Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 14:53

stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:49


Μάταια προσπαθώ να σε επιστρέψω στη χριστιανική θεολογία της αγάπης.
Προσπάθησε να μείνεις στο θέμα.
Αστο ρε τυπε

Θα πιστευω τους Κλινγκον :8)

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Μάιος 2022, 14:54

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:53
stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:49


Μάταια προσπαθώ να σε επιστρέψω στη χριστιανική θεολογία της αγάπης.
Προσπάθησε να μείνεις στο θέμα.
Αστο ρε τυπε

Θα πιστευω τους Κλινγκον :8)
Αν και δεν ρωτήθηκες στο νήμα, καλά έκανες κι έβγαλες τα σώψυχά σου.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 02 Μάιος 2022, 14:55

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:51
Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:46


Υποτίθεται ότι το αγιο Πνευμα φωτιζει τους πνευματικους ανθρωπους να ορθοτομουν τον λόγο της αληθειας και να μην λενε αλλ αντι αλλων.
Εγω αυτους τους ανθρωπους τους εμπιστευτηκα να με συμβουλεψουν και να μου μιλησουν για τον Θεο (κατηχητες, θεολόγους, εξομολόγους).
Εσυ, τους ρωτησες ποτε τιποτα απ αυτα που σε απασχολουν;
Α μαλιστα ερχεται το αγιο πνευμα και τους φωτιζει, οποτε οι υπολοιποι πρεπει να τα δεχομαστε αμασητα

Αυτο το Αγιο Πνευμα υπογραφει καπου περι της εγκυροτητας των κειμενων;



Εχω κανει και γω τον δρομο μου κοπελια :wave:
Μην θιγεσαι, δεν σε υποτιμησα, απλα σε ρωτησα που στηριξες την όλη γνωση σου.

Το αγιο Πνευμα εχει ενα γνωρισμα, μεταδίδει θεια χαρη. Πρεπει λοιπον να αναζητησουμε εναν χαριτωμενο πνευματικο για να μας μιλησει για ολα αυτα και επειτα να κρινουμε!
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 14:56

stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:52


Διότι κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει την απόλυτη αλήθεια.
Κανεις σημαινει ουτε και συ

Οποτε γιατι επιμενεις τοσο;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Μάιος 2022, 14:58

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:56
stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:52


Διότι κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει την απόλυτη αλήθεια.
Κανεις σημαινει ουτε και συ

Οποτε γιατι επιμενεις τοσο;
Διότι ανοίχτηκε νήμα που ζητά να δοθεί η λογική της χριστιανικής θεολογίας κι ο καθένας καταθέτει την άποψή του επάνω στο θέμα αυτό. :102:

Δίνω κι εγώ την προσωπική μου άποψη, συνεισφέροντας στο νήμα.
Τι ερώτηση ήταν πάλι αυτή;

Ξαναγράφω λοιπόν, ότι σύμφωνα με τη χριστιανική θεολογία, κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει νοητικώς την αλήθεια στο σύνολό της. Είναι φυσικώς αδύνατον. Έχουμε περιορισμένες βιολογικές δυνατότητες αντίληψης και κατανόησης του κόσμου.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16904
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 02 Μάιος 2022, 15:02

Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:55
Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:51
Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:46


Υποτίθεται ότι το αγιο Πνευμα φωτιζει τους πνευματικους ανθρωπους να ορθοτομουν τον λόγο της αληθειας και να μην λενε αλλ αντι αλλων.
Εγω αυτους τους ανθρωπους τους εμπιστευτηκα να με συμβουλεψουν και να μου μιλησουν για τον Θεο (κατηχητες, θεολόγους, εξομολόγους).
Εσυ, τους ρωτησες ποτε τιποτα απ αυτα που σε απασχολουν;
Α μαλιστα ερχεται το αγιο πνευμα και τους φωτιζει, οποτε οι υπολοιποι πρεπει να τα δεχομαστε αμασητα

Αυτο το Αγιο Πνευμα υπογραφει καπου περι της εγκυροτητας των κειμενων;



Εχω κανει και γω τον δρομο μου κοπελια :wave:
Μην θιγεσαι, δεν σε υποτιμησα, απλα σε ρωτησα που στηριξες την όλη γνωση σου.

Το αγιο Πνευμα εχει ενα γνωρισμα, μεταδίδει θεια χαρη. Πρεπει λοιπον να αναζητησουμε εναν χαριτωμενο πνευματικο για να μας μιλησει για ολα αυτα και επειτα να κρινουμε!
επειδη εμενα σε εστειλε σε ουστ! φαση, για ρωτα τον λιακοπουλο...

που ξερει οτι ειναι το αγιο πνευμα και οχι το βελζεβουλιο πνευμα που τους μιλαει, μεταμφιεσμενο σε αγιο πνευμα...; :003:
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 15:02

Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:55


Μην θιγεσαι, δεν σε υποτιμησα, απλα σε ρωτησα που στηριξες την όλη γνωση σου.

Το αγιο Πνευμα εχει ενα γνωρισμα, μεταδίδει θεια χαρη. Πρεπει λοιπον να αναζητησουμε εναν χαριτωμενο πνευματικο για να μας μιλησει για ολα αυτα και επειτα να κρινουμε!
Δεν θιχτηκα

Πως ειμαστε σιγουροι οτι ο πνευματικος εχει το σωστο βιωμα και δεν του τα λεει λαθος η συνειδηση του;

Και μην μου πεις για το Αγ Πνευμα παλι γιατι θα κυνηγαμε την ουρα μας



Εχω παει σε πνευματικους, δεν εντυπωσιαστηκα. Δεν αποδιδω δολο στα λεγομενα τους βεβαια, να το ξεκαθαρισω αυτο.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 15:05

stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:58


Ξαναγράφω λοιπόν, ότι σύμφωνα με τη χριστιανική θεολογία, κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει νοητικώς την αλήθεια στο σύνολό της. Είναι φυσικώς αδύνατον. Έχουμε περιορισμένες βιολογικές δυνατότητες αντίληψης και κατανόησης του κόσμου.
Αν δεν κανω λαθος αυτο σημαινει οτι κανεις δεν γνωριζει την πραγματικη αληθεια.

Ετσι;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Μάιος 2022, 15:06

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:05
stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:58


Ξαναγράφω λοιπόν, ότι σύμφωνα με τη χριστιανική θεολογία, κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει νοητικώς την αλήθεια στο σύνολό της. Είναι φυσικώς αδύνατον. Έχουμε περιορισμένες βιολογικές δυνατότητες αντίληψης και κατανόησης του κόσμου.
Αν δεν κανω λαθος αυτο σημαινει οτι κανεις δεν γνωριζει την πραγματικη αληθεια.

Ετσι;
Σωστά.
Δεν μπορείς ως άνθρωπος να γνωρίζεις και να εκφράζεις το Θεό.
Εκφράζεις ως χριστιανός την πίστη σου στα λόγια κι έργα του Χριστού.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16904
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 02 Μάιος 2022, 15:09

stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:06
Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:05
stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:58


Ξαναγράφω λοιπόν, ότι σύμφωνα με τη χριστιανική θεολογία, κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει νοητικώς την αλήθεια στο σύνολό της. Είναι φυσικώς αδύνατον. Έχουμε περιορισμένες βιολογικές δυνατότητες αντίληψης και κατανόησης του κόσμου.
Αν δεν κανω λαθος αυτο σημαινει οτι κανεις δεν γνωριζει την πραγματικη αληθεια.

Ετσι;
Σωστά.
Δεν μπορείς ως άνθρωπος να γνωρίζεις και να εκφράζεις το Θεό.
Εκφράζεις ως χριστιανός την πίστη σου στα λόγια κι έργα του Χριστού....
.... που σου ειπαν οτι εκανε και ειπε
.... χαλασμενο τηλεφωνο....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 15:09

stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:06
Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:05
stavmanr έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:58


Ξαναγράφω λοιπόν, ότι σύμφωνα με τη χριστιανική θεολογία, κανείς άνθρωπος δεν μπορεί να συλλάβει νοητικώς την αλήθεια στο σύνολό της. Είναι φυσικώς αδύνατον. Έχουμε περιορισμένες βιολογικές δυνατότητες αντίληψης και κατανόησης του κόσμου.
Αν δεν κανω λαθος αυτο σημαινει οτι κανεις δεν γνωριζει την πραγματικη αληθεια.

Ετσι;
Σωστά.
Δεν μπορείς ως άνθρωπος να γνωρίζεις και να εκφράζεις το Θεό.
Εκφράζεις ως χριστιανός την πίστη σου στα λόγια κι έργα του Χριστού.
Με δυο λογια δεν γνωριζεις. Πιστευεις αυθαιρετα. Οπως αυθαιρετα καποιος θα πιστεψει κατι αλλο.

Συμφωνουμε.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 02 Μάιος 2022, 15:16

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:02
Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 14:55


Μην θιγεσαι, δεν σε υποτιμησα, απλα σε ρωτησα που στηριξες την όλη γνωση σου.

Το αγιο Πνευμα εχει ενα γνωρισμα, μεταδίδει θεια χαρη. Πρεπει λοιπον να αναζητησουμε εναν χαριτωμενο πνευματικο για να μας μιλησει για ολα αυτα και επειτα να κρινουμε!
Δεν θιχτηκα

Πως ειμαστε σιγουροι οτι ο πνευματικος εχει το σωστο βιωμα και δεν του τα λεει λαθος η συνειδηση του;

Και μην μου πεις για το Αγ Πνευμα παλι γιατι θα κυνηγαμε την ουρα μας



Εχω παει σε πνευματικους, δεν εντυπωσιαστηκα. Δεν αποδιδω δολο στα λεγομενα τους βεβαια, να το ξεκαθαρισω αυτο.
Και γω εχω συναντησει πνευματικους που με απογοητευσαν. Πρεπει να βρεις τον καταλληλο. Και καταλληλος και καλος πνευματικος ειναι αυτος που πρωτον, σου βγαζει απο μεσα τον αρρωστημενο φοβο για τον Θεο, δευτερον, σου δημιουργεί ευχαριστη διαθεση-χαρά και τριτον, όταν φευγεις απο κοντα του δεν εχεις αλλους προβληματισμους και ελευθερωνεσαι. Θελει λίγο ψαξιμο η αληθεια. Εως πολυ στις μερες μας γιατι η γνωση ημων των χριστιανων αυξηθηκε! Δεν μπορουμε να δεχτουμε απλοικα πραγματακια όπως οι παππουδες μας...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2450
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 02 Μάιος 2022, 15:26

Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:16


Και γω εχω συναντησει πνευματικους που με απογοητευσαν. Πρεπει να βρεις τον καταλληλο. Και καταλληλος και καλος πνευματικος ειναι αυτος που πρωτον, σου βγαζει απο μεσα τον αρρωστημενο φοβο για τον Θεο, δευτερον, σου δημιουργεί ευχαριστη διαθεση-χαρά και τριτον, όταν φευγεις απο κοντα του δεν εχεις αλλους προβληματισμους και ελευθερωνεσαι. Θελει λίγο ψαξιμο η αληθεια. Εως πολυ στις μερες μας γιατι η γνωση ημων των χριστιανων αυξηθηκε! Δεν μπορουμε να δεχτουμε απλοικα πραγματακια όπως οι παππουδες μας...
Δεν με απογοητευσαν. Ηταν συμπαθητικοι ανθρωποι και ειμαι σιγουρος οτι αυτα που ελεγαν τα πιστευαν με την καρδια τους. Δεν φοβαμαι τον Θεο, καθε αλλο, αλλα απ οτι βλεπω τριγυρω, ΑΝ υπαρχει, μαλλον δεν ασχολειται.

Για να συνοψισω δεν πιστευω κανεναν που λεει οτι ξερει πως "σκεφτεται" ο Θεος και τι πλανα κανει για την ανθρωποτητα. Κανεναν που να λεει οτι κατεχει την αληθεια.


Τον Ιδιο τον Χριστο (κατα ΚΔ) οταν τον ρωτησε ο ΠΠ "τι εστιν αληθεια;" σωπασε. Πως βρεθηκαν μετα τοσοι γνωστες, ειναι κατι αξιοπεριεργο.

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16904
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 02 Μάιος 2022, 17:09

η ουσια ειναι πως αν κρατησεις τις αρετες που διδασκει ο χριστιανισμος και αποβαλλεις ολα τα υπολοιπα κουφα και ανουσια, τοτε παυει να ειναι θρησκεια με εξουσια και μυθολογια και γινεται φιλανθρωπικο ιδρυμα μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα που ισως θα μπορουσε να βοηθησει περισσοτερο τον αδυνατο της κοινωνιας πρωτιστως και μετα ολους τους αλλους ως την κορφη της πυραμιδας...

τωρα αυτοι καθονται απαν στην κορφη της πυραμιδας και λενε στους φτωχους πως ειναι οκ να εισαι φτωχος, αρκει να εισαι πιστος και θα φας καλα στον παραδεισο... μονο τα αφεντικα μην πειραξεις, ειναι πλανεμενοι και θα επιστρεψουν στο μαντρι αφου φανε και τον άμπακο και τον αγλεουρα πρωτα.... εσυ φαε καθε μερα μακαρονια για να σαι μακαριος πτωχος το πνευματι...

ακακιε..... μην ξεχασεις.... τα μακαρονια.....
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 02 Μάιος 2022, 17:57

Blackdog έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:26
Νατάσα έγραψε:
02 Μάιος 2022, 15:16


Και γω εχω συναντησει πνευματικους που με απογοητευσαν. Πρεπει να βρεις τον καταλληλο. Και καταλληλος και καλος πνευματικος ειναι αυτος που πρωτον, σου βγαζει απο μεσα τον αρρωστημενο φοβο για τον Θεο, δευτερον, σου δημιουργεί ευχαριστη διαθεση-χαρά και τριτον, όταν φευγεις απο κοντα του δεν εχεις αλλους προβληματισμους και ελευθερωνεσαι. Θελει λίγο ψαξιμο η αληθεια. Εως πολυ στις μερες μας γιατι η γνωση ημων των χριστιανων αυξηθηκε! Δεν μπορουμε να δεχτουμε απλοικα πραγματακια όπως οι παππουδες μας...
Δεν με απογοητευσαν. Ηταν συμπαθητικοι ανθρωποι και ειμαι σιγουρος οτι αυτα που ελεγαν τα πιστευαν με την καρδια τους. Δεν φοβαμαι τον Θεο, καθε αλλο, αλλα απ οτι βλεπω τριγυρω, ΑΝ υπαρχει, μαλλον δεν ασχολειται.

Για να συνοψισω δεν πιστευω κανεναν που λεει οτι ξερει πως "σκεφτεται" ο Θεος και τι πλανα κανει για την ανθρωποτητα. Κανεναν που να λεει οτι κατεχει την αληθεια.


Τον Ιδιο τον Χριστο (κατα ΚΔ) οταν τον ρωτησε ο ΠΠ "τι εστιν αληθεια;" σωπασε. Πως βρεθηκαν μετα τοσοι γνωστες, ειναι κατι αξιοπεριεργο.
Ο Χριστος σιώπησε γιατί ήταν σαν να έλεγε στον Πιλάτο, τόσο αναίσθητος είσαι που δεν καταλαβαίνεις ότι η αλήθεια είμαι εγώ;

Ο Χριστος επίσης είπε ότι θα είναι μαζί μας όλες τις ημέρες έως της συντελειας του κόσμου και ότι θα μας στείλει τον Παρακλητο!
Γι αυτό, θα επιμείνω πάνω στο θέμα του Αγίου Πνεύματος, ένα κριτήριο ασφαλές ότι κάποιος γνωρίζει την αλήθεια του Θεού είναι αν η ψυχή και η καρδιά και ο νους του φωτίζονται από το Άγιο Πνεύμα, το πνεύμα του Θεού δηλαδή. Και σου ανέφερα κάποια βασικά χαρακτηριστικά του πνευματικού που έχει μέσα του την χάρη του Αγίου Πνεύματος!

Για να τα κρίνεις όμως αυτά, θα πρέπει να έχεις γευτεί και συ αυτήν την χάρη. Και σε ρωτω, έχεις τέτοια εμπειρία;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών