Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 28 Ιαν 2020, 10:40

Κοσμήματα έψαχναν

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... o/2963754/

Ο τάφος της γυναίκας ήταν ο πρώτος που βρήκε μπροστά του, τον οποίο έσπασε και, όπως είπε ο ίδιος, έβγαλε τη σορό προκειμένου να ψάξει από κάτω για δαχτυλίδια ή άλλα χρυσαφικά

Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 28 Ιαν 2020, 10:40

Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:01
panos291 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:22
Είδες ποτέ σου κατσαρίδα να σiχαινεται τη βρώμα?
Κάτι φασίστες.
:smt005:
Διότι ως γνωστον οι φασίστες ζουν μεσ` την βρώμα ενω οι αναρχοάπλυτοι κανουν απολυμανση στα σπίτια που κάνουν καταλήψεις κάθε βράδυ!

Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 28 Ιαν 2020, 10:45

Otto Weininger έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:03
Μου αρέσει που χρησιμοποιούν κάποιοι συνεχώς και τονίζουν την λεξη "παιδια" όλη την ώρα.
Να μπατσισει παιδιά;
Να χτυπάει παιδιά;

Λες και όλα τα 11χρονα είναι ίδια.
Εν τω μεταξύ τα γυφτάκια από μωρα σχεδόν πλακώνονται μεταξύ τους κάθε μέρα, τρωνε ένα κάρο σφαλιάρες κάθε μέρα από τα μεγαλύτερα κι από γονείς - συγγενείς, στα 11-12 ήδη έχουν βγει στην παρανομία και κάνουν αίσχη οπως αυτά του θέματος μας αλλά το εν λόγω κλεφτρόνι χρειαζεται ψυχολόγο γιατί το σκαμπίλισε ο δίας και θα μεγαλώσει με παιδικά τραύματα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Χαϊνης την 28 Ιαν 2020, 10:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Ιαν 2020, 10:46

Χαϊνης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:40
Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:01
panos291 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:22
Είδες ποτέ σου κατσαρίδα να σiχαινεται τη βρώμα?
Κάτι φασίστες.
:smt005:
Διότι ως γνωστον οι φασίστες ζουν μεσ` την βρώμα ενω οι αναρχοάπλυτοι κανουν απολυμανση στα σπίτια που κάνουν καταλήψεις κάθε βράδυ!
Διάβασε τι έγραψα.
Διάβασε και τι απάντησες.
Οκ;
Οκ.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 28 Ιαν 2020, 10:48

Νομίζω είναι αξιοσημείωτη και η ηλιθιότητα των γύφτων, που ανοίγοντας τον πρώτο τάφο που βρήκαν περίμεναν να δουν δαχτυλίδια και κοσμήματα, λες και έσκαβαν στην κοιλάδα των Φαραώ στην Αίγυπτο.

Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 28 Ιαν 2020, 10:50

Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:00
Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:56

Και θύμισε μου τώρα, οοοολα αυτά τι σχέση έχουν με το αν είναι αποδεκτό να μπατσισει ο μπάτσος προς συμμόρφωση τα παιδιά;
Δεν είναι αποδεκτό αλλά στο ελληνικό πλαίσιο είναι κατανοητό.
Μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά;
Καθόλου ούτε κατανοητό. Δεν είναι κατανοητό άνθρωπος που κατέχει εξουσία να κάνει κατάχρηση της.
Καμία καταχρηση δεν εκανε, φερθηκε εντελώς ανθρώπινα.
Κι εγώ αν έλεγα στο γυφτάκι γιατι το κάνεις αυτό θα φωναξω την αστυνομία και μου απαντουσε θα μου κλάσεις τ αρχίδια θα του εριχνα σβουριχτή σφαλιάρα, μπορεί και καμιά κλωτσιά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2020, 10:50

stargazer έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:48
Νομίζω είναι αξιοσημείωτη και η ηλιθιότητα των γύφτων, που ανοίγοντας τον πρώτο τάφο που βρήκαν περίμεναν να δουν δαχτυλίδια και κοσμήματα, λες και έσκαβαν στην κοιλάδα των Φαραώ στην Αίγυπτο.
Και μ' ένα χρυσό δόντι βολεύονται, δεν έχουν φοβερές απαιτήσεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Ιαν 2020, 10:52

Χαϊνης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Καμία καταχρηση δεν εκανε, φερθηκε εντελώς ανθρώπινα.
Κι εγώ αν έλεγα στο γυφτάκι γιατι το κάνεις αυτό θα φωναξω την αστυνομία και μου απαντουσε θα μου κλάσεις τ αρχίδια θα του εριχνα σβουριχτή σφαλιάρα, μπορεί και καμιά κλωτσιά.
Κι άμα σ' έπιανε καμιά κάμερα θα έτρεχες στα δικαστήρια κι εμείς εδώ που θα σε βλέπαμε και θα γελάγαμε και θα λέγαμε "τον μαλάκα τον Χαΐνη, καλά να πάθει, ισόβια να τον βάλουν"
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21785
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 28 Ιαν 2020, 10:56

Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 08:31
hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2020, 03:40
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2020, 23:51


Για τον νόμο υπάρχει δικαιοσύνη. Είναι ο μπάτσος.η δικαιοσύνη;
Γιατί είσαι εσύ και αποφασίζεις την τιμωρία; Με ποιο δικαίωμα θα απλώσεις χέρι πάνω στον άλλον;
Με το δικαίωμα που πρώτος ο άλλος άπλωσε το χέρι του παραβιαζοντας τα όρια μου. Εκτός αυτου ο αστυνομικός δεν έχει με τον κάθε πολίτη διαπροσωπικη σχέση. Είναι στην υπηρεσία του πολίτη για να κανει συγκεκριμένα πράγματα.
όπως ο νόμος απαγορεύει στον αστυνομικό να σηκώσει χέρι, έτσι ακριβώς το απαγορεύει και σε σένα
αν θες να είσαι νομότυπη υπάρχουν διαδικασίες να ακολουθήσεις και σίγουρα νομικά δεν δικαιολογείσαι να σηκώσεις χέρι, ακόμα και αν σε χτύπησε ο απέναντι πρώτος
δεν στηρίζεται νομικά η αυτοδικία ή αλλιώς το οφθαλμός αντί οφθαλμού
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Χαϊνης
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 15:20
Phorum.gr user: Chainis

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαϊνης » 28 Ιαν 2020, 10:57

Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:52
Χαϊνης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Καμία καταχρηση δεν εκανε, φερθηκε εντελώς ανθρώπινα.
Κι εγώ αν έλεγα στο γυφτάκι γιατι το κάνεις αυτό θα φωναξω την αστυνομία και μου απαντουσε θα μου κλάσεις τ αρχίδια θα του εριχνα σβουριχτή σφαλιάρα, μπορεί και καμιά κλωτσιά.
Κι άμα σ' έπιανε καμιά κάμερα θα έτρεχες στα δικαστήρια κι εμείς εδώ που θα σε βλέπαμε και θα γελάγαμε και θα λέγαμε "τον μαλάκα τον Χαΐνη, καλά να πάθει, ισόβια να τον βάλουν"
Όλες οι επιλογες πληρώνονται, πιο ακριβα - πανάκριβα πληρώνουμε ομως το να αφηνουμε κάθε παραβατικό να γίνεται χειρότερος εχοντας το αίσθημα της ατιμωρησιάς.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιαν 2020, 10:57

Otto Weininger έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:25
Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:08


Το ότι δεν είναι ίδια δεν σημαίνει δεν είναι παιδιά.
Ναι ε ;
11χρονο είναι ένα παιδί που παίζει απλά με τους συμμαθητές του ή στέλνει τραγούδια στον πρώτο του έρωτα.

11χρονο είναι και το γυφτοπουλο που (δυστυχως) κλέβει, σπρώχνει πρέζα κλπ από τα 7 του.

11χρονο είναι και το μέλος συμμορίας στις φαβέλες της Βραζιλίας που έχει σκοτώσει ήδη 5-6

11χρονο είναι και το άλλο στην Αφρική που το έσφαξαν και που ήθελε απλά να πάει σχολείο.

11χρονο είναι και αυτό που εκτελεί χριστιανούς στη Αφρική. Όχι, σόρρυ. Αυτό ήταν 8χρονο.
Ακριβώς όλα 11χρονα παιδιά σε διαφορετικό περιβάλλον μεγαλωμένα από ενήλικες. Φέρουν κάποια ευθύνη;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 28 Ιαν 2020, 10:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
stargazer έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:48
Νομίζω είναι αξιοσημείωτη και η ηλιθιότητα των γύφτων, που ανοίγοντας τον πρώτο τάφο που βρήκαν περίμεναν να δουν δαχτυλίδια και κοσμήματα, λες και έσκαβαν στην κοιλάδα των Φαραώ στην Αίγυπτο.
Και μ' ένα χρυσό δόντι βολεύονται, δεν έχουν φοβερές απαιτήσεις.
Έχω να δω άνθρωπο (μη-γύφτο) με χρυσό δόντι απ τα 70ς

Κοσμήματα είπαν ότι έψαχναν :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2020, 10:58

Βλήμα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:52
Χαϊνης έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:50
Καμία καταχρηση δεν εκανε, φερθηκε εντελώς ανθρώπινα.
Κι εγώ αν έλεγα στο γυφτάκι γιατι το κάνεις αυτό θα φωναξω την αστυνομία και μου απαντουσε θα μου κλάσεις τ αρχίδια θα του εριχνα σβουριχτή σφαλιάρα, μπορεί και καμιά κλωτσιά.
Κι άμα σ' έπιανε καμιά κάμερα θα έτρεχες στα δικαστήρια κι εμείς εδώ που θα σε βλέπαμε και θα γελάγαμε και θα λέγαμε "τον μαλάκα τον Χαΐνη, καλά να πάθει, ισόβια να τον βάλουν"
Αν το έκανε ο Χαϊνης, φυσικά και θα γέλαγες.

Η αντιβία όμως των ούγκανων για το συνάφι σας, εκτός από θεμιτή είναι και επιθυμητή. Ελάχιστοι ευαίσθητοι, σοκάρονται από αυτή. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 28 Ιαν 2020, 10:58

stargazer έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:48
Νομίζω είναι αξιοσημείωτη και η ηλιθιότητα των γύφτων, που ανοίγοντας τον πρώτο τάφο που βρήκαν περίμεναν να δουν δαχτυλίδια και κοσμήματα, λες και έσκαβαν στην κοιλάδα των Φαραώ στην Αίγυπτο.
:smt005:

:smt005::smt005:

Μλκ μου έγραψες.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Μαθητές 12 ετών ξέθαψαν το πτώμα γυναίκας και το έστησαν να κοιτάζει την είσοδο του Νεκροταφείου.ΣΥΛΛΛΗΨΕΙΣ ΡΟΜΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Ιαν 2020, 10:59

Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:57
Otto Weininger έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:25
Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:08


Το ότι δεν είναι ίδια δεν σημαίνει δεν είναι παιδιά.
Ναι ε ;
11χρονο είναι ένα παιδί που παίζει απλά με τους συμμαθητές του ή στέλνει τραγούδια στον πρώτο του έρωτα.

11χρονο είναι και το γυφτοπουλο που (δυστυχως) κλέβει, σπρώχνει πρέζα κλπ από τα 7 του.

11χρονο είναι και το μέλος συμμορίας στις φαβέλες της Βραζιλίας που έχει σκοτώσει ήδη 5-6

11χρονο είναι και το άλλο στην Αφρική που το έσφαξαν και που ήθελε απλά να πάει σχολείο.

11χρονο είναι και αυτό που εκτελεί χριστιανούς στη Αφρική. Όχι, σόρρυ. Αυτό ήταν 8χρονο.
Ακριβώς όλα 11χρονα παιδιά σε διαφορετικό περιβάλλον μεγαλωμένα από ενήλικες. Φέρουν κάποια ευθύνη;

Τι πάει να πει φέρουν ευθύνη; Το αποτέλεσμα κοιτάς. Με 3 εντεκαχρονα φαβελας καλή μου δεν θα επιβιώνες ούτε 5 λεπτά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών