οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Μάιος 2019, 11:59

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:48
hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:46
Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:34
Εδώ είναι το νήμα που οι "γαμάωότικινειταιοπωςκιανειναι" που βλέπουν τις γυναίκες σαν κινούμενες τρύπες λένε ότι όποιος κάνει φιλίες με γυναίκες δεν είναι άντρας;
Θα έχουν μικροσκοπικό εγκέφαλο που μέσα χωράει μόνο το σεξ και το φαΐ και δεν βλέπει τις γυναίκες σαν ανθρώπους αλλά σαν περίβλημα μουνιού.

Είμαι βέβαιος ότι οι περισσότεροι απ' αυτούς θα θεωρούσαν ψυχική ανωμαλία (όχι απλώς κοινωνική) να έλκεται ένας 40χρονος ερωτικά από ένα 12χρονο, παρότι συμβαδίζει απόλυτα με την βιολογική εικόνα που περιγράφουν σχετικά με την ανυπαρξία φιλίας μεταξύ των δύο φίλων.

Ή είναι εξαιρετικά πεινασμένοι σεξουαλικά.
Το 12 χρονο δεν ειναι ανεπτυγμενο.Δεν ειναι γυναικα.Ειναι παιδι.
Δεν είναι παιδί, έχει πλήρως λειτουργικό αναπαραγωγικό κύκλο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Μάιος 2019, 12:01

enaon έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:53
hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:46
Θα έχουν μικροσκοπικό εγκέφαλο που μέσα χωράει μόνο το σεξ και το φαΐ και δεν βλέπει τις γυναίκες σαν ανθρώπους αλλά σαν περίβλημα μουνιού.
συγχέεις τον ερωτισμό με το σεξ στα τέσσερα κλπ. Ο ερωτισμός ειναι μέρος της φιλίας νομίζω.
Αν λέμε ερωτισμό το ίδιο πράγμα, ισχύει και για τους άντρες αυτό. Δεν σημαίνει ότι θέλεις να πηδηχτείτε, αλλά αυτό που ονομάζεις εδώ ερωτική έλξη, ισχύει για όλους τους συνδυασμούς φύλων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

fagano3

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 18 Μάιος 2019, 12:02

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:59
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:48
hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:46


Θα έχουν μικροσκοπικό εγκέφαλο που μέσα χωράει μόνο το σεξ και το φαΐ και δεν βλέπει τις γυναίκες σαν ανθρώπους αλλά σαν περίβλημα μουνιού.

Είμαι βέβαιος ότι οι περισσότεροι απ' αυτούς θα θεωρούσαν ψυχική ανωμαλία (όχι απλώς κοινωνική) να έλκεται ένας 40χρονος ερωτικά από ένα 12χρονο, παρότι συμβαδίζει απόλυτα με την βιολογική εικόνα που περιγράφουν σχετικά με την ανυπαρξία φιλίας μεταξύ των δύο φίλων.

Ή είναι εξαιρετικά πεινασμένοι σεξουαλικά.
Το 12 χρονο δεν ειναι ανεπτυγμενο.Δεν ειναι γυναικα.Ειναι παιδι.
Δεν είναι παιδί, έχει πλήρως λειτουργικό αναπαραγωγικό κύκλο.
Και τι με αυτο;Τα χαρακτηριστικα του προσωπου και του σωματος ειναι παιδικα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Μάιος 2019, 12:03

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να έχει μια χαρά βυζιά, φέρ' ειπείν, που είπατε ότι αν δείτε βυζιά στην παραλία θα σας σηκωθεί.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24279
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2019, 12:03

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58

Αυτο που πιστευω ειναι οτι δεν μπορει μία γυναίκα να μην δει εναν ομορφο ανδρα σεξουαλικα.
εγώ νομίζω οτι και οι δύο φοβόσαστε να σκεφτείτε τι είναι η φιλία. :011:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 18 Μάιος 2019, 12:04

ας μην υποτιμούμε την ερωτική/σεξουαλικη έλξη έναντι της φιλίας, και τα δύο σημαντικά είναι

η σειρά προτεραιότητας ίσως διαφέρει στον καθένα
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 18 Μάιος 2019, 12:04

Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:51
Είδες όμως; εσύ το είπες "να κλαφτώ κάπου". Του έδωσες αρνητική χροιά.Εγώ από την άλλη έπιασα την ευαίσθητη πλευρά που εσύ δε θα μπεις στη διαδικασία να την πιάσεις γιατί άντρας daaahhh.
Δυστυχώς, επειδή σε πολλές ανδρικές φιλίες υπάρχει αυτό το ανταγωνιστικό ψεύτικο μάτσο και το " ποιός την έχει μεγαλύτερη" τους λείπει μια ειλικρινής κουβέντα περί συναισθημάτων και καταστάσεων σαν άνθρωποι που είναι, την οποία δεν μπορούν να κάνουν με τους δήθεν μάτσο γιατί θα τους πούνε κλάψες και γυναικωτούς. Πολλοί κάνουν αυτές τις κουβέντες με γυναίκες, ακριβώς επειδή κι οι ίδιοι είναι άνθρωποι και καταλαβαίνουν ότι υπάρχει κάτι περισσότερο απ τον αφρό των ποτών, της μπάλας και του όλες οι γυναίκες είναι κάρχιες. Δυστυχώς βέβαια λίγοι έχουν τα κοχόνες να το παραδεχτούν

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58

Δύο μέρες μετά το Πάσχα, πέθανε από καρδιά ο πατέρας παιδικής μας φίλης. Με την κοπέλα αυτή μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά, είναι στην ηλικία του αδερφού μου (2 χρόνια μεγαλύτερή μου) και είμαστε φίλοι όσο θυμάμαι την ζωή μου (και οι τέσσερις κάναμε παρέα μαζί της). Μετά την κηδεία, πήγαμε σπίτι της και γαμηθήκαμε στην μαλακία, γιατί συν τοις άλλοις έχουμε το χιούμορ και την μαλακία στο αίμα μας. Γελάσαμε με την ψυχή μας, σε βαθμό που κάποιοι γείτονες ενοχλήθηκαν, στυλ «χαίρεστε που τον κηδέψατε». Όμως το κάναμε αυτό γιατί η κοινή μας φίλη είχε την ανάγκη να νιώσει ανάλαφρη, να ξορκίσει τον πόνο με θλίψη, να έχει κάποιους να είναι δίπλα της και να περάσει καλά. Έμεινε λίγες μέρες στο πατρικό της (δεν μένει πια εδώ) και κάθε βράδυ ερχόταν στο σπίτι της αδερφής μου, μαζευόμασταν και λέγαμε όλο το βράδυ μαλακίες.

Αυτό, καλά μου παιδιά, λέγεται φιλία. Δεν υποκρύπτει κανέναν ερωτισμό, είναι τι σημαίνει να νοιάζεσαι για τον άλλον και να του συμπαραστέκεσαι, να γελάς μαζί του, να κλάψεις μαζί του, να κάνεις χαβαλέ και να τον βοηθήσεις. Και όχι, εμφανισιακά είναι μια χαρά. Ψιλή, λιγνή, μελαχρινή, με ωραία χαρακτηριστικά. Κάναμε παρέα από παιδιά, την βλέπω σαν ξαδέρφη μου.
:smt023

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24279
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2019, 12:05

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:01
Αν λέμε ερωτισμό το ίδιο πράγμα, ισχύει και για τους άντρες αυτό. Δεν σημαίνει ότι θέλεις να πηδηχτείτε, αλλά αυτό που ονομάζεις εδώ ερωτική έλξη, ισχύει για όλους τους συνδυασμούς φύλων.
οχι, εμένα με τους ανδρες δεν μου βγαίνει, θαυμάζω άλλα πράγματα στην φιλία με αγοράκια, πώς σκοτώνουν άλιεν πιχι. Στην γυναίκα θαυμάζω και πράγματα που έχουν ερωτισμό.

fagano3

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 18 Μάιος 2019, 12:05

hellegennes έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:03
Όχι απαραίτητα. Μπορεί να έχει μια χαρά βυζιά, φέρ' ειπείν, που είπατε ότι αν δείτε βυζιά στην παραλία θα σας σηκωθεί.
Αν ειναι ανεπτυγμενη , καλα σε αυτην την ηλικια ειναι πολυ σπανιο, αλλα ας πουμε στα 16,17 ναι θα την δω σεξουαλικα

αλλα φυσικα δεν θα κανω τιποτα γιατι ειναι ανηλικο.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24279
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2019, 12:08

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:04
ας μην υποτιμούμε την ερωτική/σεξουαλικη έλξη έναντι της φιλίας, και τα δύο σημαντικά είναι

η σειρά προτεραιότητας ίσως διαφέρει στον καθένα
εμένα μου μοιάζει πολύ περίεργο που υπονοούμε οτι ειναι διακριτές έννοιες, οτι δεν έχουν κοινό υποσύνολο. Θα πάω να διαβάσω τι ορίζουμε φιλία μάλλον, κάτι δεν καταλαβαίνω καλά. :roll:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Μάιος 2019, 12:09

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:58
Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:54
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:46


Ναι οταν ειναι χαλι μαυρο η γυναικα και δεν μοιαζει με γυναικα.
Συμφωνώ όταν είναι εκτός γούστου σου. Άλλος βρε αδερφέ μπορεί να γουστάρει το χάλι το μαύρο, ε εκεί δε μπορείς να έχεις φιλία :102:

αλλά γενικά καταλήγουμε ότι όταν δεν υπάρχει ερωτική έλξη, υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών και γυναικών. Σωστά;

θέλω να σε ακούω να μου το λες :hebit:
Μα γιατι να μην το πω;

Εγω δεν πιστευω οτι μια γυναικα δεν μπορει να ειναι αξιολογη.

Αυτο που πιστευω ειναι οτι δεν μπορει ενας αντρας να μην δει μια ομορφη γυναικα σεξουαλικα.(κατι που δεν μπορω να καταλαβω γιατι να ενοχλει μια γυναικα εφοσον αυτη ειναι εντιμη και δεν θελει να παραμυθιαζει τον αντρα για να τον χρησιμοποιει ως καληνυχτακια)

Το οτι δεν θα της την πεσει ειναι θεμα κοινωνικων συμβασεων.

Αν μπορουσε να εχει χαρεμι θα το ειχε.

Εχμ :102:
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:07


Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων.Εσυ το ισχυριζεσαι και σε σενα πεφτει το βαρος της αποδειξης.

Ο μονος τροπος για να αποδειχθει ο ισχυρισμος σου ως αληθης ειναι να κανεις σεξουαλικη κινηση (εφοσον και οι δυο ειστε ελευθεροι και δεν εισαι 100 κιλα ή με μασελα)
fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:23
Feindflug έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:19

Άλλο πάλι κι αυτό. Γαμηθήκαμε κι είμαστε φίλοι.

Γιώργο, από δω ο φίλος μου ο Ιορδάνης που με είχε ξεκωλιάσει μια περίοδο. Ιορδάνη, ο αρραβωνιαστικός μου, ο Γιώργος.
:smt017
Aυτος ο συλλογισμος ειναι πιο κουτοπονηρος και απο οτι υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων.

Οποιος ανδρας δεχεται φιλια ανδρων γυναικων ειναι αφελης και θυμα καληνυχτακιας.

Οποιος δεχεται οτι μπορει να υπαρξει φιλια της δικιας του με πρωην γαμια της ειναι το απολυτο θυμα.



Μήπως είσαι λίγο μπερδεμένος; Εκτός κι αν εννοείς ότι γυναίκες θεωρείς μόνο όσες είναι όμορφες στα γούστα σου ή σε ελκύουν σεξουαλικά και όλες οι υπόλοιπες είναι κάτι άλλο ξέρω γω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

fagano3

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 18 Μάιος 2019, 12:12

οχι καθολου μπερδεμενος.Το εχω εξηγησει 10 φορες.

Τι δυσκολευεσαι να καταλαβεις;

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 18 Μάιος 2019, 12:13

enaon έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:08
συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:04
ας μην υποτιμούμε την ερωτική/σεξουαλικη έλξη έναντι της φιλίας, και τα δύο σημαντικά είναι

η σειρά προτεραιότητας ίσως διαφέρει στον καθένα
εμένα μου μοιάζει πολύ περίεργο που υπονοούμε οτι ειναι διακρυτές έννοιες, οτι δεν έχουν κοινό υποσύνολο. Θα πάω να διαβάσω τι ορίζουμε φιλία μάλλον, κάτι δεν καταλαβαίνω καλά. :roll:
η αλήθεια είναι ότι πιθανότατα από κάποια ηλικία κι έπειτα για παραπλησιους λόγους κάνουμε κάποιον φίλο ή σύντροφό μας
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Μάιος 2019, 12:14

Ίφιδα έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:04
Naida έγραψε:
18 Μάιος 2019, 11:51
Είδες όμως; εσύ το είπες "να κλαφτώ κάπου". Του έδωσες αρνητική χροιά.Εγώ από την άλλη έπιασα την ευαίσθητη πλευρά που εσύ δε θα μπεις στη διαδικασία να την πιάσεις γιατί άντρας daaahhh.
Δυστυχώς, επειδή σε πολλές ανδρικές φιλίες υπάρχει αυτό το ανταγωνιστικό ψεύτικο μάτσο και το " ποιός την έχει μεγαλύτερη" τους λείπει μια ειλικρινής κουβέντα περί συναισθημάτων και καταστάσεων σαν άνθρωποι που είναι, την οποία δεν μπορούν να κάνουν με τους δήθεν μάτσο γιατί θα τους πούνε κλάψες και γυναικωτούς. Πολλοί κάνουν αυτές τις κουβέντες με γυναίκες, ακριβώς επειδή κι οι ίδιοι είναι άνθρωποι και καταλαβαίνουν ότι υπάρχει κάτι περισσότερο απ τον αφρό των ποτών, της μπάλας και του όλες οι γυναίκες είναι κάρχιες. Δυστυχώς βέβαια λίγοι έχουν τα κοχόνες να το παραδεχτούν
Κατάλοιπα πατριαρχικής κοινωνίας παιδί μου. Οι άνδρες δεν κλαίνε, γυναίκες μόνο για κουζίνα και γαμήσι κτλ κτλ πέφτουν τα κάστρα τους όμως με την εξέλιξη της κοινωνίας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 18 Μάιος 2019, 12:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: οι γυναίκες θέλουν φιλίες με άνδρες ενω οι άνδρες μόνο σεξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Μάιος 2019, 12:15

fagano3 έγραψε:
18 Μάιος 2019, 12:12
οχι καθολου μπερδεμενος.Το εχω εξηγησει 10 φορες.

Τι δυσκολευεσαι να καταλαβεις;
Πως γίνεται να λες ότι δεν υπάρχει φιλία στα δυο ποστ σου μεταξύ άνδρα και γυναίκα και μετά να λες υπάρχει; και να θεωρείς ότι δεν είσαι μπερδεμένος :lol:

Μήπως να μας διευκρινίσεις αν θεωρείς γυναίκες μόνο τις όμορφες ή τέλοσπάντων όσες σε ελκύουν σεξουαλικά;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών