Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 18 Σεπ 2020, 01:51

Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:43
Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:39
Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:35
Στηρίζουμε νέο βιβλίο θρησκευτικών.
Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια.
Εσύ ρε φίλος δεν είσαι φιλομασόνος που ασχολείται με αποκρυφισμό;
Ναι. Και ;
Πως συμβαδίζουν όλα αυτά με την ορθόδοξη χριστιανοσύνη; Από την στιγμή που η εκκλησία σύσσωμη τα αποκηρύσσει
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30647
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Σεπ 2020, 02:07

Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:51
Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:43
Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:39


Εσύ ρε φίλος δεν είσαι φιλομασόνος που ασχολείται με αποκρυφισμό;
Ναι. Και ;
Πως συμβαδίζουν όλα αυτά με την ορθόδοξη χριστιανοσύνη; Από την στιγμή που η εκκλησία σύσσωμη τα αποκηρύσσει
1. Μασονος και άθεος, δεν υπάρχει.
2. Πέραν του ότι υπάρχει και χριστιανικός αποκρυφισμός, γενικά δεν βλέπω γιατί δεν είναι συμβατά.
3. Το τι αποκηρύσσει η Εκκλησία είναι μεγάλη κουβέντα.

Όπως καταλαβαίνεις το να εισαι χριστιανός δεν αναιρεί κάτι από τα παραπάνω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 18 Σεπ 2020, 02:27

Δεν αντιλέγω όσον αφορά το 1 και 2. Για το 3 τώρα, είναι γνωστό ότι η εκκλησία αποκηρύσσει την μασονία και τον αποκρυφισμό.
Το να είσαι χριστιανός ορθόδοξος και ταυτόχρονα αποκρυφιστής απλά δεν γίνεται. Πήγαινε και πες τα αυτά σε έναν ιερέα,
στον πνευματικό σου, σε κάποιον της εκκλησίας να δούμε τι θα σου απαντήσει. Το να δηλώνεις χριστιανός γενικά και αόριστα είναι
άλλο θέμα. Υπάρχουν χριστιανοί που πιστεύουν σε απόκρυφα ευαγγέλια και σε βιβλία που έγραψαν κάποιοι πριν 100κάτι χρόνια
στην Αμερική. Εγώ μιλάω για την ορθοδοξία. Απλά μου κάνει εντύπωση, να είσαι τόσο υπερορθόδοξος ενώ για την
εκκλησία με τις απόψεις που έχεις συγκαταλέγεσαι και εσύ στα μαύρα πρόβατα.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11735
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 18 Σεπ 2020, 02:29

Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 02:27
Δεν αντιλέγω όσον αφορά το 1 και 2. Για το 3 τώρα, είναι γνωστό ότι η εκκλησία αποκηρύσσει την μασονία και τον αποκρυφισμό.
Το να είσαι χριστιανός ορθόδοξος και ταυτόχρονα αποκρυφιστής απλά δεν γίνεται. Πήγαινε και πες τα αυτά σε έναν ιερέα,
στον πνευματικό σου, σε κάποιον της εκκλησίας να δούμε τι θα σου απαντήσει. Το να δηλώνεις χριστιανός γενικά και αόριστα είναι
άλλο θέμα. Υπάρχουν χριστιανοί που πιστεύουν σε απόκρυφα ευαγγέλια και σε βιβλία που έγραψαν κάποιοι πριν 100κάτι χρόνια
στην Αμερική. Εγώ μιλάω για την ορθοδοξία. Απλά μου κάνει εντύπωση, να είσαι τόσο υπερορθόδοξος ενώ για την
εκκλησία με τις απόψεις που έχεις συγκαταλέγεσαι και εσύ στα μαύρα πρόβατα.
Δεν ειναι υπερορθοδοξος. Αντιαριστερος και αντιμουσουλμανος ειναι
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 18 Σεπ 2020, 04:41

Otto Weininger έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:35
Στηρίζουμε νέο βιβλίο θρησκευτικών.
Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια.
Εμπρός πίσω.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Σεπ 2020, 08:38

Gherschaagk έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:12
Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2020, 19:44
εντωμεταξυ αρχισαν να κανουν ιστορια. βασικα μυθολογια.

δηλαδη τη μια ωρα η δασκαλα θα τους λεει για κατι θεους που εβγαζαν παιδια απο το μηρο τους, αλλα αυτα ειναι παραμυθια, και την αλλη ωρα θα τους λεει οτι τον ιωνα τον εφαγε η φαλαινα και μετα τον ξερασε, και αυτο ειναι αληθινο.

μια απο αυτες τις μερες θα τη συναντησω, και θα δω, αν μου ειναι συμπαθης μπορει και να μην την στειλω σε ψυχολογο απο τον πρωτο μηνα. :003:
Για το καλό όλων. Εξήγησε στο παιδί σου με ήρεμο τρόπο πως όλα αυτά είναι ένα παραμύθι, όπως τα παραμύθια με τον Δία και την Αθηνά και ξεμπέρδεψες.
φυσικα, το εχω ηδη κανει.

γινεται ομως λιγο περιπλοκο, αν η δασκαλα ισχυριζεται οτι ολα ειναι αληθεια, οποτε ειτε εγω ειτε αυτη πρεπει να βγουμε ψευτες, στα ματια του παιδιου. αν ειναι κι αυτη χαλαρη, μπορω κι εγω να βαλω πολυ νερο στο κρασι μου. να πω στο παιδι οτι μερικοι τα πιστευουν στ αληθεια, οπως τα μικρα πιστευουν στον αηβασιλη, και δεν ειναι σωστο να τους το χαλαμε. να κανει το μαθημα του για να μαθαινει σε τι βλακειες πιστευει ο κοσμος, αλλα να μην το ζοριζει το θεμα με ερωτησεις, ας τους αφησουμε να πιστευουν.

αμα μπλεξω με καμμια θεουσα που κανει αγρια κατηχηση, θα κονομησει ο φαρμακοποιος της γειτονιας της απο τα πολλα λεξοτανιλ που θα πουλαει.

εχω παντα και την επιλογη να μη συμμετεχει στο μαθημα, αλλα θα προτιμουσα να μην την χρησιμοποιησω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8604
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Σεπ 2020, 09:02

Ούτε καν θρησκειολογία δεν πρέπει να κάνουν στο σχολείο, διότι η μελέτη των θρησκειών χωρίς επαρκείς γνώσεις κοινωνιολογίας, ιστορίας, ανθρωπολογίας κλπ μπορεί να οδηγήσει στην λαθεμένη εντύπωση ότι "υπάρχει ένας άλλος κόσμος εκεί έξω που δεν βλέπουμε", αντί να οδηγήσει στην σωστή άποψη ότι δεν υπάρχει μεταφυσικος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30647
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Σεπ 2020, 11:03

Στρακαστρουκας έγραψε:
18 Σεπ 2020, 02:29
Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 02:27
Δεν αντιλέγω όσον αφορά το 1 και 2. Για το 3 τώρα, είναι γνωστό ότι η εκκλησία αποκηρύσσει την μασονία και τον αποκρυφισμό.
Το να είσαι χριστιανός ορθόδοξος και ταυτόχρονα αποκρυφιστής απλά δεν γίνεται. Πήγαινε και πες τα αυτά σε έναν ιερέα,
στον πνευματικό σου, σε κάποιον της εκκλησίας να δούμε τι θα σου απαντήσει. Το να δηλώνεις χριστιανός γενικά και αόριστα είναι
άλλο θέμα. Υπάρχουν χριστιανοί που πιστεύουν σε απόκρυφα ευαγγέλια και σε βιβλία που έγραψαν κάποιοι πριν 100κάτι χρόνια
στην Αμερική. Εγώ μιλάω για την ορθοδοξία. Απλά μου κάνει εντύπωση, να είσαι τόσο υπερορθόδοξος ενώ για την
εκκλησία με τις απόψεις που έχεις συγκαταλέγεσαι και εσύ στα μαύρα πρόβατα.
Δεν ειναι υπερορθοδοξος. Αντιαριστερος και αντιμουσουλμανος ειναι
Και φιλοεβραιος. Αυτό μην το ξεχνάς ποτέ.
Και όχι, εννοείται ότι δεν είμαι υπερορθοδοξος. Είμαι χριστιανός και τέλος.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Σεπ 2020, 11:15

Null έγραψε:
18 Σεπ 2020, 02:27
Δεν αντιλέγω όσον αφορά το 1 και 2. Για το 3 τώρα, είναι γνωστό ότι η εκκλησία αποκηρύσσει την μασονία και τον αποκρυφισμό.
Το να είσαι χριστιανός ορθόδοξος και ταυτόχρονα αποκρυφιστής απλά δεν γίνεται. Πήγαινε και πες τα αυτά σε έναν ιερέα,
στον πνευματικό σου, σε κάποιον της εκκλησίας να δούμε τι θα σου απαντήσει. Το να δηλώνεις χριστιανός γενικά και αόριστα είναι
άλλο θέμα. Υπάρχουν χριστιανοί που πιστεύουν σε απόκρυφα ευαγγέλια και σε βιβλία που έγραψαν κάποιοι πριν 100κάτι χρόνια
στην Αμερική. Εγώ μιλάω για την ορθοδοξία. Απλά μου κάνει εντύπωση, να είσαι τόσο υπερορθόδοξος ενώ για την
εκκλησία με τις απόψεις που έχεις συγκαταλέγεσαι και εσύ στα μαύρα πρόβατα.
Been there, done that, τύπε.

Του λες ότι μασωνία και Ορθοδοξία δεν πηγαίνουν μαζί και σου απαντάει για να είσαι μασώνος πρέπει να είσαι ένθεος.

Έχει ξεχειλώσει το δόγμα μέχρι εκεί που δεν πάει για να χωρέσει στα εγώ του που πιάνουν από Ναΐτες και Ροδόσταυρους, περνάνε από Μαρμαρωμένους Βασιλιάδες, Αλχημιστές, Γνωστικούς, Παΐσιους, Εσφιγμένους και καταλήγει σε ενθεο-αθεϊστικό Σατανισμό από μια Θεληματική οδό.

Φαντάζομαι κάπου στο σπίτι του έχει κάδρο τον Σαμαρά να εξέρχεται από μια εκκλησία η οποία είναι διακοσμημένη και με αποκρυφιστικά σύμβολα και έχει τα χέρια του όπως ο Μπαφομέτ.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Σεπ 2020, 12:51

Ασέβαστος έγραψε:
18 Σεπ 2020, 08:38
Gherschaagk έγραψε:
18 Σεπ 2020, 01:12
Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2020, 19:44
εντωμεταξυ αρχισαν να κανουν ιστορια. βασικα μυθολογια.

δηλαδη τη μια ωρα η δασκαλα θα τους λεει για κατι θεους που εβγαζαν παιδια απο το μηρο τους, αλλα αυτα ειναι παραμυθια, και την αλλη ωρα θα τους λεει οτι τον ιωνα τον εφαγε η φαλαινα και μετα τον ξερασε, και αυτο ειναι αληθινο.

μια απο αυτες τις μερες θα τη συναντησω, και θα δω, αν μου ειναι συμπαθης μπορει και να μην την στειλω σε ψυχολογο απο τον πρωτο μηνα. :003:
Για το καλό όλων. Εξήγησε στο παιδί σου με ήρεμο τρόπο πως όλα αυτά είναι ένα παραμύθι, όπως τα παραμύθια με τον Δία και την Αθηνά και ξεμπέρδεψες.
φυσικα, το εχω ηδη κανει.

γινεται ομως λιγο περιπλοκο, αν η δασκαλα ισχυριζεται οτι ολα ειναι αληθεια, οποτε ειτε εγω ειτε αυτη πρεπει να βγουμε ψευτες, στα ματια του παιδιου. αν ειναι κι αυτη χαλαρη, μπορω κι εγω να βαλω πολυ νερο στο κρασι μου. να πω στο παιδι οτι μερικοι τα πιστευουν στ αληθεια, οπως τα μικρα πιστευουν στον αηβασιλη, και δεν ειναι σωστο να τους το χαλαμε. να κανει το μαθημα του για να μαθαινει σε τι βλακειες πιστευει ο κοσμος, αλλα να μην το ζοριζει το θεμα με ερωτησεις, ας τους αφησουμε να πιστευουν.

αμα μπλεξω με καμμια θεουσα που κανει αγρια κατηχηση, θα κονομησει ο φαρμακοποιος της γειτονιας της απο τα πολλα λεξοτανιλ που θα πουλαει.

εχω παντα και την επιλογη να μη συμμετεχει στο μαθημα, αλλα θα προτιμουσα να μην την χρησιμοποιησω.
Μα εσύ όταν του λες πως δεν ήταν ο Αδάμ ο πρώτος άνθρωπος στη γη, λες την αλήθεια. Η άλλη που του λέει πως ο Αδάμ ήταν ο πρώτος άνθρωπος στη Γη, λέει ψέματα. Και καλά εκείνη, τη δουλειά της κάνει, εσύ πάλι, ψέματα θα πεις στο παιδί σου;

Έρχεται και μου λέει, μαμά ο θεός έκανε τους ανθρώπους; Όχι του λέω. Η ζωή ξεκίνησε στον πλανήτη μας πριν από πολλά χρόνια και εξελίχθηκε σε τέτοιο βαθμό που οι άνθρωποι είναι το πιο εξελιγμένο είδος ζωής που υπάρχει αυτή τη στιγμή όπως το ξέρουμε. Μπορεί σε κάποια άλλη γωνιά του σύμπαντος να υπάρχει ένα άλλο είδος ζωής ακόμη πιο εξελιγμένο απ' το δικό μας. Μα η κυρία μας είπε πως μας έκανε ο θεός. Η κυρία σας είπα ένα παραμύθι που έλεγαν παλιά οι άνθρωποι για να εξηγήσουν κάποια πράγματα. Πλέον αυτά δεν ισχύουν γιατί οι επιστήμονες γνωρίζουν πολύ καλύτερα απ' αυτά τα παραμύθια πως έγιναν τα πράγματα.

Εγώ δεν λέω ποτέ τίποτα. Πάντα η επιστήμη τα λέει. Και είναι πλέον γνωστά αυτά σε όλους, πως έτσι έχουν τα πράγματα. Πχ, η γη κινείται γύρω από τον Ήλιο κι όχι το ανάποδο. Επίσης ξέρει για το ηλιακό σύστημα, για τον γαλαξία, για τους άλλους γαλαξίες, αστερισμούς, αστέρια, πλανήτες, μαύρες τρύπες. Όλα αυτά τα ξέρει από τα 4 περίπου. Δλδ αν πάει κανένας και του πει πως η γη είναι επίπεδη και φέρνει βόλτες γύρω της ο Ήλιος μπορεί και να βάλει τα γέλια.

Μην κοντρσριστείς με την δασκάλα. Θα τον έχει 2 χρονιές. Δεν θα είναι καλό για το παιδί κάτι τέτοιο. Με ήρεμο τρόπο, όταν θα σε ρωτάει, απλά θα λες την αλήθεια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33271
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Σεπ 2020, 13:39

Gherschaagk έγραψε:
18 Σεπ 2020, 12:51

Μην κοντρσριστείς με την δασκάλα. Θα τον έχει 2 χρονιές. Δεν θα είναι καλό για το παιδί κάτι τέτοιο. Με ήρεμο τρόπο, όταν θα σε ρωτάει, απλά θα λες την αλήθεια.
φυσικα. αυτο κανω. και ειναι βεβαιο οτι θα πιστεψει εμενα και οχι τη δασκαλα. ακρογωνιαιος λιθος της σχεσης μας, απο τη στιγμη που αρχισε να μιλαει, ειναι οτι ο μπαμπας δε λεει ποτε ψεμματα. ασε που δεν ειναι πια μωρο. εχει προσβαση στο νετ, και συχνα λυνει απο εκει τις αποριες του, μαζι μου συνηθως, οταν χρειαζονται εικονες και σχεδια για να γινει κατι κατανοητο.

θα ηθελα ομως να υπαρχει και καποια λογικη συνεννοησης με τη δασκαλα, γιατι αν ο μπαμπας λεει αληθεια, τοτε η δασκαλα λεει ψεμματα, και αυτο δεν ειναι κατι που θελω να πιστευει. θα προτιμουσα να την εμπιστευεται.

αν αποτυχει το παραπανω, θα το στειλω στο μαθημα με ερωτηματα που κανεις θεουσος δεν μπορει να απαντησει, και τα μικρα θα τη φανε λαχανο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30647
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Σεπ 2020, 13:50

Ασέβαστος έγραψε:
18 Σεπ 2020, 13:39
.

αν αποτυχει το παραπανω, θα το στειλω στο μαθημα με ερωτηματα που κανεις θεουσος δεν μπορει να απαντησει, και τα μικρα θα τη φανε λαχανο.
Δεν υπάρχουν τέτοια ερωτήματα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 18 Σεπ 2020, 13:51

Ήταν δίκαιο. Έγινε πράξη.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Καταργήθηκαν όλες οι αναφορές σε άλλες θρησκείες στο βιβλίο Θρησκευτικών της Γ' Δημοτικού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 18 Σεπ 2020, 14:00

Στρακαστρουκας έγραψε:

Δεν ειναι υπερορθοδοξος. Αντιαριστερος και αντιμουσουλμανος ειναι
Μα στις στοές δεν απαγορεύονται οι μουσουλμάνοι. Πανθρησκευτικο ανθρωπιστικό είναι το δόγμα της μασονίας.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών