Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Απρ 2021, 00:34

- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:29
:cry Ναι, σε νιώθω φουλ. Απογοητεύεσαι και πληγώνεσαι ευκολότερα γιατί σπάνια βρίσκεις ανθρώπους που είναι σαν κι' εσένα, που νιώθουν όπως εσύ. Σοκάρεσαι με την υπουλία και την σκατανθρωπιά κάθε φορά το ίδιο. Από την άλλη δεν ξέρω πώς μπορείς τελικά και δεν "ξαναπέφτεις με τα μούτρα". Σίγουρα όχι με το τρόπο που γίνεται την πρώτη φορά αλλά η βάση σου θεωρείς πως αλλάζει από τα ταρακουνήματα; Εγώ δεν ξέρω ακόμα την απάντηση. Αλλάζει θεωρώ η αντιμετώπιση (του άλλου και του εαυτού σου). Τα συναισθήματα και η πάλη παραμένουν. Αν βγάζουν νόημα δηλαδή αυτά που λέω.
Η βάση δεν αλλάζει (αυτό που είσαι δηλαδή), αλλά μπορείς να την προστατέψεις. Οι καρδούλες που έβαλα ήταν γιατί το συνειδητοποίησες σχετικά νωρίς και έχεις τον χρόνο να δημιουργήσεις άμυνες.
the end

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Απρ 2021, 00:37

- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:13
Εντάξει κατάλαβα. Το σημερινό επεισόδιο από "τα όνειρα της Κάσπερ" θα περιλαμβάνει αστυνομικούς που χτυπάνε τις πόρτες ξημερώματα!

Ρε συνέλθετε. Εσείς είστε πάντα καλά; Όταν έχετε συγγενή στο νοσοκομείο το διαχειρίζεστε άψογα; Εγώ δεν μπορώ ούτε να κλάψω ούτε να κουνηθώ. Μπαίνω εδώ για να ξεσπάω. Μην με κάνετε να το μετανιώσω. Δεν ξέρω ποιός σοβαρολογεί ή όχι και γι' αυτό σας το κάνω "κουτσιά καθαρισμένα" που λέμε και στην Κύπρο.
Εννοείς τον παππού σου; Οι γεροι τα έφαγαν τα ψωμια τους. Εντάξει, ολοι στενοχωριομαστε αμα χάνουμε συγγενή, αλλα οχι και να πεθάνουμε μαζι τους, λες και χαροπαλευει κανένα παλικάρι.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 00:39

Πάνας έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:34
- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:29
:cry Ναι, σε νιώθω φουλ. Απογοητεύεσαι και πληγώνεσαι ευκολότερα γιατί σπάνια βρίσκεις ανθρώπους που είναι σαν κι' εσένα, που νιώθουν όπως εσύ. Σοκάρεσαι με την υπουλία και την σκατανθρωπιά κάθε φορά το ίδιο. Από την άλλη δεν ξέρω πώς μπορείς τελικά και δεν "ξαναπέφτεις με τα μούτρα". Σίγουρα όχι με το τρόπο που γίνεται την πρώτη φορά αλλά η βάση σου θεωρείς πως αλλάζει από τα ταρακουνήματα; Εγώ δεν ξέρω ακόμα την απάντηση. Αλλάζει θεωρώ η αντιμετώπιση (του άλλου και του εαυτού σου). Τα συναισθήματα και η πάλη παραμένουν. Αν βγάζουν νόημα δηλαδή αυτά που λέω.
Η βάση δεν αλλάζει (αυτό που είσαι δηλαδή), αλλά μπορείς να την προστατέψεις. Οι καρδούλες που έβαλα ήταν γιατί το συνειδητοποίησες σχετικά νωρίς και έχεις τον χρόνο να δημιουργήσεις άμυνες.
Η αλήθεια είναι πως παραξενεύτητα γιατί το βλέπω σαν κάτι πολύ αρνητικό, που σου δημιουργεί τοξικά συναισθήματα.
Βέβαια θα μου πεις, εξαρτάται από την ένταση και πώς θα τα διαχειριστεί ο καθένας. Οι άμυνες που λες για να προστατέψουμε και εμείς τον εαυτό μας.
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:37
- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:13
Εντάξει κατάλαβα. Το σημερινό επεισόδιο από "τα όνειρα της Κάσπερ" θα περιλαμβάνει αστυνομικούς που χτυπάνε τις πόρτες ξημερώματα!

Ρε συνέλθετε. Εσείς είστε πάντα καλά; Όταν έχετε συγγενή στο νοσοκομείο το διαχειρίζεστε άψογα; Εγώ δεν μπορώ ούτε να κλάψω ούτε να κουνηθώ. Μπαίνω εδώ για να ξεσπάω. Μην με κάνετε να το μετανιώσω. Δεν ξέρω ποιός σοβαρολογεί ή όχι και γι' αυτό σας το κάνω "κουτσιά καθαρισμένα" που λέμε και στην Κύπρο.
Εννοείς τον παππού σου; Οι γεροι τα έφαγαν τα ψωμια τους. Εντάξει, ολοι στενοχωριομαστε αμα χάνουμε συγγενή, αλλα οχι και να πεθάνουμε μαζι τους, λες και χαροπαλευει κανένα παλικάρι.
Τα συναισθήματα δεν εκλογικεύονται όπως τα περιγράφεις. Ιδίως όταν υποφέρουν και δεν ξέρεις πώς να τους βοηθήσεις.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Απρ 2021, 00:49

- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:39
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:37
- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:13
Εντάξει κατάλαβα. Το σημερινό επεισόδιο από "τα όνειρα της Κάσπερ" θα περιλαμβάνει αστυνομικούς που χτυπάνε τις πόρτες ξημερώματα!

Ρε συνέλθετε. Εσείς είστε πάντα καλά; Όταν έχετε συγγενή στο νοσοκομείο το διαχειρίζεστε άψογα; Εγώ δεν μπορώ ούτε να κλάψω ούτε να κουνηθώ. Μπαίνω εδώ για να ξεσπάω. Μην με κάνετε να το μετανιώσω. Δεν ξέρω ποιός σοβαρολογεί ή όχι και γι' αυτό σας το κάνω "κουτσιά καθαρισμένα" που λέμε και στην Κύπρο.
Εννοείς τον παππού σου; Οι γεροι τα έφαγαν τα ψωμια τους. Εντάξει, ολοι στενοχωριομαστε αμα χάνουμε συγγενή, αλλα οχι και να πεθάνουμε μαζι τους, λες και χαροπαλευει κανένα παλικάρι.
Τα συναισθήματα δεν εκλογικεύονται όπως τα περιγράφεις. Ιδίως όταν υποφέρουν και δεν ξέρεις πώς να τους βοηθήσεις.
Δεν ειναι εκλογίκευση, ειναι συναισθηματική ωριμότητα, κοινως ψήσιμο. Θα την αποκτήσεις και εσυ, οταν θα χάσεις πιο κοντινα προσωπα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Απρ 2021, 00:51

Την Κάσπερ την γνωρίζω από τότε που μπήκε εδώ μέσα. Θέλει να τα πει κάπου, να ακούσει απόψεις και να το πολεμήσει μετά όπως εκείνη ξέρει, μπορεί, θέλει.
Απορώ ρε παιδιά που δεν την έχετε μάθει ακόμα. Μερικές φορές υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούμε να τα πούμε σε δικούς μας ανθρώπους για διάφορους λόγος... ένας λόγος πχ είναι για να μην δείξουμε αδυναμία, ίσως γιατί φοβόμαστε να μην τους απογοητέψουμε. Φυσικά και ξέρει πως είναι μεγάλος άνθρωπος και έχει φάει τα ψωμιά του αυτό όμως δεν αναιρεί την αγάπη της προς αυτόν.
the end

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Απρ 2021, 01:01

Άλλο να στεναχωριέσαι και αλλο να λες, εξαιτίας αυτού του γεγονότος κυρίως, άνοιξε πετρα για να μπω, κύριε γκομενοβοσκε.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 20 Απρ 2021, 01:07

Αφού έτσι νοιώθει... φαντάσου να το έλεγε αυτό σε δικούς της και ειδικά με αυτά που έχει περάσει. Δεν ξέρω αν γνωρίζεις τι έχει περάσει, εγώ ξέρω γι΄ αυτό μιλάω.
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 01:01
κύριε γκομενοβοσκε.
:sal9: πάρ΄ τα να μη στα χρωστάω... χαλαρά θα μπορούσε να είναι κόρη μου.
the end

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 20 Απρ 2021, 01:08

Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:49
- Casper - έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:39
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:37


Εννοείς τον παππού σου; Οι γεροι τα έφαγαν τα ψωμια τους. Εντάξει, ολοι στενοχωριομαστε αμα χάνουμε συγγενή, αλλα οχι και να πεθάνουμε μαζι τους, λες και χαροπαλευει κανένα παλικάρι.
Τα συναισθήματα δεν εκλογικεύονται όπως τα περιγράφεις. Ιδίως όταν υποφέρουν και δεν ξέρεις πώς να τους βοηθήσεις.
Δεν ειναι εκλογίκευση, ειναι συναισθηματική ωριμότητα, κοινως ψήσιμο. Θα την αποκτήσεις και εσυ, οταν θα χάσεις πιο κοντινα προσωπα.
Δεν έχω χάσει ποτέ δικό μου άνθρωπο. Είμαι αδύναμος χαρακτήρας συναισθηματικά. Ακόμα και σε κηδείες ανθρώπων που δεν γνωρίζω κλαίω και γαμιέται όλη η μέρα μου. Αν ξέρω και τους συγγενείς, περνάνε μέρες και δεν μπορώ να βγάλω την εικόνα τους από το μυαλό μου ή πώς θα νιώθουν.

Ο παππούς μου επίσης δεν είναι τόσο μεγάλος. Μπορεί να το παλέψει, είναι δυνατός. Η μάνα μου είναι χάλια, δεν μπορώ να την βλέπω έτσι. Καπνίζει πια πάνω από ένα πακέτο την μέρα. Τα τηλέφωνα δεν σταματάνε. Ο παππούς μου δεν αντέχει εκεί μέσα, μας απειλεί πως θα αυτοκτονήσει και μας ασκεί πίεση και οι γιατροί μας λένε πως αν τον βγάλουμε μπορεί και να πεθάνει στο αυτοκίνητο. Για ποια συναισθηματική ωρίμανση μου μιλάς και για ποιο "άνοιξε πέτρα για να μπω" λες παρακατω; Δεν είχα ποτέ σώας τας φρένας, πόσο μάλλον σε στενάχωρες καταστάσεις. Είναι ο τρόπος μου να το εξωτερικεύω και να μην τα κρατάω όλα μέσα μου. Αυτό δεν σημαίνει πως θα πάω να αυτοκτονήσω! Ποτέ δεν θα το έκανα.
Πάνας έγραψε:
20 Απρ 2021, 00:51
Την Κάσπερ την γνωρίζω από τότε που μπήκε εδώ μέσα. Θέλει να τα πει κάπου, να ακούσει απόψεις και να το πολεμήσει μετά όπως εκείνη ξέρει, μπορεί, θέλει.
Απορώ ρε παιδιά που δεν την έχετε μάθει ακόμα. Μερικές φορές υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούμε να τα πούμε σε δικούς μας ανθρώπους για διάφορους λόγος... ένας λόγος πχ είναι για να μην δείξουμε αδυναμία, ίσως γιατί φοβόμαστε να μην τους απογοητέψουμε. Φυσικά και ξέρει πως είναι μεγάλος άνθρωπος και έχει φάει τα ψωμιά του αυτό όμως δεν αναιρεί την αγάπη της προς αυτόν.
Εσένα σ' αγαπάω :)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Απρ 2021, 03:32

Δημοκρατικός έγραψε:
19 Απρ 2021, 22:56
Naida έγραψε:
19 Απρ 2021, 22:10
Ψυχική κούραση.
Kι εσύ.
Αχ και εγώ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 20 Απρ 2021, 23:57

έχω από χτες στεναχωρηθεί με την ksk.....

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14752
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 21 Απρ 2021, 08:10

Πάνας έγραψε:
20 Απρ 2021, 01:07
Αφού έτσι νοιώθει... φαντάσου να το έλεγε αυτό σε δικούς της και ειδικά με αυτά που έχει περάσει. Δεν ξέρω αν γνωρίζεις τι έχει περάσει, εγώ ξέρω γι΄ αυτό μιλάω.
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Απρ 2021, 01:01
κύριε γκομενοβοσκε.
:sal9: πάρ΄ τα να μη στα χρωστάω... χαλαρά θα μπορούσε να είναι κόρη μου.
αν είναι πιάτο με αχνιστές σκατούλες στηρίζω

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 24 Απρ 2021, 22:50

Γιατί απόψε καλέ Θεούλη πίεση στο 17 και πονοκέφαλος; :011:

Και ζαλάδα τώρα..

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14737
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Απρ 2021, 23:36

Στύγιος έγραψε:
24 Απρ 2021, 22:50
Γιατί απόψε καλέ Θεούλη πίεση στο 17 και πονοκέφαλος; :011:

Και ζαλάδα τώρα..
Μάτι είναι, τύπε. Κόψε λίγο από δω μέσα, γιατί σε γλωσσοτρώνε και σε φθονούν.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 25 Απρ 2021, 00:33

Feindflug έγραψε:
24 Απρ 2021, 23:36
Στύγιος έγραψε:
24 Απρ 2021, 22:50
Γιατί απόψε καλέ Θεούλη πίεση στο 17 και πονοκέφαλος; :011:

Και ζαλάδα τώρα..
Μάτι είναι, τύπε. Κόψε λίγο από δω μέσα, γιατί σε γλωσσοτρώνε και σε φθονούν.
Έπεσε στο 13 ,οκ :smt023 , έχω μια ελαφριά ζάλη ακόμα και κρυώνω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 25 Απρ 2021, 00:49

Αν δε τα ξαναπούμε , να ζήσετε να με θυμάστε καμιά φορά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών