«Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Συζητήσεις για τα εθνικά θέματα της Ελλάδας, τα στρατιωτικά ζητήματα και τις ένοπλες δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 17 Μάιος 2024, 15:31

πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
και εμείς Ελλάδα λέμε και καθε λαος μας λέει οπως θέλει και τη Φιλανδια οι ιδιοι την λένε Σουόμι. Δεν ξέρω αν μπορεις να μαλώσεις κάποιον για το πως λεει τη χώρα του. Διεθνώς όμως μια χώρα λέγεται όπως είναι επίσημα δηλωμένη και αυτοι επισημα ειναι Βορεια Μακεδονία παντου. Αν πανε σε διεθνές περιβάλλον και πουν Μακεδονία μπορεί ο οποιοσδήποτε να τους πει οτι δεν ξέρει για ποια χώρα μιλάνε.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Μάιος 2024, 15:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:22
Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:59


Όχι δε λέει αυτό η συμφωνία, υπάρχει ειδική αναφορά στη διάκριση Αρχαίας Ιστορίας της Ελληνικής Μακεδονίας και της πρόσφατης Βόρειας Μακεδονίας.
SpoilerShow
Και εδαφικώς η έδρα του Φίλιππου και του Αλέξανδρου ήταν σε ελληνικά εδάφη. Οι πόλεμοι μεταξύ των βασιλείων ή δημοκρατιών εντός της ελληνικής επικράτειας ήταν κάτι που ιστορικώς συνέβαινε πάντα μεταξύ ομόγλωσσων και ομόθρησκων βασιλείων σε πολλά σημερινά κράτη.
ό,τι είπα κι εγώ δηλαδή. :smt023
Μα η προσέγγιση των Σκοπιανών (στη συντριπτική πλειοψηφία τους) είναι ο προσεταιρισμός του Αλέξανδρου. Πέρα από αγάλματα, ιστορικές αναφορές κλπ ακόμα και η σημαία τους είναι μια προσομοίωση του Ήλιου της Βεργίνας. :lol:

Ε, κάπου εδώ σηκώνει και τρολάρισμα ακόμη και στα εμπορικά ονόματα. Θα διαμαρτύρονται τα σκοπιανά (δώσε θάρρος στο χωριάτη και θ' ανέβει στο κρεβάτι) αν παίζει ονομασία ελληνικού προϊόντος τύπου "μακεδονικός χαλβάς/οίνος/οτιδήποτε";

Θα το κάνουμε "αρχαιοελληνομακεδονικός χαλβάς/οίνος/οτιδήποτε" με ένα ενδεικτικό σήμα και θα τελειώνει το θέμα. :lol:
ναι, προφανώς αναφέρομαι στις έννοιες όπως αυτές ορίζονται στην συμφωνία.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21674
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 17 Μάιος 2024, 17:27

Bill Hicks έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:44
sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:25


Ναι, και το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του. Παρακάτω;
Σού λέω τι θα πει η προπαγάνδα. Σε εμένα δεν χρειάζεται να τα εξηγήσεις αυτά. Αυτή η προπαγάνδα πιάνει στο ευρύ κοινό. Δες τις συζητήσεις περί Ουκρανών, "υπάρχουν", "μήπως είναι όλοι Ρώσοι" κλπ
σύμφωνα με την συμφωνία, οι Μακεδόνες Ελληνες είναι Μακεδόνες με την δική μας έννοια και οι Σκοπιανοί με την δική τους.
Κάθεται ο μέσος πολίτης οποιασδήποτε χώρας να ψάξει να βρει στις επίσημες συμφωνίες αν υπάρχουν Ουκρανοί ή αν είναι όλοι Ρώσοι και να διαχωρίσει την αλήθεια από την προπαγάνδα; Πριν 25 χρόνια έκανα παρέα με Ρώσους και μού έλεγαν "όλοι Ρώσοι είμαστε". Δεν είχα λόγο να μην τους πιστέψω, καλά παιδιά φαινόσαντε :003:

Πόσο μάλλον όταν συνηγορεί το όνομα που συνήθως ταυτίζεται με εθνότητα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21674
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 17 Μάιος 2024, 17:30

Σέλευκας έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:31
πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
και εμείς Ελλάδα λέμε και καθε λαος μας λέει οπως θέλει και τη Φιλανδια οι ιδιοι την λένε Σουόμι. Δεν ξέρω αν μπορεις να μαλώσεις κάποιον για το πως λεει τη χώρα του. Διεθνώς όμως μια χώρα λέγεται όπως είναι επίσημα δηλωμένη και αυτοι επισημα ειναι Βορεια Μακεδονία παντου. Αν πανε σε διεθνές περιβάλλον και πουν Μακεδονία μπορεί ο οποιοσδήποτε να τους πει οτι δεν ξέρει για ποια χώρα μιλάνε.
Μόνο σε επίσημη συνάντηση. Διαφορετικά και στην εποχή της FYROM όσους ξένους γνώριζα Μακεδονία την έλεγαν. "Πέρασα από Μακεδονία και κατέβηκα στην Ελλάδα για διακοπές". Ούτε Σκόπια, ούτε FYROM (αυτό σίγουρα δεν το γνώριζαν καν).
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”


Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24021
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 17 Μάιος 2024, 18:51

sharp έγραψε:
17 Μάιος 2024, 17:30
Σέλευκας έγραψε:
17 Μάιος 2024, 15:31
πατησιωτης έγραψε:
17 Μάιος 2024, 01:03
Δεν είμαι βέβαιος εάν στον προφορικό λόγο κάποιος πολιτικός λέει άλλο όνομα από το συμφωνηθέν ότι παραβιάζει τη συμφωνία.Άλλωστε και εδώ ένα σωρό κόσμος Σκόπια τους αποκαλούν ακόμη.
Στην ορκωμοσία της η νέα πρόεδρος ναι μεν προφορικά είπε Μακεδονία αλλά στο έγγραφο που υπέγραψε γράφει Βόρεια Μακεδονία. :D Το ίδιο θα κάνει και αυτός.
και εμείς Ελλάδα λέμε και καθε λαος μας λέει οπως θέλει και τη Φιλανδια οι ιδιοι την λένε Σουόμι. Δεν ξέρω αν μπορεις να μαλώσεις κάποιον για το πως λεει τη χώρα του. Διεθνώς όμως μια χώρα λέγεται όπως είναι επίσημα δηλωμένη και αυτοι επισημα ειναι Βορεια Μακεδονία παντου. Αν πανε σε διεθνές περιβάλλον και πουν Μακεδονία μπορεί ο οποιοσδήποτε να τους πει οτι δεν ξέρει για ποια χώρα μιλάνε.
Μόνο σε επίσημη συνάντηση. Διαφορετικά και στην εποχή της FYROM όσους ξένους γνώριζα Μακεδονία την έλεγαν. "Πέρασα από Μακεδονία και κατέβηκα στην Ελλάδα για διακοπές". Ούτε Σκόπια, ούτε FYROM (αυτό σίγουρα δεν το γνώριζαν καν).
αυτο θελανε οι Σκοπιανοι τη διπλη ονομασια ... να τους λεμε εμεις οπως θελαμε και εκεινοι να ειχαν οποιο ονομα ηθελαν ... αυτο δεν ισχυει στη συμφωνια ... μια ονομασια για ολες τις χρησεις ... αν δεν ισχυσει η συμφωνια θα εχουν μεγαλο προβλημα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41092
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 17 Μάιος 2024, 18:55

Σπίρτο έγραψε:
17 Μάιος 2024, 18:02
Ζητήματα της πλάκας.


Δεν ειναι καθολου της πλακας.

ΠΙχι η Τουρκια στο μελλον μπορει να εχει αξιωσεις σε ΘΡακη και Δωδεκανησα βασισμενη στην υπαρξη τουρκικης μειονοτητας.

Και αυτη τη στιγμη Σκοπιανοι και Τουρκοι υποστηριζουν μειονοτικο κομμα σε Μακεδονια και Θρακη που θα επικαλεστει την υπαρξη μακεδονικης και τουρκικης μειονοτητας στην Ελλαδα.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 19:00

nostromos έγραψε:
17 Μάιος 2024, 18:51
μιλάνε.


αυτο θελανε οι Σκοπιανοι τη διπλη ονομασια ... να τους λεμε εμεις οπως θελαμε και εκεινοι να ειχαν οποιο ονομα ηθελαν ... αυτο δεν ισχυει στη συμφωνια ... μια ονομασια για ολες τις χρησεις ... αν δεν ισχυσει η συμφωνια θα εχουν μεγαλο προβλημα
Aυτό δεν είναι και τόσο σίγουρο, εξαρτάται κυρίως από την αντίδραση της Ελλάδας. Αν το συνεχίσουν στο χαλαρό τριαλαλό, δεν έχουν τον παραμικρό λόγο να αντιδράσουν πιο δυναμικά οι άλλες χώρες. Γιατί να το κάνουν στην τελική; :lol:

Η θέση του ΝΑΤΟ είναι ξεκάθαρη.
Γι' αυτούς υπάρχουν "πολύτιμοι σύμμαχοι" και τίποτα άλλο, κάθε φορά που γίνονται επιθετικές δηλώσεις από τους γείτονες. Είτε είναι Σκοπιανοί είτε Τούρκοι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24021
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 17 Μάιος 2024, 19:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 19:00
nostromos έγραψε:
17 Μάιος 2024, 18:51
μιλάνε.


αυτο θελανε οι Σκοπιανοι τη διπλη ονομασια ... να τους λεμε εμεις οπως θελαμε και εκεινοι να ειχαν οποιο ονομα ηθελαν ... αυτο δεν ισχυει στη συμφωνια ... μια ονομασια για ολες τις χρησεις ... αν δεν ισχυσει η συμφωνια θα εχουν μεγαλο προβλημα
Aυτό δεν είναι και τόσο σίγουρο, εξαρτάται κυρίως από την αντίδραση της Ελλάδας. Αν το συνεχίσουν στο χαλαρό τριαλαλό, δεν έχουν τον παραμικρό λόγο να αντιδράσουν πιο δυναμικά οι άλλες χώρες. Γιατί να το κάνουν στην τελική; :lol:

Η θέση του ΝΑΤΟ είναι ξεκάθαρη.
Γι' αυτούς υπάρχουν "πολύτιμοι σύμμαχοι" και τίποτα άλλο, κάθε φορά που γίνονται επιθετικές δηλώσεις από τους γείτονες. Είτε είναι Σκοπιανοί είτε Τούρκοι.
φυσικα και εξαρταται απο τη σταση της Ελλαδας ... αλλα και με τους Αλβανους των Σκοπιων γιατι υπαρχει συνταγματικη αμφισβητηση ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11644
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 17 Μάιος 2024, 19:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:20
Η πλάκα είναι ότι δεν παίζει ούτε ένας Ζαίος* που να μην υποστήριξε τη συμφωνία.

Ακόμη και σήμερα οι περισσότεροι φιλοβουμουμακεδόνες είναι.


*Αναφέρομαι στη μεγάλη αριστερίζουσα παράταξη, που τα μέλη της νοιώθουν ηδονή κάθε φορά που οι χ ή ψ εθνικιστές -των άλλων πάντα κρατών- επιτυγχάνουν μικρές ή μεγάλες νίκες. :lol:
Εσείς τα νουδουλικα δείχνατε τον ηρωικό κώλο σας στα συλλαλητήρια και τώρα σκιζετε τα βρακιά σας που παραβιάζεται η συμφωνία.

Κάποιος ξένος θα πίστευε πως είναι σχιζοφρένεια. Εμείς που γνωριζομε, ξέρομε πως είναι κλασική τσάμπα μαγκιά και πατριωτικός παρτακισμος των νουδουλικων.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Μάιος 2024, 21:24

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
17 Μάιος 2024, 19:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:20
Η πλάκα είναι ότι δεν παίζει ούτε ένας Ζαίος* που να μην υποστήριξε τη συμφωνία.

Ακόμη και σήμερα οι περισσότεροι φιλοβουμουμακεδόνες είναι.


*Αναφέρομαι στη μεγάλη αριστερίζουσα παράταξη, που τα μέλη της νοιώθουν ηδονή κάθε φορά που οι χ ή ψ εθνικιστές -των άλλων πάντα κρατών- επιτυγχάνουν μικρές ή μεγάλες νίκες. :lol:
Εσείς τα νουδουλικα δείχνατε τον ηρωικό κώλο σας στα συλλαλητήρια και τώρα σκιζετε τα βρακιά σας που παραβιάζεται η συμφωνία.

Κάποιος ξένος θα πίστευε πως είναι σχιζοφρένεια. Εμείς που γνωριζομε, ξέρομε πως είναι κλασική τσάμπα μαγκιά και πατριωτικός παρτακισμος των νουδουλικων.
Ασ' το τζίτζι μου, άσ' το.

Από μαδουροεπιχειρήματα-κόλαφους, έχουμε πήξει.

Γελοίοι.
Gavalas for President! :grfl:

Σπίρτο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 28 Ιουν 2023, 16:54

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπίρτο » 18 Μάιος 2024, 02:27

Αρίστος έγραψε:
17 Μάιος 2024, 18:55
Σπίρτο έγραψε:
17 Μάιος 2024, 18:02
Ζητήματα της πλάκας.


Δεν ειναι καθολου της πλακας.

ΠΙχι η Τουρκια στο μελλον μπορει να εχει αξιωσεις σε ΘΡακη και Δωδεκανησα βασισμενη στην υπαρξη τουρκικης μειονοτητας.

Και αυτη τη στιγμη Σκοπιανοι και Τουρκοι υποστηριζουν μειονοτικο κομμα σε Μακεδονια και Θρακη που θα επικαλεστει την υπαρξη μακεδονικης και τουρκικης μειονοτητας στην Ελλαδα.

.
Ας έχει. Έτσι κι αλλιώς πουλημένη είναι η χώρα

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16905
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 18 Μάιος 2024, 10:47

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 21:24
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
17 Μάιος 2024, 19:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 14:20
Εσείς τα νουδουλικα δείχνατε τον ηρωικό κώλο σας στα συλλαλητήρια και τώρα σκιζετε τα βρακιά σας που παραβιάζεται η συμφωνία.

Κάποιος ξένος θα πίστευε πως είναι σχιζοφρένεια. Εμείς που γνωριζομε, ξέρομε πως είναι κλασική τσάμπα μαγκιά και πατριωτικός παρτακισμος των νουδουλικων.
Ασ' το τζίτζι μου, άσ' το.
...
Γελοίοι.
φξδ
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Σπίρτο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 28 Ιουν 2023, 16:54

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπίρτο » 18 Μάιος 2024, 10:53

taxalata xalasa έγραψε:
18 Μάιος 2024, 10:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2024, 21:24
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
17 Μάιος 2024, 19:02


Εσείς τα νουδουλικα δείχνατε τον ηρωικό κώλο σας στα συλλαλητήρια και τώρα σκιζετε τα βρακιά σας που παραβιάζεται η συμφωνία.

Κάποιος ξένος θα πίστευε πως είναι σχιζοφρένεια. Εμείς που γνωριζομε, ξέρομε πως είναι κλασική τσάμπα μαγκιά και πατριωτικός παρτακισμος των νουδουλικων.
Ασ' το τζίτζι μου, άσ' το.
...
Γελοίοι.
φξδ
Κι οι δυο τους :smt023

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: «Θα αποκαλώ τη χώρα μου όπως θέλω, αν δεν αρέσει στην Ελλάδα, να πάει στη Χάγη»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Μάιος 2024, 11:28

Απο τις μεγαλυτερες διπλωματικες χαζομαρες της νεοτερης Ελλαδας ηταν αυτη η συμφωνια.

Επρεπε να ονομαζονται 'νεα μακεδονια', και η γλωσσα τους 'νεο μακεδονικα', ειδικα εφοσον παραδεχονται οτι δεν εχουν σχεση με την αρχαια Μακεδονια.

Ο ορος 'βορεια' παραπεμπει σε 'νοτια' και σε αλυτρωτισμους ενωσης βορειας και νοτιας...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εθνικά Θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών