Εμβολιαστικό γκάλοπ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Έχετε εμβολιαστεί; Με ποιο εμβόλιο;

Έχω εμβολιαστεί με Pfizer
13
8%
Έχω εμβολιαστεί με Moderna
1
1%
Έχω εμβολιαστεί με Κινεζιά
7
4%
Έχω εμβολιαστεί με Sputnik
6
4%
Έχω εμβολιαστεί με AZ
20
13%
Έχω εμβολιαστεί με J&J
3
2%
Έχω κλείσει ραντεβού για εμβολιασμό
36
23%
Θα περιμένω λίγο ακόμη πριν κλείσω ραντεβού
27
17%
Δεν εμβολιάστηκα αλλά ίσως εμβολιαστώ
15
9%
Δεν θα εμβολιαστώ
30
19%
 
Σύνολο ψήφων: 158

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41202
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Μάιος 2021, 01:21

gassim έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:13
hellegennes έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:08
gassim έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:53
Πάντως επειδή δεν είσαι στην κατηγορία του ψεκ, που έχουν το ακαταλόγιστο, πιστεύω οτι πρέπει να αναλογιστείς και ποια είναι η σωστή στάση για το σύνολο και οχι μόνο για τον εαυτό σου.
Την σωστή στάση την επιδεικνύω τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα, την στιγμή που μέλη του φόρουμ είχαν ανοίξει νήμα για το πώς και πόσες φορές έχουν παραβιάσει τους περιορισμούς και τα μέτρα. Τα ίδια μέλη που τώρα κάνουν τους ήρωες εμβολιαστές.
Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε μένα γιατί είμαι πολύ τυπικός με τα μέτρα.
Δεν νομίζω ότι συμμετείχες σε εκείνο το νήμα. Και προς θεού, δεν εννοώ όλους τους χρήστες. Ούτε καν ψέγω τις παραβιάσεις των μέτρων, γιατί πρόκειται για μια πρωτόγνωρη κατάσταση που ο κόσμος είναι μπερδεμένος και κουρασμένος. Αυτό που βρίσκω επιλήψιμο είναι αυτοί που παραβίαζαν τα μέτρα να το παίζουν υπεράνω τώρα και να ψέγουν τους άλλους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 02 Μάιος 2021, 01:23

- Casper - έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:17
Στύγιος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:02
:hebit::g094: Σε ένα παράλληλο σύμπαν, θα σου έκανα πρόταση γάμου.
Για σένα δουλεύω :003:
Αλλά τώρα σοβαρά, αν σε χαλάνε τόσο πολύ αυτά που διαβάζεις, κάνε log out και ξαναμπές άλλη στιγμή, όταν ηρεμήσεις. Εγώ αυτό κάνω και μετά τα ξαναβλέπω και γελάω :wave:
Σου έχω και αφιέρωση ( εγκρίνει κι η Στύγαινα) :g030:
SpoilerShow
Π.χ έτσι

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5085
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 02 Μάιος 2021, 01:26

Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:45

Κανένα από τα λινκ που παρέθεσες δεν διαψεύδει κάτι που γράφει το άρθρο του cnbc.
ψευδές δεν είναι, αλλά ούτε unprecedented είναι, ούτε κανα μεγάλο μυστικό.

και δεν προκύπτει ότι δόθηκε λόγω παραλήψεων στις δοκιμές όπως φαντάστηκε ο κ. Dunn και πίστεψες εσύ. :wave:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5085
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 02 Μάιος 2021, 01:29

Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:19
Bill Hicks έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:09
Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:19
Γιατί αυτή η unprecedented ασυλία από ευθύνη κατασκευαστή για τις φαρμακευτικές, αφού όπως μας διαβεβαιώνουν όλα έχουν γίνει όπως πρέπει και δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας;
διότι είναι κάτι που είπε κάποιος σε ένα αμερικάνικο κανάλι και δεν ισχύει πραγματικά;
Έχει καμιά τριανταριά αντίστοιχα άρθρα που μπορείς να βρεις με ένα γκούγκλισμα τριών λεπτών, μη γίνεσαι κουραστικός.
βρε το unprecedented δεν ισχύει λέμε, η ασυλία ισχύει. :D
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

- Casper -

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μάιος 2021, 01:30

ethereal έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:15
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:07
Αλλά υποχρέωση και του κράτους αύριο να προστατεύσει τους πολίτες του και να μη σε αφήνει να ταξιδεύεις, να εργάζεσαι σε συγκεκριμένες εργασίες και να εισέρχεσαι σε μέρη με πολύ κόσμο, ώστε να προστατεύσει τη δημόσια Υγεία. Μην αρχίσεις να σκούζεις τότε πως καταπατούν τα Δικαιώματά σου. Θα έχεις κάνει τις επιλογές σου.
Πόσο θα στενοχωρηθείς εάν αυτά δεν ισχύσουν;
Για Κύπρο:

https://politis.com.cy/politis-news/kyp ... athroisis/

"Συγκεκριμένα, όπως ανακοίνωσε ο Υπουργός Υγείας, από την 10η Μάιου 2021 αίρονται τα μέτρα που ανακοινώθηκαν και επαναφέρονται οι ρυθμίσεις που ισχύουν τώρα, με την προϋπόθεση ότι σε χώρους όπου υπάρχει συνάθροιση (χώρους εστίασης, χώρους συνάθροισης, γυμναστήριο, λιανικό εμπόριο, θέατρα, κτλ), ο επισκέπτης θα πρέπει να έχει στην κατοχή του rapid test ή PCR σε ισχύ 72 ωρών ή να έχει εμβολιασθεί τουλάχιστον με την 1η δόση και να έχουν παρέλθει τρεις εβδομάδες ή να έχει νοσήσει από την ασθένεια COVID-19 τους τελευταίους 3 (τρεις) μήνες. Όπως είπε, η υιοθέτηση της πιο πάνω ρύθμισης θα δώσει την δυνατότητα της πιο εύκολης και ασφαλούς διακίνησης των συμπολιτών μας και θα επιτρέψει να επανέλθουμε με ασφάλεια σε πιο φυσιολογικές συνθήκες."

Ελπίζω να μείνουν μόνο σ' αυτά :-?

- Casper -

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μάιος 2021, 01:31

Στύγιος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:23
- Casper - έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:17
Στύγιος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:02
:hebit::g094: Σε ένα παράλληλο σύμπαν, θα σου έκανα πρόταση γάμου.
Για σένα δουλεύω :003:
Αλλά τώρα σοβαρά, αν σε χαλάνε τόσο πολύ αυτά που διαβάζεις, κάνε log out και ξαναμπές άλλη στιγμή, όταν ηρεμήσεις. Εγώ αυτό κάνω και μετά τα ξαναβλέπω και γελάω :wave:
Σου έχω και αφιέρωση ( εγκρίνει κι η Στύγαινα) :g030:
SpoilerShow
Π.χ έτσι
Ε άμα εγκρίνει και η Στύγαινα! Ευχαριστώ! Τα φιλιά μου να της δώσεις! :lol:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41202
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Μάιος 2021, 01:34

Bill Hicks έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:03
hellegennes έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:03

...
sorry αν δεν ήμουν σαφής, εννοούσα απάντηση στις συγκεκριμένες ερωτήσεις. όταν λέω "πού" εννοώ συγκεκειμένη οδηγία, κανονισμό CDC, FDA, WHO κλπ όχι τι νομίζεις εσύ.
Bill Hicks έγραψε:
01 Μάιος 2021, 23:25

ποιο δυτικό εμβόλιο κυκλοφόρησε προτού ολοκληρώσει Phase III κλινικές δοκιμές;

πού ορίζεται ο ελάχιστος/αρκετός χρόνος για δοκιμές;
Για φάρμακα ισχύει αυτό:

https://www.fda.gov/patients/drug-devel ... l-research

Συγκεκριμένα για τα εμβόλια του κορωνοϊού, ο FDA γράφει αυτό:

Follow-up of study participants for COVID-19 outcomes (in particular, for severe COVID-19 disease manifestations) should continue as long as feasible, ideally at least one to two years, to assess duration of protection and potential for vaccine associated ERD as immune responses to the vaccine wane.

Σου θυμίζει κάτι που έχω πει;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 02 Μάιος 2021, 01:38

Ψήφησα δεν... Γιατί δεν λύνει το πρόβλημα. Ακόμη και ολόκληρος ο πλανήτης να εμβολιαζοταν την ίδια μέρα και ξανά μετά από έξι μήνες την ίδια μέρα και πάλι ο ιός θα ήταν παρόν, έτσι δεν είναι; το μπόλι θα άξιζε αν εξαφάνιζε τον ιο.
Μας αποσπά την προσοχή πουλώντας υποσχεσεις. Ενώ θα έπρεπε να ψάχνουμε άλλες λύσεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opsimasmenos την 02 Μάιος 2021, 01:43, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 02 Μάιος 2021, 01:41

- Casper - έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:30
ethereal έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:15
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:07
Αλλά υποχρέωση και του κράτους αύριο να προστατεύσει τους πολίτες του και να μη σε αφήνει να ταξιδεύεις, να εργάζεσαι σε συγκεκριμένες εργασίες και να εισέρχεσαι σε μέρη με πολύ κόσμο, ώστε να προστατεύσει τη δημόσια Υγεία. Μην αρχίσεις να σκούζεις τότε πως καταπατούν τα Δικαιώματά σου. Θα έχεις κάνει τις επιλογές σου.
Πόσο θα στενοχωρηθείς εάν αυτά δεν ισχύσουν;
Για Κύπρο:

https://politis.com.cy/politis-news/kyp ... athroisis/

"Συγκεκριμένα, όπως ανακοίνωσε ο Υπουργός Υγείας, από την 10η Μάιου 2021 αίρονται τα μέτρα που ανακοινώθηκαν και επαναφέρονται οι ρυθμίσεις που ισχύουν τώρα, με την προϋπόθεση ότι σε χώρους όπου υπάρχει συνάθροιση (χώρους εστίασης, χώρους συνάθροισης, γυμναστήριο, λιανικό εμπόριο, θέατρα, κτλ), ο επισκέπτης θα πρέπει να έχει στην κατοχή του rapid test ή PCR σε ισχύ 72 ωρών ή να έχει εμβολιασθεί τουλάχιστον με την 1η δόση και να έχουν παρέλθει τρεις εβδομάδες ή να έχει νοσήσει από την ασθένεια COVID-19 τους τελευταίους 3 (τρεις) μήνες. Όπως είπε, η υιοθέτηση της πιο πάνω ρύθμισης θα δώσει την δυνατότητα της πιο εύκολης και ασφαλούς διακίνησης των συμπολιτών μας και θα επιτρέψει να επανέλθουμε με ασφάλεια σε πιο φυσιολογικές συνθήκες."

Ελπίζω να μείνουν μόνο σ' αυτά :-?
Θα στενοχωρηθούν, λοιπόν, κάποιοι αλλά το εμβόλιο δεν είναι μονόδρομος.
Συνυπολόγισε ότι στην Ελλάδα υπάρχει και η εναλλακτική του self test.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14605
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 02 Μάιος 2021, 01:43

GoBack έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:32
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:30
Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:19
Όσοι κινδυνεύουν από τον ιό (ευπαθείς ομάδες) να το κάνουν το εμβόλιο για να είναι ασφαλείς. Το ίδιο ισχύει και για όσους φοβούνται, παρότι δεν ανήκουν σε ευπαθή ομάδα. Εγώ γιατί να μην έχω το δικαίωμα προς το παρόν να προτιμήσω ένα δεκαήμερο με υψηλό πυρετό αντί πιθανές μελλοντικές παρενέργειες για τις οποίες τα κράτη φρόντισαν εκ των προτέρων να απαλλάξουν από την ευθύνη τους κατασκευαστές των εμβολίων; Θέτω κανέναν σε κίνδυνο; Α ναι, μόνο όσους...σκέφτονται σαν εμένα. :lol:
Tα εμβόλια κατά του κορωνοιού, όπως και όλα τα εμβόλια, όπως και όλα τα φάρμακα -όπως και όλη η βιολογία- δεν είναι άλγεβρα : 1+1=2

Έχουν ένα ποσοστό αποτελεσματικότητας- και το εξαιρετικό 95%, σημαίνει πως ο 1 στους 20 θα κολλήσει.

Αν σήμερα έχουμε 200 ή 500 ή 1000 παιδάκια με λευχαιμία στη χώρα, σημαίνει πως αν έρθουν σε επαφή με τον ιό (έναν ιό που μπορούμε να αφήσουμε να συνεχίζει να κυκλοφορεί στην κοινότητα ανενόχλητος) 10, 25 ή 50 παιδιά μπορεί να κολλήσουν και κάποια από αυτά να πεθάνουν.

Θέλεις να σου πω μπράβο αν είσαι ο μαλάκας που θα κολλήσει έστω και ένα παιδάκι και θα το σκοτώσει;

Νομιζω ηρθε η ωρα να βαλουμε και τη γριπη στο παιχνιδι.Ποσα παιδακια με λευχαιμια θεριζει καθε χρονο;
Και εμβόλιο γρίπης, δωροπακέτο 2 σε 1;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28805
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 02 Μάιος 2021, 01:46

Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:43
GoBack έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:32
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:30


Tα εμβόλια κατά του κορωνοιού, όπως και όλα τα εμβόλια, όπως και όλα τα φάρμακα -όπως και όλη η βιολογία- δεν είναι άλγεβρα : 1+1=2

Έχουν ένα ποσοστό αποτελεσματικότητας- και το εξαιρετικό 95%, σημαίνει πως ο 1 στους 20 θα κολλήσει.

Αν σήμερα έχουμε 200 ή 500 ή 1000 παιδάκια με λευχαιμία στη χώρα, σημαίνει πως αν έρθουν σε επαφή με τον ιό (έναν ιό που μπορούμε να αφήσουμε να συνεχίζει να κυκλοφορεί στην κοινότητα ανενόχλητος) 10, 25 ή 50 παιδιά μπορεί να κολλήσουν και κάποια από αυτά να πεθάνουν.

Θέλεις να σου πω μπράβο αν είσαι ο μαλάκας που θα κολλήσει έστω και ένα παιδάκι και θα το σκοτώσει;

Νομιζω ηρθε η ωρα να βαλουμε και τη γριπη στο παιχνιδι.Ποσα παιδακια με λευχαιμια θεριζει καθε χρονο;
Και εμβόλιο γρίπης, δωροπακέτο 2 σε 1;
Do it for the children :a040:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11888
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Μάιος 2021, 01:52

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:07
Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:02
gassim έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:58


επειδή αυτό εχει δοκιμαστεί επαρκώς;
Όχι αλλά 1) Είναι κλασσικού τύπου και 2) ο κατασκευαστής του ιού είναι λογικό να έχει περισσότερες γνώσεις για αυτόν και περισσότερο χρόνο για να αναπτύξει εμβόλια για αυτόν. Ή τέλος πάντων, και να μην δέχεται κανείς την άποψη περί κατασκευασμένου από τους Κινέζους ιού, είναι σίγουρο ότι οι Κινέζοι είχαν και περισσότερα δεδομένα για τον ιό, και περισσότερο χρόνο για να αναπτύξουν το εμβόλιο.
Τότε προτείνω CanSino, για κάποιο λόγο έχει γίνει μόνο στον στρατό, σε κανέναν άλλο. :8)
Ψαξου για καραβανο-Εράσμους.
Στη Σερβία μέχρι πρόσφατα το έκαναν δωρεάν σε όποιον τουρίστα ήθελε:https://www.euronews.com/2021/03/28/ser ... -s-vaccine
Εικάζω ότι σύντομα θα μας ξαναδοθεί η δυνατότητα γιατί οι δικοί σου δεν τσιγγουνεύονται, στέλνουν μαζικά πακέτα σε όποια χώρα θέλει. Άλλος ένας λόγος που το εμπιστεύομαι περισσότερο btw: για τους Κινέζους τα εμβόλια είναι και εργαλείο για άσκηση επιρροής και προβολής της χώρας σαν ''δύναμης για το καλό'', οπότε έχουν ένα επιπλέον κίνητρο να είναι πιο προσεκτικοί.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11888
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 02 Μάιος 2021, 02:00

GoBack έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:46
Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:43
GoBack έγραψε:
02 Μάιος 2021, 00:32



Νομιζω ηρθε η ωρα να βαλουμε και τη γριπη στο παιχνιδι.Ποσα παιδακια με λευχαιμια θεριζει καθε χρονο;
Και εμβόλιο γρίπης, δωροπακέτο 2 σε 1;
Do it for the children :a040:
Πόσα παιδάκια να έχει δολοφονήσει άραγε ο χρήστης Τζιτζιμιτζιχότζιρας, αρνούμενος να κάνει το εμβόλιο κατά της γρίπης όλα τα προηγούμενα χρόνια; :roll:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 02 Μάιος 2021, 02:12

Ψυχανώμαλε ΓΓ , φιλιά στο σκύλο και γλύψε κάνα πόμολο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 02 Μάιος 2021, 02:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41202
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εμβολιαστικό γκάλοπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Μάιος 2021, 02:12

Scouser έγραψε:
02 Μάιος 2021, 02:00
GoBack έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:46
Ζενίθεδρος έγραψε:
02 Μάιος 2021, 01:43


Και εμβόλιο γρίπης, δωροπακέτο 2 σε 1;
Do it for the children :a040:
Πόσα παιδάκια να έχει δολοφονήσει άραγε ο χρήστης Τζιτζιμιτζιχότζιρας, αρνούμενος να κάνει το εμβόλιο κατά της γρίπης όλα τα προηγούμενα χρόνια; :roll:
Μιας και το είπες αυτό, στοιχεία CDC - ΗΠΑ:

Θάνατοι από κορωνοϊό 0-4: 132
Θάνατοι από γρίπη 0-4: 211 (μ.ο. 2010-2020. Εύρος 74-396)
Θάνατοι από γρίπη 0-4 για το 2020: 254
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών