Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 02 Μάιος 2021, 18:53

Νon4me έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:45
Ταπαμε αυτα tr3 b manta
Ντε μιλά ακάμα κιλά γκλόσα γιδινον...
Μία μετάφρα;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10168
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 02 Μάιος 2021, 18:56

OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:53
Νon4me έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:45
Ταπαμε αυτα tr3 b manta
Ντε μιλά ακάμα κιλά γκλόσα γιδινον...
Μία μετάφρα;;;

.
Ανοιξε γουγλη και αναζητησε για tr3 black manta

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9079
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 02 Μάιος 2021, 18:58

OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38

ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Εξωγηινο δε σημαίνει εξ ορισμού μη γήινο;
Z

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38097
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μάιος 2021, 19:08

Καραμελίτσα έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:58
OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38

ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Εξωγηινο δε σημαίνει εξ ορισμού μη γήινο;
Εξωγήινο σημαίνει έξω από την γη.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 02 Μάιος 2021, 19:12

Καραμελίτσα έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:58
OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38

ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Εξωγηινο δε σημαίνει εξ ορισμού μη γήινο;
Ουχί...
Σημαίνει έξω από τη γη...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...


Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 02 Μάιος 2021, 19:13

Νon4me έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:56
OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:53
Νon4me έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:45
Ταπαμε αυτα tr3 b manta
Ντε μιλά ακάμα κιλά γκλόσα γιδινον...
Μία μετάφρα;;;

.
Ανοιξε γουγλη και αναζητησε για tr3 black manta
Σε τα μας ρε φιλαράκι;;;
Θέλεις να σου κάνω σεμινάριο περί κρυφής τεχνολογίας; :003:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Μάιος 2021, 19:27

OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38
paul25 έγραψε:
02 Μάιος 2021, 16:46
Πλάκα στη πλάκα το θέμα φαίνεται περίεργο.Τι να είναι αυτά τα ιπτάμενα αντικείμενα;
α) Άσχετοι που είδαν κάτι που δεν μπορούν να εξηγήσουν.
β) Στρατιωτικά αεροσκάφη που δεν πρέπει να ξέρει το πόπολο.
γ) Ακραία φαινόμενα όπως π.χ. οι κεραυνοί σε ηφαίστειο που εκρήγνυται
δ) Άκρα μυστικά αεροσκάφη των γήινων.
ε) Λανθασμένες αντιλήψεις πάνω σε βασικές αρχές ακόμα και από επιστήμονες.
.
.
.
ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Δεν αντιλεγω! Ωστοσο τα βιντεο ειναι απο το ιδιο το πενταγωνο που επιβεβαιωνει οτι τα τραβηξαν ναυτες του πολεμικου ναυτικου η αεροποροι μαχητικων, εχουν βαλει ειδικους ερευνητες να τα αξιολογησουν και παραμενουν αγνωστα. Πολλα απο αυτα τα αγνωστα (τα ξεδιαλεγμενα) παρουσιαζουν παραξενη συμπεριφορα για φυσικο φαινομενο οπως πχ ανεπτυσσαν λεει ταχυτητες υπερηχητικες χωρις να ακουγεται το σπασιμο, οπως κινιοντουσαν "φρεναραν" ξαφνικα στον αερα και αλλαζαν πορεια κλπ. Οπως και να εχει πρεπει να ερευνηθουν και απο ακαδημαικους για να εχουμε μια πληρη απαντηση.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.


Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 02 Μάιος 2021, 20:01

paul25 έγραψε:
02 Μάιος 2021, 19:27
OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38
paul25 έγραψε:
02 Μάιος 2021, 16:46
Πλάκα στη πλάκα το θέμα φαίνεται περίεργο.Τι να είναι αυτά τα ιπτάμενα αντικείμενα;
α) Άσχετοι που είδαν κάτι που δεν μπορούν να εξηγήσουν.
β) Στρατιωτικά αεροσκάφη που δεν πρέπει να ξέρει το πόπολο.
γ) Ακραία φαινόμενα όπως π.χ. οι κεραυνοί σε ηφαίστειο που εκρήγνυται
δ) Άκρα μυστικά αεροσκάφη των γήινων.
ε) Λανθασμένες αντιλήψεις πάνω σε βασικές αρχές ακόμα και από επιστήμονες.
.
.
.
ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Δεν αντιλεγω! Ωστοσο τα βιντεο ειναι απο το ιδιο το πενταγωνο που επιβεβαιωνει οτι τα τραβηξαν ναυτες του πολεμικου ναυτικου η αεροποροι μαχητικων, εχουν βαλει ειδικους ερευνητες να τα αξιολογησουν και παραμενουν αγνωστα. Πολλα απο αυτα τα αγνωστα (τα ξεδιαλεγμενα) παρουσιαζουν παραξενη συμπεριφορα για φυσικο φαινομενο οπως πχ ανεπτυσσαν λεει ταχυτητες υπερηχητικες χωρις να ακουγεται το σπασιμο, οπως κινιοντουσαν "φρεναραν" ξαφνικα στον αερα και αλλαζαν πορεια κλπ. Οπως και να εχει πρεπει να ερευνηθουν και απο ακαδημαικους για να εχουμε μια πληρη απαντηση.
Θα σου απαντήσω με προσωπικά παραδείγματα:
α) Έχω έναν ξάδερφο ο οποίος έχει τελειώσει την ίδια σχολή μηχανολογίας με εμένα. Κάποια στιγμή σε έναν καφέ πετάει το: το ελικόπτερο Απάτσι είναι υπερηχητικό. Τι λες ρε; Και περίμενα ότι αστειευόταν. Αμ δε!!! Κάτσε καλά ρε, τι λες; Και εσύ, και εγώ έχουμε κάνει μηχανική ρευστών και βασική αεροδυναμική οπότε δεν είναι δυνατόν να λες ότι το Απάτσι είναι υπερηχητικό;!;! Δεν άλλαζε άποψη με τίποτα... Αυτή τη στιγμή δουλεύει σαν σεκιουριτάς...
β) Το 1999 ήμουν σε μία εταιρεία πολλών ατόμων. Κάποια στιγμή ένα παιδί που είχε τελειώσει μόνο λύκειο πετάει το: ήμουν στην Κύπρο στρατιώτης και μου είπαν ότι το ραντάρ εκεί βλέπει μέχρι τον Περσικό κόλπο. Τι λες ρε; Ξέρεις πόση ισχύ θέλει για να δει ένα ραντάρ στα 2.000 χιλιόμετρα; Άσε που δεν μπορεί να δει πέρα από βουνά ένα ραντάρ!!! Ερυθρά θάλασσα σου είπαν. Όχι εσύ δεν ξέρεις, εμένα μου το είπαν. Και πήραν το μέρος του άλλοι 7, εκ των οποίων οι 2 είχαν τελειώσει την ίδια μηχανολογική σχολή με εμένα και ένας εξ αυτών ήταν συμφοιτητής μου!!! Ο συμφοιτητής μου τελευταία φορά που άκουσα περί το 2006 για αυτόν δούλευε στον εφοδιασμό σούπερ μάρκετ...
γ) Μου έλεγε πρώην συνάδελφος: περί το 2000 έδωσαν ένα μηχάνημα το οποίο είχαν δουλέψει τις κοπές μόνο με πλάσμα. Καθώς το τοποθετούσαν πέρασε τυχαία από εκεί κάποιος που είχε μηχανουργείο - ενθουσιάστηκε με τα κοψίματα που είχαν γίνει. Πως στα κομμάτια κάνατε τέτοια κοψίματα με το οξυγόνο (κοπή οξυγόνου εννοούσε) - τον κοιτούσαν όλοι... Τον ρωτάει ο συνάδελφος: έχεις πάει σε άλλα μηχανουργεία, μήπως σε εκθέσεις; Όχι λέει!!! Κοπή με πλάσμα είναι ρε!!! Πρόσεξε: εν έτη 2000 δεν ήξερε την κοπή με πλάσμα, όταν εγώ χρησιμοποιούσα κοπή με λέιζερ και υδροκοπή!!! Και όμως ήταν μέσα στο κουρμπέτι!!!

Υπάρχουν λοιπόν πάρα πολλά που δεν τα γνωρίζουν οι "επιστήμονες" (ηθελημένα ή απλώς από άγνοια) ή δεν θέλουν να τα αποδεχτούν...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49072
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 02 Μάιος 2021, 20:03

Τα 'λεγε ο Κούλης και γελούσατε...

Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 02 Μάιος 2021, 20:30

OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 20:01
paul25 έγραψε:
02 Μάιος 2021, 19:27
OANNHSEA έγραψε:
02 Μάιος 2021, 18:38


α) Άσχετοι που είδαν κάτι που δεν μπορούν να εξηγήσουν.
β) Στρατιωτικά αεροσκάφη που δεν πρέπει να ξέρει το πόπολο.
γ) Ακραία φαινόμενα όπως π.χ. οι κεραυνοί σε ηφαίστειο που εκρήγνυται
δ) Άκρα μυστικά αεροσκάφη των γήινων.
ε) Λανθασμένες αντιλήψεις πάνω σε βασικές αρχές ακόμα και από επιστήμονες.
.
.
.
ζ) Κάποια ελαχιστότατα δεν είναι γήινα - αλλά δεν είναι αναγκαία και εξωγήινα...

.
Δεν αντιλεγω! Ωστοσο τα βιντεο ειναι απο το ιδιο το πενταγωνο που επιβεβαιωνει οτι τα τραβηξαν ναυτες του πολεμικου ναυτικου η αεροποροι μαχητικων, εχουν βαλει ειδικους ερευνητες να τα αξιολογησουν και παραμενουν αγνωστα. Πολλα απο αυτα τα αγνωστα (τα ξεδιαλεγμενα) παρουσιαζουν παραξενη συμπεριφορα για φυσικο φαινομενο οπως πχ ανεπτυσσαν λεει ταχυτητες υπερηχητικες χωρις να ακουγεται το σπασιμο, οπως κινιοντουσαν "φρεναραν" ξαφνικα στον αερα και αλλαζαν πορεια κλπ. Οπως και να εχει πρεπει να ερευνηθουν και απο ακαδημαικους για να εχουμε μια πληρη απαντηση.
Θα σου απαντήσω με προσωπικά παραδείγματα:
α) Έχω έναν ξάδερφο ο οποίος έχει τελειώσει την ίδια σχολή μηχανολογίας με εμένα. Κάποια στιγμή σε έναν καφέ πετάει το: το ελικόπτερο Απάτσι είναι υπερηχητικό. Τι λες ρε; Και περίμενα ότι αστειευόταν. Αμ δε!!! Κάτσε καλά ρε, τι λες; Και εσύ, και εγώ έχουμε κάνει μηχανική ρευστών και βασική αεροδυναμική οπότε δεν είναι δυνατόν να λες ότι το Απάτσι είναι υπερηχητικό;!;! Δεν άλλαζε άποψη με τίποτα... Αυτή τη στιγμή δουλεύει σαν σεκιουριτάς...
β) Το 1999 ήμουν σε μία εταιρεία πολλών ατόμων. Κάποια στιγμή ένα παιδί που είχε τελειώσει μόνο λύκειο πετάει το: ήμουν στην Κύπρο στρατιώτης και μου είπαν ότι το ραντάρ εκεί βλέπει μέχρι τον Περσικό κόλπο. Τι λες ρε; Ξέρεις πόση ισχύ θέλει για να δει ένα ραντάρ στα 2.000 χιλιόμετρα; Άσε που δεν μπορεί να δει πέρα από βουνά ένα ραντάρ!!! Ερυθρά θάλασσα σου είπαν. Όχι εσύ δεν ξέρεις, εμένα μου το είπαν. Και πήραν το μέρος του άλλοι 7, εκ των οποίων οι 2 είχαν τελειώσει την ίδια μηχανολογική σχολή με εμένα και ένας εξ αυτών ήταν συμφοιτητής μου!!! Ο συμφοιτητής μου τελευταία φορά που άκουσα περί το 2006 για αυτόν δούλευε στον εφοδιασμό σούπερ μάρκετ...
γ) Μου έλεγε πρώην συνάδελφος: περί το 2000 έδωσαν ένα μηχάνημα το οποίο είχαν δουλέψει τις κοπές μόνο με πλάσμα. Καθώς το τοποθετούσαν πέρασε τυχαία από εκεί κάποιος που είχε μηχανουργείο - ενθουσιάστηκε με τα κοψίματα που είχαν γίνει. Πως στα κομμάτια κάνατε τέτοια κοψίματα με το οξυγόνο (κοπή οξυγόνου εννοούσε) - τον κοιτούσαν όλοι... Τον ρωτάει ο συνάδελφος: έχεις πάει σε άλλα μηχανουργεία, μήπως σε εκθέσεις; Όχι λέει!!! Κοπή με πλάσμα είναι ρε!!! Πρόσεξε: εν έτη 2000 δεν ήξερε την κοπή με πλάσμα, όταν εγώ χρησιμοποιούσα κοπή με λέιζερ και υδροκοπή!!! Και όμως ήταν μέσα στο κουρμπέτι!!!

Υπάρχουν λοιπόν πάρα πολλά που δεν τα γνωρίζουν οι "επιστήμονες" (ηθελημένα ή απλώς από άγνοια) ή δεν θέλουν να τα αποδεχτούν...

.
οκ! όπως και να έχει πρέπει να ερευνηθούν, διότι μπορεί όντως να μην γνωρίζουν και να μην υπάγονται κάποιες περιπτώσεις σε αυτό που περιγράφεις, δεν μπορούν να απορρίπτονται με αυτό το σκεπτικό.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Μάιος 2021, 20:35

Μία ψύχραιμη και ολοκληρωμένη άποψη :

είναι κάτι που πολλοί έχουν καταγγείλει και μάλιστα ερευνητές που εργάζονταν σε κορυφαίες καθηγητικές θέσεις ή ως ερευνητές στην ΝΑΣΑ: Θα πρόκειται όμως για μια ψευδή επιδρομή εξωγήινων που δεν θα είναι 'εξωγήινοι' αλλά μορφές, που ατελείωτες ψευτο-ταινίες και ογκωδέστατη λογοτεχνία έβαλαν στο υποσυνείδητο πολλών ανθρώπων εδώ και σχεδόν ένα αιώνα – ενώ ποτέ πιο πριν στην Παγκόσμια Ιστορία δεν είχε υπάρξει αναφορά σε εξωγήινους. Θα μπορούν άνθρωποι να τους ακουμπήσουν και να πιστέψουν με την αφή τους. Τότε θα προσπαθήσουν να σώσουν την Ανθρωπότητα κλείνοντας μια 'ειρήνη' με τους εξωγήινους, δηλαδή παραδίδοντας όλους τους ανθρώπους στις ιεραρχίες των τάχα εξωγηίνων. Μια άλλη πιθανότητα είναι η ίδια η εμφάνιση του αναμενόμενου 'Μεσσία' που θα παρουσιαστεί σε μια απόπειρα 'ρουά ματ'. Εννοείται πως και στις δύο περιπτώσεις θα προσφέρεται η ίαση των ασθενειών κάτι που θα δέσει την Ανθρωπότητα χειροπόδαρα. Τότε, πλέον, η ελευθερία θα είναι μια ανάμνηση.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43527
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Μάιος 2021, 20:39

Papa John έγραψε:
02 Μάιος 2021, 20:35
– ενώ ποτέ πιο πριν στην Παγκόσμια Ιστορία δεν είχε υπάρξει αναφορά σε εξωγήινους
Ancient aliens has entered the chat
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Πρώην ερευνητής του Πενταγώνου προειδοποιεί: «Θα έχουμε επίθεση από UFO και η καταστροφή θα είναι τεράστια»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Μάιος 2021, 20:41

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Μάιος 2021, 20:39
Papa John έγραψε:
02 Μάιος 2021, 20:35
– ενώ ποτέ πιο πριν στην Παγκόσμια Ιστορία δεν είχε υπάρξει αναφορά σε εξωγήινους
Ancient aliens has entered the chat
Ναι,σε αυτό συμφωνώ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών