 2023, 13:29
ισχύει σε πάρα πολλούς τουριστικούς προορισμούς ανά τον κόσμο: Μειωμένες χρεώσεις για τους ντόπιους σε ότι αφορά εισιτήρια (ακτοπλοϊκά, αεροπορικά, μουσείων, εκδηλώσεων κτλ) αλλά και άλλες επιδοτούμενες εκπτώσεις.
Πού ισχύει αυτό;
Υπαρχει εδω και αρκετα χρονια το επιδομα για κοινωνικο τουρισμο απο τα λιγα που γνωριζω παντως περισσοτερα εδω

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Ιουν 2023, 16:52

Διαβάστε λίγο τι λέει ένας που ξέρει τον τουρισμό πάρα πολύ καλά

https://www.tilestwra.com/olo-to-intern ... onia-tora/

Και εννοείται πως και αυτός ένα από τα θέματα που θέτει είναι η συμμορία του ερμπινμπι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28661
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 25 Ιουν 2023, 17:00

Ερμής έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:28
Πραγματικά πιστεύετε πως ειδικά τα πέντε νησιά (Μύκονος, Σαντορίνη, Πάρος, Ρόδος, Κέρκυρα) δε θα πάνε σούζα και φέτος;
Πολυ πιθανο να λενε ψεμματα ολοι συντονισμενα για να φοροδιαφυγουν ακομα περισσοτερο.Δεν θα τον μαθουμε φετος τον Ελ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 25 Ιουν 2023, 19:55

Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 16:01
nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:10
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:03

Όχι ηλιθιε έγραψα ότι σε καμία πολιτισμένη χώρα που έχω παει δεν το έχω δει. Γιατί δεν γίνεται στην Ισπανία, Ιταλία, Πορτογαλία, Γαλλία, Πολωνία, Λιθουανία, Ρουμανία, Βέλγιο, Αγγλία, Γερμανία , Τσεχία , Ιρλανδία, Αυστρια
Βασικά και στην Ρωσία που δεν είναι πολιτισμένη χωρα τέτοια μαλάκια δεν κάνουν
Σε άλλες χώρες δεν έχω παιε ακομα οπότε δεν ξέρω
Πες μας εσύ που προφανώς έχεις γυρίσει πολύ (στον ύπνο σου) που στον πολιτισμένο κόσμο χρεώνεται νόμιμα περισσότερο ο τουρίστας από τον ντόπιο
Κόψε κάτι ρε μεγάλε, ούτε ο Lonely Planet τόσα ταξίδια...

Βρε κακομοίρη...
Όπως έγραψα και παραπάνω μπορεί να έχουν tourist pass και η χρέωση να μην είναι διαφορετική στο ταμείο.

Εσύ βρε σαΐνη από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι ντόπιοι δεν έχουν προνόμια στις τιμές;
Επειδή σε τόσα ταξίδια, έβλεπες ένα ταμείο για όλους; :smt005:
Οκ νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είδαμε για ακόμα μια φορά το ποσό πανιβλακας είσαι
Συνέχισε να επιμένεις για τουρίστ πας και ότι άλλη βλακεια κατεβάζει το κεφάλι σου από τα φανταστικά ταξίδια

Υγ1 ναι καμμενε,κάποιοι έχουμε κάνει τόσα ταξίδια, κάποιοι έχουμε δουλέψει σε 3 χώρες εκτός Ελλάδος, κάποιοι αντίθετα με εσένα δεν τα βγάζουμε από το κεφάλι μας.
Η γαλάζια διάνοια γνωρίζει ότι σε όλες τις χώρες του κόσμου, το κράτος δεν δίνει pass για τον τουρισμό.

Είναι πολυταξιδεμένος και πουθενά δεν είδε ξεχωριστό κισσέ για τους ντόπιους. :smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 25 Ιουν 2023, 20:03

plouf έγραψε:
25 Ιουν 2023, 16:17
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Ιουν 2023, 14:11
micmic έγραψε:
25 Ιουν 2023, 13:29
ισχύει σε πάρα πολλούς τουριστικούς προορισμούς ανά τον κόσμο: Μειωμένες χρεώσεις για τους ντόπιους σε ότι αφορά εισιτήρια (ακτοπλοϊκά, αεροπορικά, μουσείων, εκδηλώσεων κτλ) αλλά και άλλες επιδοτούμενες εκπτώσεις.
Πού ισχύει αυτό;
Υπαρχει εδω και αρκετα χρονια το επιδομα για κοινωνικο τουρισμο απο τα λιγα που γνωριζω παντως περισσοτερα εδω
Το οποίο επίδομα περιλαμβάνει και ακτοπλοϊκά.
Ο γαλάζιος κακομοίρης νομίζει ότι αυτοί που το δικαιούνται πληρώνουν σε ξεχωριστό κισσέ στα ταμεία.
Δεν το είδε πουθενά στα τόοοοοσα ταξίδια που έκανε, σου λέει πουθενά στον κόσμο δεν γίνεται... Άρα ο ντόπιος πληρώνει τα ίδια με τον τουρίστα...

Να γελάς και κλαις...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 25 Ιουν 2023, 20:15

nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 19:55
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 16:01
nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 15:10


Κόψε κάτι ρε μεγάλε, ούτε ο Lonely Planet τόσα ταξίδια...

Βρε κακομοίρη...
Όπως έγραψα και παραπάνω μπορεί να έχουν tourist pass και η χρέωση να μην είναι διαφορετική στο ταμείο.

Εσύ βρε σαΐνη από πού έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι ντόπιοι δεν έχουν προνόμια στις τιμές;
Επειδή σε τόσα ταξίδια, έβλεπες ένα ταμείο για όλους; :smt005:
Οκ νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είδαμε για ακόμα μια φορά το ποσό πανιβλακας είσαι
Συνέχισε να επιμένεις για τουρίστ πας και ότι άλλη βλακεια κατεβάζει το κεφάλι σου από τα φανταστικά ταξίδια

Υγ1 ναι καμμενε,κάποιοι έχουμε κάνει τόσα ταξίδια, κάποιοι έχουμε δουλέψει σε 3 χώρες εκτός Ελλάδος, κάποιοι αντίθετα με εσένα δεν τα βγάζουμε από το κεφάλι μας.
Η γαλάζια διάνοια γνωρίζει ότι σε όλες τις χώρες του κόσμου, το κράτος δεν δίνει pass για τον τουρισμό.

Είναι πολυταξιδεμένος και πουθενά δεν είδε ξεχωριστό κισσέ για τους ντόπιους. :smt005::smt005::smt005:
Δεν είπα αυτό πανιβλακα αλλά συνέχισε να λες μπαρούφες

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 25 Ιουν 2023, 20:25

Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 20:15
nrg έγραψε:
25 Ιουν 2023, 19:55
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 16:01

Οκ νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο, είδαμε για ακόμα μια φορά το ποσό πανιβλακας είσαι
Συνέχισε να επιμένεις για τουρίστ πας και ότι άλλη βλακεια κατεβάζει το κεφάλι σου από τα φανταστικά ταξίδια

Υγ1 ναι καμμενε,κάποιοι έχουμε κάνει τόσα ταξίδια, κάποιοι έχουμε δουλέψει σε 3 χώρες εκτός Ελλάδος, κάποιοι αντίθετα με εσένα δεν τα βγάζουμε από το κεφάλι μας.
Η γαλάζια διάνοια γνωρίζει ότι σε όλες τις χώρες του κόσμου, το κράτος δεν δίνει pass για τον τουρισμό.

Είναι πολυταξιδεμένος και πουθενά δεν είδε ξεχωριστό κισσέ για τους ντόπιους. :smt005::smt005::smt005:
Δεν είπα αυτό πανιβλακα αλλά συνέχισε να λες μπαρούφες
Όχι βρε κακομοίρη... έγραψες κάτι άλλο...
Δημοκράτης έγραψε:
25 Ιουν 2023, 14:39
Το κατάλαβα ζαιε γιατί αν πας στην Ινδία στις τουριστικές τοποθεσίες έχουν ταμείο για τουρίστες, ταμείο για ντόπιους και γράφουν από πάνω τιμές εισιτηρίων
Δεν το κριβουν
:smt005::smt005::smt005:

Μιλάμε για γαλάζια διάνοια...όχι αστεία...

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11007
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 25 Ιουν 2023, 23:04

Δεν εχω διαβασει τι ακριβως λετε για την διαφορετικη χρεωση αλλα στην Κρητη πριν 2 χρονια μια χαρα (και χωρις αναστολες) πηγαν να χρεωσουν διαφορετικα την αδερφη μου και τη γυναικα μου για ενα εισιτηριο.

Μετα απο ενα καλο κραξιμο, πηραν τ'@@ μου.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8494
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΜΥΚΟΝΟ!!! FRAPEPORT, KIKILLER ΚΑΙ ΑΚΡΙΔΙΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 26 Ιουν 2023, 11:25

Ο συγκεκριμενος χρηστης που συνεχως προσβαλλει και βριζει δεν θα επρεπε να μπαναριστει για λιγο, μηπως και βελτιωσει την συμπεριφορα του;

Οι συντονιστες τι αποψη εχουνε για αυτο;

Το λεω γιατι μου κανει φοβερη εντυπωση οτι κανει το ιδιο πραγμα σε καθε νημα, χωρις συνεπειες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών