Κιμούλης - μπούλινκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2021, 18:51

Σέλευκας έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:40
Εγώ έχω φάει μπούλιγκ στο σχολείο στο στρατό στο σπίτι στη γειτονιά στη δουλειά στην παρέα και δεν ξέρω και που αλλού.
Άσχημο αυτό, να έχεις υποστεί τόσο μπουλινγκ από τόσους ανθρώπους. Πόσες πληγές θα γλίτωναν άνθρωποι από τις ψυχές τους, αν αυτά έλειπαν.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 27 Ιαν 2021, 18:51

sakisku έγραψε:
27 Ιαν 2021, 17:33
Lord Brum έγραψε:
27 Ιαν 2021, 16:55
sakisku έγραψε:
27 Ιαν 2021, 16:49

Δηλαδη θεωρεις οτι η ηθοποια και ο αθλητισμος ειναι απλα χομπυ;
Θεωρώ ότι είναι άκρως ανταγωνιστικοί χώροι, όπως και το τραγούδι, τα αντικείμενα των οποίων τα έχουν ως χομπυ πολλοί άνθρωποι και πολύ λίγοι μπορούν να βιοποριστούν από αυτά ή και να γίνουν και πλούσιοι. Το ότι πολλοί θέλόυν να κάνουν το χομπυ τους επάγγελμα δεν σημαίνει οτι μπορούν κιόλας. Αν δεν μπορούν ας κάνουν κάτι άλλο. Το 80% ανεργεία σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι εργαζόμενοι για λίγες θέσεις. Κανείς δεν τους υποχρέωσε να κάνουν αυτή την επιλογή και τα ποσοστά ανεργείας στο χώρο ήταν πάντα υψηλά. Πήραν ρίσκο, δεν τους βγήκε, ας κάνουν κάτι άλλο. Και ο οδοκαθαριστής φαντάζομαι δεν είχε όνειρο ζωής να γίνει οδοκαθαριστής. Τα πριγκιπόπουλα της υποκριτικής γιατί δεν βρίσκουν μια κανονική δουλειά αν δεν μπορούν να ζήσουν από το χομπυ τους?
Φανταζομαι πως θα υποστηριζεις τα ιδια και για ολες τις υπολοιπες δουλειες που υπαρχει υψηλη ανεργια; πχ τι επελεξε το πριγκηποπουλο να γινει δικηγορος, φιλολογος, αρχαιολογος,ακαδημαικος κ.α. αφου υπαρχει πληθωρα , γιατι δεν βρισκει μια κανονικη δουλεια αν δεν μπορει να ζησει απο το χομπυ του;
σε μεγάλο βαθμό ναι. Με μόνη διαφορά ότι τα επαγγέλαμτα αυτά απαιτούν σοβαρές σπουδές και γρήγορα κανέις αντιλαμβάνεται αν είναι ακατάλληλος ή όχι. Ότι υπάρχει υπερπληθώρα όμως και ότι δεν έχει υποχρέωση κανένας να συντηρεί στρατιές αρχαιολόγων ή να δημιουργεί παρασιτική δουλειά για δικηγόρους και μηανιχκούς (να πω και τον τομέα μου) είναι αδιαμφισβίτητο. Επίσης κανένα από αυτά τα επαγγέλματα δεν το επιλέγει κανείς από χομπι. Υπάρχουν άπειροι όμως γουοναμπιδες ηθοποιοί και ποδοσφαιριστές.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 27 Ιαν 2021, 18:53

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
27 Ιαν 2021, 17:42
Είναι κάποιοι εδώ μέσα που δικαιολογούν την παρενόχληση του Κιμούλη επειδή ξερώ γω είναι καλός σκηνοθέτης και τέτοια. Δηλαδή ρε παιδιά αν το πάμε έτσι ο Πολάνσκι μπορεί να βιάσει 15χρονα ανενόχλητος.
εκ των πραγμάτων αυτό αποδεικνύεται
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 27 Ιαν 2021, 18:55

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:51
Σέλευκας έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:40
Εγώ έχω φάει μπούλιγκ στο σχολείο στο στρατό στο σπίτι στη γειτονιά στη δουλειά στην παρέα και δεν ξέρω και που αλλού.
Άσχημο αυτό, να έχεις υποστεί τόσο μπουλινγκ από τόσους ανθρώπους. Πόσες πληγές θα γλίτωναν άνθρωποι από τις ψυχές τους, αν αυτά έλειπαν.
όλοι έχουμε φάει
δεν έχω τίποτε ιδιαίτερο ούτε το βλέπω σαν κρίμα
άλλοι το αντιμετωπίζουν πετυχημένα και άλλοι τα χάνουν και διαιωνίζεται το πρόβλημα.
Και εγώ το έκανα σε ένα βαθμό πότε έτσι πότε αλλιώς.
Για μένα η έννοια του μπούλινγκ είναι μια μπαρούφα.
Στο στρατό εκπαιδευτήκαμε πολύ καλά σαυτό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 27 Ιαν 2021, 18:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 27 Ιαν 2021, 18:55

[Κιμούλης:Έξι πρωταγωνίστριες τον κατηγορούν για κακοποιητική συμπεριφορά]

Δεν έχουν τέλος οι καταγγελίες ηθοποιών του θεάτρου για τον συνάδελφό τους και σκηνοθέτη Γιώργο Κιμούλη, τον οποίο κατηγορούν για κακοποιητική συμπεριφορά εν ώρα εργασίας.


Τον «Ασκό του Αιόλου» άνοιξε η Ζέτα Δούκα η οποία με δηλώσεις της στην εκπομπή του MEGA «Πάμε Δανάη» υποστήριξε πως ο Γιώργος Κιμούλης την κλώτσησε και την έβρισε κατά τη διάρκεια παλαιότερης συνεργασίας τους στο θέατρο.


Τι καταγγέλλουν για τον Γιώργο Κιμούλη οι άλλες πρωταγωνίστριες του θεάτρου


Αλεξάνδρα Ταβουλάρη: «Αναγκάστηκα να πάρω χάπια»


Ευδοκία Ρουμελιώτη: «Καθόμουν στη λεκάνη της τουαλέτας στο διάλειμμα της παράστασης, γιατί φοβόμουν να πάω στο καμαρίνι μου»


Κατερίνα Γερονικολού: «Με φόβισες. Με τρόμαξες… Με έκανες να μην πιστεύω σε μένα»


Φαίη Ξυλά: Ίσως η χειρότερη συνεργασία μου - Μιλούσαμε μόνο στη σκηνή


Κατερίνα Παπουτσάκη: «Απέκτησα ψυχοσωματικά ζητήματα»
6 και συνεχιζουμε....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 27 Ιαν 2021, 18:56

Lord Brum έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:51
sakisku έγραψε:
27 Ιαν 2021, 17:33
Lord Brum έγραψε:
27 Ιαν 2021, 16:55


Θεωρώ ότι είναι άκρως ανταγωνιστικοί χώροι, όπως και το τραγούδι, τα αντικείμενα των οποίων τα έχουν ως χομπυ πολλοί άνθρωποι και πολύ λίγοι μπορούν να βιοποριστούν από αυτά ή και να γίνουν και πλούσιοι. Το ότι πολλοί θέλόυν να κάνουν το χομπυ τους επάγγελμα δεν σημαίνει οτι μπορούν κιόλας. Αν δεν μπορούν ας κάνουν κάτι άλλο. Το 80% ανεργεία σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι εργαζόμενοι για λίγες θέσεις. Κανείς δεν τους υποχρέωσε να κάνουν αυτή την επιλογή και τα ποσοστά ανεργείας στο χώρο ήταν πάντα υψηλά. Πήραν ρίσκο, δεν τους βγήκε, ας κάνουν κάτι άλλο. Και ο οδοκαθαριστής φαντάζομαι δεν είχε όνειρο ζωής να γίνει οδοκαθαριστής. Τα πριγκιπόπουλα της υποκριτικής γιατί δεν βρίσκουν μια κανονική δουλειά αν δεν μπορούν να ζήσουν από το χομπυ τους?
Φανταζομαι πως θα υποστηριζεις τα ιδια και για ολες τις υπολοιπες δουλειες που υπαρχει υψηλη ανεργια; πχ τι επελεξε το πριγκηποπουλο να γινει δικηγορος, φιλολογος, αρχαιολογος,ακαδημαικος κ.α. αφου υπαρχει πληθωρα , γιατι δεν βρισκει μια κανονικη δουλεια αν δεν μπορει να ζησει απο το χομπυ του;
σε μεγάλο βαθμό ναι. Με μόνη διαφορά ότι τα επαγγέλαμτα αυτά απαιτούν σοβαρές σπουδές και γρήγορα κανέις αντιλαμβάνεται αν είναι ακατάλληλος ή όχι. Ότι υπάρχει υπερπληθώρα όμως και ότι δεν έχει υποχρέωση κανένας να συντηρεί στρατιές αρχαιολόγων ή να δημιουργεί παρασιτική δουλειά για δικηγόρους και μηανιχκούς (να πω και τον τομέα μου) είναι αδιαμφισβίτητο. Επίσης κανένα από αυτά τα επαγγέλματα δεν το επιλέγει κανείς από χομπι. Υπάρχουν άπειροι όμως γουοναμπιδες ηθοποιοί και ποδοσφαιριστές.
:smt023

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Ιαν 2021, 18:57

AlienWay έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:51

Είναι τα "χριστά" μας ήθη κι έθιμα :003::c040:
Ο Χριστός και η Παναγία.

*χρηστός

Χρήστος
Το σωστό: Αυτό το… χριστουγεννιάτικο αντρικό όνομα, ετυμολογείται από το Χριστός και ουδεμία σχέση έχει με το χρηστός, που σημαίνει τον ηθικό. Το σωστό λοιπόν είναι Χρίστος.
Αγαπάμε το λάθος: Γιατί, κατά κανόνα, οι Χρήστοι είναι και χρηστοί. Και στην τελική, δεν θα μας αλλάξουν τώρα και τα (χρηστά) ήθη κι έθιμα. Χρήστος λεγόταν ο παππούς, ο προπάππος, ο προπροπάππος, Χρήστο θα πούμε και τα εγγόνια.



Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 27 Ιαν 2021, 18:58

lagavulis έγραψε:
27 Ιαν 2021, 17:50
Prepon έγραψε:
27 Ιαν 2021, 17:03
Δούλευα σε μια εταιρεία για αρκετά χρόνια.
Είχα ξεκινήσει με τον φίλο μου τον Κώστα από τα 26-27 και μετά από καμια δεκαετία είχαμε και οι δύο εξελιχθεί. Εγώ στις πωλήσεις, εκείνος στην παραγωγή.

Τον ήξερα παρά πολύ καλά ως άνθρωπο, τον είχα ζήσει όπως καταλβαινεται σε καλές περιοδους αλλά και σε πολύ ζορικες, κάναμε όμως ενίοτε και παρέα εκτός δουλειάς . Όταν λοιπόν ακούστηκε στην εταιρεία ότι ο διευθυντής παραγωγής κάνει μπουλινκ σε έναν καινούριο εργάτη, δεν πίστευα στα αυτιά μου. Αποφάσισα λοιπόν να το διαπιστώσω μόνος μου.

Με πρόφαση λοιπόν ότι οι πωλητές πρέπει να έχουν μια άριστη εικόνα των μηχανημάτων που κατασκευάζουμε , τους έπαιρνα και αρχίσαμε να περναμε μια ωρίτσα την ημέρα στην παραγωγή.
Τη δεύτερη κιόλας μέρα έτυχε να ειναι ο Κώστας στην παραγωγή και να συνομιλεί με τον καινούριο υπάλληλο. Πήγα κοντά επίτηδες και άκουσα τις οδηγίες που του έδινε.

Ε ρε παιδιά , μέσα σε 10 λεπτά μου ήρθε και εμένα να τον σπάσω στο ξύλο, για τέτοιο βλάκα μιλάμε. Παίρνω τον Κώστα και πάμε στο γραφείο του. Του λέω τι ζώο είναι αυτό ρε , γιατί δε το διώχνεις; Έχει μεγάλο ανάγκη ρε, μου λέει. Έχει άρρωστο παιδάκι και δεν μου πάει η καρδιά να τον διώξω.

Συμπέρασμα, χωρίς να έχετε πλήρη εικόνα , κρατάτε πισινή. Και μην ξεχνάτε πως ο Κιμούλης είχε να κάνει με όλα τα τσόκαρα που θέλαν σώνει και καλά να γίνουν ηθοποιοί, με όλες τις ψωνάρες και όλους τους φλώρους . Αν εισασταν στη θέση του , πιθανόν το να αρχίζατε τις Παναγίες να ήταν η βέλτιστη λύση. Ειδικά όταν οι εναλλακτικές ήταν είτε παθαίνω εγκεφαλικό απο τα νευρα μου, είτε τις στέλνω από εκεί που ήρθαν και αστες να κλαίνε και να οδύρονται που δεν θα κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα.

Γι αυτό, ας μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα
:goodpost:

Άπειρα παραδείγματα σκατοψυχίας/καθυστέρησης/κουτοπονηριάς σε διάφορα εργασιακά περιβάλλοντα από υφιστάμενους προς προιστάμενους & εργοδότες. Δυστυχώς, αν δεν έχεις βρεθεί σε πόστο ευθύνης, δύσκολα διακρίνεις τα κίνητρα.

Όπως και στο universe της στρατιωτικής θητείας, γίνεται πολύς λόγος για την απουσία λογικής και νοημοσύνης απο πλευράς ηγεσίας και ΕΠΟΠ (και δικαίως) αλλά σπάνια γίνεται αναφορά στον μονοκύτταρο οργανισμό που λέγεται "απρόθυμος overqualified φαντάρος του ΑΕΙ Ρακομελολογίας".
Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους στο στρατό που δεν είδε καμία απουσία λογικής ή νοημοσύνης από πλευράς ηγεσίας (τουλάχιστον Αξ/Υπαξ) ενώ και όλοι πλην ενός εποπ που συνάντησα ήταν μια χαρά και ως άτομα και στη δουλειά τους. Είδα αντιθέτως άπειρη απουσία κοινής λογικής από στρατιώτες εν μέρει λογικό για όσους πήγαν στρατό στα 18 καθώς και υπέρ του δέοντος προσπάθειες στελεχών να "καλύψουν" χοντράδες στρατιωτών ρίχνοντάς τους γαμωσταυρίδια αντί να τους στείλουν στρατοδικείο όπως και θα έπρεπε. Ή ήμουν τυχερός στη θητεία μου ή κάποιοι είναι πολύ κλάψες.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 27 Ιαν 2021, 18:59

Papa John έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:57
AlienWay έγραψε:
26 Ιαν 2021, 18:51

Είναι τα "χριστά" μας ήθη κι έθιμα :003::c040:
Ο Χριστός και η Παναγία.

*χρηστός

Χρήστος
Το σωστό: Αυτό το… χριστουγεννιάτικο αντρικό όνομα, ετυμολογείται από το Χριστός και ουδεμία σχέση έχει με το χρηστός, που σημαίνει τον ηθικό. Το σωστό λοιπόν είναι Χρίστος.
Αγαπάμε το λάθος: Γιατί, κατά κανόνα, οι Χρήστοι είναι και χρηστοί. Και στην τελική, δεν θα μας αλλάξουν τώρα και τα (χρηστά) ήθη κι έθιμα. Χρήστος λεγόταν ο παππούς, ο προπάππος, ο προπροπάππος, Χρήστο θα πούμε και τα εγγόνια.


Βασικα το Χρήστος ειναι πολυ μοντερνο, παλαιοτερα επαιζε περισσοτερο το Χρίστος, οπως ακριβως λεμε Χριστινα και οχι Χρηστινα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15503
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 27 Ιαν 2021, 19:03

Airman68 έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:31
georgebi έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:29
Άριελ Κωνσταντινίδη: «Έχω υποστεί σεξουαλική κακοποίηση πάνω στη σκηνή»

Ο άνθρωπος αυτός ήθελε να με ξεφτιλίσει πριν την παράσταση επειδή δεν ήξερα τα λόγια.
Αυτό το εξετάζουμε καθόλου ή μπα;
αν την απέλυε θα έλεγε η τύπισα "με απέλυσε επειδή είμααι γυναίκα/δεν του κατσα/προωθούσε τη γκόμενά του κλπ"
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Ιαν 2021, 19:04

Ντρές έγραψε:
26 Ιαν 2021, 19:34

Οταν δουλευα σαν φοιτητης σε μεταφορικη για να βγάλω τα έξοδα μου, με το που έμπαινες το πρωί, ξεκίναγε η χριστοπαναγία και το γαμοσταυρίδι, και με σταθερούς ρυθμούς συνέχιζε έως τη λήξη της βάρδιας για να μην ξεχνιόμαστε
Το θετικό στην περίπτωση αυτή (επειδή έχω δουλέψει σε μεταφορική,υπό τις ίδιες ακριβώς συνθήκες) είναι ότι μπορείς να ανταλλάξεις γαμωσταυρίδια ή και να πλακωθείς στα μπουνίδια με τον οδηγό,τον φορτηγατζή,τον συνάδελφο,τον τύπο που κόβει τα τιμολόγια και μετά από 5' να δώσεις χέρια και να μην τρέχει καν θέμα προσβολής,παρενόχλησης κλπ κλπ

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Ιαν 2021, 19:09

Winston Smith έγραψε:
26 Ιαν 2021, 20:55
Εν τω μεταξύ μήπως είμαστε λίγο οφφτοπικ;
Μπαααα,καθόλου :003:

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Ιαν 2021, 19:11

Maspoli έγραψε:
26 Ιαν 2021, 21:16
Βγήκε και η Γερονικολού να καταγγείλει εργασιακό μπουλινγκ που υπέστη από τον Κιμούλη.


Αναμενόμενες αυτές οι γελοιότητες.
Που να πάνε να δουλέψουν σε κανένα εργοστάσιο ή σε κανένα Σ/Μ όλες αυτές.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιαν 2021, 19:12

Papa John έγραψε:
27 Ιαν 2021, 19:04
Ντρές έγραψε:
26 Ιαν 2021, 19:34

Οταν δουλευα σαν φοιτητης σε μεταφορικη για να βγάλω τα έξοδα μου, με το που έμπαινες το πρωί, ξεκίναγε η χριστοπαναγία και το γαμοσταυρίδι, και με σταθερούς ρυθμούς συνέχιζε έως τη λήξη της βάρδιας για να μην ξεχνιόμαστε
Το θετικό στην περίπτωση αυτή (επειδή έχω δουλέψει σε μεταφορική,υπό τις ίδιες ακριβώς συνθήκες) είναι ότι μπορείς να ανταλλάξεις γαμωσταυρίδια ή και να πλακωθείς στα μπουνίδια με τον οδηγό,τον φορτηγατζή,τον συνάδελφο,τον τύπο που κόβει τα τιμολόγια και μετά από 5' να δώσεις χέρια και να μην τρέχει καν θέμα προσβολής,παρενόχλησης κλπ κλπ
Πρόσφατη περίπτωση κουριερ που είπε στον ανώτερο του "πήγαινε παρέδωσε τα εσύ" πακέτα που δεν πρόλαβε να παραδώσει και πήρε ως απάντηση μπουκέτο. Όχι με λουλούδια.
Papa John έγραψε:
27 Ιαν 2021, 19:11
Maspoli έγραψε:
26 Ιαν 2021, 21:16
Βγήκε και η Γερονικολού να καταγγείλει εργασιακό μπουλινγκ που υπέστη από τον Κιμούλη.


Αναμενόμενες αυτές οι γελοιότητες.
Που να πάνε να δουλέψουν σε κανένα εργοστάσιο ή σε κανένα Σ/Μ όλες αυτές.
Επέλεξαν να γίνουν ηθοποιοί. Αν ήθελαν σμ θα πήγαιναν σε σμ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 27 Ιαν 2021, 19:13

panos291 έγραψε:
26 Ιαν 2021, 21:44
Jolly Roger έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:44

στο Κισινάου.
Για δώσε ριβιου για την πόλη :003:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών