Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Ψυχή και άνθρωπος.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
mec

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 07 Απρ 2018, 13:46

Είχα δει όνειρο ότι μου κάναν καμάκι δύο σουηδέζες. Είχε και υπότιτλους για να συνεννοούμαστε. Αλλά επειδή τα γράμματα ήταν μικρά και είχα κοιμηθεί και χωρίς γυαλιά, γούρλωνα τα μάτια για να τους διαβάσω. Οι σουηδέζες με περάσαν για μανιακό, φοβήθηκαν και το έβαλαν στα πόδια.


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Απρ 2018, 14:04

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Απρ 2018, 12:36
Ακουστε τρελο. Βαζω το κινητο να χτυπησει 10:40 αλλα κατα τη διαρκεια της νυχτας εξαντλειται η μπαταρια και σβηνει. Στο ονειρο μου ομως βλεπω οτι χτυπαει το κινητο, το κοιταω (μεσα στο ονειρο), δειχνει 10:35 και σκεφτομαι οτι πρεπει να ξυπνησω. Οντως καταφερνω να ξυπνησω. Κοιταω το κινητο -τεζα. Παω μεσα, βλεπω ωρα, και ηραν νταν 10:35!
Το έχω πάθει πολλές φορές. Όταν έχω άγχος να ξυπνήσω. Αλλά βάζεις ξυπνητήρι για να ξυπνήσεις 11 παρά; τι ώρα κοιμάσαι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Απρ 2018, 14:12

Ειχα αυπνιες μεχρι τις 4 απο νευρα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Απρ 2018, 14:14

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Απρ 2018, 14:12
Ειχα αυπνιες μεχρι τις 4 απο νευρα.
Α οκ, νόμιζα είναι καθημερινό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11626
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 07 Απρ 2018, 14:26

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Απρ 2018, 13:36
Συμφωνω. Απο Δευτερα θα ξυπναω νωρις και θα πηγαινω για δου...ζζζζζζζζ
σοβαρά;;
καλή αρχή ρε Ορέστη!
ετσι παουερ!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Απρ 2018, 17:27

Παουερ ζζζζζζ

Άβαταρ μέλους
Πηγαδίσιος
Δημοσιεύσεις: 1182
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 21:43

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πηγαδίσιος » 07 Απρ 2018, 17:30

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Απρ 2018, 13:36
Συμφωνω. Απο Δευτερα θα ξυπναω νωρις και θα πηγαινω για δου...ζζζζζζζζ
Εικόνα
χαος γλωσσα και νεφελες

νύχτα

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 07 Απρ 2018, 21:58

τελευταία σε όλα μου τα όνειρα παθαίνω
κάτι και ξυπνάω ένα τσακ πριν πεθάνω

Ορέστης 35

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 08 Απρ 2018, 11:37

Αποψε εβλεπα κατι συνωμοαιολογικα οτι μρ παρακολουθουν οι μυστικες υπηρεσιες και εκανα σκεητ.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 11 Απρ 2018, 19:07

Eίδα στο όνειρο μια συνάδελφο από παλιά και την συνάντησα την επόμενη μέρα στις στάσεις λεωφορείων ΚΤΕΛ στην Πάτρα.
Γενικά τα όνειρά μου περιέχουν κάτι για το μέλλον, αν και δεν είναι εμφανές όταν τα αναλύω. Μπορεί να γίνει αύριο, μπορεί μετά από δέκα χρόνια.

[42]

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 13 Απρ 2018, 20:58

είδα πάλι το κλασσικό όνειρο που έπαιζα μπάλα και δεν την προλάβαινα. ερχόταν προς τα μένα, αλλά για λίγο μου έφευγε. :bored:

μετά είδα ότι είχα πάει σε μια πόλη που ήταν όλοι οι παλιοί φίλοι και φίλες και τους συνάντησα έναν-έναν. ήταν συγκινητικό. φεύγοντας ήθελα να φτιάξω ένα φραπέ και το βαζάκι με τη ζάχαρη αντί για μάυρη ζάχαρη είχε μέσα υπολείμματα ζάχαρης άχνης και κόλλυβα.
ξύπνησα και πήγα να κάνω καφέ και είχε τελειώσει η μαύρη ζάχαρη. :bored:

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Απρ 2018, 21:00

[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 20:58
είδα πάλι το κλασσικό όνειρο που έπαιζα μπάλα και δεν την προλάβαινα. ερχόταν προς τα μένα, αλλά για λίγο μου έφευγε. :bored:

μετά είδα ότι είχα πάει σε μια πόλη που ήταν όλοι οι παλιοί φίλοι και φίλες και τους συνάντησα έναν-έναν. ήταν συγκινητικό. φεύγοντας ήθελα να φτιάξω ένα φραπέ και το βαζάκι με τη ζάχαρη αντί για μάυρη ζάχαρη είχε μέσα υπολείμματα ζάχαρης άχνης και κόλλυβα.
ξύπνησα και πήγα να κάνω καφέ και είχε τελειώσει η μαύρη ζάχαρη. :bored:
Αυτό με το να είναι όλοι οι γνωστοί μαζεμένοι κάπου είναι συχνό φαινόμενο. Το βλέπουν πολλοί, ακόμα και γω το έχω δει αρκετές φορές. Τι να παίζει άραγε;
the end

[42]

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 13 Απρ 2018, 21:06

Πάνας έγραψε:
13 Απρ 2018, 21:00
[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 20:58
είδα πάλι το κλασσικό όνειρο που έπαιζα μπάλα και δεν την προλάβαινα. ερχόταν προς τα μένα, αλλά για λίγο μου έφευγε. :bored:

μετά είδα ότι είχα πάει σε μια πόλη που ήταν όλοι οι παλιοί φίλοι και φίλες και τους συνάντησα έναν-έναν. ήταν συγκινητικό. φεύγοντας ήθελα να φτιάξω ένα φραπέ και το βαζάκι με τη ζάχαρη αντί για μάυρη ζάχαρη είχε μέσα υπολείμματα ζάχαρης άχνης και κόλλυβα.
ξύπνησα και πήγα να κάνω καφέ και είχε τελειώσει η μαύρη ζάχαρη. :bored:
Αυτό με το να είναι όλοι οι γνωστοί μαζεμένοι κάπου είναι συχνό φαινόμενο. Το βλέπουν πολλοί, ακόμα και γω το έχω δει αρκετές φορές. Τι να παίζει άραγε;
θυμόμαστε τα παλιά, φίλους που χάθηκαν κλπ. ξέρω γω. αλλά αυτό με τα κόλλυβα με μπέρδεψε.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11626
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είδα ένα όνειρο σήμερα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Απρ 2018, 21:12

[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 21:06
Πάνας έγραψε:
13 Απρ 2018, 21:00
[42] έγραψε:
13 Απρ 2018, 20:58
είδα πάλι το κλασσικό όνειρο που έπαιζα μπάλα και δεν την προλάβαινα. ερχόταν προς τα μένα, αλλά για λίγο μου έφευγε. :bored:

μετά είδα ότι είχα πάει σε μια πόλη που ήταν όλοι οι παλιοί φίλοι και φίλες και τους συνάντησα έναν-έναν. ήταν συγκινητικό. φεύγοντας ήθελα να φτιάξω ένα φραπέ και το βαζάκι με τη ζάχαρη αντί για μάυρη ζάχαρη είχε μέσα υπολείμματα ζάχαρης άχνης και κόλλυβα.
ξύπνησα και πήγα να κάνω καφέ και είχε τελειώσει η μαύρη ζάχαρη. :bored:
Αυτό με το να είναι όλοι οι γνωστοί μαζεμένοι κάπου είναι συχνό φαινόμενο. Το βλέπουν πολλοί, ακόμα και γω το έχω δει αρκετές φορές. Τι να παίζει άραγε;
θυμόμαστε τα παλιά, φίλους που χάθηκαν κλπ. ξέρω γω. αλλά αυτό με τα κόλλυβα με μπέρδεψε.
ακριβώς τα κόλλυβα τα κάνουμε για αυτούς που έφυγαν και θυμόμαστε!!
αυτο με τη ζάχαρη όμως.
το ήξερες τη προηγούμενη μέρα ότι δεν είχες;
λογικά θα το ήξερες.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ψυχολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών