Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 31 Μαρ 2021, 11:21

nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:13
lafkiotis έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:03
Παρτε στον κοζμακη απο ενα λεωφορείο να κυκλοφορει ρε σεις
ωπ :sal9:
Γιατι ρε συ? Αφου παραπονιουνται οτι κολλαει ο ιος στα ΜΜΜ και οχι στις πορειες.

Αυτο πρεπει να κανει η κυβερνηση. Να δωσει χρηματα να παρουμε καμια 200αρια χιλιαδες λεωφορεια , αντι να τα δινουν στους καναλαρχες

Και να δωσει και αλλα χρηματα να παρουμε 150000 ΜΕΘ, αντι να τα δινει σε ραφαλ
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 31 Μαρ 2021, 11:34

foscilis έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:05
Ασέβαστος έγραψε:
31 Μαρ 2021, 10:51
Otto Weininger έγραψε:
30 Μαρ 2021, 20:46


Δεν το κατάλαβαν το λάθος τους. Μαλακιες λένε. Πι μισοί στην Επιτροπή βρίζουν αλλά ας όψεται η οικονομία.
αναλογα τι εννουμε οταν λεμε εναρξη δραστηριοτητων.

να φανταστω οτι δε λεμε να ανοιξουν τα σκυλαδικα.

αν μιλαμε ομως για δραστηριοτητες στη φυσηκαι σε εξωτερικους χωρους, που γινονται κατα μονας, το βλεπω λογικο να μειωνουν τη μεταδοση.

δηλαδη αυτος που θα παει για εντουρο, κυνηγι, ποδηλατο βουνου, καγιακ, κανυονινκ, παραπεντε, καιτσερφ, ψαρεμα, σκι, sup, jetski,birdwatching, ορειβασια, αναριχηση,για πικνικ στο δασος, και λοιπα, θα ειναι ενας λιγοτερος σε πλατειες η παρανομα παρτι και καφενεια.
Κι εγώ νομίζω ότι γι' αυτό αράζουν οχτώ ώρες με το φρέντο καπουτσίνο στην πλατεία ή κλείνονται στον καφενέ και κοπανάνε τσίπουρα παίζοντας μπαρμπούτι. Επειδή δε μπορούν να περπατήσουν 20 χιλιόμετρα και να κάνουν birdwatching, όπως κάθε κανονικό απόγευμα.
δεν ειναι μονο αυτοι ομως.

υπαρχουν στ αληθεια παρα πολλοι, κι απο ολες τις ηλικιες, που πινουν τσιπουρα στο καφενειο επειδη δεν μπορουν να πανε για κυνηγι, αν επιτρεπονταν θα ηταν στο βουνο.
και πολλοι πιτσιρικαδες που καθονται με τον καφε στην πλατεια, και κλαιγονται που δεν μπορουν να πανε για εντουρο κλπ.

μπεσα τωρα, καλη η κοροιδια, αλλα δεν ειναι ολοι οι ελ καφενες-ταβερνα-σκυλαδικο-κωλομπαρο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Μαρ 2021, 11:36

Για όποιον δεν έχει πολιτικούς λόγους να υποστηρίξει τη μία ή την άλλη πλευρά, οι δύο παρακάτω εικόνες είναι εξίσου προβληματικές:

Εικόνα

Εικόνα

Η απλή λογική χωρίς να έχω στοιχεία στα χέρια μου λέει τα ακόλουθα:

* Ο συνωστισμός σε εσωτερικούς χώρους είναι πιο προβληματικός από ότι σε εξωτερικούς
* Περισσότερος κόσμος και για περισσότερο χρόνο χρησιμοποιεί τα ΜΜΜ από όσο πάει σε πορείες. Παρόλα αυτά έγιναν αδικαιολόγητα πολλές πορείες φέτος σε σχέση με άλλες χρονιές
* Οι πορείες που έγιναν εδώ μπορεί να είχαν κόσμο με μάσκες όμως αποστάσεις δεν τηρήθηκαν. Και στις φωτογραφίες από Ν. Σμύρνη ήταν φανερό ότι είχαμε πολλά πηγαδάκια με ανθρώπους να κουβεντιάζουν στο μισό μέτρο
* Σε τόσο μαζικές συγκεντρώσεις οι άνθρωποι δεν πέφτουν από τον ουρανό με αλεξίπτωτα. Πηγαίνουν με ΜΜΜ είτε με ΙΧ σε παρέες. Οπότε πέρα από το συνωστισμό στον εξωτερικό χώρο έχουν βρεθεί και σε εσωτερικούς. Το ίδιο και για την προετοιμασία πανό και σχετικού υλικού

Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.

Για όποιον δεν έχει κομματικό συμφέρον να υποστηρίξει τη μία ή την άλλη πλευρά αυτή η φαγωμάρα είναι αηδιαστική. Ας σοβαρευτούμε και ας αποφύγουμε οποιαδήποτε εστία μετάδοσης είναι δυνατό. Τη βεβαιότητα ότι περάσαμε τα χειρότερα δεν την καταλαβαίνω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33098
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 31 Μαρ 2021, 11:37

ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Για όποιον δεν έχει πολιτικούς λόγους να υποστηρίξει τη μία ή την άλλη πλευρά, οι δύο παρακάτω εικόνες είναι εξίσου προβληματικές:

Εικόνα

Εικόνα

Η απλή λογική χωρίς να έχω στοιχεία στα χέρια μου λέει τα ακόλουθα:

* Ο συνωστισμός σε εσωτερικούς χώρους είναι πιο προβληματικός από ότι σε εξωτερικούς
* Περισσότερος κόσμος και για περισσότερο χρόνο χρησιμοποιεί τα ΜΜΜ από όσο πάει σε πορείες. Παρόλα αυτά έγιναν αδικαιολόγητα πολλές πορείες φέτος σε σχέση με άλλες χρονιές
* Οι πορείες που έγιναν εδώ μπορεί να είχαν κόσμο με μάσκες όμως αποστάσεις δεν τηρήθηκαν. Και στις φωτογραφίες από Ν. Σμύρνη ήταν φανερό ότι είχαμε πολλά πηγαδάκια με ανθρώπους να κουβεντιάζουν στο μισό μέτρο
* Σε τόσο μαζικές συγκεντρώσεις οι άνθρωποι δεν πέφτουν από τον ουρανό με αλεξίπτωτα. Πηγαίνουν με ΜΜΜ είτε με ΙΧ σε παρέες. Οπότε πέρα από το συνωστισμό στον εξωτερικό χώρο έχουν βρεθεί και σε εσωτερικούς. Το ίδιο και για την προετοιμασία πανό και σχετικού υλικού

Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.

Για όποιον δεν έχει κομματικό συμφέρον να υποστηρίξει τη μία ή την άλλη πλευρά αυτή η φαγωμάρα είναι αηδιαστική. Ας σοβαρευτούμε και ας αποφύγουμε οποιαδήποτε εστία μετάδοσης είναι δυνατό. Τη βεβαιότητα ότι περάσαμε τα χειρότερα δεν την καταλαβαίνω.
:goodpost:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14921
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 31 Μαρ 2021, 11:43

ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.
αν το ποσοστό είναι 5-95% και η τύποι που είναι υπεύθυνοι για το 95% χρεώνουν την ανικανότητα τους στο 5% φυσικά και έχει σημασία

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 31 Μαρ 2021, 11:47

nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:43
ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.
αν το ποσοστό είναι 5-95% και η τύποι που είναι υπεύθυνοι για το 95% χρεώνουν την ανικανότητα τους στο 5% φυσικά και έχει σημασία

Εικόνα

Κρουσματα απο ΜΜΜ, πριν και μετα απο τις πορειες του Εφετειου, μαθητων, γυφτων και ΠΑΜΕ.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 31 Μαρ 2021, 11:48

nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:43
ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.
αν το ποσοστό είναι 5-95% και η τύποι που είναι υπεύθυνοι για το 95% χρεώνουν την ανικανότητα τους στο 5% φυσικά και έχει σημασία
Προφανώς. Αλλά έχει πάρα πολλές φωτογραφίες από πορείες με φωνές, ανθρώπους χωρίς μάσκα, πηγαδάκια και με τον ένα πάνω στον άλλο και θα μου έκανε τεράστια εντύπωση να συμβαίνει αυτό.

Έχω αναφερθεί πολλές φορές επίσης στην Πολωνία όπου μετά τις μεγάλες διαδηλώσεις του Φθινοπώρου δεν ξανασήκωσαν κεφάλι εδώ και 4 μήνες. Όπως είπα στοιχεία δεν έχω. Μέχρι να αποδειχθεί το 5-95% από συγκεκριμένες έρευνες που θα αφορούν πορείες με τον τρόπο που γίνονται εδώ, θεωρώ ότι είναι σοφότερο να κόψουμε τις διαδηλώσεις. Το παρακάναμε φέτος. Λες και γινόταν επίτηδες.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 31 Μαρ 2021, 11:52

ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:48
nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:43
ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.
αν το ποσοστό είναι 5-95% και η τύποι που είναι υπεύθυνοι για το 95% χρεώνουν την ανικανότητα τους στο 5% φυσικά και έχει σημασία
Προφανώς. Αλλά έχει πάρα πολλές φωτογραφίες από πορείες με φωνές, ανθρώπους χωρίς μάσκα, πηγαδάκια και με τον ένα πάνω στον άλλο και θα μου έκανε τεράστια εντύπωση να συμβαίνει αυτό.

Έχω αναφερθεί πολλές φορές επίσης στην Πολωνία όπου μετά τις μεγάλες διαδηλώσεις του Φθινοπώρου δεν ξανασήκωσαν κεφάλι εδώ και 4 μήνες. Όπως είπα στοιχεία δεν έχω. Μέχρι να αποδειχθεί το 5-95% από συγκεκριμένες έρευνες που θα αφορούν πορείες με τον τρόπο που γίνονται εδώ, θεωρώ ότι είναι σοφότερο να κόψουμε τις διαδηλώσεις. Το παρακάναμε φέτος. Λες και γινόταν επίτηδες.

Oχι ρε συ. Ατυχεστατα γεγονοντα ηταν. Κατα λαθος. Η αγανακτιση του κοζμακη

:smt005::smt005::smt005:
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9523
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 31 Μαρ 2021, 11:54

Ρε δεξιά τσακαλάκια απαντήστε μου σε μια ερώτηση. Ολοι φαντάζομαι έχετε γνωστούς και φίλους που πήγαν σε πορείες και διαδηλώσεις. Πόσοι κόλλησαν κοβιντ από αυτές? Εχετε και προφανώς και φίλους που δουλεύουν σε γραφεία και εργοστάσια ο ένας πάνω στον άλλο. Δεν γνωρίζετε περιστατικά υπερμετάδοσης εκεί? Εγώ ξέρω οτι σε ένα χωρίο εδώ στην περιοχή με 2000 κατοίκους έχουμε μέχρι στιγμής 4 θύματα. Ο ένας κόλλησε στη δουλειά του. Οι άλλοι 3 από παιδιά και εγγόνια που κόλλησαν σε χώρους εργασίας. Επίσης ξέρω πάρα πολλά άτομα που κόλλησαν σε εκκλησίες ή από τα παιδιά τους που πήγαιναν σχολείο. Δεν ξέρω ούτε έναν που να κόλλησε μετά από πορεία.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 31 Μαρ 2021, 11:55

Συμφωνω. Εγω παντως που εχω ενα φιλο και δεν εχει κολλησει μεχρι στιγμης, αμφισβητω αν υπαρχει καν ο ιος.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24722
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 31 Μαρ 2021, 12:02

nowhere έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:43
ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:36
Γενικά δεν καταλαβαίνω τη λογική φταίει αυτό και όχι εκείνο. Φταίνε και τα δύο. Τι σημασία έχει αν επηρέασαν σε ποσοστό 20-80% ή 40-60%; Αφού έχουμε σοβαρότατο πρόβλημα. Και το 20% παραπάνω ή παρακάτω σημαίνει απώλεια αρκετών ζωών και πάει πίσω το οποιοδήποτε άνοιγμα της αγοράς στην παρούσα φάση.
αν το ποσοστό είναι 5-95% και η τύποι που είναι υπεύθυνοι για το 95% χρεώνουν την ανικανότητα τους στο 5% φυσικά και έχει σημασία
Ακριβώς. Καθόμαστε και συζητάμε αν φταίνει οι πορείες ή οι πλατείες ή τα τρίχρονα που πάνε το ένα επίσκεψη στο σπίτι του άλλου για playdate και αν η απαγόρευση κυκλοφορίας για περπάτημα πρέπει να είναι στις 9 ή στις 9.15 τη στιγμή που στους εργασιακούς χώρους και στα ΜΜΜ γίνεται ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ και αυτό ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΓΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Δηλαδή είναι σα να δείχνει ο δημοσιογράφος τον τύπο που πετάει το κυπελλάκι του φρέντο στο δρόμο "ορίστε κύριοι πώς περιμένουμε να έχουμε καθαρό περιβάλλον" που δε σου λέω, ΜΑΛΑΚΑΣ είναι αυτός που πετάει το κυπελλάκι και ναι δεν είναι αμελητέο πρόβλημα αν το κάνουν πολλοί, όμως την ίδια στιγμή από πίσω η κάμερα να δείχνει φορτηγά να αδειάζουν σκουπίδια και μπάζα.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9523
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 31 Μαρ 2021, 12:04

lafkiotis έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:55
Συμφωνω. Εγω παντως που εχω ενα φιλο και δεν εχει κολλησει μεχρι στιγμης, αμφισβητω αν υπαρχει καν ο ιος.
Ναι οκ. Δεν το γυρνάς καλύτερα στα αθλητικά "Αρειανέ" ταμτακοβάζελε. :smt005:

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 31 Μαρ 2021, 12:09

Otto Weininger έγραψε:
31 Μαρ 2021, 09:17
Αρίστος έγραψε:
30 Μαρ 2021, 21:37
Χιλιαδες καθημερινοι συνωστισμοι στα μμμ εξαιτιας της πορωμενης στασης της κυβερνησης να μην προσλαβει οδηγους: κατι χιλιαδες φορες μεγαλυτερη μεταδοση απο τις πορειες (που παλι γινονται με κυβερνητικη ευθυνη).

.
Μουφες 100%

Έχουν μπει οι έρευνες από Γερμανία και ΗΠΑ 500 φορές.
Το ότι δεν έχουμε έρευνα από Έλληνες, δεν σε προβληματίζει;

Δηλαδή μετά από ένα χρόνο και ακόμα περιμένουμε να μας πουν οι Γερμανοί που διασπείρεται ο ιός;
Τα ίδια ΜΜΜ έχουμε στην Γερμανία και στην Ελλάδα;
Μήπως τους ίδιους εργασιακούς χώρους;

Για να καταλάβω δηλαδή...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 31 Μαρ 2021, 12:13

Arisvilla έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:54
Ρε δεξιά τσακαλάκια απαντήστε μου σε μια ερώτηση. Ολοι φαντάζομαι έχετε γνωστούς και φίλους που πήγαν σε πορείες και διαδηλώσεις. Πόσοι κόλλησαν κοβιντ από αυτές?
Σε όλες τις περιπτώσεις που ξέρω η ζημια έγινε στην οικογένεια. Κάποιος έφερε τον ιό στο σπίτι κ κόλλησαν ολοι συνήθως. Τις περισσότερες φορές ο ιός ήρθε από τη δουλειά κ από το σχολείο. Ξερω κ κάτι διαφορετικές περιπτώσεις αλλα ο κανόνας είναι αυτός.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24722
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αποτύχατε κύριοι: 4.340 νέα κρούσματα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 31 Μαρ 2021, 12:14

ST48410 έγραψε:
31 Μαρ 2021, 11:48
Έχω αναφερθεί πολλές φορές επίσης στην Πολωνία όπου μετά τις μεγάλες διαδηλώσεις του Φθινοπώρου δεν ξανασήκωσαν κεφάλι εδώ και 4 μήνες.
Η Πολωνία βέβαια σαν καλοί ακροδεξιοί το μόνο πράγμα που απαγόρευσε ποτέ σαν μέτρο για τον κορωνοϊό από το καλοκαίρι και μέχρι πριν λίγες εβδομάδες ήταν οι διαδηλώσεις, απαγόρευση που ξεκίνησε λίγες ώρες αφού πέρασαν τον θεοκρατικό νόμο για τις εκτρώσεις. Κανονικότατα δούλευαν τα πάντα και η οδηγία του κράτους ήταν να βάζεις το χέρι μπροστά άμα βήχεις. Ο ίδιος ο πρωθυπουργός τους κόλλησε γιατί έγραφε τελείως στα παπάρια του κάθε προφύλαξη, τι ήταν αυτός, διαδηλωτής ενάντια στον εαυτό του; Ακόμα και τώρα που έφτασε το σκατό στην κάλτσα και επέβαλλαν αληθινούς περιορισμούς, συνεχίζουν να εξαιρούνται οι καθολικές λειτουργίες αρκεί να έχουν απόσταση 1.5 μέτρου οι πιστοί.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών