Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Σεπ 2020, 17:26

Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13

Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
Θα πυροβολούσε στα τυφλά και θα οδηγούσε ο θεός της Ελλάδος το σημάδι του;
Σαν ένας νέος Αρνώ-Αμορί θα φώναζε πυροβολώντας: Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15729
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Σεπ 2020, 17:27

Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:23
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:18
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13


Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
κανένα κίνητρο. Το έχουμε ξαναπει, δεν είμαι ανθέλληνας αλλά είμαι χαλαρός, δε θα πολεμούσα εγώ, δεν έχω πάει στρατό ούτε σκοπεύω να πάω. Σε περίπτωση ατυχήματος θα κοιτάξω να την κάνω για κάπου ειρηνικά. Δε μ'αρέσουν οι πόλεμοι, είμαι και δειλός :102:
Α, μάλιστα. Ε, τότε δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις άλλους που έχουν πάει. Αν ήταν όλοι σαν και 'σενα, θα 'τανε Τουρκία εδώ.
Όλοι φοβούνται, φυσικό είναι. Το θέμα είναι να πιστεύεις σε κάτι και χάρη σ' αυτό να ξεπερνάς το φόβο σου.
α,όχι, δεν πιστεύω στο έθνος/πατρίδα κλπ, δε με συγκινούν. Και να φανταστείς, σαν πτυχιούχος ιστορικός, με ρωτάνε για για χαμένες πατρίδες και τέτοια, και το λέω στεγνά ότι δεν μ'απασχολούν.

όχι ότι είμαι ανθέλληνας βρε παιδί μου. Απλά ο εθνικισμός/πατριωτισμός, μου είναι αδιάφοροι :102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12008
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 15 Σεπ 2020, 17:29

Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:27
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:10


Είμαστε η Δεξιά.
Otto Weininger.
Κόλδρων, δε θεωρείς σωστό ότι τον απέλυσαν;
Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
Ούτε εγώ θα πολεμήσω, παόρκια και εθνικισταράδες θα στείλουμε στην πρώτη γραμμή, χαζά και εύκολα αντικαταστάσιμα άτομα.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2020, 17:31

Beria έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:26
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13

Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
Θα πυροβολούσε στα τυφλά και θα οδηγούσε ο θεός της Ελλάδος το σημάδι του;
Σαν ένας νέος Αρνώ-Αμορί θα φώναζε πυροβολώντας: Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius :003:
Γιατί να πυροβολεί στα τυφλά?
Αν δείς κάποιον να βάζει φωτιά σε δασική/θαμνώδη έκταση (προφανώς να διαπράτει εμπρησμό) ή να κάνει άλλες τέτοιου είδους ενέργειες τί άλλο χρειάζεσαι?

α,όχι, δεν πιστεύω στο έθνος/πατρίδα κλπ, δε με συγκινούν. Και να φανταστείς, σαν πτυχιούχος ιστορικός, με ρωτάνε για για χαμένες πατρίδες και τέτοια, και το λέω στεγνά ότι δεν μ'απασχολούν.
Ωραία. Σε τί πιστεύεις?
Βλέπεις κάποιον να ετοιμάζεται να διαπράξει μια θηριωδία, πχ να σκοτώσει ένα παιδί. Δεν ξέρεις τί εθνικότητας είναι ο εγκληματίας, ούτε τιί εθνικότητας είναι το παιδί. Έχεις όπλο, και μπορείς να τον σταματήσεις. Τί κάνεις?
Ούτε εγώ θα πολεμήσω, παόρκια και εθνικισταράδες θα στείλουμε στην πρώτη γραμμή, χαζά και εύκολα αντικαταστάσιμα άτομα.
Το να κατηγορείς εσύ κάποιον οτι είναι χαζός και εύκολα αντικαταστήσιμος είναι κωμικό.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71655
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Σεπ 2020, 17:32

Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:27
όχι ότι είμαι ανθέλληνας βρε παιδί μου. Απλά ο εθνικισμός/πατριωτισμός, μου είναι αδιάφοροι :102:
Ε, τότε πρέπει να σου είναι παντελώς αδιάφορες και οι εθνικιστικές, πατριωτικές και πολιτισμικές ευαισθησίες και όλων των άλλων εκτός των Ελλήνων.

Αν ισχύει, έχει καλώς. Αν δεν ισχύει, μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτείς.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 15 Σεπ 2020, 17:32

Οι υπόλοιποι εθνοφυλακες τι κάνουν;

Γιατί δεν κάνουν ακριβώς την ίδια δηλωση, έτσι ώστε είτε να μείνει το νησί χωρίς εθνοφυλακή είτε να βγάλουν το σκασμο οι φιλελε;

Χωρίς συνοχή δεν πάμε πουθενά....
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15729
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Σεπ 2020, 17:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:32
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:27
όχι ότι είμαι ανθέλληνας βρε παιδί μου. Απλά ο εθνικισμός/πατριωτισμός, μου είναι αδιάφοροι :102:
Ε, τότε πρέπει να σου είναι παντελώς αδιάφορες και οι εθνικιστικές, πατριωτικές και πολιτισμικές ευαισθησίες και όλων των άλλων εκτός των Ελλήνων.

Αν ισχύει, έχει καλώς. Αν δεν ισχύει, μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτείς.
Φυσικά και μου είναι εξίσου αδιάφορες. Έδωσα ποτέ την εντύπωση ότι είμαι βινόσαυρος και δεν το κατάλαβα; :smt017
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10209
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 15 Σεπ 2020, 17:35

Τωρα προσεξα και τη φωτό . ηκ11 με διοπτρα κραταει το ζουδι .

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Σεπ 2020, 17:36

εξαλλου οσοι εχουν πατριωτικες ευαισθησιες ψηφιζουν κουλαινα :giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 15 Σεπ 2020, 17:37

Τόσο χαϊβάνι είναι ρε φίλε, δεν φαντάστηκε τι θα ακολουθήσει μετά από αυτήν την ανάρτηση;
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Σεπ 2020, 17:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:09
sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:58


Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω αλλά επίσης πιστεύω ότι είναι χλωμό να λειτουργήσει πρακτικά γιατί πέρα τις κορώνες, το στη βάση του μκοτζίδικο σκεπτικό και τα νομικά αόρατα παραθυράκια που εξυπηρετούν τη συγκεκριμένη βιομηχανία, συνεχίζουν να υφίστανται. Και οι περισσότεροι το έχουν αντιληφθεί αυτό, γι' αυτό και οι κυβερνητικές ρητορίες δεν παίζουν πλέον ουσιαστικό ρόλο για την κατεύναση της οργής.

Αν το αντιλαμβάνονται από την κυβέρνηση έχει καλώς. Αλλά επειδή συνήθως σ' αυτά είναι απολύτως αργόστροφοι και δυσκίνητοι (για τον χ ή ψ λόγο) δεν βλέπω σύντομα φως στο τούνελ. Οπότε, το πράγμα θα μείνει στα βασικά ως έχει, μέχρι να σκάσει πάλι κάτι και ξανά και ξανά ώσπου να καταλήξει στην πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία.
Επιβάλλεται να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος στο καθεστώς λειτουργείας του συνόλου των μκο που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, χτες, η πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία παίζει να φέρει και τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα.
Από ποιους θα γίνει ο έλεγχος; Από τα κόμματα που έχουν βρει το συγκεκριμένο πεδίο ως εκκολαπτήριο οργανικών θέσεων και ασαφούς διαχείρισης κονδυλίων;

Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές, έτσι; :lol:
Εντελώς ρεαλιστικά μιλάω, πάντα όχι μόνον τώρα, εάν δεν κοπεί αυτή η άκρως επικίνδυνη ρεμούλα με αυτές τις ιδιωτικές επιχειρήσεις οι οποίες απειλούν ευθέως πλέον την εθνική μας ασφάλεια και μεσοπρόθεσμα ύπαρξη την έχουμε γαμήσει πάρα πολύ άσχημα.
Εξ άλλου σκέψου το και λίγο διαφορετικά Γαλή μου, περίμενε ποτέ κανείς ο κύριος πρωθυπουργός, ο Κυριάκος ο Μητσοτάκης να αντιδράσει έτσι από τα πρόσφατα γεγονότα του Έβρου και έπειτα;
Μιλώ απολύτως ρεαλιστικά, η ανάγκη κινεί τα πάντα, ορατά και αόρατα, σε ολάκερο το συν παν και στα συμπανάκια, τα πολύ μικρά, να, όπως και το δικό μας.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 15 Σεπ 2020, 17:39

georgebi έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:31
Μεγαλος μ@λ@κ@ς ο εθνοφύλακας :102:
Η ΣΩΣΤΗ γραμμή του Μητσοτάκη είναι: δεν κάνουμε ποτέ ποτέ ποτέ.......pushbacks στα νησιά ..... :roll:
Δεν πυροβολούμε ποτέ ποτέ ποτέ .....(ούτε καν στον ΕΒρο....την εποχή της κρίσης..... :roll: )
Αυτός βγήκε εκτός γραμμής ....και ΣΩΣΤΑ τον σουταρανε...ας πρόσεχε... :102:
Η γραμμή του Μητσοτάκη μείωσε τις εισροές λαθρομεταναστων κατά 90-95% κι αυτό το επικροτουν όλοι όσοι νοιάζονται για την χώρα μας.
Το τι λέει στο fb ο κάθε καμένος γκασμας είναι αδιάφορο.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Σεπ 2020, 17:39

Null έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:37
Τόσο χαϊβάνι είναι ρε φίλε, δεν φαντάστηκε τι θα ακολουθήσει μετά από αυτήν την ανάρτηση;
Προφανώς.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10209
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 15 Σεπ 2020, 17:42

Σε στρατιωτικο χωρο ειναι και φαινεται στρατιωτικος εξοπλισμος . μονο αυτα τα 2 θα επρεπε να τον προβληματισουν . ε αυτος το πηγε λιγακι παραπερα .

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71655
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Σεπ 2020, 17:45

Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:32
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:27
όχι ότι είμαι ανθέλληνας βρε παιδί μου. Απλά ο εθνικισμός/πατριωτισμός, μου είναι αδιάφοροι :102:
Ε, τότε πρέπει να σου είναι παντελώς αδιάφορες και οι εθνικιστικές, πατριωτικές και πολιτισμικές ευαισθησίες και όλων των άλλων εκτός των Ελλήνων.

Αν ισχύει, έχει καλώς. Αν δεν ισχύει, μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτείς.
Φυσικά και μου είναι εξίσου αδιάφορες. Έδωσα ποτέ την εντύπωση ότι είμαι βινόσαυρος και δεν το κατάλαβα; :smt017
Δίνεις πολύ συχνά την εντύπωση ότι ενδιαφέρεσαι για τις πολυπολιτισμικές ενσωματώσεις, τις θεωρείς κάτι θετικό και είσαι αντίθετος με όσους τις θεωρούν κάτι αρνητικό για τη συνοχή των σημερινών κοινωνιών.

Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά βαριέμαι να ψάχνω μηνύματα. Θα δείξει από εδώ και πέρα.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών