Ο πρώτος νεκρός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Αύγ 2020, 20:15

Myrsini έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:11
Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Οπότε όλοι οι ιστορικοί γράφουν σωστή ιστορία;
Δεν υπάρχει σωστή και λάθος, υπάρχει συγγραφή Ιστορίας μέσα από μια οπτική και άποψη έρευνας. Σε κάθε περίπτωση δεν θα βγάλω γλώσσα σε έναν ιστορικό μόνο επειδή μπορεί να μη μου φουμάρει η μεθοδολογία του, αν είμαι κουνιάδος. Κι εγώ μπορεί να είμαι κάκιστος σκηνοθέτης, π.χ., αλλά δεν θα μου βγάλει γλώσσα για το τι είναι η μέθοδος Άκτορς, ένας που καβουρδίζει αμύγδαλα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 11 Αύγ 2020, 20:16

Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30325
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Αύγ 2020, 20:16

πατησιωτης έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:56
Otto Weininger έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:51
Θα πέσω μέσα και στο εμβόλιο που είπα για Νοέμβρη-Δεκέμβρη.

Πόσο αποτελεσματικό θα είναι,σου είπαν; :D
Αυτό θα δείξει. Και τα αποτελέσματα θα κρίνουν και την πιθανή καθυστέρηση (μέχρι Γενάρη 2021) την έξοδο του εμβολίου στο εμπόριο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9553
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 11 Αύγ 2020, 20:16

Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Αν αναφέρεσαι σε μένα την ίδια μέρα που έγραφε αυτά που έγραφε για τις ασπίδες προσώπου η Λινού (λοιμωξιολόγος) έλεγε οτι αυτές είναι εντελώς άχρηστες και δεν προστατεύουν καθόλου. Τις δικές της απόψεις παρέθεσα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24744
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Αύγ 2020, 20:18

Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Ναι κι εγώ είμαι μηχανικός υπολογιστών έχω βαρύνουσα άποψη για τις μανουβρες του Voyager II.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12602
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 11 Αύγ 2020, 20:22

foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:18
Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Ναι κι εγώ είμαι μηχανικός υπολογιστών έχω βαρύνουσα άποψη για τις μανουβρες του Voyager II.
Άλλο πως λειτουργεί και άλλο πως πετάει
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 11 Αύγ 2020, 20:31

Arisvilla έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:33
Leporello έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:29
Otto Weininger έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:19

Δεν μου λες ρε μεγάλε, μιας που εσχάτως έχεις γίνει λοιμωξιολογος, πόσο έχουν αυξηθεί τα τεστ ;

Το ποσοστό κρουσμάτων/τεστ ποσό είναι; Μεγαλώνει; Μικραίνει;
Το ποσοστό κρουσμάτων/τεστ γιά τον Αύγουστο είναι 1,02%. Πολύ καλύτερο απ'ό,τι στα περισσότερα κράτη, αλλά υπερδιπλάσιο σε σχέση με Ιούνιο και Ιούλιο. Και βέβαια πολύ μικρότερο απ'ό,τι τον Απρίλιο που ξεπερνούσε το 5%
Εδώ κάνεις ένα λάθος. Τον Απρίλιο έκαναν τεστ μόνο σε αυτούς που είχαν συμπτώματα και στις πολύ στενές επαφές τους. Οπότε λογικό το μεγάλο
ποσοστό σε σχέση με τώρα που κάνουν και αλλού τεστ. Η εικόνα της επιδημίας αυτή τη στιγμή είναι πολύ κακή γιατί σταθερά το R0 είναι πάνω από 1 από τις 20 Ιουλίου.
2 παρατηρήσεις :

1) Τέλη Απρ - αρχές μαϊου το ποσοστό ΗΜΕΡΗΣΙΑ κρούσματα / τεστ έπαιζε 0,5% ως 1 %. Σήμερα γίνονται περίπου 6 χιλιάδες τεστ την ημέρα οποτε 200 / 6000 = 3-3.5%, άρα μιλάμε τουλάχιστον (και θα δείτε γιατί λέω τουλάχιστον) για τριπλασιασμό και πάνω !

2) Επειδή ακριβώς τον Απρ - Μαϊο τα τεστ ήταν ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΑ (σε όσους είχαν συμπτώματα, πυρετό, βήχα κλπ), ενώ σήμερα γίνονται και δειγματοληπτικά, αυτό σημαίνει πως το πραγματικό ποσοστό κρούσμα / τεστ τον Μαϊο - Απρ ήταν ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο εκείνο το 0.5-1 % ! Άρα στη πραγματικότητα ο πολλαπλασιασμός είναι αρκετά άνω του 3 !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 11 Αύγ 2020, 20:42

Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:15
Myrsini έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:11
Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Οπότε όλοι οι ιστορικοί γράφουν σωστή ιστορία;
Δεν υπάρχει σωστή και λάθος, υπάρχει συγγραφή Ιστορίας μέσα από μια οπτική και άποψη έρευνας. Σε κάθε περίπτωση δεν θα βγάλω γλώσσα σε έναν ιστορικό μόνο επειδή μπορεί να μη μου φουμάρει η μεθοδολογία του, αν είμαι κουνιάδος. Κι εγώ μπορεί να είμαι κάκιστος σκηνοθέτης, π.χ., αλλά δεν θα μου βγάλει γλώσσα για το τι είναι η μέθοδος Άκτορς, ένας που καβουρδίζει αμύγδαλα.
Σωστά.Αρκεί οι κομματικές πεποιθήσεις να μην στραβώνουν. :D Σε όλες τις πλευρές αναφέρομαι να ξηγούμαστε.Επίσης δεν έχουν όλοι οι επαγγελματίες ούτε την ίδια κατάρτιση ούτε την ίδια αντίληψη,ικανότητα και ενημέρωση.Δεν είναι όλοι οι καθηγητές το ίδιο,δικηγόροι,γιατροί, φαρμακοποιοί κοκ.Οπότε διαφωνώ. Μαλακίες μπορούν να λένε σε όλα τα επαγγέλματα. :D Ή εξαιρούνται κάποια; :smt047

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21379
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 11 Αύγ 2020, 20:46

Arisvilla έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:52
Εμπεδοκλής έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:47
Arisvilla έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:44


Δεν έγραψα για 100 σε ΜΕΘ τον 15αυγουστο. Εγραψα για δεύτερο κύμα μέσα στο καλοκαίρι, οταν όλοι εδώ μέσα οι ψεκασμένοι και οι δεξιοί έγραφαν για τον ιο της πλάκας, για την ζέστη που τον σκοτώνει για τον Κούλη που κέρδισε το στοίχημα κτλ.
Τι έγραψες για τον 15αυγουστο; Έτσι για να δεις πόσο μέσα έπεσες.
Τι να γράψω? Πίστευα οτι τα τριψήφια θα έρχονταν κατά τις 15 Ιουλίου. Τελικά ήρθαν 15 μέρες μετά. Αυτές είναι οι "λάθος προβλέψεις μου" Οσον αφορά το τι θα γίνει τέλος του μήνα όλοι οι επιστήμονες πια αναμένουν αύξηση σε νοσηλείες σε ΜΕΘ και νεκρούς. Τον Μάρτη όταν άρχισε η ανηφόρα την ανακόψαμε με λοκ ντάουν. Τώρα πιστεύεις σοβαρά οτι θα ανακοπεί μόνο με αυτά τα μέτρα που ανακοίνωσαν? Μακάρι γιατί όλοι μας θα έχουμε ώφελος από αυτό αλλά πολύ χλωμό το κόβω.
Α, δηλαδή τα γράφεις παλαιοημερολογίτικα; Εκτός των κρουσμάτων τι άλλο έγραφες; Να στα παραθέσω ή θα την κάνεις με ελαφρά;
. Θυμίζεις κάτι τύπους που λένε συνεχώς ότι θα κάνει μεγάλο σεισμό και κάποια στιγμή που θα κάνει θα λένε ότι τα λέγανε... :lol:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24744
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Αύγ 2020, 20:50

enterprise-psi έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:22
foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:18
Cavaliere έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:01
Αυτό, ρε μαλάκες, να τη λέτε σε κάποιον που είναι επαγγελματίας σε κάτι, και δικαιούται να έχει άποψη, ενώ εσείς είστε σώγαμπροι ταβλαδόροι, τι είναι; Καλά λέει ο Otto Weininger, φαρμακοποιός είναι, ενημερώνεται, θα του την πω εγώ που κολλάω σίδερα και γαλβανίζω;
Ναι κι εγώ είμαι μηχανικός υπολογιστών έχω βαρύνουσα άποψη για τις μανουβρες του Voyager II.
Άλλο πως λειτουργεί και άλλο πως πετάει
Α δηλαδή δεν είναι όπως η φαρμακευτική η επιδημιολογια η στατιστικη η ιολογία και η actual διαχείριση μιας κρίσης που είναι όλα ολοϊδια;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Αύγ 2020, 20:52

Myrsini έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:10
NewModelArmy έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:28
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Αύγ 2020, 19:09


Μόνο οι μισοί από τους διασωληνωμενους είναι ηλικιωμένοι ή με υποκείμενα νοσήματα :o
Σε ολες τις χώρες που χτυπηθηκαν άσχημα αυτη ηταν η εικόνα στις ΜΕΘ. Όσοι πιστεουν οτι νοσοκομείο πηγαίνουν μονο οι παππούδες με 15 νοσήματα και ολοι οι άλλοι θα τη βγαλουν με ντεπον, ζουνε στον κοσμο τους. Φυσικα ενας νεος έχει περισσότερες πιθανότητες να επιζησει αλλα οι ιστορίες υγιων νεων που βρέθηκαν στις εντατικες είναι εκατονταδες.
Έτσι. :smt023
Και σήμερα το έλεγε λοιμωξιολόγος στην τβ , ότι είναι μύθος αυτό,δυστυχώς και νέοι μπαίνουν εντατικοί και νέοι και απόλυτα υγιείς πεθαίνουν απλά με μικρότερο ποσοστό απο ηλικιωμένους και με άλλα νοσήματα.Επίσης έλεγε ότι ειναι τουλάχιστον 4 φορές πιο επικίνδυνος απο τη γρίπη('οχι κρυολόγημα/γρίπη λέμε)
Ακόμα και πάλι είναι μύθος ότι όσοι έχουν ασθενές ανοσοποιητικό αυτοί πεθαίνουν.Και όμως και πολλοί που είναι το ακριβώς αντίθετο με πολύ ισχυρό ανοσοποιητικό μπορούν να πεθάνουν διότι τους επιτίθεται το ίδιο το ανοσοποιητικό τους σύστημα .

Ξέχασε να πει βέβαια ότι αρχικά οι γιατροί και κυβερνήσεις για να μην πανικοβάλουν τον κόσμο και επειδή δε ήξεραν,έλεγαν ότι κινδυνεύουν οι γέροι και οι άρρωστοι,μετά είδαν τους θανάτους και το άλλαξαν όμως δεν υπολόγισαν ότι υπάρχουν και μωροί που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εκείνο που αρχικά είχε επικρατήσει τώρα δεν ισχύει.

Άλλαξαν τα δεδομένα ,ας το πάρουν χαμπάρι όσοι δεν το έχουν διότι είναι δημόσιος κίνδυνος.
Νέοι υγιείς δεν πεθαίνουν από κοβιντ γενικα. Έχουν πεθάνει, ναι, αλλα ειναι εξαιρετικά απίθανο:

Εικόνα

Αυτές είναι οι μεγαλύτερες έρευνες που έχουν γίνει με βάση την ηλικία. Το κόκκινο είναι Κινα, το πράσινο Ν. Κορέα, το πορτοκαλί Ισπανία, το μπλε Ιταλια. Αντίστοιχα κ στην Ελλάδα ελάχιστοι κατω των 50 έχουν πεθάνει, μάλλον λιγότεροι κ απο 10 στους 200+, κ αυτοί που δεν είχαν γνωστά υποκείμενα νοσήματα ήταν 2-3 το πολυ. Μην το γαματε κ εσείς. Το και νέοι πεθαίνουν αλλα με λιγότερο ποσοστό είναι understatement. Σα να λες ποια αυτοκινητιστικά μωρε, κ με πατίνια πεθαίνει κοσμος. While technically true, δεν ειναι αντιπροσωπευτικό της κατάστασης

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30325
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Αύγ 2020, 20:57

foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:50
enterprise-psi έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:22
foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:18


Ναι κι εγώ είμαι μηχανικός υπολογιστών έχω βαρύνουσα άποψη για τις μανουβρες του Voyager II.
Άλλο πως λειτουργεί και άλλο πως πετάει
Α δηλαδή δεν είναι όπως η φαρμακευτική η επιδημιολογια η στατιστικη η ιολογία και η actual διαχείριση μιας κρίσης που είναι όλα ολοϊδια;
Η Φαρμακευτική είναι σύνολο πραγμάτων.
Για τους ιούς, εν αντιθέσει με την συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα, εγω έχω κάνει Μικροβιολογια και Υγιεινή. Φυσικά ανευ ουσίας όλα αυτά, αφού ουδέποτε έγινε επιστημονική κουβέντα, ούτε θα την έκανα στο φόρουμ αφού μόνο 2-3 θα μπορούσαν να ακολουθήσουν.

Εις ότι αφορά την διαχείριση κρίσης, άμεση σχέση (σπουδές) δεν εχω.
Εχω όμως πολύ καλή πληροφόρηση τόσο λόγω κύκλου όσο και κοντινών συγγενών σε υψηλές ή κομβικες θέσεις.

Το είπα άλλωστε, ότι δεν είναι δικές μου πληροφορίες, εγώ τις μεταφέρω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21379
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 11 Αύγ 2020, 21:02

Otto Weininger έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:57
foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:50
enterprise-psi έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:22


Άλλο πως λειτουργεί και άλλο πως πετάει
Α δηλαδή δεν είναι όπως η φαρμακευτική η επιδημιολογια η στατιστικη η ιολογία και η actual διαχείριση μιας κρίσης που είναι όλα ολοϊδια;
Η Φαρμακευτική είναι σύνολο πραγμάτων.
Για τους ιούς, εν αντιθέσει με την συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα, εγω έχω κάνει Μικροβιολογια και Υγιεινή. Φυσικά ανευ ουσίας όλα αυτά, αφού ουδέποτε έγινε επιστημονική κουβέντα, ούτε θα την έκανα στο φόρουμ αφού μόνο 2-3 θα μπορούσαν να ακολουθήσουν.

Εις ότι αφορά την διαχείριση κρίσης, άμεση σχέση (σπουδές) δεν εχω.
Εχω όμως πολύ καλή πληροφόρηση τόσο λόγω κύκλου όσο και κοντινών συγγενών σε υψηλές ή κομβικες θέσεις.

Το είπα άλλωστε, ότι δεν είναι δικές μου πληροφορίες, εγώ τις μεταφέρω.
Από τα λίγα νήματα που σε υποστηρίζω και τα καταστρέφεις όλα. Άρχισες να θυμίζεις σαν κάτι ψεκασμένους το παίζουν γνώστες με κονέ παντού. Και ναι, όλοι έχουμε κονέ, ίσως και πιο μεγάλα από εσένα, αλλά δεν το παίζουμε ψεκασμένοι που το παίζουν ιστορία και έτσι...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30325
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Αύγ 2020, 21:08

Εμπεδοκλής έγραψε:
11 Αύγ 2020, 21:02
Otto Weininger έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:57
foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2020, 20:50


Α δηλαδή δεν είναι όπως η φαρμακευτική η επιδημιολογια η στατιστικη η ιολογία και η actual διαχείριση μιας κρίσης που είναι όλα ολοϊδια;
Η Φαρμακευτική είναι σύνολο πραγμάτων.
Για τους ιούς, εν αντιθέσει με την συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα, εγω έχω κάνει Μικροβιολογια και Υγιεινή. Φυσικά ανευ ουσίας όλα αυτά, αφού ουδέποτε έγινε επιστημονική κουβέντα, ούτε θα την έκανα στο φόρουμ αφού μόνο 2-3 θα μπορούσαν να ακολουθήσουν.

Εις ότι αφορά την διαχείριση κρίσης, άμεση σχέση (σπουδές) δεν εχω.
Εχω όμως πολύ καλή πληροφόρηση τόσο λόγω κύκλου όσο και κοντινών συγγενών σε υψηλές ή κομβικες θέσεις.

Το είπα άλλωστε, ότι δεν είναι δικές μου πληροφορίες, εγώ τις μεταφέρω.
Από τα λίγα νήματα που σε υποστηρίζω και τα καταστρέφεις όλα. Άρχισες να θυμίζεις σαν κάτι ψεκασμένους το παίζουν γνώστες με κονέ παντού. Και ναι, όλοι έχουμε κονέ, ίσως και πιο μεγάλα από εσένα, αλλά δεν το παίζουμε ψεκασμένοι που το παίζουν ιστορία και έτσι...
Καλά κάνεις και με υποστηρίζεις γιατί έχω δίκιο.
Επίσης δεν το παίζω ιστορία, ότι ξέρω έχει γραφτεί εδώ. Φαίνεται αν ήταν πίπες ή όχι.

Όσο για το ποιος και τι, σου έχω πει ότι πολλοί εδώ μέσα γνωριζόμαστε προσωπικά. Άρα δεν το παίζω ιστορία, ούτε τίποτα
.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9553
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο πρώτος νεκρός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 11 Αύγ 2020, 21:29

https://www.protothema.gr/greece/articl ... in-athina/
Οταν τα γράφει και το πρώτο ψέμα τι άλλο να πεις. Αυτά είναι τα κρούσματα της Αττικής. Και αυτό είναι το άνοιγμα του Τουρισμού που δήθεν δεν αύξησε τα κρούσματα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών