Σήκωσα χέρι

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21649
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Νοέμ 2022, 14:49

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:20
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:28
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53


Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ναι
οχι.

δε σηκωνουμε χερι σε κανεναν, εκτος σπανιων, εξαιρετικων περιπτωσεων.

οι περιπτωσεις αυτες ειναι ιδιες για αντρες και γυναικες.
φίλε ασέβαστε, πολύ πιο εύκολα θα τις παίξω με κάποιον μαγκίτη που με ενοχλεί παρά με μια γυναίκα
στη δεύτερη περίπτωση οι πιθανότητες είναι μηδαμινές
είναι σαν ένα ντόμπερμαν να του γαυγίζει και να το απειλεί ένα τσιουάουα, δεν ασχολείται
αν όμως του επιτεθεί ένα άλλο ντόμπερμαν τότε θα αντιδράσει
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16246
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 15 Νοέμ 2022, 14:53

Λόρδος Ταντρίδης Ζήτα της, απλώς, συγνώμη. Θα το εκτιμήσει. :)

Από κει κι έπειτα, προσπάθησε να διαχειριστείς τον θυμό σου,
ή κόψε το πιοτί,
ή απόφυγε να είσαι με παρέα όταν νιώθεις "κάπως".

Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκες επ' ουδενί* (και γενικά σε μυικά πιο αδύναμα όντα).
SpoilerShow
*ok, εξαιρουμένης μιας περιπτώσεως. :smt047
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23899
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Νοέμ 2022, 14:57

aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:53
ok, εξαιρουμένης μιας περιπτώσεως. :smt047

δεν καταλαβα τι εννοείς, μπορείς να δώσεις ενα χειροπιαστό παράδειγμα;

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Νοέμ 2022, 15:09

Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:50
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:48
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 12:53


Τι λες ρε φίλε; Δεν σηκώνουμε χέρι σε γυναίκα ενώ σε άντρα είναι ΟΚ;
ούτε σε άντρα σηκώνουμε ρε συ κάποιε φίλε.

θα σηκώσουμε μόνο αν δεχτούμε επίθεση. με μια διαφορά: στην περίπτωση της γυναίκας, πριν την αφοπλίσουμε, φροντίζουμε να μας ρίξει πρώτη 2-3 για να ξεθυμάνει και να έχει ενοχές ότι μας χτύπησε.
Πονηρό αυτό :003:
παπαριά είναι
οποια βιαιοπραγει της αξιζει να το πληρωνει

με την ευκαιρια να γραψω πως αρκει να βγαλουμε αγκωνες για καλυψη και να πεσει με τα στηθη επανω τους - θα στρωσει χαρακτηρα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16246
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 15 Νοέμ 2022, 15:49

enaon έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:57
aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:53
ok, εξαιρουμένης μιας περιπτώσεως. :smt047

δεν καταλαβα τι εννοείς, μπορείς να δώσεις ενα χειροπιαστό παράδειγμα;
Βρε παιδί μου, να παίζουν ρόλους.
Σε ταινίες. Πολεμικές, π.χ. :)
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Winston Smith
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: 23 Μαρ 2020, 18:19

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Winston Smith » 15 Νοέμ 2022, 15:51

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:01
μου λέει ότι είμαι αδικαιολόγητος που ενώ το έριξα όχι μόνο δεν κουνήθηκα να φέρω χαρτί αλλά έκανα και τσιγάρο .
Πολύ καλά σου είπε, δεν βλέπω κάπου να κάνει το δικηγόρο της άλλης κοπέλας όπως το ερμηνεύεις, τη δική σου στάση κρίνει. Ειδικά τώρα που δεν είσαι σουρωμενος αναγνώρισε τα λάθη σου και μη φτιάχνεις δικαιολογίες για τον εαυτό σου. Το έτσι έχω μάθει δεν είναι δικαιολογία για να μην στην πει κάποιος αν αντικειμενικα αυτό που έχεις μάθει είναι λάθος. Απλά εκείνη τη στιγμή μίλησε ο εγωισμός σου.

Αλλά όπως και να χει η σχέση σας είναι τοξική αφού τη γουστάρεις και αυτή όχι. Σταματήστε να κάνετε παρέα για το δικό σου καλό.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23671
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 15 Νοέμ 2022, 15:54

aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:49
enaon έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:57
aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:53
ok, εξαιρουμένης μιας περιπτώσεως. :smt047

δεν καταλαβα τι εννοείς, μπορείς να δώσεις ενα χειροπιαστό παράδειγμα;
Βρε παιδί μου, να παίζουν ρόλους.
Σε ταινίες. Πολεμικές, π.χ. :)
H και σε ταινίες εποχής
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16246
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 15 Νοέμ 2022, 15:55

Ερμής έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:54
aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:49
enaon έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:57



δεν καταλαβα τι εννοείς, μπορείς να δώσεις ενα χειροπιαστό παράδειγμα;
Βρε παιδί μου, να παίζουν ρόλους.
Σε ταινίες. Πολεμικές, π.χ. :)
H και σε ταινίες εποχής
Ακριβώς! :g030:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23899
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Νοέμ 2022, 16:03

η προτροπή σε βία πρέπει να τιμωρείται.

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 15 Νοέμ 2022, 16:09

Αγις έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:09
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:50
kongrosian έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:48


ούτε σε άντρα σηκώνουμε ρε συ κάποιε φίλε.

θα σηκώσουμε μόνο αν δεχτούμε επίθεση. με μια διαφορά: στην περίπτωση της γυναίκας, πριν την αφοπλίσουμε, φροντίζουμε να μας ρίξει πρώτη 2-3 για να ξεθυμάνει και να έχει ενοχές ότι μας χτύπησε.
Πονηρό αυτό :003:
παπαριά είναι
οποια βιαιοπραγει της αξιζει να το πληρωνει

με την ευκαιρια να γραψω πως αρκει να βγαλουμε αγκωνες για καλυψη και να πεσει με τα στηθη επανω τους - θα στρωσει χαρακτηρα
Η συγκεκριμένη έχει μικρότερο στήθος από εμένα . :e040:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10521
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 15 Νοέμ 2022, 16:18

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 11:01
Όπως έχω γράψει Ερωτευμένος με την κολλητή μου χρόνια είμαι κολλημένος με την κοπέλα η οποία με βλέπει όχι φιλικά αλλά αδερφικά .
Εδώ και δύο έτη το έχουμε λύσει και είμαστε φίλοι , εγώ προσπαθώ να μην ζηλεύω τους γκόμενους της όσο γίνεται και να φλερτάρω με άλλες με κάποια επιτυχία , και αυτή να μην έχει απαιτήσεις σχέσης ή γυναίκας που είχε κάποτε χωρίς να έχουμε τίποτα ερωτικό ( μετακίνηση με το αυτοκίνητο κλπ - ή έστω το κόβω όταν πηγαίνει να το κάνει αν και όχι πάντα με μεγάλη επιτυχία ) .
Λοιπόν είμαστε σε σπίτι φίλου την Κυριακή το βράδυ και εγώ κατανάλωνα αλκοόλ από το μεσημέρι , ταβέρνα έπειτα κοκτέιλ και εκεί τσίπουρο και μετά κρασί , είμαστε εγώ αυτή ο φίλος μου και μία ακόμα κοπέλα . Εγώ είμαι αρκετά πιεσμένος αυτόν τον μήνα , αρχικά για κάποια προβλήματα της μητέρας μου και σε δεύτερο για τα οικονομικά ( τα οποία επηρεάζουν και την ψυχολογία της μητέρας μου ενώ δεν κάνει ) , και σε ακόμα μικρότερο βαθμό για μία ερωτική απογοήτευση . Λοιπόν στο ρεπό έπινα για να χαλαρώσω . Εκεί που πίνω ρίχνω το ποτήρι με το κρασί και κάνω μούσκεμα το τραπέζι , και ( γενικά δεν φημίζομαι για την νοικοκυροσύνη μου ) πρωταρχική μου έννοια ήταν να σώσω όσα τσιγάρα δικά μου και του φίλου μου μπορούσαν να σωθούν και όταν έσωσα καμία πέντε από τα δύο πακέτα άναψα ένα και άραξα - δεν βοήθησα την δεύτερη κοπέλα η οποία αμέσως καθάρισε το τραπέζι - αλλά ΔΕΝ το έκανα επειδή το θεωρώ κακό ή επειδή ήταν κοπέλες εκεί , το έκανα επειδή έχω μάθει να μην κάνω καμιά εργασία στο σπίτι μου . Πόσο μάλλον σουρωμένος .
Η φίλη μου έπειτα από δέκα λεπτά πήρε τον ρόλο του δικηγόρου της δεύτερης κοπέλας και μου λέει ότι είμαι αδικαιολόγητος που ενώ το έριξα όχι μόνο δεν κουνήθηκα να φέρω χαρτί αλλά έκανα και τσιγάρο .
Της εξήγησα λοιπόν με όμορφο τρόπο ότι αφού σηκώθηκε πρώτα η κοπέλα , εγώ περισσεύω , και επειδή έριξα και το μπουκάλι με το κρασί μετέπειτα , μπορώ να καλέσω ένα ταξί να μας φέρει άλλο μίας και δεν έχουμε άλλο . Άρχισε μονόλογο ότι δεν έχουν να κάνουν όλα με αυτά και ότι είμαι άχρηστος και μπέμπης κλπ και κουνούσε τα χέρια . Εγώ σιγά σιγά από μέσα μου έβραζα επειδή ο άχρηστος μπέμπης επί αρκετό καιρό αποτελούσε τον κύριο προμηθευτή τσιγάρων και ποτών της και τον προσωπικό της σωφέρ . Μαλώνουμε λεκτικά και πετάει είναι “ φίλε είσαι για την πούτσα ” . Όλα θόλωσαν . Σηκώνομαι και όπως είχε το χέρι να ανεβοκατεβαίνει και να κράζει της το τινάζω , τρώει και μία σπρωξιά και φεύγω από την μπαλκονόπορτα ( ημιόροφος ) .
Ακούω να λέει “ το είδες με χτύπησε ” κλπ και σταμάτησα για δευτερόλεπτα πριν στρίψω στο στενό . Τελικά ήρθαν από πίσω μου όλοι με φώναζε η φίλη μου να επιστρέψω να το λύσουμε .
Μιλήσαμε λίγο αλλά δεν γνωρίζω αν θα είμαστε ξανά όπως πριν και κυρίως τρόμαξα με τον εαυτό μου καθώς εκείνη την στιγμή ένιωσα μία τρομερή επιθυμία να μην της χτυπήσω το χέρι αλλά να της κατεβάσω τα μούτρα . Πάντα όποτε μάλωνα με άτομο του αντιθέτου φύλου ξεσπούσα στα αντικείμενα ( ας πούμε είμαι τυχερός που ακόμα δεν έχει ανοίξει ο αερόσακος στο τιμόνι και έχω σπάσει την ντίζα από λεβιέ ταχυτήτων και ήρθε το πήρε η οδική ) . Εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ και χτυπάω τον εαυτό μου . Νομίζω ότι λίγη σημασία έχει που την χτύπησα στο χέρι - όπου και να την χτυπούσα , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο . Την χτύπησα .
Λοιπόν...Κρύβεις πολύ θυμό απέναντι της και οι καταστάσεις σε έφεραν στο όριο ώστε να βγει...
Αν την σκηνή σου την έκανε οποιοσδήποτε άλλος δεν θα αντιδρούσες έτσι...
Ο θυμός δεν προέρχεται μόνο από την απόρριψη αλλά και από τη ζήλεια σου...
Οι σχέσεις που κανεις είναι απλά επιδεσμοι...
Οι χαρες που της έκανες ήταν ελπίδες που δεν ανταποκρίθηκαν...
Τωρα απλά έχεις θυμό μέσα σου για εκείνη που ίσως και δεν το καταλαβαίνεις...
Ξεκολλα και σταματα να κανεις παρέα μαζί της μήπως και φτιάξεις τη ζωή σου...
Φοβάσαι ότι με αυτή τη κίνηση σου θα χαθούν όλες οι μύχιες ελπίδες σου...ξυπνα...δεν πρόκειται ποτε να την έχεις...εκτός κι αν της αρέσει να τυραννιεσαι, πράγμα που θεωρώ αρρωστημένο , και βλέποντας σε να ξεκοβεις έρθει αυτή.
:wave:
Όπως προείπαν και κάποιοι άλλοι πρέπει να μάθεις να ελέγχεις τα νεύρα σου...τι θα πει ξεσπάω σε αντικείμενα;
Υ.Γ Μάθε και καμία σπιτική δουλίτσα...δεν είναι κακό.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26095
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Νοέμ 2022, 16:22

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 16:09
Αγις έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:09
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:50


Πονηρό αυτό :003:
παπαριά είναι
οποια βιαιοπραγει της αξιζει να το πληρωνει

με την ευκαιρια να γραψω πως αρκει να βγαλουμε αγκωνες για καλυψη και να πεσει με τα στηθη επανω τους - θα στρωσει χαρακτηρα
Η συγκεκριμένη έχει μικρότερο στήθος από εμένα . :e040:
Δεν εχει σημασια - ειναι σαν να λες εχει μικρα αρχιδια - θα λιωσει στον πονο
SpoilerShow
*ΚEEP TROLLING :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2022, 17:46

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:49


φίλε ασέβαστε, πολύ πιο εύκολα θα τις παίξω με κάποιον μαγκίτη που με ενοχλεί παρά με μια γυναίκα
στη δεύτερη περίπτωση οι πιθανότητες είναι μηδαμινές
είναι σαν ένα ντόμπερμαν να του γαυγίζει και να το απειλεί ένα τσιουάουα, δεν ασχολείται
αν όμως του επιτεθεί ένα άλλο ντόμπερμαν τότε θα αντιδράσει
κοιτα, αν τις παιζεις με αλλους για να αποδειξεις ποιος ειναι πιο "μαγκας" καλα τα λες. δε πουλας μαγκια σε γυναικες, ψαχνεις να βρεις ισο σου.

γω λεω για οταν δεν εισαι "μαγκας", δεν σε ενδιαφερει να αποδειξεις κατι σε καποιον, και ο μονος πραγματικος λογος να τις παιξεις, ειναι για να σταματησεις καποιον που κανει κακο σε σενα η σε αλλον.

αν ειναι να τις παιζεις με καναν κουραδομαγκα που βριστηκατε στο φαναρι, οκ, κανε δουλεια σου, μην πλακωνεσαι με γυναικες. :102:

αν ομως δεις καποιον να κοπαναει με ενα ματσουκι το παιδι σου, μην κατσεις να εξετασεις τι εχει αναμεσα στα ποδια του και πως αυτοπροσδιοριζεται. παρε ενα μεγαλυτερο ματσουκι, και κοπανα, αδιακριτα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ασέβαστος την 15 Νοέμ 2022, 17:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33058
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Νοέμ 2022, 17:47

aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 15:49
enaon έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:57
aLiCat έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:53
ok, εξαιρουμένης μιας περιπτώσεως. :smt047

δεν καταλαβα τι εννοείς, μπορείς να δώσεις ενα χειροπιαστό παράδειγμα;
Βρε παιδί μου, να παίζουν ρόλους.
Σε ταινίες. Πολεμικές, π.χ. :)
α, μονο αυτο ε;

αμα σου ριχνει βιτριολι ας πουμε, χαλαρα, δεν σηκωνεις χερι, γυναικα αφου :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21649
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σήκωσα χέρι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 15 Νοέμ 2022, 17:56

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 17:46
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:49


φίλε ασέβαστε, πολύ πιο εύκολα θα τις παίξω με κάποιον μαγκίτη που με ενοχλεί παρά με μια γυναίκα
στη δεύτερη περίπτωση οι πιθανότητες είναι μηδαμινές
είναι σαν ένα ντόμπερμαν να του γαυγίζει και να το απειλεί ένα τσιουάουα, δεν ασχολείται
αν όμως του επιτεθεί ένα άλλο ντόμπερμαν τότε θα αντιδράσει
κοιτα, αν τις παιζεις με αλλους για να αποδειξεις ποιος ειναι πιο "μαγκας" καλα τα λες. δε πουλας μαγκια σε γυναικες, ψαχνεις να βρεις ισο σου.

γω λεω για οταν δεν εισαι "μαγκας", δεν σε ενδιαφερει να αποδειξεις κατι σε καποιον, και ο μονος πραγματικος λογος να τις παιξεις, ειναι για να σταματησεις καποιον που κανει κακο σε σενα η σε αλλον.

αν ειναι να τις παιζεις με καναν κουραδομαγκα που βριστηκατε στο φαναρι, οκ, κανε δουλεια σου, μην πλακωνεσαι με γυναικες. :102:

αν ομως δεις καποιον να κοπαναει με ενα ματσουκι το παιδι σου, μην κατσεις να εξετασεις τι εχει αναμεσα στα ποδια του και πως αυτοπροσδιοριζεται. παρε ενα μεγαλυτερο ματσουκι, και κοπανα, αδιακριτα.
κάθε περίπτωση είναι διαφορετική
από τα παιδικά μου χρόνια όμως έμαθα ότι πρέπει να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου ακόμη κι αν ξέρεις ότι μειονεκτείς γιατί αν δεν το κάνεις μακροπρόθεσμα τα πράγματα θα είναι χειρότερα
τι εννοώ, ότι δεν τίθεται ζήτημα "μαγκιάς" αλλά υπεράσπισης του εαυτού σου
πχ αν σου κάνει κάποιος bullying και δεν τις παίξεις μαζί του, θα συνεχίσει να το κάνει. αν όμως υπερασπιστείς τον εαυτό σου θα καταλάβει ότι δεν τον παίρνει, ακόμα και αν τις φας. δίνεις ένα μήνυμα, δείχνεις ότι δεν το σηκώνεις
άσχετο με τη κουβέντα, αλλά μιας και μίλησες για φανάρια και μαγκιές έπρεπε να το εξηγήσω πώς το εννοώ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών