«Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25891
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 14 Ιουν 2020, 20:00

σαν κατι αυριανιστες που κουναγανε στα καφενεια τα ψεμματα του κουρη αρχες με μεσα δεκαετιας του 80

Θλιψη

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 20:01

Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:57
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:54
Για την αριστερή σου φαγούρα σκέφτομαι κάτι ...Έτσι αυθόρμητο ...
Στα αρχ@δια μας
ΑΝ η φώτο που έχεις σε αντιπροσωπεύει, ΔΕΝ τα έχεις.
Όπως και να είναι και στα 2 δικά μου, που έχω! :g030:
Στα δικά μου που είναι ουτοπικό και πιάνει.
Εικόνα

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 20:02

Έχω πάντως μεγάλη μυτη

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 14 Ιουν 2020, 20:03

Έχει πλάκα να βλέπεις νεοδημοκράτες να διαμαρτύρονται για την πολιτική ορθότητα.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1851
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 14 Ιουν 2020, 20:03

Όπως θέλω είμαι καλλιτέχνης είμαι , άμα βαφτω να δεις τι γίνεται

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11735
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 14 Ιουν 2020, 20:07

Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 16:16
Εγραψα στο fb.

Γω που θέλω να εκδικηθώ για τους Κουρσάρους της Μπαρμπαριάς που σκλάβωσαν δια βίου 1.250.000 Ευρωπαίους που να απευθυνθώ; Υπάρχει καμια οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που να ασχολείται με το πρωτοφανές αυτό έγκλημα; Όχι τίποτε άλλο αλλά προέρχομαι από λαό που τους προηγούμενους αιώνες δεν σκλάβωνε αλλά έκτιζε τα σπίτια του στα ορεινά των νησιών για να αποφύγει τις επιδρομές των Αφρικανών Κουρσάρων. Το παιδομάζωμα βέβαια των Οθωμανών δεν το γλύτωνε, αυτό ήταν θεσμός.

Και γενικότερα τα εγκλήματα Αράβων και Οθωμανών στην Ευρώπη στους αιώνες που κατείχαν ευρωπαικά εδάφη είναι αναρίθμητα. Προτού τρέξουν οι Δυτικοί να μοιράζουν συγγνώμες δεξιά και αριστερά ας μελετήσουν πρώτα λίγο ιστορία.

.
Eνα ακομα ψεμα της αντι-ισλαμικης προπαγανδας το οποιο εχει γινει δημοφιλες τελευταια. Πειρατες στην βαρβαρια φυσικα υπηρχανε, οπως υπηρχανε και πειρατες στην καραιβικη. Και οπως ολοι οι πειρατες ηταν προβλημα. Αλλα αυτα που κανανε δεν ηταν λιγοτερο η περισσοτερο εγκληματικα απο τα κατορθωματα πειρατων οπως ο Φρανσις Ντρεικ που θεωρειται εθνικος ηρωας στην Αγγλια.

Καμια σχεση λοιπον οι ενεργειες καποιων πειρατων με τις ενεργειες των κυβερνησεων της δυσεως που φερανε 15 εκατομμυρια Αφρικανους να δουλεψουν σαν δουλοι, καταδικαζοντας αυτους, τα παιδια τους και τα εγγονια τους σε συνθηκες νομιμης δουλειας.
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 14 Ιουν 2020, 20:10

Στρακαστρουκας έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:07
Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 16:16
Εγραψα στο fb.

Γω που θέλω να εκδικηθώ για τους Κουρσάρους της Μπαρμπαριάς που σκλάβωσαν δια βίου 1.250.000 Ευρωπαίους που να απευθυνθώ; Υπάρχει καμια οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που να ασχολείται με το πρωτοφανές αυτό έγκλημα; Όχι τίποτε άλλο αλλά προέρχομαι από λαό που τους προηγούμενους αιώνες δεν σκλάβωνε αλλά έκτιζε τα σπίτια του στα ορεινά των νησιών για να αποφύγει τις επιδρομές των Αφρικανών Κουρσάρων. Το παιδομάζωμα βέβαια των Οθωμανών δεν το γλύτωνε, αυτό ήταν θεσμός.

Και γενικότερα τα εγκλήματα Αράβων και Οθωμανών στην Ευρώπη στους αιώνες που κατείχαν ευρωπαικά εδάφη είναι αναρίθμητα. Προτού τρέξουν οι Δυτικοί να μοιράζουν συγγνώμες δεξιά και αριστερά ας μελετήσουν πρώτα λίγο ιστορία.

.
Eνα ακομα ψεμα της αντι-ισλαμικης προπαγανδας το οποιο εχει γινει δημοφιλες τελευταια. Πειρατες στην βαρβαρια φυσικα υπηρχανε, οπως υπηρχανε και πειρατες στην καραιβικη. Και οπως ολοι οι πειρατες ηταν προβλημα. Αλλα αυτα που κανανε δεν ηταν λιγοτερο η περισσοτερο εγκληματικα απο τα κατορθωματα πειρατων οπως ο Φρανσις Ντρεικ που θεωρειται εθνικος ηρωας στην Αγγλια.

Καμια σχεση λοιπον οι ενεργειες καποιων πειρατων με τις ενεργειες των κυβερνησεων της δυσεως που φερανε 15 εκατομμυρια Αφρικανους να δουλεψουν σαν δουλοι, καταδικαζοντας αυτους, τα παιδια τους και τα εγγονια τους σε συνθηκες νομιμης δουλειας.
Δεν μας ενδαφέρει τί έκαναν οι Ευρωπάίοι σκλαβέμποροι στους Αφρικανούς. Εμείς δεν συμμετείχαμε.
Και ναι, μας ενδιαφέρει τί έκαναν τα μουσλίμια στους προγόνους μας.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 14 Ιουν 2020, 20:11

Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:02
Έχω πάντως μεγάλη μυτη
Shemale; :smt017
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιουν 2020, 20:12

Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:15
Kiki mat έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:03
Να σου σκοτώσουν το είναι μόνο και μόνο με την ρατσιστική κρίση ότι είσαι κάτι κατώτερο .
Η ανωτερότητα και κατωτερότητα δεν έχει σχέση με το χρώμα.

Και ακριβώς γι' αυτό, ο επιδερμικός ρατσισμός έχει σήμερα πολύ μικρότερη εμβέλεια από αυτή που του αποδίδεται.

Για να το θέσω πιο απλά, ακόμη κι αν βγάλεις τους λευκούς από το πλαίσιο, βρίσκω χλωμό το να νοιώθουν όλοι οι αφροαμερικανοί ή αφρικανοί ίσοι μεταξύ τους. :lol:

Αν ένοιωθαν, τότε και μόνον τότε, θα είχε κάποια λογική βάση αυτή η καραμέλα.
Επιδερμικος ρατσισμος λες γαλή νη( έτσι θα σε λέω) είναι υποδόριος ρατσισμός. Τώρα εάν έχει μικρή εμβέλεια ο ρυπος του ρατσισμού ...θεωρω ότι δεν έχεις καν ιδέα πόσο πλητεται η προσωπικότητα και η αυτονομία του ατόμου .

Για να το θέσω εγώ ακόμα πιο απλά , Ή με θεωρεις ικανή για διάλογο και εκφράζεις μία άποψη χωρίς να με μέμφεται η αυτου μεγαλειωτης σου ή ή μπουρδα της καραμελας που λες δεν χρησιμοποιήται από μένα .
Ποια καραμέλα λες γαλή νη ; Μα μένω αφωνη είσαι ικανό άτομο για διάλογο !
Η συγκινηση μου βαθιά. Όλοι ζήσαν καλα και εμείς καλύτερα
Σαφώς και σε θεωρώ ικανή για διάλογο. Είσαι τελείως χύμα (με την καλή έννοια) και εκφράζεις ειλικρινέστατα αυτό που σκέφτεσαι. Και ακριβώς γι' αυτό μου κάνει εντύπωση το ότι δεν κατάλαβες ότι η "μικρή εμβέλεια" που ανέφερα αφορούσε μόνον στην εστίαση του επιδερμικού ρατσισμού, δηλαδή τον ρατσισμό λόγω χρώματος και όχι άλλων παραγόντων. Αυτήν την καραμέλα έχω βαρεθεί, δεν ήταν κάποια προσωπική αιχμή το σχόλιο μου.

Ο ρατσισμός γενικότερα σαφώς και υπάρχει. Ενίοτε έχει και εντυπωσιακές εξάρσεις από τους φερόμενους ως αντιρατσιστές, που για κάποιον λόγο τις θεωρούν ως απόδοση δικαιοσύνης ή οτιδήποτε άλλο περνάει από το ακατοίκητο τους. Εσύ είσαι πολύ πιο ενδιαφέρουσα ως συνομιλήτρια γιατί είσαι εκτός αυτής της "ιδεολογικής" θεατρικότητας, που σε επίπεδο διάλογου είναι αναμενόμενη και κουραστική. Αυτοσχεδιάζεις και το γουστάρω. :)

Και δεν μιλάω ως κριτής, έτσι; Κάποιοι μπορεί να βρίσκουν πληκτική και κουραστική εμένα. Προσωπική άποψη εκφράζω.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Ιουν 2020, 20:16

Στρακαστρουκας έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:07
Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 16:16
Εγραψα στο fb.

Γω που θέλω να εκδικηθώ για τους Κουρσάρους της Μπαρμπαριάς που σκλάβωσαν δια βίου 1.250.000 Ευρωπαίους που να απευθυνθώ; Υπάρχει καμια οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που να ασχολείται με το πρωτοφανές αυτό έγκλημα; Όχι τίποτε άλλο αλλά προέρχομαι από λαό που τους προηγούμενους αιώνες δεν σκλάβωνε αλλά έκτιζε τα σπίτια του στα ορεινά των νησιών για να αποφύγει τις επιδρομές των Αφρικανών Κουρσάρων. Το παιδομάζωμα βέβαια των Οθωμανών δεν το γλύτωνε, αυτό ήταν θεσμός.

Και γενικότερα τα εγκλήματα Αράβων και Οθωμανών στην Ευρώπη στους αιώνες που κατείχαν ευρωπαικά εδάφη είναι αναρίθμητα. Προτού τρέξουν οι Δυτικοί να μοιράζουν συγγνώμες δεξιά και αριστερά ας μελετήσουν πρώτα λίγο ιστορία.

.
Eνα ακομα ψεμα της αντι-ισλαμικης προπαγανδας το οποιο εχει γινει δημοφιλες τελευταια. Πειρατες στην βαρβαρια φυσικα υπηρχανε, οπως υπηρχανε και πειρατες στην καραιβικη. Και οπως ολοι οι πειρατες ηταν προβλημα. Αλλα αυτα που κανανε δεν ηταν λιγοτερο η περισσοτερο εγκληματικα απο τα κατορθωματα πειρατων οπως ο Φρανσις Ντρεικ που θεωρειται εθνικος ηρωας στην Αγγλια.

Καμια σχεση λοιπον οι ενεργειες καποιων πειρατων με τις ενεργειες των κυβερνησεων της δυσεως που φερανε 15 εκατομμυρια Αφρικανους να δουλεψουν σαν δουλοι, καταδικαζοντας αυτους, τα παιδια τους και τα εγγονια τους σε συνθηκες νομιμης δουλειας.
οκ ο καθείς με τον πόνο του τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να σας ανακουφίσουμε; μια κρέμα; ένα χάπι; :p2:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 14 Ιουν 2020, 20:16

Northern Spirit έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:47
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιουν 2020, 19:18
Ε, όταν λέω ότι πάμε ολοταχώς για πιστοποίηση διαταραχής, κάτι ξέρω.
Την τυφλα σας ξερετε. βαλτε στο γκουγκλ αυτο που λεει το λινκ να δουμε αν βγαινουνε φωτος του Τσωρτσιλ η οχι..
πρώτο κόμμεντ στο μπρέηνφαρτ:
Sherbert123 • 7 hours ago
Have just gone onto Google and they have been shamed into putting the photo of Churchill back on. Well done to everyone who complained.
Μιλάμε τώρα για άτομα που πίστευαν πραγματικά ότι πλέον δεν θα υπήρχε φωτογραφία του Τσώρτσιλ στις μηχανές αναζήτησης, ενώ πέρυσι κάποιος πήρε Όσκαρ υποδυόμενος το ίδιο άτομο. :-?
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 14 Ιουν 2020, 20:17

Στρακαστρουκας έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:07
Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 16:16
Εγραψα στο fb.

Γω που θέλω να εκδικηθώ για τους Κουρσάρους της Μπαρμπαριάς που σκλάβωσαν δια βίου 1.250.000 Ευρωπαίους που να απευθυνθώ; Υπάρχει καμια οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που να ασχολείται με το πρωτοφανές αυτό έγκλημα; Όχι τίποτε άλλο αλλά προέρχομαι από λαό που τους προηγούμενους αιώνες δεν σκλάβωνε αλλά έκτιζε τα σπίτια του στα ορεινά των νησιών για να αποφύγει τις επιδρομές των Αφρικανών Κουρσάρων. Το παιδομάζωμα βέβαια των Οθωμανών δεν το γλύτωνε, αυτό ήταν θεσμός.

Και γενικότερα τα εγκλήματα Αράβων και Οθωμανών στην Ευρώπη στους αιώνες που κατείχαν ευρωπαικά εδάφη είναι αναρίθμητα. Προτού τρέξουν οι Δυτικοί να μοιράζουν συγγνώμες δεξιά και αριστερά ας μελετήσουν πρώτα λίγο ιστορία.

.
Eνα ακομα ψεμα της αντι-ισλαμικης προπαγανδας το οποιο εχει γινει δημοφιλες τελευταια. Πειρατες στην βαρβαρια φυσικα υπηρχανε, οπως υπηρχανε και πειρατες στην καραιβικη. Και οπως ολοι οι πειρατες ηταν προβλημα. Αλλα αυτα που κανανε δεν ηταν λιγοτερο η περισσοτερο εγκληματικα απο τα κατορθωματα πειρατων οπως ο Φρανσις Ντρεικ που θεωρειται εθνικος ηρωας στην Αγγλια.

Καμια σχεση λοιπον οι ενεργειες καποιων πειρατων με τις ενεργειες των κυβερνησεων της δυσεως που φερανε 15 εκατομμυρια Αφρικανους να δουλεψουν σαν δουλοι, καταδικαζοντας αυτους, τα παιδια τους και τα εγγονια τους σε συνθηκες νομιμης δουλειας.



Στα ελληνικα νησια γιατι τις Χωρες τις καναν σε ορεινα μερη και οχι μπροστα στα λιμανακια;

.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7571
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Ιουν 2020, 20:24

Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:17
Στρακαστρουκας έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:07
Αρίστος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 16:16
Εγραψα στο fb.

Γω που θέλω να εκδικηθώ για τους Κουρσάρους της Μπαρμπαριάς που σκλάβωσαν δια βίου 1.250.000 Ευρωπαίους που να απευθυνθώ; Υπάρχει καμια οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων που να ασχολείται με το πρωτοφανές αυτό έγκλημα; Όχι τίποτε άλλο αλλά προέρχομαι από λαό που τους προηγούμενους αιώνες δεν σκλάβωνε αλλά έκτιζε τα σπίτια του στα ορεινά των νησιών για να αποφύγει τις επιδρομές των Αφρικανών Κουρσάρων. Το παιδομάζωμα βέβαια των Οθωμανών δεν το γλύτωνε, αυτό ήταν θεσμός.

Και γενικότερα τα εγκλήματα Αράβων και Οθωμανών στην Ευρώπη στους αιώνες που κατείχαν ευρωπαικά εδάφη είναι αναρίθμητα. Προτού τρέξουν οι Δυτικοί να μοιράζουν συγγνώμες δεξιά και αριστερά ας μελετήσουν πρώτα λίγο ιστορία.

.
Eνα ακομα ψεμα της αντι-ισλαμικης προπαγανδας το οποιο εχει γινει δημοφιλες τελευταια. Πειρατες στην βαρβαρια φυσικα υπηρχανε, οπως υπηρχανε και πειρατες στην καραιβικη. Και οπως ολοι οι πειρατες ηταν προβλημα. Αλλα αυτα που κανανε δεν ηταν λιγοτερο η περισσοτερο εγκληματικα απο τα κατορθωματα πειρατων οπως ο Φρανσις Ντρεικ που θεωρειται εθνικος ηρωας στην Αγγλια.

Καμια σχεση λοιπον οι ενεργειες καποιων πειρατων με τις ενεργειες των κυβερνησεων της δυσεως που φερανε 15 εκατομμυρια Αφρικανους να δουλεψουν σαν δουλοι, καταδικαζοντας αυτους, τα παιδια τους και τα εγγονια τους σε συνθηκες νομιμης δουλειας.



Στα ελληνικα νησια γιατι τις Χωρες τις καναν σε ορεινα μερη και οχι μπροστα στα λιμανακια;

.
Οι έλληνες αρίστο υπήρξαν σκληροί ρατσιστές εναντίων των τούρκων για τετρακόσια χρόνια :102:

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11735
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 14 Ιουν 2020, 20:25

Nandros έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:10

Δεν μας ενδαφέρει τί έκαναν οι Ευρωπάίοι σκλαβέμποροι στους Αφρικανούς. Εμείς δεν συμμετείχαμε.
Και ναι, μας ενδιαφέρει τί έκαναν τα μουσλίμια στους προγόνους μας.
.
Θα σου πω τι κανανε. Για τα δεδομενα της εποχης η Οθωμανικη αυτοκρατορια ηταν η πλεον πεφωτισμενη αυτοκρατορια στην Ευρωπη την περιοδο 15ος-18ος αιωνας. 1000 φορες καλυτερα να εισαι υπο Οθωμανικο ζυγο το 1600 παρα να εισαι υπο Αγγλικο ζυγο την ιδια περιοδο. Ενω εδω οι Οθωμανοι μας αναγνωριζαν σαν χριστιανους ορθοδοξους και μας εδιναν την δυνατοτητα να πλουτησουμε(αν τηρουσαμε τους κανονες βεβαια)στην πεφωτισμενη Αγγλια της Ελισαβετ καιγανε και διαμελιζανε ζωντανους τους αιρετικους. Αργοτερα με την ανοδο της Ρωσιας που αρχισε να παιζει με τους ορθοδοξους εθνικισμους τα πραγματα αρχισαν να αλλαζουνε αλλα και παλι το 1821 τις πρωτες μεγαλες ομωτητες τις κανανε οι Ελληνες επαναστατες που θελανε να διαριξουν τις σχεσεις ορθοδοξων-μουσουλμανων. Μετα απαντησαν οι Τουρκοι κτλπ κτλπ
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29943
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: «Υπόδουλοι» στη δικτατορία της πολιτικής ορθότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιουν 2020, 20:26

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 15:48
Είναι παραπλανητικό να συζητάτε κάτι που δεν υφίσταται. Στην Ελλάδα μπορείς να βρίσεις όποιον θέλεις. Έχουμε τρομερή ελευθερία έκφρασης. Εψές με μια παρέα βρίζαμε τους πάντες από αραπάδες μέχρι τρανσέξουαλ και κράτος. Δεν υπάρχει πιο τέλειος λαός από τους Έλληνες. Είναι ο πιο γαμάτος λαός στο σύμπαν. Σε πεισματική αντίθεση στους καιρούς δεν έχουμε χάσει το χιούμορ μας. Όλα παίζουν σαν κωμωδία γύρω μας. Είμαστε ένα σκαλοπάτι κάτω από τον δημιουργό.
Είστε τυχεροί που δεν ήταν κανας Δημητράς εκεί. :lol:

Αλλά αυτός, βρίσκει νόμους και τα κάνει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών