Περί κέρατου

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 00:38

Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί περισσότερο είναι η αναίτια επιθετικότητα, αλλά αυτό έχει λογική εξήγηση. Η επιθετικότητα κάνει χειρότερη την ζωή αυτού που την δέχεται κι αυτή που επιτίθεται το ξέρει, παρόλα αυτά την πράττει. Είναι σα να σου λέει "στο μουνί μου το πόσο καλά περνάς, εγώ τραβάω τα ζόρια μου οπότε θα υποφέρεις κι εσύ". Είναι που νοιάζεται περισσότερο για τον εαυτό της απ' όσο της αναγνωρίζω το δικαίωμα, ότι προκειμένου να ξεσπάσει κάνει την δική μου ζωή δύσκολη. Έχει μια βάση ρε παιδί μου το να την απεχθάνομαι. Το να μισώ το κέρατο όμως είναι πολύ κόντρα στην κουλτούρα μου. Δεν θέλω να με επηρεάζει, αλλά με επηρεάζει. Πώς εξηγείται αυτό;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 17 Αύγ 2021, 00:46

Εξηγείται απο το ότι είσαι αυθεντικά καλός άνθρωπος κατα βάθος ώστε ακόμα κι η Αριστερά δε σε έχει διαβάλει πλήρως
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 00:49

Yochanan έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:46
Εξηγείται απο το ότι είσαι αυθεντικά καλός άνθρωπος κατα βάθος ώστε ακόμα κι η Αριστερά δε σε έχει διαβάλει πλήρως
Ο πρώτος που απάντησε είπε ότι η πίστη στην αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων και των λαών είναι δείγμα μεγαλύτερης μισανθρωπίας από το να προστατεύεις το συμφέρον σου με το να εκμεταλλεύεσαι τους συνανθρώπους σου.

Κανείς άλλος;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23803
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 00:57

Θα σου πω αύριο γιατί πρόκειται περί πολύ μεγάλης συζήτησης.

Απλά κάνε μου μια ειδοποίηση και διευκρίνισε μου αν το νήμα αφορά το κέρατο γενικά ή περιορίζεται στο γυναικείο.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 1002
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 17 Αύγ 2021, 01:00

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:38
Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Μισό γιατί αυτό μου φαίνεται περιεργο,δηλαδή παίρνεις όρκο ότι εάν βάζει άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της, στην πρώτη στραβή που θα τύχει θα κάτσει να σου συμπαρασταθει και δε θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Αύγ 2021, 01:04

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:49
Yochanan έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:46
Εξηγείται απο το ότι είσαι αυθεντικά καλός άνθρωπος κατα βάθος ώστε ακόμα κι η Αριστερά δε σε έχει διαβάλει πλήρως
Ο πρώτος που απάντησε είπε ότι η πίστη στην αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων και των λαών είναι δείγμα μεγαλύτερης μισανθρωπίας από το να προστατεύεις το συμφέρον σου με το να εκμεταλλεύεσαι τους συνανθρώπους σου.

Κανείς άλλος;
Νομίζω ότι υπεραναλύεις κάποια θέματα επειδή ξέρεις την απάντηση και δεν σου αρέσει.

Ναι, είναι απολύτως φυσικό να σε ενοχλεί το κέρατο αν έχεις σχέση.

Τι ακριβώς είναι αυτό που σε προβληματίζει; :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 01:04

AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:57
Θα σου πω αύριο γιατί πρόκειται περί πολύ μεγάλης συζήτησης.

Απλά κάνε μου μια ειδοποίηση και διευκρίνισε μου αν το νήμα αφορά το κέρατο γενικά ή περιορίζεται στο γυναικείο.
Δεν θέλω να το προσωποποιήσω τόσο πολύ που να μην αφορά τις γυναίκες, αλλά εμένα το γυναικείο είναι που με προβληματίζει.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23803
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 01:07

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:04
AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:57
Θα σου πω αύριο γιατί πρόκειται περί πολύ μεγάλης συζήτησης.

Απλά κάνε μου μια ειδοποίηση και διευκρίνισε μου αν το νήμα αφορά το κέρατο γενικά ή περιορίζεται στο γυναικείο.
Δεν θέλω να το προσωποποιήσω τόσο πολύ που να μην αφορά τις γυναίκες, αλλά εμένα το γυναικείο είναι που με προβληματίζει.
Οι γυναίκες δεν προτιμούν να κερατώνουν και να επιστρέφουν στον άντρα τους. Αντί γι' αυτό, προτιμούν να κάνουν monkey branching. Δηλαδή χωρίζουν τον δεσμό τους όταν βρίσκουν κάποιον άλλο, καλύτερο.

Εκτός αν είναι παντρεμένες και κυρίως με παιδιά. Εκεί το σκέφτονται 2 φορές.

Προσωπικά το θεωρώ χειρότερο από το κανονικό κέρατο, αλλά αυτές θεωρούν ότι είναι πιο "δίκαιο".

Θα αναλύσω αύριο το ζήτημα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlienWay την 17 Αύγ 2021, 01:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 01:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:04
Νομίζω ότι υπεραναλύεις κάποια θέματα επειδή ξέρεις την απάντηση και δεν σου αρέσει.

Ναι, είναι απολύτως φυσικό να σε ενοχλεί το κέρατο αν έχεις σχέση.

Τι ακριβώς είναι αυτό που σε προβληματίζει; :)
Γιατί μας αφορά τόσο πολύ. Νομίζω ότι σε κάποια χρόνια θα θεωρείται χαζομάρα.
Πώς τώρα λέμε "χαχα, πριν κάποιες γενιές ήθελαν να παντρευτούν παρθένα" έτσι σε λίγες γενιές θα λένε "χαχα, το 2021 υπήρχε κόσμος που πίστευε στην μονογαμία¨.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 01:11

AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:07
Οι γυναίκες δεν προτιμούν να κερατώνουν και να επιστρέφουν στον άντρα τους. Αντί γι' αυτό, προτιμούν να κάνουν monkey branching. Δηλαδή χωρίζουν τον δεσμό τους όταν βρίσκουν κάποιον άλλο, καλύτερο.

Προσωπικά το θεωρώ χειρότερο από το κανονικό κέρατο, αλλά αυτές θεωρούν ότι είναι πιο "δίκαιο".

Θα αναλύσω αύριο το ζήτημα.
Κι εγώ πάντως το θεωρώ πιο τίμιο. Σε βαριέται και σου λέει "πούλο". Καλύτερα από το να μένει ενώ πια δεν σε γουστάρει,να στο πει εγκαίρως ώστε να μην θρέφεις αυταπάτες για την σχέση. Το monkey branching εγκρίνεται από το βλήμα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Αύγ 2021, 01:12

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:04
Νομίζω ότι υπεραναλύεις κάποια θέματα επειδή ξέρεις την απάντηση και δεν σου αρέσει.

Ναι, είναι απολύτως φυσικό να σε ενοχλεί το κέρατο αν έχεις σχέση.

Τι ακριβώς είναι αυτό που σε προβληματίζει; :)
Γιατί μας αφορά τόσο πολύ. Νομίζω ότι σε κάποια χρόνια θα θεωρείται χαζομάρα.
Πώς τώρα λέμε "χαχα, πριν κάποιες γενιές ήθελαν να παντρευτούν παρθένα" έτσι σε λίγες γενιές θα λένε "χαχα, το 2021 υπήρχε κόσμος που πίστευε στην μονογαμία¨.
Όχι, δεν μας αφορά τόσο πολύ, το τι θα θεωρείται χαζομάρα σε κάποια χρόνια.

Μας αφορά αυτό που μας κάνει να νοιώθουμε καλά, σήμερα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12149
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 17 Αύγ 2021, 01:13

Γενικα στην αυτοαμυνα ο πρωτος κανονας ειναι φευγεις απεναντι σε κερατο. Ακομα και αν αμυνθεις οι πιθανοτητες τραυματισμου ειναι πολυ αυξημενες.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 17 Αύγ 2021, 01:14

Mel έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:00
Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:38
Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Μισό γιατί αυτό μου φαίνεται περιεργο,δηλαδή παίρνεις όρκο ότι εάν βάζει άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της, στην πρώτη στραβή που θα τύχει θα κάτσει να σου συμπαρασταθει και δε θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια;
Πιστεύω ότι υπάρχει πολύ μικρότερη σχέση απ' όση υπονοείς μεταξύ των δύο μεταβλητών.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23803
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Αύγ 2021, 01:14

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:11
AlienWay έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:07
Οι γυναίκες δεν προτιμούν να κερατώνουν και να επιστρέφουν στον άντρα τους. Αντί γι' αυτό, προτιμούν να κάνουν monkey branching. Δηλαδή χωρίζουν τον δεσμό τους όταν βρίσκουν κάποιον άλλο, καλύτερο.

Προσωπικά το θεωρώ χειρότερο από το κανονικό κέρατο, αλλά αυτές θεωρούν ότι είναι πιο "δίκαιο".

Θα αναλύσω αύριο το ζήτημα.
Κι εγώ πάντως το θεωρώ πιο τίμιο. Σε βαριέται και σου λέει "πούλο". Καλύτερα από το να μένει ενώ πια δεν σε γουστάρει,να στο πει εγκαίρως ώστε να μην θρέφεις αυταπάτες για την σχέση. Το monkey branching εγκρίνεται από το βλήμα.
Πιο άτιμο είναι γιατί μόλις ένα μήνα πριν (πολλές φορές ακόμη και μία βδομάδα πριν) σου ορκίζονται αιώνια αφοσίωση και κόβουν φλέβα για σένα. Αλλά όταν συναντάνε τον καινούργιο, παθαίνουν αβαβά και τα ξεχνάνε όλα μέσα σε μία μέρα.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14596
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Περί κέρατου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 17 Αύγ 2021, 01:20

Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:14
Mel έγραψε:
17 Αύγ 2021, 01:00
Βλήμα έγραψε:
17 Αύγ 2021, 00:38
Από πάντα αναρωτιόμουνα γιατί με ενοχλεί τόσο πολύ το κέρατο. Δηλαδή, να πούμε, εκεί μετριέται η σχέση; Ιδίως αν έχει περάσει κάποιος καιρός που είστε μαζί, ξέρεις αν σ' αγαπάει ή όχι, αν θα σου παρασταθεί, αν μπορείς στηρίζεσαι επάνω της όσο θέλει να στηρίζεται επάνω σου. Τα διαδικαστικά έχουν λυθεί. Γιατί να με ενοχλεί τόσο πολύ να θέλει να βάλει ένα άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της;

Μισό γιατί αυτό μου φαίνεται περιεργο,δηλαδή παίρνεις όρκο ότι εάν βάζει άλλο χοτ ντογκ στο ψωμάκι της, στην πρώτη στραβή που θα τύχει θα κάτσει να σου συμπαρασταθει και δε θα την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια;
Πιστεύω ότι υπάρχει πολύ μικρότερη σχέση απ' όση υπονοείς μεταξύ των δύο μεταβλητών.
Πως δεν υπάρχει σχέση μεταξύ των μεταβλητών. Εδώ ο Πελερμαν απέδειξε ότι απο τη στιγμή που εφάπτονται ξένοι όρχεις στον πισινό της γυναίκας, το ασυμμάζευτο της τείνει στο άπειρο.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών