Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Σεπ 2020, 20:41

talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:27
ειναι ζητημα νομικου πολιτισμου - και πολιτισμου σαν κοινωνιας γενικοτερα.
Κινδυνευεις ξαφνικα να βρεθεις υποχρεως για χρεη/υποχρεωσεις συγγενικων προσωπων, για πραξεις στις οποιες δεν ειχες καμια συμμετοχη;

Αν ναι, κατα τη γνωμη μου μιλαμε για ζουγκλα
Έλα, κούρασες, στο τέλος θα το ρίξεις στο δεν πληρώνω για να δικαιολογήσεις την μπουμεροσύνη σου.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25809
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Σεπ 2020, 20:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:33
talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:09
Αναρωτιεμαι τι θα ελεγε η συμπαθης Γαλη αν κραταγανε απο τον μισθο της/μελλοντικη συνταξη της 120 ευρω το μηνα επειδη καποιος συγγενης της δεν πληρωνει την δοση της καρτας του/της.

Η τραπεζα βεβαιως θα εχει καθε δικαιωμα να της πει "Ας τα ζητήσει από το λεβέντη της αν δεν μπορεί να τα πληρώσει"
Σοβαρά ρε ταλαίπωρε;

Συγκρίνεις τα χρέη της κάρτας ενός συγγενή με το εγγόνι;

Πληροφοριακώς πάντως, η παραβολή του άσωτου υιού πάντοτε με εκνεύριζε αφάνταστα. :lol:

Και αν είχα τόσο μαλάκα γιο, θα του' κλεινα την πόρτα κατάμουτρα και θα ζητούσα την επιμέλεια του εγγονιού, κάνοντας ασφαλιστικά μέτρα και για τους δύο γονείς του.
λυπαμαι, δεν δικαιουσαι λες να του κλεισεις την πορτα καταμουτρα διοτι ειναι γιος σου.
Θα πληρωσεις οτι και να κανει.
ή διαφωνεις;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 20:42

talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:28
α, αν ειναι ετσι, αποδεχεσαι την κληρονομια και πουλας το σπιτι προφανως - ή σηκωνεις στεγαστικο στο σπιτι και πληρωνεις δοση κλπ κλπ
Μη μου μιλάς λες και είμαι πεντάχρονο.

Μόνον στεγαστικό για ανακαίνιση και χρήση του σπιτιού σε airbnb δεν έχεις προτείνει. :lol:

Και όχι δεν είναι τόσο χαλαρά τα πράγματα όσο νομίζεις. Ούτε τα σπίτια πουλιούνται τόσο εύκολα, ούτε όσοι χρωστάνε μπορούν να παίρνουν στεγαστικά και να πληρώνουν τη δόση.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25809
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Σεπ 2020, 20:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:42
talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:28
α, αν ειναι ετσι, αποδεχεσαι την κληρονομια και πουλας το σπιτι προφανως - ή σηκωνεις στεγαστικο στο σπιτι και πληρωνεις δοση κλπ κλπ
Μη μου μιλάς λες και είμαι πεντάχρονο.

Μόνον στεγαστικό για ανακαίνιση και χρήση του σπιτιού σε airbnb δεν έχεις προτείνει. :lol:

Και όχι δεν είναι τόσο χαλαρά τα πράγματα όσο νομίζεις. Ούτε τα σπίτια πουλιούνται τόσο εύκολα, ούτε όσοι χρωστάνε μπορούν να παίρνουν στεγαστικά και να πληρώνουν τη δόση.
ναι ΟΚ, παντως σκετα χρεη δεν παιρνεις. το συνολο ειναι θετικο. Αν νομιζεις οτι το συνολο ειναι αρνητικο, κανεις αποποιηση κληρονομιας, απλο ειναι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 20:48

talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:33
talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:09
Αναρωτιεμαι τι θα ελεγε η συμπαθης Γαλη αν κραταγανε απο τον μισθο της/μελλοντικη συνταξη της 120 ευρω το μηνα επειδη καποιος συγγενης της δεν πληρωνει την δοση της καρτας του/της.

Η τραπεζα βεβαιως θα εχει καθε δικαιωμα να της πει "Ας τα ζητήσει από το λεβέντη της αν δεν μπορεί να τα πληρώσει"
Σοβαρά ρε ταλαίπωρε;

Συγκρίνεις τα χρέη της κάρτας ενός συγγενή με το εγγόνι;

Πληροφοριακώς πάντως, η παραβολή του άσωτου υιού πάντοτε με εκνεύριζε αφάνταστα. :lol:

Και αν είχα τόσο μαλάκα γιο, θα του' κλεινα την πόρτα κατάμουτρα και θα ζητούσα την επιμέλεια του εγγονιού, κάνοντας ασφαλιστικά μέτρα και για τους δύο γονείς του.
λυπαμαι, δεν δικαιουσαι λες να του κλεισεις την πορτα καταμουτρα διοτι ειναι γιος σου.
Θα πληρωσεις οτι και να κανει.
ή διαφωνεις;
Ε ναι, αν κάνει κάτι ποινικό θα πληρώσω.
Με άλλο σκεπτικό όμως θα πληρώσω τα χρέη του και με άλλο για τις ανάγκες του παιδιού του.
Με λίγα λόγια, δεν θα θεωρούσα το πιτσιρίκι ως οικονομικό αλλά ηθικό χρέος.

Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ αυτών των δύο;

Μάλλον όχι, έτσι; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25809
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 23 Σεπ 2020, 20:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:48
talaipwros έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:33


Σοβαρά ρε ταλαίπωρε;

Συγκρίνεις τα χρέη της κάρτας ενός συγγενή με το εγγόνι;

Πληροφοριακώς πάντως, η παραβολή του άσωτου υιού πάντοτε με εκνεύριζε αφάνταστα. :lol:

Και αν είχα τόσο μαλάκα γιο, θα του' κλεινα την πόρτα κατάμουτρα και θα ζητούσα την επιμέλεια του εγγονιού, κάνοντας ασφαλιστικά μέτρα και για τους δύο γονείς του.
λυπαμαι, δεν δικαιουσαι λες να του κλεισεις την πορτα καταμουτρα διοτι ειναι γιος σου.
Θα πληρωσεις οτι και να κανει.
ή διαφωνεις;
Ε ναι, αν κάνει κάτι ποινικό θα πληρώσω.
Με άλλο σκεπτικό όμως θα πληρώσω τα χρέη του και με άλλο για τις ανάγκες του παιδιού του.
Με λίγα λόγια, δεν θα θεωρούσα το πιτσιρίκι ως οικονομικό αλλά ηθικό χρέος.

Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ αυτών των δύο;

Μάλλον όχι, έτσι; :lol:
εχω την εντυπωση οτι αδυνατεις να καταλαβεις την διαφορα αναμεσα σε ηθικο και νομικο χρεος

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Σεπ 2020, 20:50

H διαφορά είναι στην μεταβίβαση της κληρονομιάς. Στην Ελλάδα η μεταβίβαση γίνεται απευθείας με τον θάνατο (χρέη και ενεργητικό) εφόσον ακολουθήσει αποδοχή κληρονομίας (η οποία είναι πλασματική, δηλαδή αν δεν κάνεις εντός της τετράμηνης ανατρεπτικής προθεσμίας αποποίηση) και η περιουσία του κληρονομούμενου συγχωνεύεται με αυτή του κληρονόμου. Το ενεργητικό πάει εξ αδιαιρέτου με τους συγκληρονόμους, ενώ τα χρέη χωρίζονται ανάλογα με την μερίδα του καθενός (αν πάρεις το 40% του ενεργητικού θα πάρεις και το 40% των χρεών). Δεν υπάρχει δικαίωμα επιλογής, αν δεν κάνεις αποποίηση κληρονομείς και μόνο χρέη.

Στην Αγγλία η κληρονομιά παραμένει ξεχωριστή περιουσία (trust) η οποία, αφού ξεκαθαριστούν τα χρεή περιέρχεται στους κληρονόμους, ανάλογα με τις προβλέψεις της διαθήκης και εφόσον έχει απομείνει κάτι. Αν δε απομείνει τίποτα, δεν κληρονομείς χρέη.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 23 Σεπ 2020, 20:50

Ίφιδα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 13:40
perseus έγραψε:
23 Σεπ 2020, 13:08
Κοιτάξτε τωρα σε τι φαση εχω πεσει εγω ,δινω διατροφη 500 τον μηνα αλλα η μανα τσακωθηκε με τον ενηλικο γιο και εφυγε σπο το σπιτι ο μικρος και μου ζηταει να του δινω 150 απο τα 500 ,για πειτε μου τι λέτε να γινει 1 η οκτωβριου?
Δίνεις στο γιο τα 500
Ειναι 2 τα παιδια ,εξαλλου τοσα ζητησε ,δεν μου εμοιασε δεν πινει δεν καπνιζει δεν πινει καφεδες.
Βεβαια η πρωην με την κορη μενουν στο σπιτι μου αλλα μεχρι να αλλαξουν τα δεδομενα θα του δινω 150 ,βρηκε και μια τετεαωρη δουλεια θα τα καταφερει.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 23 Σεπ 2020, 20:52

foscilis έγραψε:
23 Σεπ 2020, 13:36
Σενέκας έγραψε:
23 Σεπ 2020, 12:40
Το "ιστορική δικαστική απόφαση" κλπ, δεν ξέρω απο που προκύπτει.
Από πουθενά. Ο αρθρογράφος έκπληκτος ανακαλύπτει ότι εδώ και 38 χρόνια υπάρχει το άρθρο 1490 του Αστικού Κώδικα και εφαρμόζεται όλη την ώρα. (πιθανόν να υπήρχε και από παλιότερα, δεν ξέρω)
Εχω την εντυπωση οτι τοτε αυτο γινοταν εαν τα ειχαν τιναξει οι γονεις

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 23 Σεπ 2020, 20:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:48
Ε ναι, αν κάνει κάτι ποινικό θα πληρώσω.
Με άλλο σκεπτικό όμως θα πληρώσω τα χρέη του και με άλλο για τις ανάγκες του παιδιού του.
Με λίγα λόγια, δεν θα θεωρούσα το πιτσιρίκι ως οικονομικό αλλά ηθικό χρέος.

Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ αυτών των δύο;

Μάλλον όχι, έτσι; :lol:
Εν προκειμενω ομως η καλη αυτη κυρια δεν επικαλεστηκε κανενα ηθικο χρεος αλλα το πηγε νομικα.Ισως επειδη ζητουσε υπερτριπλασια απο αυτα που ορισε το δικαστηριο και ενω σιγουρα ηξερε οτι οι παππουδες δεν ειχαν τη δυνατοτητα.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 20:54

perseus έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:50
Ίφιδα έγραψε:
23 Σεπ 2020, 13:40
perseus έγραψε:
23 Σεπ 2020, 13:08
Κοιτάξτε τωρα σε τι φαση εχω πεσει εγω ,δινω διατροφη 500 τον μηνα αλλα η μανα τσακωθηκε με τον ενηλικο γιο και εφυγε σπο το σπιτι ο μικρος και μου ζηταει να του δινω 150 απο τα 500 ,για πειτε μου τι λέτε να γινει 1 η οκτωβριου?
Δίνεις στο γιο τα 500
Ειναι 2 τα παιδια ,εξαλλου τοσα ζητησε ,δεν μου εμοιασε δεν πινει δεν καπνιζει δεν πινει καφεδες.
Βεβαια η πρωην με την κορη μενουν στο σπιτι μου αλλα μεχρι να αλλαξουν τα δεδομενα θα του δινω 150 ,βρηκε και μια τετεαωρη δουλεια θα τα καταφερει.
Κι εγώ νομίζω ότι είναι η πιο δίκαιη λύση.

Ο γιος πάντως δείχνει σοβαρό παιδί. Να χαίρεσαι και τα δύο. :)
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 20:56

under έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:48
Ε ναι, αν κάνει κάτι ποινικό θα πληρώσω.
Με άλλο σκεπτικό όμως θα πληρώσω τα χρέη του και με άλλο για τις ανάγκες του παιδιού του.
Με λίγα λόγια, δεν θα θεωρούσα το πιτσιρίκι ως οικονομικό αλλά ηθικό χρέος.

Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ αυτών των δύο;

Μάλλον όχι, έτσι; :lol:
Εν προκειμενω ομως η καλη αυτη κυρια δεν επικαλεστηκε κανενα ηθικο χρεος αλλα το πηγε νομικα.Ισως επειδη ζητουσε υπερτριπλασια απο αυτα που ορισε το δικαστηριο και ενω σιγουρα ηξερε οτι οι παππουδες δεν ειχαν τη δυνατοτητα.
Ναι ρε συ το καταλάβαμε. Πάλι η κυρία στο προσκήνιο.
Ο πατέρας είναι Τετάρτη και αύριο θα είναι Πέμπτη.

Αέρινος τύπος.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 23 Σεπ 2020, 20:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:56
under έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:48
Ε ναι, αν κάνει κάτι ποινικό θα πληρώσω.
Με άλλο σκεπτικό όμως θα πληρώσω τα χρέη του και με άλλο για τις ανάγκες του παιδιού του.
Με λίγα λόγια, δεν θα θεωρούσα το πιτσιρίκι ως οικονομικό αλλά ηθικό χρέος.

Καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ αυτών των δύο;

Μάλλον όχι, έτσι; :lol:
Εν προκειμενω ομως η καλη αυτη κυρια δεν επικαλεστηκε κανενα ηθικο χρεος αλλα το πηγε νομικα.Ισως επειδη ζητουσε υπερτριπλασια απο αυτα που ορισε το δικαστηριο και ενω σιγουρα ηξερε οτι οι παππουδες δεν ειχαν τη δυνατοτητα.
Ναι ρε συ το καταλάβαμε. Πάλι η κυρία στο προσκήνιο.
Ο πατέρας είναι Τετάρτη και αύριο θα είναι Πέμπτη.

Αέρινος τύπος.
Ο πατερας ειναι μαλακας.
Ποιος το αρνειται ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 21:01

under έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:56
under έγραψε:
23 Σεπ 2020, 20:53


Εν προκειμενω ομως η καλη αυτη κυρια δεν επικαλεστηκε κανενα ηθικο χρεος αλλα το πηγε νομικα.Ισως επειδη ζητουσε υπερτριπλασια απο αυτα που ορισε το δικαστηριο και ενω σιγουρα ηξερε οτι οι παππουδες δεν ειχαν τη δυνατοτητα.
Ναι ρε συ το καταλάβαμε. Πάλι η κυρία στο προσκήνιο.
Ο πατέρας είναι Τετάρτη και αύριο θα είναι Πέμπτη.

Αέρινος τύπος.
Ο πατερας ειναι μαλακας.
Ποιος το αρνειται ;
Όσοι λένε καριόλα μία που της επιδικάζονται 120 ευρώ για ένα πιτσιρίκι, ακριβώς επειδή δεν τα δίνει ο μαλάκας. Να κόψει το λαιμό του να τα βρει ο παπάρας. Αυτός τα παίρνει από την τσέπη του παππού και όχι η καριόλα.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71341
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιστορική δικαστική απόφαση: Διατροφή για τα ανήλικα εγγόνια τους θα πληρώνουν και οι παππούδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Σεπ 2020, 21:04

Ακόμη δεν το έχετε καταλάβει το μπολντ, έτσι;
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών