Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24957
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 05 Ιούλ 2021, 15:35

Awesomatic έγραψε:
04 Ιούλ 2021, 18:12
EKPLIKTIKOS έγραψε:
03 Ιούλ 2021, 13:23
Στη γειτονιά των γονιών μου στη Νέα Σμύρνη, σε ένα απαισιο κωλοστενο που αν καταφέρεις να περάσεις αμάξι χωρίς να το γρατζουνισεις σου δίνουν βραβείο Λαουντα και σου κλείνουν 3ετες συμβόλαιο για τη φόρμουλα 1, υπάρχει κόσμος που δίνει 250+ χιλιάρικα για νεόδμητα σαπακια που σε 5 χρόνια θα θέλουν ανακαινιση για 85τμ. Έχουν μετακομίσει όλοι οι πλεμπο-ψευτονεοπλουτοι μαζί με τα κωλοψευτοτζιπ τους, τα οποία παρατάνε πάνω στα πεζοδρόμια (έχουν 1 πάρκινγκ για 2 αμάξια συνήθως). :e040:
Φιλοξενούσα φίλο Βέλγο που έμεινε κάγκελο όταν άκουσε τις τιμές εδώ. Και η πρώτες του απορίες ήταν πως γίνεται να έχουν τόσο μεγάλη απόκλιση οι τιμές από τους ελληνικούς μισθούς και ποιος ανώμαλος πηγαίνει να δώσει τόσα λεφτά για παλιό διαμέρισμα σε πόλη που δεν έχει προοπτική. Το μόνο που του άρεσε είναι που δεν χρειάζεται να πληρώσεις για να παρκάρεις στο δρόμο.
Βέλγος θεωρούσε φουσκωμένες τις τιμές στην Ελλάδα; μας δουλεύεις; έχεις ιδέα για τις τιμε ςπου παίζουν τα σπίτια στις πόλεις του βελγιου:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25667
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Ιούλ 2021, 15:36

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:34
talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:27
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:26

Θα έκανες οικογένεια σ' αυτό το σπίτι;
α, αρα πηγαμε απο το δεν μπορω να παρω σπιτι, στο δεν μπορω να παρω το σπιτι των ονειρων μου.
Αφηνω απεξω οτι το σπιτι αυτο ειναι παρα πολυ καλυτερο απο το μεσο σπιτι που μοιραζουν στην κινα, πες μου, ποσα τετραγωνικα το θες; αυτο ειναι 47, ποσα το θες να ψαξω λιγο παραπανω απο 30 δευτερολεπτα να βρω κατι
Στην Κίνα είναι νεόδμητα τουλάχιστον. Δεν έχει κάποιο νόημα αυτό. Εγώ θα σου λέω τι θέλω κι εσύ θα λες ότι τόσο κάνει και σ όποιον αρέσει. Ε σε μένα δεν αρέσει όπως και "συμπτωματικά" σε όλη την κάστα των ενοικιαστών. Στους ιδιοκτήτες "συμπτωματικά" πάλι, αρέσει.
ναι οκ, αρα δεν ειναι "δεν μπορω να παρω σπιτι, ατιμε καπιταλισμε", ειναι "δεν μπορω να παρω βιλα με πισινα, ατιμε καπιταλιζμε, επανασταση τωρα"

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 05 Ιούλ 2021, 15:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 14:53
Μπαντάς έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 14:33

Το πληκτρολόγιο που τόσο λάτρεψε, έγινε το μέσο για την απόλυτη οικονομική καταστροφή του. Ο μέσος πολίτης κατέληξε να κυνηγά χίμαιρες και να ασχολείται με θέματα που εν κατακλείδι, υπονόμευσαν το ίδιο του το συμφέρον.

Συγκερασμός καθώς βλέπεις.
Σωστός.

Χαίρομαι που συμφωνείς σε αυτήν την παράγραφο που παρεθεσες αποσπασματικά.

Αν και δεν περίμενα να συμφωνήσουν όλοι, δεδομένου πως η εντύπωση που αποκομίζει ο καθένας από την πληροφορία, δεν είναι η ίδια ούτε τη διαχειρίζονται όλοι με τον ίδιο τρόπο. Για παράδειγμα μία εκτίμηση πληροφορίας μπορεί να αποβεί μοιραία ολοσχερώς για την τσέπη μας στο τώρα και στο μέλλον, με επακόλουθο να θίγονται οι αγαπημένοι του περιβάλλοντός μας άπαξ δια παντός, και μία άλλη διαχείριση πληροφορίας να μας οδηγεί σε πράξεις φαινομενικά συντηρητικές ή ακόμη και λανθασμένες στο παρόν με τη δυνατότητα όμως σημαντικής εξαργύρωσης στο μέλλον.

Θέλω να πω είναι διαφορετική η αντίληψη του καθενός ως προς το τι αξίζει κάτι τη στιγμή που το αποφασίζει κινητοποιημενος από την πληροφόρηση, και της εν δυνάμει εξαργύρωσης των κινήσεων που έκανε, στο μέλλον.

Σε γενικές γραμμές, οι λαοί ως μάζες, κινητοποιούνται λανθασμένα αξιολογοντας μονίμως λάθος πληροφορίες, και κυρίως αξιολογοντας λάθος ΤΙΣ πληροφορίες. Κάτι που όσοι ασχολούνται συστηματικά με την μάκρο - οικονομία, γνωρίζουν πολύ καλά.

Σ αυτή την παγίδα νομίζω πριν από λίγο έπεσε ο τζιτζιμιτζιχοτζιρας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μπαντάς την 05 Ιούλ 2021, 15:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
μακρυά απο κουκυά

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 05 Ιούλ 2021, 15:39

talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:21
https://www.xe.gr/property/poliseis|kat ... =719870593

προκαταβολη οσο οι φρεντοτσινο και τα τσιγαρα ενος ετους ενος τεμπελενιαλ
Εσωτερικό, 4ου ορόφου ΧΩΡΙΣ ανελκυστήρα, στην Κυψέλη.

Θα χτίσει κορμί...

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6512
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 05 Ιούλ 2021, 15:42

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:31
Δεν πειράζει. Να νοικιάσουνε. Τιμαί Λογικαί
Εννοείται ότι πρέπει να το υπολογίσεις και αυτό. Αν έχεις μια δουλειά που μπορεί να σηκωθείς να φύγεις δεν είναι εύκολο να έχεις το μεγαλύτερο μέρος από το κεφάλαιό σου κλειδωμένο σε ακίνητα. Εκεί θέλει υπολογισμό.
Δημοκράτης έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:35
Βέλγος θεωρούσε φουσκωμένες τις τιμές στην Ελλάδα; μας δουλεύεις; έχεις ιδέα για τις τιμε ςπου παίζουν τα σπίτια στις πόλεις του βελγιου:
Βλακείες δε λέμε. Αν είσαι σαλονικα το καλοκαίρι αρχές Αυγούστου μπορούμε να πάμε για μπύρες να το συζητήσουμε όλοι μαζί.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25667
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Ιούλ 2021, 15:42

https://www.xe.gr/property/poliseis%7Ck ... 52969.html

οριστε, 70 τετραγωνικα πρωτος οροφος, με ξυλινο δαπεδο στις 57κ κατασκευη του '80

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 05 Ιούλ 2021, 15:44

talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:42
https://www.xe.gr/property/poliseis%7Ck ... 52969.html

οριστε, 70 τετραγωνικα πρωτος οροφος, με ξυλινο δαπεδο στις 57κ κατασκευη του '80
:lol:

Τίποτα απο Ζευγολατιό έχεις;

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25667
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Ιούλ 2021, 15:46

likosmokeses έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:44
talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:42
https://www.xe.gr/property/poliseis%7Ck ... 52969.html

οριστε, 70 τετραγωνικα πρωτος οροφος, με ξυλινο δαπεδο στις 57κ κατασκευη του '80
:lol:

Τίποτα απο Ζευγολατιό έχεις;
α δε σ'αρεσει 50 λεπτα απο αθηνα, μου το θες παλαιο ψυχικο
αρα δεν ειναι "δεν μπορω να παρω σπιτι, ατιμε καπιταλισμε", ειναι "δεν μπορω να παρω βιλα με πισινα στο κεντρο του Μανχαταν , ατιμε καπιταλιζμε, επανασταση τωρα"

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27273
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 05 Ιούλ 2021, 15:49

Σε τί διαμέρισμα θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας, νίκο τσιαμτσίκα;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Ιούλ 2021, 15:49

talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:36
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:34
talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:27


α, αρα πηγαμε απο το δεν μπορω να παρω σπιτι, στο δεν μπορω να παρω το σπιτι των ονειρων μου.
Αφηνω απεξω οτι το σπιτι αυτο ειναι παρα πολυ καλυτερο απο το μεσο σπιτι που μοιραζουν στην κινα, πες μου, ποσα τετραγωνικα το θες; αυτο ειναι 47, ποσα το θες να ψαξω λιγο παραπανω απο 30 δευτερολεπτα να βρω κατι
Στην Κίνα είναι νεόδμητα τουλάχιστον. Δεν έχει κάποιο νόημα αυτό. Εγώ θα σου λέω τι θέλω κι εσύ θα λες ότι τόσο κάνει και σ όποιον αρέσει. Ε σε μένα δεν αρέσει όπως και "συμπτωματικά" σε όλη την κάστα των ενοικιαστών. Στους ιδιοκτήτες "συμπτωματικά" πάλι, αρέσει.
ναι οκ, αρα δεν ειναι "δεν μπορω να παρω σπιτι, ατιμε καπιταλισμε", ειναι "δεν μπορω να παρω βιλα με πισινα, ατιμε καπιταλιζμε, επανασταση τωρα"
Πέστο κι έτσι. Εγώ το λέω ότι δεν μπορεί κανείς να ισχυρίζεται ότι τα ενοίκια είναι λογικά για τους μισθούς της χώρας, εκτός αν κυριολεκτικά πληρώνεται για να το πιστεύει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 05 Ιούλ 2021, 15:50

talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:46
α δε σ'αρεσει 50 λεπτα απο αθηνα
Νέος αναγραμματισμός του 5 λεπτά με τα πόδια

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24957
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 05 Ιούλ 2021, 15:50

Awesomatic έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:42
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:31
Δεν πειράζει. Να νοικιάσουνε. Τιμαί Λογικαί
Εννοείται ότι πρέπει να το υπολογίσεις και αυτό. Αν έχεις μια δουλειά που μπορεί να σηκωθείς να φύγεις δεν είναι εύκολο να έχεις το μεγαλύτερο μέρος από το κεφάλαιό σου κλειδωμένο σε ακίνητα. Εκεί θέλει υπολογισμό.
Δημοκράτης έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:35
Βέλγος θεωρούσε φουσκωμένες τις τιμές στην Ελλάδα; μας δουλεύεις; έχεις ιδέα για τις τιμε ςπου παίζουν τα σπίτια στις πόλεις του βελγιου:
Βλακείες δε λέμε. Αν είσαι σαλονικα το καλοκαίρι αρχές Αυγούστου μπορούμε να πάμε για μπύρες να το συζητήσουμε όλοι μαζί.
Ρε φίλε μένω Ολλανδία και πάω Βέλγιο συχνά γιατί μαρεσει πολύ η Γάνδη και η βριγη. Για να σε δώσω ένα παράδειγμα για το τι παίζει εδώ φίλος που πάει τώρα Λονδίνο πούλησε το διαμέρισμα του στο amsterdam zuid 80τμ για 600000. Μπορείς να μπεις στο site funda. Nl να δεις λίγο τι τιμές παίζουν Ολλανδία. Οπότε πάω Βέλγιο και περνάω έξω από μεσιτικό νοιώθω φτωχός.. Στην Ελλάδα υπάρχει μικρή φούσκα και κυρίως στα νησιά. Βέβαια δεν ξέρω πόσο μπορεί να θεωρηθεί φούσκα όταν από τα bnb μπορείς να βγάζεις σοβαρό εισόδημα αλλά οκ το συζητάμε. Γενικώς όμως τα σπίτια και ειδικά στην Θεσσαλονίκη είναι σε λογικές τιμές δεδομένου ότι ο μέσος μισθός καθαρά είναι κάπου στα 20κ τον χρόνο. Στην ολλανδια για να σε δώσω παράδειγμα ο μέσος μισθός στο Άμστερνταμ είναι στα 55 με 60 κ μικτά δηλαδή κάπου στα 40κ καθαρά. Στην πολυκατοικία που μένω αγόρασα ένα σπίτι 78τμ για 370κ το 2018. Τώρα ένας φίλος που έμενε εδώ πούλησε το ίδιο διαμέρισμα με το δικό μου έναν όροφο πάνω για 430κ. Βγάλε άκρη για το τι γίνεται και κάνε ότι υποθέσεις θες για το πως ζει ο κόσμος που έχει πχ μισθό σούπερ μάρκετ δηλαδή 1600ε το μήνα. Πολύ απλά με το ζόρι νοικιάζει δωμάτιο με άλλους 2 3

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 05 Ιούλ 2021, 15:50

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:34
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:26
talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:21
https://www.xe.gr/property/poliseis|kat ... =719870593

προκαταβολη οσο οι φρεντοτσινο και τα τσιγαρα ενος ετους ενος τεμπελενιαλ
Θα έκανες οικογένεια σ' αυτό το σπίτι;
:smt005:
Δίκιο έχει ο μαν. Καταρχάς είναι σπίτι που χρειάζεται ανακαίνιση, το λέει στην περιγραφή. Δεύτερον εγώ που έχω ήδη οικογένεια προφανώς δεν μπορώ να πάω να μείνω σε ένα σπίτι 47 τμ στον τέταρτο χωρίς ασανσέρ, ακόμα κ αν σκάσω τα λεφτά που θέλει για ανακαίνιση.

talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:46
likosmokeses έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:44
talaipwros έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:42
https://www.xe.gr/property/poliseis%7Ck ... 52969.html

οριστε, 70 τετραγωνικα πρωτος οροφος, με ξυλινο δαπεδο στις 57κ κατασκευη του '80
:lol:

Τίποτα απο Ζευγολατιό έχεις;
α δε σ'αρεσει 50 λεπτα απο αθηνα, μου το θες παλαιο ψυχικο
αρα δεν ειναι "δεν μπορω να παρω σπιτι, ατιμε καπιταλισμε", ειναι "δεν μπορω να παρω βιλα με πισινα στο κεντρο του Μανχαταν , ατιμε καπιταλιζμε, επανασταση τωρα"
50 λεπτά; κάτσε ρε φιλε, δουλεύουμε στην Αθήνα, ξέρεις τι κόστος έχει η καθημερινή μετακίνηση Κόρινθος - Αθηνα; με το πηξιμο ειδικά τις ώρες αιχμής θα θες κ πάνω από μια ώρα αλλά τεσπα άστο αυτό.

Ακόμα κ στο πιο βασικό επίπεδο να το πας, ότι εγώ μεγάλωσα στα νότια προάστια, από που κ ως που να φύγω από εδώ; να φύγουν αυτοί που έρχονται εδώ αλεξιπτωτιστες ανεβάζοντας τις τιμές για εμάς τους ντόπιους.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25667
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Ιούλ 2021, 15:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:49

Πέστο κι έτσι. Εγώ το λέω ότι δεν μπορεί κανείς να ισχυρίζεται ότι τα ενοίκια είναι λογικά για τους μισθούς της χώρας, εκτός αν κυριολεκτικά πληρώνεται για να το πιστεύει.
αυτο σεβαστο, η αληθεια ειναι πως για τους μισθους της χωρας ο μεσος ελληνας ζει σε πολυ καλυτερο σπιτι απο οτι θα αντιστοιχουσε στην τσεπη του ( αποκλειστικα και μονο με βαση την τιμη των υλικων)

αν επεφτε βομβαρδισμος και κατερρεαν τα σπιτια, θα επεφτε παρα πολυ αντισκηνο

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11643
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Η μεγαλύτερη καταστροφή πλούτου στην ιστορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 05 Ιούλ 2021, 15:56

Μπαντάς έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 15:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 14:53
Μπαντάς έγραψε:
05 Ιούλ 2021, 14:33

Το πληκτρολόγιο που τόσο λάτρεψε, έγινε το μέσο για την απόλυτη οικονομική καταστροφή του. Ο μέσος πολίτης κατέληξε να κυνηγά χίμαιρες και να ασχολείται με θέματα που εν κατακλείδι, υπονόμευσαν το ίδιο του το συμφέρον.

Συγκερασμός καθώς βλέπεις.
Σωστός.

Χαίρομαι που συμφωνείς σε αυτήν την παράγραφο που παρεθεσες αποσπασματικά.

Αν και δεν περίμενα να συμφωνήσουν όλοι, δεδομένου πως η εντύπωση που αποκομίζει ο καθένας από την πληροφορία, δεν είναι η ίδια ούτε τη διαχειρίζονται όλοι με τον ίδιο τρόπο. Για παράδειγμα μία εκτίμηση πληροφορίας μπορεί να αποβεί μοιραία ολοσχερώς για την τσέπη μας στο τώρα και στο μέλλον, με επακόλουθο να θίγονται οι αγαπημένοι του περιβάλλοντός μας άπαξ δια παντός, και μία άλλη διαχείριση πληροφορίας να μας οδηγεί σε πράξεις φαινομενικά συντηρητικές ή ακόμη και λανθασμένες στο παρόν με τη δυνατότητα όμως σημαντικής εξαργύρωσης στο μέλλον.

Θέλω να πω είναι διαφορετική η αντίληψη του καθενός ως προς το τι αξίζει κάτι τη στιγμή που το αποφασίζει κινητοποιημενος από την πληροφόρηση, και της εν δυνάμει εξαργύρωσης των κινήσεων που έκανε, στο μέλλον.

Σε γενικές γραμμές, οι λαοί ως μάζες, κινητοποιούνται λανθασμένα αξιολογοντας μονίμως λάθος πληροφορίες, και κυρίως αξιολογοντας λάθος ΤΙΣ πληροφορίες. Κάτι που όσοι ασχολούνται συστηματικά με την μάκρο - οικονομία, γνωρίζουν πολύ καλά.

Σ αυτή την παγίδα νομίζω πριν από λίγο έπεσε ο τζιτζιμιτζιχοτζιρας.
Σε τι παγίδα έπεσα πάλι;
Να μην παρω τις μεζονέτες στις Βρυξελλες;
Έχω το κασέρι στα χέρια κύριοι...
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών