Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιουν 2021, 13:22

omg kai 3 lol έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:48
Βασικά, θεωρώ ότι αυτά που είπε δεν ήταν μπούρδες. Ήταν ένα ειλικρινέστατο αλλά αμετροεπές σχόλιο, που πάω ό,τι στοίχημα θέλεις ότι εκφράζει τη συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων. Ήταν μια παράβαση των κανόνων του τρέντυ επικοινωνιακού κώδικα.
"μια νοσηρη μειοψηφια δεν θα καταφερει να αλλαξει τα προτυπα ομορφιας"

ειλικρινα πιστευεις οτι ισχυει κατι τετοιο; ωστε να ανοιγεται ανοικτος διαλογος προς συζητηση;


στην εποχη του ακρατου ατομικισμου που ζουμε ελαχιστοι ανθρωποι ειναι διατεθιμενοι να βγουν εξω απο τα ορια της ατομικοτητας και της σφαιρας του εγω τους, οι λεξεις οπως συμπονοια και ενσυναισθηση ειναι αγνωστες, δλδ να καταφερεις εστω και για μια στιγμη να βγεις εξω απο τα παπουτσια σου και να μπεις στη θεση του αλλου, εναν κακομοιρη που θα δεις στο δρομο θα του πεις πως εισαι ετσι ρε κακομοιρη;
ή θα σκεφτεις μεσα σου οτι κι εσυ εχεις βιωσει εστω και ελαχιστα μια στιγμη περιφρονισης;

σταματω εδω προς το παρον
Πριν σταματήσεις, θέλω κάποιες διευκρινήσεις αναφορικά με τα σημεία διαφωνίας ή συμφωνίας σου και στα υπόλοιπα που έγραψα.

Το να ξαναγυρίζεις σε αναλύσεις της συμπόνοιας και της ενσυναίσθησης, δεν μου λέει κάτι.

Μετά θα συζητήσουμε και για το μπολντ. :)
Gavalas for President! :grfl:

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14965
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Ιουν 2021, 13:31

Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:02
Μπορεί να είναι γιατί είναι σαν την από κάτω:
Gordian Knot έγραψε:
04 Ιουν 2021, 09:55


Εικόνα
Αλλιώς δεν έχεις λόγο να σε νοιάζει τόσο πολύ ότι σε κάποιους δεν αρέσει η εμφάνιση κάποιων άλλων. Είναι είτε γιατί είσαι κάπως έτσι και δεν είσαι κουλ μ' αυτό, αντίθετα προσπαθείς ουρλιάζοντας να πείσεις την κοινωνίας πως είσαι, είτε γιατί είσαι σελεμπριτάς που πρέπει να κάνεις το virtue signaling που πουλάει αυτήν την περίοδο.
ή μπορεί να είσαι πανηλίθιος και δεν καταλαβαινεις απλά πραγματάκια.κράτα το σαν σκέψη

Uppercut

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 04 Ιουν 2021, 13:33

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:18
Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:17
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:16


Το ίδιο πράγμα λέμε. Λες όποιος θέλει μπορεί να ασχολείται με όποιον θέλει "εκτός από αυτόν που τη θεωρεί στραβογαμημένη ανοργασμικιά" κι αυτόν "που θεωρεί τον προηγούμενο μπάζο".

Ε κάνε μας το πόνημα των εξαιρέσεών σου, να δούμε τί απομένει να ασχοληθούμε. Αι σιχτιρ.
Όποιος θέλει, ασχολείται με όποιον θέλει, το ξαναλέω. Δεν είπα όμως ότι όποιος έχει αντίθετη γνώμη, δεν του άρεσε το βίντεο της Λατινοπούλου, είναι μπάζο, όπως ψευδώς είπες.
ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ; Εγώ είπα για όποιον έχει αντίθετη γνώμη ΜΕ ΣΕΝΑ, όχι όποιον δεν άρεσε το βίντεο. Εχει διαφορά. ΜΕΓΑΛΗ.
Όχι, δεν το έλεγα σε όποιον έχει αντίθετη γνώμη λοιπόν. Το είπα για μία συγκεκριμένη επειδή έγραψε αυτό που είπα. 700 άλλοι και άλλες είπαν ότι η Λατινοπούλου είναι ΓΤΠ, λέει μαλακίες, φασίζει και χίλια δύο με τα οποία μπορεί να διαφωνώ. Μίλησα για τη συγκεκριμένη αντίδραση και όχι για όποιον διαφωνεί με εμένα, όπως ψευδώς είπες.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20357
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιουν 2021, 13:37

Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:33
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:18
Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:17


Όποιος θέλει, ασχολείται με όποιον θέλει, το ξαναλέω. Δεν είπα όμως ότι όποιος έχει αντίθετη γνώμη, δεν του άρεσε το βίντεο της Λατινοπούλου, είναι μπάζο, όπως ψευδώς είπες.
ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ; Εγώ είπα για όποιον έχει αντίθετη γνώμη ΜΕ ΣΕΝΑ, όχι όποιον δεν άρεσε το βίντεο. Εχει διαφορά. ΜΕΓΑΛΗ.
Όχι, δεν το έλεγα σε όποιον έχει αντίθετη γνώμη λοιπόν. Το είπα για μία συγκεκριμένη επειδή έγραψε αυτό που είπα. 700 άλλοι και άλλες είπαν ότι η Λατινοπούλου είναι ΓΤΠ, λέει μαλακίες, φασίζει και χίλια δύο με τα οποία μπορεί να διαφωνώ. Μίλησα για τη συγκεκριμένη αντίδραση και όχι για όποιον διαφωνεί με εμένα, όπως ψευδώς είπες.
Uppercut έγραψε:
03 Ιουν 2021, 17:42
νύχτα έγραψε:
03 Ιουν 2021, 16:46
αμφιβάλλω ότι έχει δει ποτέ χαρά στα σκέλια της αυτή η τύπισσα

ο τόνος της φωνής μαρτυρά πολλά
Ναι, δεν έχει δει η Λατινοπούλου κι έχει δει το κάθε μπάζο του πχώρουμ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Uppercut

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 04 Ιουν 2021, 13:38

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:37
Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:33
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:18


ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ; Εγώ είπα για όποιον έχει αντίθετη γνώμη ΜΕ ΣΕΝΑ, όχι όποιον δεν άρεσε το βίντεο. Εχει διαφορά. ΜΕΓΑΛΗ.
Όχι, δεν το έλεγα σε όποιον έχει αντίθετη γνώμη λοιπόν. Το είπα για μία συγκεκριμένη επειδή έγραψε αυτό που είπα. 700 άλλοι και άλλες είπαν ότι η Λατινοπούλου είναι ΓΤΠ, λέει μαλακίες, φασίζει και χίλια δύο με τα οποία μπορεί να διαφωνώ. Μίλησα για τη συγκεκριμένη αντίδραση και όχι για όποιον διαφωνεί με εμένα, όπως ψευδώς είπες.
Uppercut έγραψε:
03 Ιουν 2021, 17:42
νύχτα έγραψε:
03 Ιουν 2021, 16:46
αμφιβάλλω ότι έχει δει ποτέ χαρά στα σκέλια της αυτή η τύπισσα

ο τόνος της φωνής μαρτυρά πολλά
Ναι, δεν έχει δει η Λατινοπούλου κι έχει δει το κάθε μπάζο του πχώρουμ.
Και προφανώς αναφερόμουν σ' αυτήν που απαντούσα για τον λόγο που είπα. Κι εσύ διαφωνείς μαζί μου κι ο Φος, δεν σας είπα μπάζα.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23817
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 04 Ιουν 2021, 13:41

Ναύτης έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:18
Πάντως η Λατινοπούλου δεν έβγαλε κακία (για μένα ούτε κόμπλεξ).
Οχι, έτσι όπως το έθεσε το ζήτημα, κόμπλεξ έβγαλε. Μίλησε σαν εκπρόσωπος των παραδοσιακών (συντηρητικών) προτύπων ομορφιάς που θεωρεί ότι απειλούνται.

Εκφράζει μία ανησυχία.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24729
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 04 Ιουν 2021, 13:42

stella έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:17
Η πλαστική αντεπίθεση έγκειται στο ότι όλοι συμφωνούμε με τα λεγόμενα της βλαμμένης, αλλά δεν το παραδεχόμαστε για να φανούμε ανώτεροι. .
Δηλαδή βασικά οι βλαμμένοι δεν πιστεύουν ότι υπάρχουν και μη βλαμμένοι. :)

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24729
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 04 Ιουν 2021, 13:45

Ναύτης έγραψε:
02 Ιουν 2021, 22:58
Σε ό,τι έχει να κάνει με το θέμα της αξουρισιάς ορισμένων γυναικών, συντάσσομαι με την κα Λατινοπούλου. Επιπλέον είναι μια κούκλα :g094:
σου έχω ανησυχητικά νέα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιουν 2021, 13:51

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:05
stella έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:56
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:50


Δεν ξέρω τι λες η Μουτίδου αυτή τη στιγμή είναι η πιο ενδιαφέρουσα γιουτιούμπερ.
Ε καλά για να είμαστε και ειλικρινείς δεν έχει και μεγάλο ανταγωνισμό.
Θεά πάντως.
Μα δεν έχει ανταγωνισμό. Γι'αυτό και παίζει να είναι και η πιο στην καρακοσμάρα της. Είναι κυριακή, χέζει και λέει τί να πω σήμερα; ΑΑΑΑΑΑ θα μιλήσω για τις πάπιες. Ωραία. Τί να πω για τις πάπιες; Έ κάτι θα βρω μωρέ, βγάζει βιντεάκι και μιλάει 1 ώρα για πάπιες.
200.000 βιουζ οι πάπιες.

:smt005:
:smt023

Έτσι ακριβώς. Ό,τι θυμάται χαίρεται. Είναι ο τύπος ανθρώπου που αν του πεις "τράβα ένα χαρτάκι από την κληρωτίδα με τις λέξεις και μίλα μία ώρα γι' αυτό το θέμα" θα το κάνει. Και φαίνεται ότι το διασκεδάζει. Το τερπνόν μετά του ωφελίμου, που λένε.

Με ποιον να την συγκρίνεις; Με όσους εκφωνούν λόγους που έγραψαν άλλοι ή με ευαισθητοποιημένους ινφλουένσερς που αν δεν έχουν χαρτάκι με ατάκες στις ράντομ φάσεις θα αρχίσουν τα "εεεεεε'' στην καλύτερη και στη χειρότερη με αναφορές στη μισαλλόδοξη, λευκή και φιτ πατριαρχία;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20357
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιουν 2021, 13:53

Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:38

Και προφανώς αναφερόμουν σ' αυτήν που απαντούσα για τον λόγο που είπα. Κι εσύ διαφωνείς μαζί μου κι ο Φος, δεν σας είπα μπάζα.
Δεν ξέρω πού είναι το τόσο παράλογο στο να καταλάβεις ότι κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που κατηγορείς.
-Λέει ένας λανθασμένα αυτή είναι αγάμητη
-Απαντάει ο άλλος λανθασμένα όχι όσοι τα λέτε αυτά είστε μπάζα και μετά εκνευρίζεται από τις απαντήσεις που παίρνει και στο τέλος γυρνάει και λέει ένα "ο καθένας μπορεί να ασχολείται με όποιον θέλει".

Δηλαδή δεν γίνεται να μην μπορείς να διακρίνεις τον παραλογισμό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12150
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Ιουν 2021, 13:58

omg kai 3 lol έγραψε:
04 Ιουν 2021, 00:40
Sid Vicious έγραψε:
03 Ιουν 2021, 21:10
νύχτα έγραψε:
03 Ιουν 2021, 20:50
τείνω να συμπεράνω πως αδιαφορείς για τον εσωτερικό κόσμο
των ανθρώπων, είσαι επιφανειακός και εμπαθής με τα μπάζα :102:
Ο εσωτερικός κόσμος των ανθρώπων, ο,τι κι αν σημαίνει αυτός ο τόσο αοριστος και πασπαρτου ορισμός, είναι πάνω κάτω, με ελάχιστες εξαιρέσεις, όμοιος. Σε αντίθεση με την εξωτερική εμφάνιση που είναι ένα πιο ρεαλιστικό κριτήριο απαλλαγμένο από τα μεταφυσικά και νεφελώδη δεσμά περί εσωτερικών κόσμων που η εξουσία μας μαθαίνει να πιστεύουμε για να χρυσωθει το χάπι , να δίνει μια ελπίδα πως υπάρχει κάτι βαθύτερο και μεταφυσικό.
Αλιστερ Κροουλυ, βαφτιζουμε το ασπρο-μαυρο μεχρι να σβησει ο ηλιος, keep crawling:D
:smt005::smt005::smt005:
Eσύ έχεις χαζέψει εντελώς όμως ε; :smt005:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12150
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Ιουν 2021, 13:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:48

Από ωραίες και ωραίους που λένε παπαριές για τον εσωτερικό κόσμο, άλλο τίποτα. Από μέτριους που θα' θελαν να είναι ωραιότεροι και λένε παπαριές για να το κρύψουν, επίσης.
:smt023
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 04 Ιουν 2021, 14:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Ιουν 2021, 09:53
Ευθύνες για ποιο πράγμα;
Ευθύνες για τα χάπατα, θεια Γαλή. Δεν εκτιμάω κανέναν βουλευτή της ΝΔ αλλά ούτε πιστεύω πως άμα κάποιος είναι δεξιός, είναι αναγκαστικά και χάπατο.

Το προνόμιο το έχετε συγκεκριμένοι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Ιουν 2021, 14:01

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:53
Uppercut έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:38

Και προφανώς αναφερόμουν σ' αυτήν που απαντούσα για τον λόγο που είπα. Κι εσύ διαφωνείς μαζί μου κι ο Φος, δεν σας είπα μπάζα.
Δεν ξέρω πού είναι το τόσο παράλογο στο να καταλάβεις ότι κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που κατηγορείς.
-Λέει ένας λανθασμένα αυτή είναι αγάμητη
-Απαντάει ο άλλος λανθασμένα όχι όσοι τα λέτε αυτά είστε μπάζα και μετά εκνευρίζεται από τις απαντήσεις που παίρνει και στο τέλος γυρνάει και λέει ένα "ο καθένας μπορεί να ασχολείται με όποιον θέλει".

Δηλαδή δεν γίνεται να μην μπορείς να διακρίνεις τον παραλογισμό.
Δεν είναι παραλογισμός.
Αμυντικός μηχανισμός άμυνας είναι που ενεργοποιείται μηχανικά χρησιμοποιώντας τα ίδια όπλα με τον αντίπαλο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12150
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Οι Σολωμού, Δούκα, Φουρέιρα, Συνατσάκη κ.α. .....ξέσπασαν....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Ιουν 2021, 14:02

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 13:05
stella έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:56
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιουν 2021, 12:50


Δεν ξέρω τι λες η Μουτίδου αυτή τη στιγμή είναι η πιο ενδιαφέρουσα γιουτιούμπερ.
Ε καλά για να είμαστε και ειλικρινείς δεν έχει και μεγάλο ανταγωνισμό.
Θεά πάντως.
Μα δεν έχει ανταγωνισμό. Γι'αυτό και παίζει να είναι και η πιο στην καρακοσμάρα της. Είναι κυριακή, χέζει και λέει τί να πω σήμερα; ΑΑΑΑΑΑ θα μιλήσω για τις πάπιες. Ωραία. Τί να πω για τις πάπιες; Έ κάτι θα βρω μωρέ, βγάζει βιντεάκι και μιλάει 1 ώρα για πάπιες.
200.000 βιουζ οι πάπιες.

:smt005:
Mαζί σχολείο πηγαίναμε με την Σοφία, θρυλικό 2ο Λύκειο Κάτω Τούμπας
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών