Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
NewModelArmy
Δημοσιεύσεις: 5187
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:39

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NewModelArmy » 28 Απρ 2021, 13:27

Επιμενει ο Hellegenes στο αστειο επιχειρημα οτι με καποιον τροπο τοσοι πεθαιναν και με τη γριπη και απλα δεν το παιρναμε χαμπαρι.Πηγαιναμε σε γαμους για παραδειγμα και μετα απο δυο εβδομαδες πεθαιναν 15 καλεσμενοι απο γριπη οπως εγινε στη Μαλεσινα.Καθημερινο φαινομενο ηταν.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Απρ 2021, 13:31

NewModelArmy έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:27
Επιμενει ο Hellegenes στο αστειο επιχειρημα οτι με καποιον τροπο τοσοι πεθαιναν και με τη γριπη και απλα δεν το παιρναμε χαμπαρι.Πηγαιναμε σε γαμους για παραδειγμα και μετα απο δυο εβδομαδες πεθαιναν 15 καλεσμενοι απο γριπη οπως εγινε στη Μαλεσινα.Καθημερινο φαινομενο ηταν.
Πυτε, κανενας δεν μπορεί να το ισχυριστεί αυτό χωρίς να καταφύγει σε ψεκασμενα επιχειρήματα. Υπάρχει το excess mortality. Άρα θα πρέπει να καταφύγει κάνεις σε ψεκ ψεκ επιχειρήματα (τυπου δηλώνονται παραπάνω νεκρούς από τους αληθινούς κτλ)

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 28 Απρ 2021, 14:29

Ασέβαστος έγραψε:
28 Απρ 2021, 08:25
Στύγιος έγραψε:
27 Απρ 2021, 22:33
Λοξίας έγραψε:
27 Απρ 2021, 22:27

Α πάνε να κάνεις εμβόλιο ρε... :003:
Δεν πρόκειται, όσο κι αν χτυπιέστε υποχείρια, ενεργούμενα και άλλα τινά του Αντιχρίστου.
μια απορια την εχω.
γιατι;
λεει καπου στις γραφες μην κανετε εμβολια; ειπε κανας ιερωμενος οτι εχει μεσα τσιπακια και 666 και λοιπες πιπες;

δηλαδη απο που ανακαλυψατε οτι το εμβολιο ειναι αντιχριστιανικο;
Σε ερώτηση δημοσιογράφου, γιατί κάνατε αυτά τα πειράματα; η εταιρία απάντησε, για να είμαστε έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε τέτοιες απειλές στο μέλλον.
Στην ουσία λέτε, καλά έκαναν οι άνθρωποι. Τους ενθαρρύνετε να πειραματιζονται με οτιδήποτε στο μέλλον.
Δημιουργείται σχέση εξάρτησης με ουσίες που δεν λύνει το πρόβλημα, ενώ υπάρχει καθαρή λύση, το κινέζικο λόκνταουν. Το μέλλον θα δείξει ποιος έπραξε ορθά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Απρ 2021, 14:34

opsimasmenos έγραψε:
28 Απρ 2021, 14:29
Δημιουργείται σχέση εξάρτησης με ουσίες που δεν λύνει το πρόβλημα, ενώ υπάρχει καθαρή λύση, το κινέζικο λόκνταουν.
Αυτό θα ήταν και η λύση της δικής μου επιλογής όμως θα έπρεπε να εφαρμοστεί σε τουλάχιστον πανευρωπαϊκά για να έχει κάποιο νόημα. Πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο. Εδώ μια χρήση μάσκας δεν μπόρεσε να εμπεδωθεί πριν περάσουν πολλοί μήνες και ξεφύγουν αρκετά οι νεκροί.

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 28 Απρ 2021, 14:43

ST48410 έγραψε:
28 Απρ 2021, 14:34
opsimasmenos έγραψε:
28 Απρ 2021, 14:29
Δημιουργείται σχέση εξάρτησης με ουσίες που δεν λύνει το πρόβλημα, ενώ υπάρχει καθαρή λύση, το κινέζικο λόκνταουν.
Αυτό θα ήταν και η λύση της δικής μου επιλογής όμως θα έπρεπε να εφαρμοστεί σε τουλάχιστον πανευρωπαϊκά για να έχει κάποιο νόημα. Πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα ήταν αδύνατο. Εδώ μια χρήση μάσκας δεν μπόρεσε να εμπεδωθεί πριν περάσουν πολλοί μήνες και ξεφύγουν αρκετά οι νεκροί.
Δεν είναι εύκολο, εννοείται αυτό. Νομίζω και η Πορτογαλία έτσι τα κατάφερε. Θα διαφωνήσω μόνο στο ότι πρέπει να εφαρμοστεί πανευρωπαϊκά για να έχει νόημα. Καλό θα ήταν να εφαρμοζόταν πανευρωπαϊκά αλλά και τοπικά να γινόταν πάλι θα υπήρχε όφελος μέχρι να χάνονταν ο έλεγχος ξανά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Απρ 2021, 15:20

NewModelArmy έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:27
Επιμενει ο Hellegenes στο αστειο επιχειρημα οτι με καποιον τροπο τοσοι πεθαιναν και με τη γριπη και απλα δεν το παιρναμε χαμπαρι.Πηγαιναμε σε γαμους για παραδειγμα και μετα απο δυο εβδομαδες πεθαιναν 15 καλεσμενοι απο γριπη οπως εγινε στη Μαλεσινα.Καθημερινο φαινομενο ηταν.
Δεν είπα ποτέ «τόσοι». Έχω βάλει συγκεκριμένα νούμερα. Μέσο όρο είναι 1000-2000 τον χρόνο, με χρονιές που έχει φτάσει πάνω από τις 4000.

Και δεν ξέρω τι έκανες εσύ πριν στην ζωή σου, αλλά εγώ μετά από γάμους δεν έκανα ιχνηλάτηση όλων των καλεσμένων για να δω πόσοι ζουν ακόμη, μερικούς μήνες αργότερα. Δεν έχω πάει καν ποτέ σε γάμο που να ξέρω πάνω από το 20% των καλεσμένων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Απρ 2021, 15:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:25
hellegennes έγραψε:
27 Απρ 2021, 23:04

Τι θα πει πολύ πιο επώδυνα; Τους ρώτησες πόσο επώδυνα είχαν περάσει γρίπες στο παρελθόν; Είναι λίγο πράγμα πυρετός 40, πόνος παντού, 2 εβδομάδες στο κρεβάτι; Πώς το κρίνεις αυτό το «πολύ πιο επώδυνα»;
2 βδομάδες στο κρεβάτι απο γριπη; Αν πέρασες τόσο βαριά τη γρίπη μάλλον πρέπει να ξανασκεφτείς το εμβόλιο για τον κοβιντ :102:
Έχω πει ότι δεν διακινδυνεύω να μεταδώσω σε άλλους, οπότε ναι στις 2 εβδομάδες στο σπίτι, αλλά δεν βλέπω τι σου φαίνεται παράξενο. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω κανέναν που να μην πέρασε έστω μια βαριά γρίπη στην ζωή του, ξέρω πολλούς που έχουν νοσηλευτεί (ειδικά σαν παιδιά) και μερικούς που έχουν πεθάνει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Απρ 2021, 15:30

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:31
NewModelArmy έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:27
Επιμενει ο Hellegenes στο αστειο επιχειρημα οτι με καποιον τροπο τοσοι πεθαιναν και με τη γριπη και απλα δεν το παιρναμε χαμπαρι.Πηγαιναμε σε γαμους για παραδειγμα και μετα απο δυο εβδομαδες πεθαιναν 15 καλεσμενοι απο γριπη οπως εγινε στη Μαλεσινα.Καθημερινο φαινομενο ηταν.
Πυτε, κανενας δεν μπορεί να το ισχυριστεί αυτό χωρίς να καταφύγει σε ψεκασμενα επιχειρήματα. Υπάρχει το excess mortality. Άρα θα πρέπει να καταφύγει κάνεις σε ψεκ ψεκ επιχειρήματα (τυπου δηλώνονται παραπάνω νεκρούς από τους αληθινούς κτλ)
Μόνο που αυτό είναι καθαρή διαστρέβλωση όσων έχω πει. Το καλοκαίρι έλεγα ότι αυτοί που πέθαναν από κορωνοϊό -στην Ελλάδα- είναι ένα κλάσμα αυτών που πεθαίνουν απ' την γρίπη. Τότε διάφοροι χρήστες έλεγαν για υποκαταγραφές και πίπες. Αργότερα, όταν οι θάνατοι έφτασαν τους 3000-4000, είπα ότι δεν είναι περισσότεροι από μια κακή χρονιά γρίπης. Ποτέ δεν είπα για τους 8.000+ νεκρούς «τόσους έχουμε και απ' την γρίπη».

Απλά για μερικούς χρήστες όταν οι αληθινές δηλώσεις κάποιου δεν είναι βολικές, επινοούν κάτι στις ίδιες γενικές γραμμές αλλά με διαφορετικό περιεχόμενο, τακτική γνωστή και ως «αχυράνθρωπος». Είναι πιο εύκολο να απαντάς σε προαποφασισμένο περιεχόμενο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Davidian
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 17 Δεκ 2020, 20:33

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Davidian » 28 Απρ 2021, 23:11

Papa John έγραψε:
27 Απρ 2021, 21:19
Davidian έγραψε:
27 Απρ 2021, 20:55
Δεν είναι αυτή η λογική στις έγκυος
Dafuq :102:
Autocorrect

Davidian
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: 17 Δεκ 2020, 20:33

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Davidian » 28 Απρ 2021, 23:34

Παίδες, η γρίππη τόσα χρόνια ήταν προβλημα του τυπου" Σεζόν γριππης, θα κάνουμε 5 εισαγωγές παραπανω, βάλε κ tamiflu στην αγωγή κ φυγε απ'τη ζωή μου. Με κόβιντ είναι το 70% των κρεβατιων του νοσοκομείου γεμάτα από ασθενείς με μια νόσο κ δεν φτάνει το συστημα του οξυγόνου του νοσοκομείου να καλυψει τις ανάγκες τους. Καμιά σχέση.

Btw, ο θάνατος από γρίππη είναι όντως χειρότερος απ'οτι με κόβιντ. Οι κόβιντ κατά βαση δεν κάνουν σηπτικο σοκ, κ οι κόβιντ δεν έχουν κατά κανόνα δυσπνοια ακόμα κ σε τρομακτικά επίπεδα αναπν. Ανεπαρκειας. Οι γριππωμενοι πνιγονται ακόμη κ χωρίς υποξυγοναιμια, οι κόβιντ συνήθως διασωληνωνονται πριν καν την βιώσουν υποκειμενικά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Απρ 2021, 15:01

sharp έγραψε:
26 Απρ 2021, 23:39
ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΠΟΙΗΘΗΚΑΤΕ :smt005::a040:
τι ελληνικά είναι αυτά;
«Οι λόγοι για τους οποίους αποφασίσαμε μετά από σύσταση του αρμόδιου οργάνου της εκπαιδευτικής πολιτικής να μη γίνουν φέτος οι προαγωγικές και οι απολυτήριες εξετάσεις είναι πρώτον γιατί καταλαβαίνουμε τη γενικευμένη πίεση στην εκπαιδευτική κοινότητα όλο αυτό το διάστημα της πανδημίας. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι μάς δίνεται η δυνατότητα να εμβαθύνουμε περισσότερο δια ζώσης στην ύλη και με βάση και τις οδηγίες που έχουν δοθεί για την προτεραιοποίηση της ύλης θέλουμε να αξιοποιήσουμε αυτό τον πολύτιμο χρόνο για να μπορέσουν τα παιδιά μας να εμβαθύνουν περισσότερο στην ύλη», δήλωσε παράλληλα στον ΣΚΑΪ πριν λίγες ημέρες η κα Κεραμέως.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Απρ 2021, 15:10

Davidian έγραψε:
28 Απρ 2021, 23:34
Παίδες, η γρίππη τόσα χρόνια ήταν προβλημα του τυπου" Σεζόν γριππης, θα κάνουμε 5 εισαγωγές παραπανω, βάλε κ tamiflu στην αγωγή κ φυγε απ'τη ζωή μου. Με κόβιντ είναι το 70% των κρεβατιων του νοσοκομείου γεμάτα από ασθενείς με μια νόσο κ δεν φτάνει το συστημα του οξυγόνου του νοσοκομείου να καλυψει τις ανάγκες τους. Καμιά σχέση.

Btw, ο θάνατος από γρίππη είναι όντως χειρότερος απ'οτι με κόβιντ. Οι κόβιντ κατά βαση δεν κάνουν σηπτικο σοκ, κ οι κόβιντ δεν έχουν κατά κανόνα δυσπνοια ακόμα κ σε τρομακτικά επίπεδα αναπν. Ανεπαρκειας. Οι γριππωμενοι πνιγονται ακόμη κ χωρίς υποξυγοναιμια, οι κόβιντ συνήθως διασωληνωνονται πριν καν την βιώσουν υποκειμενικά.
Το βασικό, είναι αυτό που αναφέρεις.

Τα υπόλοιπα είναι διαλεκτικά τερτίπια, έτσι για να 'χουμε να λέμε.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 29 Απρ 2021, 15:11

Τηλεόραση δεν ακούω πια. Δεν ακούγονται. Δεν είναι ελληνικά αυτά. Από την μουσικότητα της φωνής (δεν υπάρχει), έως την σύνταξη και το λεξιλόγιο. Μεγαλύτερη μουσικότητα έχουν τα Αγγλικά (της Αγγλίας).

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21789
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 29 Απρ 2021, 15:41

Στύγιος έγραψε:
29 Απρ 2021, 15:01
sharp έγραψε:
26 Απρ 2021, 23:39
ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΠΟΙΗΘΗΚΑΤΕ :smt005::a040:
τι ελληνικά είναι αυτά;
«Οι λόγοι για τους οποίους αποφασίσαμε μετά από σύσταση του αρμόδιου οργάνου της εκπαιδευτικής πολιτικής να μη γίνουν φέτος οι προαγωγικές και οι απολυτήριες εξετάσεις είναι πρώτον γιατί καταλαβαίνουμε τη γενικευμένη πίεση στην εκπαιδευτική κοινότητα όλο αυτό το διάστημα της πανδημίας. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι μάς δίνεται η δυνατότητα να εμβαθύνουμε περισσότερο δια ζώσης στην ύλη και με βάση και τις οδηγίες που έχουν δοθεί για την προτεραιοποίηση της ύλης θέλουμε να αξιοποιήσουμε αυτό τον πολύτιμο χρόνο για να μπορέσουν τα παιδιά μας να εμβαθύνουν περισσότερο στην ύλη», δήλωσε παράλληλα στον ΣΚΑΪ πριν λίγες ημέρες η κα Κεραμέως.
Εσείς οι φιλόλογοι τους τα μάθατε έτσι, μην διαμαρτύρεσαι.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 29 Απρ 2021, 16:53

hellegennes έγραψε:
28 Απρ 2021, 15:30
EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:31
NewModelArmy έγραψε:
28 Απρ 2021, 13:27
Επιμενει ο Hellegenes στο αστειο επιχειρημα οτι με καποιον τροπο τοσοι πεθαιναν και με τη γριπη και απλα δεν το παιρναμε χαμπαρι.Πηγαιναμε σε γαμους για παραδειγμα και μετα απο δυο εβδομαδες πεθαιναν 15 καλεσμενοι απο γριπη οπως εγινε στη Μαλεσινα.Καθημερινο φαινομενο ηταν.
Πυτε, κανενας δεν μπορεί να το ισχυριστεί αυτό χωρίς να καταφύγει σε ψεκασμενα επιχειρήματα. Υπάρχει το excess mortality. Άρα θα πρέπει να καταφύγει κάνεις σε ψεκ ψεκ επιχειρήματα (τυπου δηλώνονται παραπάνω νεκρούς από τους αληθινούς κτλ)
Μόνο που αυτό είναι καθαρή διαστρέβλωση όσων έχω πει. Το καλοκαίρι έλεγα ότι αυτοί που πέθαναν από κορωνοϊό -στην Ελλάδα- είναι ένα κλάσμα αυτών που πεθαίνουν απ' την γρίπη. Τότε διάφοροι χρήστες έλεγαν για υποκαταγραφές και πίπες. Αργότερα, όταν οι θάνατοι έφτασαν τους 3000-4000, είπα ότι δεν είναι περισσότεροι από μια κακή χρονιά γρίπης. Ποτέ δεν είπα για τους 8.000+ νεκρούς «τόσους έχουμε και απ' την γρίπη».

Απλά για μερικούς χρήστες όταν οι αληθινές δηλώσεις κάποιου δεν είναι βολικές, επινοούν κάτι στις ίδιες γενικές γραμμές αλλά με διαφορετικό περιεχόμενο, τακτική γνωστή και ως «αχυράνθρωπος». Είναι πιο εύκολο να απαντάς σε προαποφασισμένο περιεχόμενο.
Και πάλι όμως, ανοησίες έλεγες βρε Χελετζέ.
Συνέκρινες μία χρονιά σε σκληρό lockdown με άλλες χρονιές χωρίς lockdown για να καταλήξεις στο συμπέρασμά σου.
Παντελώς παλαβό δηλαδή.
Είχες μία ιδεοληψία, πιστεύοντας ότι ο Covid είναι μία κοινή γρίπη, κι ως συνήθως το υποστήριξες μέχρι ...XANAX.

Αν ήθελες να συγκρίνεις νεκρούς θα συνέκρινες της ίδιας χρονιάς. Πόσοι πέθαναν το 2020 από Covid και πόσοι από γρίπη; Στις ίδιες συνθήκες, στην ίδια κοινωνία, στο ίδιο σύστημα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών