«Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7968
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 02 Μαρ 2020, 11:45

μίστερ μαξ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 10:43
Τα παιδια του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη (λέμε τώρα) στην Ελλάδα το 2020.
Αν ήμασταν άξια τέκνα του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη όλους αυτούς θα τους παίρναμε για δούλους μας σαν αυτούς που είχαν ο Πλάτωνας και ο Αριστοτέλης. Μην πιάνετε στο στόμα σας την αρχαία Ελλάδα άσχετοι.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 02 Μαρ 2020, 11:46

sloopy έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:33
Αυτα τα φασιστοειδη εμετικά ελληνοανθρωπάκια να μη ξεχάσουν να αρχίσουν την νηστεία κ προσευχη.
Χθες ηταν και Κυριακή της συγνώμης.....κατά εκκλησία...
Ανεκαθεν η χριστιανοσύνη ήταν γεμάτη αγάπη για τους κατατρεγμένους.

Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Μαρ 2020, 11:49

Πολιτισμός και ανθρωπιά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 02 Μαρ 2020, 11:50

Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49314
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 11:56

Νομίζω πως αυτό το τραγούδι ταιριάζει με την περίσταση.

Αφιερωμένο στης Ελληνικές ένοπλες δυνάμεις και τον ελληνικό λαό που διώχνουν τον εισβολέα:


We are Back in control, force them to surrender
Take what is ours, restore law and order
Back in control, push them further out to sea
AEGEAN in our hands, back under HELLENIC reign
Nostalgia, σ' έφτιαξα? :003:

Άντε να το τραγουδήσουμε και για την απελευθέρωση της Αδριανούπολης.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.


Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9545
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 02 Μαρ 2020, 12:02

Kauldron έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:56
Νομίζω πως αυτό το τραγούδι ταιριάζει με την περίσταση.

Αφιερωμένο στης Ελληνικές ένοπλες δυνάμεις και τον ελληνικό λαό που διώχνουν τον εισβολέα:


We are Back in control, force them to surrender
Take what is ours, restore law and order
Back in control, push them further out to sea
AEGEAN in our hands, back under HELLENIC reign
Nostalgia, σ' έφτιαξα? :003:

Άντε να το τραγουδήσουμε και για την απελευθέρωση της Αδριανούπολης.
:smt023
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 02 Μαρ 2020, 12:04

argouen έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:34
μίστερ μαξ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:27
Διάβασες αυτό που ανάρτησες? Πέρασαν και μόνοι τους αναποδογυρισαν τη βαρκα μόλις ειδαν το σκαφος του λιμενικου
Αυτό μάλλον θα πρέπει να διώκεται ποινικά. Θανάσιμη έκθεση ανηλίκων σε κίνδυνο.

Θα επικαλεστούν βέβαια ότι αλλιώς δεν θα τους περισυνέλεγαν. Οπότε και οι ευθύνες ανήκουν σε όσους διατύπωσαν και επέβαλαν αυτό το νομικό πλαίσιο της περισυλλογής μόνο σε ναυάγιο, λες και αλλιώς δεν είναι σε κίνδυνο οι άνθρωποι..
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 02 Μαρ 2020, 12:06

1. Ρε σεις, δεν είμαστε όλοι τέτοια σπατάλη οξυγόνου. Θα ήθελα να μου πούνε οι μη φασίστες: αν ακούτε Μυτιληνιός δαγκώνεστε; Σκέφτεστε :"καλά κουμάσια είστε και του λόγου σας"; Η εικόνα των Μυτιληνιών είναι μελανή στα μάτια σας; Της Μυτιλήνης δεν ρωτάω, αφού είναι μελανή στα δικά μου μάτια.

2. Δεδομένου ότι σωματική βία δεν χρησιμοποιώ ποτέ, αν πετύχω στον δρόμο αυτό το μουνόπανο που μιλάει έτσι, πώς θα μου προτείνατε να αντιδράσω;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 02 Μαρ 2020, 12:11

μίστερ μαξ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 10:43
Τα παιδια του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη (λέμε τώρα) στην Ελλάδα το 2020.

*emoticon χαιρετίζει δωρικά*
Πρεπει να καταλαβεις οτι σε ολα τα πραγματα υπαχουν ορια
Ακομη και στον ανθρωπισμο και την αλληλεγγυη
Και οταν τα ορια αυτα ξεπερνιουνται η κατασταση ασχημαινει

Αςπαρουμε για παραδειγμα εσενα

Αν αυριο σου χτυπησει την πορτα ενας αστεγος μπορεινα τον φιλοξενησεις καινα τον ταισεις
Αν μεθαυριο γινουν δυο οι αστεγοι και μετα απο 1 ημερες 15 καποια στιγμη θα αρνεισαι αν τους δεχτεις σπιτισου
Αν ομως αυτοι επιμενουν να μπουν;
Αν αρχισουν και γνονται και βιαιοι για να μπυν στο σπιτι σου τι θα κανεις μεγιστε αλληλεγγυε;


Αληθεια ποσους αστεγους εχεις αυτην την στιγμη σπιτι σου;
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49314
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μαρ 2020, 12:14

Βλήμα έγραψε:
02 Μαρ 2020, 12:06
1. Ρε σεις, δεν είμαστε όλοι τέτοια σπατάλη οξυγόνου. Θα ήθελα να μου πούνε οι μη φασίστες: αν ακούτε Μυτιληνιός δαγκώνεστε; Σκέφτεστε :"καλά κουμάσια είστε και του λόγου σας"; Η εικόνα των Μυτιληνιών είναι μελανή στα μάτια σας; Της Μυτιλήνης δεν ρωτάω, αφού είναι μελανή στα δικά μου μάτια.

2. Δεδομένου ότι σωματική βία δεν χρησιμοποιώ ποτέ, αν πετύχω στον δρόμο αυτό το μουνόπανο που μιλάει έτσι, πώς θα μου προτείνατε να αντιδράσω;

:giggle:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Μαρ 2020, 12:16

Spiros252 έγραψε:
02 Μαρ 2020, 12:04
argouen έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:34
μίστερ μαξ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 11:27
Διάβασες αυτό που ανάρτησες? Πέρασαν και μόνοι τους αναποδογυρισαν τη βαρκα μόλις ειδαν το σκαφος του λιμενικου
Αυτό μάλλον θα πρέπει να διώκεται ποινικά. Θανάσιμη έκθεση ανηλίκων σε κίνδυνο.

Θα επικαλεστούν βέβαια ότι αλλιώς δεν θα τους περισυνέλεγαν. Οπότε και οι ευθύνες ανήκουν σε όσους διατύπωσαν και επέβαλαν αυτό το νομικό πλαίσιο της περισυλλογής μόνο σε ναυάγιο, λες και αλλιώς δεν είναι σε κίνδυνο οι άνθρωποι..
Φαύλος κύκλος Σπύρο. Από τη μια λες απελπισμένοι και ταλαιπωρημένοι άνθρωποι και από την άλλη έχουν απαιτήσεις που δεν γίνεται να ικανοποιηθούν στον πραγματικό κόσμο όταν αφορά τόσους πολλούς.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 02 Μαρ 2020, 12:16

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 12:11
μίστερ μαξ έγραψε:
02 Μαρ 2020, 10:43
Τα παιδια του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη (λέμε τώρα) στην Ελλάδα το 2020.

*emoticon χαιρετίζει δωρικά*
Πρεπει να καταλαβεις οτι σε ολα τα πραγματα υπαχουν ορια
Ακομη και στον ανθρωπισμο και την αλληλεγγυη
Και οταν τα ορια αυτα ξεπερνιουνται η κατασταση ασχημαινει

Αςπαρουμε για παραδειγμα εσενα

Αν αυριο σου χτυπησει την πορτα ενας αστεγος μπορεινα τον φιλοξενησεις καινα τον ταισεις
Αν μεθαυριο γινουν δυο οι αστεγοι και μετα απο 1 ημερες 15 καποια στιγμη θα αρνεισαι αν τους δεχτεις σπιτισου
Αν ομως αυτοι επιμενουν να μπουν;
Αν αρχισουν και γνονται και βιαιοι για να μπυν στο σπιτι σου τι θα κανεις μεγιστε αλληλεγγυε;


Αληθεια ποσους αστεγους εχεις αυτην την στιγμη σπιτι σου;
Δεν είναι το ίδιο πράγμα το σπίτι και η χώρα. Αυτή η εξίσωση είναι τόσο άκυρη που ούτε παιδί του νηπιαγωγείου δεν θα την έκανε. Τώρα με τα πετρέλαια να δω τους ελληναράδες να φεύγουν. Μου αρέσει να φαντασιώνομαι ότι πηγαίνω στους εκεί αλληλέγγυους και τους ενημερώνω για το φασιστικό παρελθόν κάποιων συμπατριωτών μου. Δυστυχώς, μετά την καταστροφή που αναπόφευκτα θα φέρουν κι εδώ οι Αμερικάνοι, εγώ θα είμαι στα βουνά.

Ή μήπως φαντάζεστε πως, ενώ έχουν καταστρέψει κάθε χώρα που έχει βρεθεί πετρέλαιο, σε εμάς θα την χαρίσουν;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: «Να μη γ@@@σουνα σα τη σκύλα να μην ήσουνα γκαστρωμένη μωρή! Κουνέλες! Εμείς σε γ@@@@με;»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Μαρ 2020, 12:18

Βλήμα έγραψε:
02 Μαρ 2020, 12:06
1. Ρε σεις, δεν είμαστε όλοι τέτοια σπατάλη οξυγόνου. Θα ήθελα να μου πούνε οι μη φασίστες: αν ακούτε Μυτιληνιός δαγκώνεστε; Σκέφτεστε :"καλά κουμάσια είστε και του λόγου σας"; Η εικόνα των Μυτιληνιών είναι μελανή στα μάτια σας; Της Μυτιλήνης δεν ρωτάω, αφού είναι μελανή στα δικά μου μάτια.

2. Δεδομένου ότι σωματική βία δεν χρησιμοποιώ ποτέ, αν πετύχω στον δρόμο αυτό το μουνόπανο που μιλάει έτσι, πώς θα μου προτείνατε να αντιδράσω;
1. Δεν προχωράμε όλοι σε τόσο εύκολες κρίσεις. Είναι πολύ απλό από την ασφάλεια της απόστασης να κατηγορώ τους άλλους που δεν κάνουν τα πάντα ενώ εγώ δεν προσφέρω τίποτα. Δεν είναι μελανή στα μάτια μας η Μυτιλήνη.

2. λεκτική παρατήρηση να μπει ο άλλος στη θέση του. Και υπενθύμιση ότι και οι παππούδες του μπορεί να βρέθηκαν σε ανάλογη κατάσταση. Δεν χρειάζεται να αρχίσουμε να ανοίγουμε κεφάλια μεταξύ μας τώρα. Υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά ζητήματα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών