ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Τέχνη σχεδιασμού κτηρίων, διαφορές, συγκρίσεις, σχολιασμοί.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Αύγ 2020, 14:52

Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 08:57
seismic έγραψε:
20 Αύγ 2020, 21:30

Όπου πάει υποβρύχιο είναι εφικτό βάση της ρομποτικής να γίνει Γεώτρηση.
εφικτο ισως, με τι κοστος ομως;
Υπάρχουν και στεγανοί μεταφερόμενοι κρουνοί οι οποίοι θα ήταν μια άλλη λύση για να γίνουν οι γεωτρήσεις.


τι ειναι αυτο;
Η άνοση της κατασκευής θα εξαλείψει κάθε ελαστικότητα του τένοντα.
δεν υπαρχει υλικο με μηδεν ελαστικοτητα. ακομη και τεντωμενο με καποια δυναμη, αν ασκηθει πανω του και αλλη δυναμη, θα τεντωσει κι αλλο, ενω αν μπουν μεσα 10 νταλικες και μειωθει ετσι η δυναμη που το τραβα προς τα πανω, θα χαλαρωσει.

επισης, αντε και το στερεωσες στο βυθο. πως το κρατας να μην κινειται πλαγια;

τεσπα, αφου θες να κανεις τον εφευρετη, κατσε υπολογισε:

ποση ανωση θες; υπολογισε τον ογκο του αερα που σου δινει αυτη την ανωση, μετρωντας φυσικα και το βαρος του μπετου που θα εχει το κατασκευασμα. ξερω, δεν το εχεις με τα μαθηματικα, καντο μπακαλιστικα. πες το τουνελ-δρομος θαναι 10χ5 μετρα, μισο μετρο μπετο τουλαχιστον τα τοιχωματα του, και εξω απο αυτα στεγανα διαμερισματα για ανωση καμμια 10αρια φορες μεγαλυτερα για να εχουν αρκετο αερα για να σηκωσουν ολο αυτο το πραμα, +παλι κανα μετρο μπετο τριγυρω για να αντεχει την υδροστατικη πιεση. βγαλε ενα προχειρο κοστος για τα μπετα.

μετα υπολογισε το κοστος για τον τενοντα, απο ινοξ, καταλληλης διατομης, και καθε 5 - 10 χρονια αλλαγη.

μην υπολογιζεις τα κοστη για να μπουν ολα αυτα στη θεση τους. ειμαι σιγουρος οτι ηδη εχεις βγαλει κοστος πολλαπλασιο απο τον παγκοσμιο ετησιο προυπολογισμο για καθε χιλιομετρο:smt005:

μετα κανε εικονα την ταλαντωση, καθετη και πλευρικη, καθως ενεργουν πανω στο κατασκευασμα διαφορες εναλλασομενες δυναμεις, απο θαλασσια ρευματα μεχρι 20τονες νταλικες.

για να δηλωνεις εφευρετης, δεν αρκει να πετας στο ντουκου καθε μαλακια που περνα απο το μυαλο σου, χωρις να κανεις ουτε 5 λεπτα σκεψη.
Ευτυχώς που δεν έχω το μυαλό σου.
1) Δεν γίνονται από σκυρόδεμα αλλά από λαμαρίνα.
2) Τα στεγανά είναι μικρά για να κάνει αρχικά το υποβρύχιο. Άνωση έχει και ο χώρος των οχημάτων οπότε είναι καράβι σκέτο στην άνωση.
Τα καράβια μεταφέρουν με λίγο εκτόπισμα τεράστια φορτία.
3) Μερικοί από τους τένοντες τοποθετούνται αντικριστά και διαγώνια και μερικοί κάθετα ώστε να μην κάνει κιχ ο δρόμος από τα ρεύματα.
4) Οι τένοντες δεν σκουριάζουν ποτέ ούτε και ο μηχανισμός γιατί έχω τον τρόπο μου.
5) Το κόστος είναι μικρότερο από τις γέφυρες αφού κατασκευάζεται στην στεριά και μεταφέρεται στην θάλασσα.
Ευτυχώς που οι εφευρέτες δεν είναι γκαγκά.. :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33071
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Αύγ 2020, 17:40

seismic έγραψε:
21 Αύγ 2020, 14:52

Ευτυχώς που δεν έχω το μυαλό σου.
1) Δεν γίνονται από σκυρόδεμα αλλά από λαμαρίνα.
2) Τα στεγανά είναι μικρά για να κάνει αρχικά το υποβρύχιο. Άνωση έχει και ο χώρος των οχημάτων οπότε είναι καράβι σκέτο στην άνωση.
Τα καράβια μεταφέρουν με λίγο εκτόπισμα τεράστια φορτία.
3) Μερικοί από τους τένοντες τοποθετούνται αντικριστά και διαγώνια και μερικοί κάθετα ώστε να μην κάνει κιχ ο δρόμος από τα ρεύματα.
4) Οι τένοντες δεν σκουριάζουν ποτέ ούτε και ο μηχανισμός γιατί έχω τον τρόπο μου.
5) Το κόστος είναι μικρότερο από τις γέφυρες αφού κατασκευάζεται στην στεριά και μεταφέρεται στην θάλασσα.
Ευτυχώς που οι εφευρέτες δεν είναι γκαγκά.. :smt005:
1,2 εστω. παλι θελει μελετη, με νουμερα, για το παχος της λαμαρινας, βαρος, και ανωση. ο χωρος των οχηματων, θα εχει και οχηματα μεσα, που και αυτα εχουν βαρος. επισης, η λαμαρινα, ποση διαρκεια ζωης εχει σε θαλασσινο περιβαλλον, χωρις να μπορει να βγει στη στερια για συντηρηση και βαψιμο; τη στρειδωνα, την εχεις ακουστα; την ανωδιωση; ασε, που να τις ξερεις, κατι ξαδερφες απ του χουργιο ειναι.
3. δε γινεται. αν το βαθος ειναι 300 και εσυ θες να εισαι στα 40, οι διαγωνιοι τενοντες πρεπει να ειναι σε μικρη γωνια, ας πουμε κατω απο 20 μοιρες με την επιφανεια της θαλασσας. κατσε υπολογισε, μιλαμε για χιλιομετρα ο καθε τενοντας, και δεν μπορει να μην εχει και κανα μετρο ελαστικοτητα σε τετοιο μηκος, ασε το κοστος.
4 δεν υπαρχει τροπος να μη σκουριαζουν ποτε.
5. μετρηση κοστους θελω, οχι δηλωση οτι θα ειναι μικρο το κοστος, ετσι στα κουτουρου.

φυσικα και οι εφευρετες δεν ειναι γκαγκα


εσυ, εισαι :102: γκαγκα, οχι εφευρετης.

κανε πειραμα να γουσταρουμε, σε μικροκλιμακα. ευκολακι θα ειναι, απλως θα το κανεις αναστροφα.

κρεμας ενα σιδεροσωληνα (το τουνελ σου) απο το ταβανι με τενοντες οσους και σε οση γωνια κρινεις. το ταβανι ειναι ο βυθος της θαλασσας. μετα κρεμας απο το σωληνα ενα βαρος, οσο νομιζεις οτι θα ειναι η ανωση.
επειτα παιρνεις ενα κανταρακι, και μετρας ποση δυναμη θελει για να μετακινηθει τραβωντας τον οριζοντια, οπως θα εκανε το ρεμα.
φυσικα ολο αυτο αθ μπορουσες να το κανεις σε χαρτι, με δυναμεις και συνισταμενες, οπως μαθαμε στο λυκειο, αλλα επειδη μαλλον δεν τοχεις, κανε πειραμα και τραβα βιντεο, θα εχει πιο πολυ πλακα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Αύγ 2020, 18:14

Ασέβαστος έγραψε:
21 Αύγ 2020, 17:40
seismic έγραψε:
21 Αύγ 2020, 14:52

Ευτυχώς που δεν έχω το μυαλό σου.
1) Δεν γίνονται από σκυρόδεμα αλλά από λαμαρίνα.
2) Τα στεγανά είναι μικρά για να κάνει αρχικά το υποβρύχιο. Άνωση έχει και ο χώρος των οχημάτων οπότε είναι καράβι σκέτο στην άνωση.
Τα καράβια μεταφέρουν με λίγο εκτόπισμα τεράστια φορτία.
3) Μερικοί από τους τένοντες τοποθετούνται αντικριστά και διαγώνια και μερικοί κάθετα ώστε να μην κάνει κιχ ο δρόμος από τα ρεύματα.
4) Οι τένοντες δεν σκουριάζουν ποτέ ούτε και ο μηχανισμός γιατί έχω τον τρόπο μου.
5) Το κόστος είναι μικρότερο από τις γέφυρες αφού κατασκευάζεται στην στεριά και μεταφέρεται στην θάλασσα.
Ευτυχώς που οι εφευρέτες δεν είναι γκαγκά.. :smt005:
1,2 εστω. παλι θελει μελετη, με νουμερα, για το παχος της λαμαρινας, βαρος, και ανωση. ο χωρος των οχηματων, θα εχει και οχηματα μεσα, που και αυτα εχουν βαρος. επισης, η λαμαρινα, ποση διαρκεια ζωης εχει σε θαλασσινο περιβαλλον, χωρις να μπορει να βγει στη στερια για συντηρηση και βαψιμο; τη στρειδωνα, την εχεις ακουστα; την ανωδιωση; ασε, που να τις ξερεις, κατι ξαδερφες απ του χουργιο ειναι.
3. δε γινεται. αν το βαθος ειναι 300 και εσυ θες να εισαι στα 40, οι διαγωνιοι τενοντες πρεπει να ειναι σε μικρη γωνια, ας πουμε κατω απο 20 μοιρες με την επιφανεια της θαλασσας. κατσε υπολογισε, μιλαμε για χιλιομετρα ο καθε τενοντας, και δεν μπορει να μην εχει και κανα μετρο ελαστικοτητα σε τετοιο μηκος, ασε το κοστος.
4 δεν υπαρχει τροπος να μη σκουριαζουν ποτε.
5. μετρηση κοστους θελω, οχι δηλωση οτι θα ειναι μικρο το κοστος, ετσι στα κουτουρου.

φυσικα και οι εφευρετες δεν ειναι γκαγκα


εσυ, εισαι :102: γκαγκα, οχι εφευρετης.

κανε πειραμα να γουσταρουμε, σε μικροκλιμακα. ευκολακι θα ειναι, απλως θα το κανεις αναστροφα.

κρεμας ενα σιδεροσωληνα (το τουνελ σου) απο το ταβανι με τενοντες οσους και σε οση γωνια κρινεις. το ταβανι ειναι ο βυθος της θαλασσας. μετα κρεμας απο το σωληνα ενα βαρος, οσο νομιζεις οτι θα ειναι η ανωση.
επειτα παιρνεις ενα κανταρακι, και μετρας ποση δυναμη θελει για να μετακινηθει τραβωντας τον οριζοντια, οπως θα εκανε το ρεμα.
φυσικα ολο αυτο αθ μπορουσες να το κανεις σε χαρτι, με δυναμεις και συνισταμενες, οπως μαθαμε στο λυκειο, αλλα επειδη μαλλον δεν τοχεις, κανε πειραμα και τραβα βιντεο, θα εχει πιο πολυ πλακα.
Για να δεις πόσο γκαγκά είσαι. Σε αυτές τις χώρες δεν υπάρχουν συκοφάντες σαν εσένα γιατί τους ταράζουν στο ξύλο. :k046:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Αύγ 2020, 21:05

Νομίζω είναι ανώφελο να συνεχίσω να ασχολούμαι με την έρευνα αφού ζω σε ένα κράτος το οποίο δεν θέλει το καλό του.
Όποιος κάνει πατέντα στην Ελλάδα είναι μαλάκας.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 24 Αύγ 2020, 21:11

seismic έγραψε:
24 Αύγ 2020, 21:05
Νομίζω είναι ανώφελο να συνεχίσω να ασχολούμαι με την έρευνα αφού ζω σε ένα κράτος το οποίο δεν θέλει το καλό του.
Όποιος κάνει πατέντα στην Ελλάδα είναι μαλάκας.
:smt038

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 25 Αύγ 2020, 02:01

stergiosbik έγραψε:
24 Αύγ 2020, 21:11
seismic έγραψε:
24 Αύγ 2020, 21:05
Νομίζω είναι ανώφελο να συνεχίσω να ασχολούμαι με την έρευνα αφού ζω σε ένα κράτος το οποίο δεν θέλει το καλό του.
Όποιος κάνει πατέντα στην Ελλάδα είναι μαλάκας.
:smt038
Λόγια της στιγμής, αύριο θα ξαναρχίσει.
Αν έχει μείνει κάνα οικοπεδάκι, θα πουληθεί για να προωθηθεί η πατέντα.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 25 Αύγ 2020, 07:00

Μηχανικός έγραψε:
25 Αύγ 2020, 02:01
stergiosbik έγραψε:
24 Αύγ 2020, 21:11
seismic έγραψε:
24 Αύγ 2020, 21:05
Νομίζω είναι ανώφελο να συνεχίσω να ασχολούμαι με την έρευνα αφού ζω σε ένα κράτος το οποίο δεν θέλει το καλό του.
Όποιος κάνει πατέντα στην Ελλάδα είναι μαλάκας.
:smt038
Λόγια της στιγμής, αύριο θα ξαναρχίσει.
Αν έχει μείνει κάνα οικοπεδάκι, θα πουληθεί για να προωθηθεί η πατέντα.
Είμαι άνθρωπος με αξίες οι οποίες ποτέ δεν συμβάδιζαν με τις δικές σας.
Πάντα πρόσφερα περισσότερα από αυτά που έπαιρνα.
Στην Ελλάδα ζούμε πολλούς κοπρίτες άχρηστους με ψευδεπίγραφους τίτλους.
Αρκετά σας τάισα
Βγάλτε τα πέρα μόνοι σας από εδώ και πέρα.
Εμένα μου αρκεί που εκπροσωπώ την αξία ενώ εσείς την γάγγραινα της κοινωνίας.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 25 Αύγ 2020, 15:05

Ναι οκ.
Μετρηστε σε ποσο χρονικο διαστημα θα ξαναγραψει ο seismic! :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 25 Αύγ 2020, 15:24

stergiosbik έγραψε:
25 Αύγ 2020, 15:05
Ναι οκ.
Μετρηστε σε ποσο χρονικο διαστημα θα ξαναγραψει ο seismic! :smt005:
Και θα ξανά γράψω και θα σας τα χώνω.
Την πατέντα παρατάω :a040:
Γιατί βρήκα μια καλύτερη από την πρώτη... :g030:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 25 Αύγ 2020, 20:53

Νέα πατέντα; :o
Τι κάνει αυτή;
Πακτώνει τους πεθαμένους ώστε να μην σηκωθει κάνας βρυκόλακας; :smt005:
Χώνει πέντε χιλιάδες ανεμιστηράκια σε μια σωλήνα ύψους 3 χιλιομέτρων και έχουμε δωρεάν ενέργεια; :smt005:

Για λέγε...
Σε παίρνει να φας άλλα 12 χρόνια κλαψομουνίασης; Έχεις τόσα λεφτά ρε θηρίο;

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23119
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Αύγ 2020, 20:57

Σκέφτομαι πως κάποτε αυτό το νήμα θα χαθεί όπως εκείνο με τα πελετς, και βουλιαζω μέσα στη βαθιά αδιέξοδη κατανόηση της ματαιοτητας.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 25 Αύγ 2020, 21:11

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Αύγ 2020, 20:57
Σκέφτομαι πως κάποτε αυτό το νήμα θα χαθεί όπως εκείνο με τα πελετς, και βουλιαζω μέσα στη βαθιά αδιέξοδη κατανόηση της ματαιοτητας.
Μπα δεν θα χαθεί. Όσο καμία κότα λυράτη δεν μπορεί να μου αντιπαρατεθεί επιστημονικά θα είμαι παντού και πάντα έτοιμος
να τους θυμίζω πως με βλέπουν με τα κιάλια! :D
Άθελά τους με κάνουν πιο διάσημο που δεν αναγνωρίζουν την πατέντα μου από να την αναγνώριζαν.
Γιατί κάποτε θα τους στριμώξω στο τραπέζι του διαλόγου και εκεί θα γίνει το έλα να δεις! :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 25 Αύγ 2020, 21:55

seismic έγραψε:
25 Αύγ 2020, 15:24
stergiosbik έγραψε:
25 Αύγ 2020, 15:05
Ναι οκ.
Μετρηστε σε ποσο χρονικο διαστημα θα ξαναγραψει ο seismic! :smt005:
Και θα ξανά γράψω και θα σας τα χώνω.
Την πατέντα παρατάω :a040:
Γιατί βρήκα μια καλύτερη από την πρώτη... :g030:
E τον μλκ! :smt005:
Nasa καλει seismic,Nasa καλει seismic.Οver.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 25 Αύγ 2020, 22:45

stergiosbik έγραψε:
25 Αύγ 2020, 21:55
seismic έγραψε:
25 Αύγ 2020, 15:24
stergiosbik έγραψε:
25 Αύγ 2020, 15:05
Ναι οκ.
Μετρηστε σε ποσο χρονικο διαστημα θα ξαναγραψει ο seismic! :smt005:
Και θα ξανά γράψω και θα σας τα χώνω.
Την πατέντα παρατάω :a040:
Γιατί βρήκα μια καλύτερη από την πρώτη... :g030:
E τον μλκ! :smt005:
Nasa καλει seismic,Nasa καλει seismic.Οver.
Άλλο η Nasa και άλλο η Ελληνική ΜΑSΑ :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΘΩΡΑΚΙΣΗ ΕΡΕΥΝΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 26 Αύγ 2020, 07:25

Λοξίας έγραψε:
25 Αύγ 2020, 20:53
Νέα πατέντα; :o
Τι κάνει αυτή;
Πακτώνει τους πεθαμένους ώστε να μην σηκωθει κάνας βρυκόλακας; :smt005:
Χώνει πέντε χιλιάδες ανεμιστηράκια σε μια σωλήνα ύψους 3 χιλιομέτρων και έχουμε δωρεάν ενέργεια; :smt005:

Για λέγε...
Σε παίρνει να φας άλλα 12 χρόνια κλαψομουνίασης; Έχεις τόσα λεφτά ρε θηρίο;
Αυτή η πατέντα γαμάει περίεργους!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αρχιτεκτονική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών