Η ντροπή της Trap

Νέες κυκλοφορίες, προτάσεις για νέα ακούσματα, κριτικές
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Στα νήματα της ενότητας που βάζετε μουσικά βίντεο, παρακαλούμε να περιοριστείτε σε 1 ή το πολύ 2 βίντεο ανά ποστ, για να μην υπερφορτώνονται οι browsers.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24892
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Σεπ 2021, 01:50

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
γιατί είπε κανένας ότι η ντεθ/μπλακ μέταλ δεν είναι ντροπή; :lol::lol:

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10336
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 02 Σεπ 2021, 01:51

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
Φαντάσου τι απόπατος είναι η τραπ
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7490
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 02 Σεπ 2021, 01:52

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:51
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
Φαντάσου τι απόπατος είναι η τραπ
απλά γέρασαν οι μεταλάδες. Αισθητικά προτιμώ χίλιες φορές τραπ από το μέταλ.

Άβαταρ μέλους
JohnnyB
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 05 Απρ 2020, 08:03
Επικοινωνία:

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JohnnyB » 02 Σεπ 2021, 01:52

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΛΩΡΕ Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
Δεν εχει καμια σχέση η μεταλ με ανθρωποθυσιες κλπ έλεος μην ακούω ΑΝΟΗΣΙΕΣ
Ειμαι 38 και ακουω φανατικα Μεταλ απο τα 15 μου και το γουστάρω.
ΥΓ
Όποιος συγκρίνει την τραπ αυτη την σκουπιδομουσικη με την Metal ειναι άσχετος
Σαν να συγκρίνεις την ΡΑΠ με Κλασσικη μουσική!!!
Το αρχαιότερο και βαθύτερο συναίσθημα του ανθρώπου είναι αυτό του φόβου, και ο αρχαιότερος και βαθύτερος φόβος είναι αυτός του αγνώστου.
h. p. lovecraft

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24640
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Σεπ 2021, 01:53

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
Αυτό λέω. Και όλοι είχαν γυναικείο μαλλί φόραγαν κολλαν βαρύ μακιγιάζ και έπαιρναν μια πόζα σα γορίλλας που έχει ηλεκτροφορο πουτσα ένα μετρο και την παίζει μανιασμένα με τα δύο χέρια παρά τους σπασμούς που του προκαλεί το ρεύμα στο σβέρκο.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24892
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Σεπ 2021, 02:00

foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:53
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
Αυτό λέω. Και όλοι είχαν γυναικείο μαλλί φόραγαν κολλαν βαρύ μακιγιάζ και έπαιρναν μια πόζα σα γορίλλας που έχει ηλεκτροφορο πουτσα ένα μετρο και την παίζει μανιασμένα με τα δύο χέρια παρά τους σπασμούς που του προκαλεί το ρεύμα στο σβέρκο.
ρε φίλε λες χαζά. Καταρχάς αυτό που περιγράφεις ως ρούχα ήταν η μόδα του 80 που γενικώς ήταν κούκου. Υπάρχει μέχρι και μια συνέντευξη του Ντίκινσον που λέει χαρακτηριστικά ότι το μόνο πρόβλημα τους με τους μέιντεν ήταν που έπρεπε να φοράει τα κολλάν :lol: . Από εκεί και πέρα σαατανάδες, θυσείες κτλ έχουν συγκεκριμμένα είδη της μέταλ (μπλακ και ντεθ) που ποτέ δεν ήταν γενικά η μέταλ. Από εκεί και πέρα το συλιστικό κομμάτι της μέταλ λίγο πολύ μέχρι και σήμερα για πέταμα είναι. Το ότι υπάρχουν και άλλοι μαλάκες δεν πάει να πει ότι η τράπ δεν είναι μαλακία.
Στην τελική όμως η μέταλ έχει δώσει κομμάτια που ακούγονται 40 χρόνια, οι μεγάλοι της μέταλ έφτασαν να κανουν παραγωγές με συμφωνικές ορχίστρες και γενικώς η μέταλ υπάρχει 45 χρόνια. Η τράπ θα βγάλει 5ετία;

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7490
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 02 Σεπ 2021, 02:01

JohnnyB έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:52
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΛΩΡΕ Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
Δεν εχει καμια σχέση η μεταλ με ανθρωποθυσιες κλπ έλεος μην ακούω ΑΝΟΗΣΙΕΣ
Ειμαι 38 και ακουω φανατικα Μεταλ απο τα 15 μου και το γουστάρω.
ΥΓ
Όποιος συγκρίνει την τραπ αυτη την σκουπιδομουσικη με την Metal ειναι άσχετος
Σαν να συγκρίνεις την ΡΑΠ με Κλασσικη μουσική!!!
ποιο είναι το αγαπημένο σου metal group?

Άβαταρ μέλους
JohnnyB
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 05 Απρ 2020, 08:03
Επικοινωνία:

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JohnnyB » 02 Σεπ 2021, 02:02

mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 02:01
JohnnyB έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:52
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48


H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΛΩΡΕ Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
Δεν εχει καμια σχέση η μεταλ με ανθρωποθυσιες κλπ έλεος μην ακούω ΑΝΟΗΣΙΕΣ
Ειμαι 38 και ακουω φανατικα Μεταλ απο τα 15 μου και το γουστάρω.
ΥΓ
Όποιος συγκρίνει την τραπ αυτη την σκουπιδομουσικη με την Metal ειναι άσχετος
Σαν να συγκρίνεις την ΡΑΠ με Κλασσικη μουσική!!!
ποιο είναι το αγαπημένο σου metal group?
Δεν ειναι ενα θα πω 3
Motorhead
Black Sabbath και Slayer
Το αρχαιότερο και βαθύτερο συναίσθημα του ανθρώπου είναι αυτό του φόβου, και ο αρχαιότερος και βαθύτερος φόβος είναι αυτός του αγνώστου.
h. p. lovecraft

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24640
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Σεπ 2021, 02:03

JohnnyB έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:52
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48
foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:19
ρε παιδιά όλοι αυτοί απευθύνονται σε πιτσιρίκια, μην κάνετε σαν τις γιαγιαδες μας που έλεγαν τα ίδια για το μέταλ ή την τέκνο.
H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΛΩΡΕ Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
Δεν εχει καμια σχέση η μεταλ με ανθρωποθυσιες κλπ έλεος μην ακούω ΑΝΟΗΣΙΕΣ
Ειμαι 38 και ακουω φανατικα Μεταλ απο τα 15 μου και το γουστάρω.
ΥΓ
Όποιος συγκρίνει την τραπ αυτη την σκουπιδομουσικη με την Metal ειναι άσχετος!!!
Αυτή είναι η προσωπική σου γνώμη. Η πραγματικότητα είναι ότι συνέδεσες τη μεταλ με τα εφηβικά και μετεφηβικά σου χρόνια και τις δυνατές φρέσκιες εμπειρίες που έζησες για πρώτη φορά με παρέες και ανεμελια που δε θα ξαναδείς, όπως τώρα άλλοι τα συνδέουν με τραπ. Κάποιος που άκουγε κάτι άλλο στην ίδια ηλικία και το συνέδεσε με τις αντιστοιχες δυνατές εμπειριες, ξερωγω παρταριζε με ρεηβ σε δάση στα 90s τα έχει εξίσου χεσμενα και τα δύο. Και όλοι έχετε άδικο. :)

Εμένα δε μου αρέσει καθόλου η τραπ και βρίσκω γελοίο το θεατράκι των μουσικών της όμως άμα έπαιζε στο background όταν μου πήραν για πρώτη φορά τσιμπούκι (όπως συνέβη με το Born Dead των Bodycount) πιθανότατα θα είχα άλλη γνώμη. Θυμάμαι επίσης τον δεκαεφτά χρονια μεγαλύτερο θείο μου που άκουγε προφανεστατα μόνο σεβεντιλες να λέει ότι "εντάξει, ένα στα χίλια μέταλ κομμάτια αξίζει κι αυτό απλά επειδή δε θέλω να είμαι απόλυτος και να πω κανενα".

Άβαταρ μέλους
JohnnyB
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 05 Απρ 2020, 08:03
Επικοινωνία:

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από JohnnyB » 02 Σεπ 2021, 02:07

foscilis σου λεω ακουω μεταλ και ροκ οχι γιατι αρνούμε να μεγαλώσω γιατι την βρίσκω με αυτη την μουσική
Πως αλλοι ακουνε ρεμπέτικα και γουστάρουνε έτσι και εγω ακούω heavy metal και θα ακούω μεχρι τα βαθιά μου γεράματα(το ελπίζω να φτάσω τα 60)
Κατα τα άλλα η τραπ ειναι παρακλάδι της ΡΑΠ ειναι σκουπίδι ειλικρινά και αυτά που προωθούν ειναι ενα ψευτοτροπος ζωής γαμησετα
Αντίθετα ακουω Ελληνικο χιπ χοπ και γουστάρω επιλεγμένα συγκροτήματα οπως οι Zoro and Buzz, Λόγο Τιμης, Sadomas, ΔΠΘ, ΤΑΦ ΛΑΘΟΣ κλπ
Που έχουν να δώσουν κάτι και οχι για πουτάνες, κότερα και ελικόπτερα και να να κώλο σαν καρδιά

Το αρχαιότερο και βαθύτερο συναίσθημα του ανθρώπου είναι αυτό του φόβου, και ο αρχαιότερος και βαθύτερος φόβος είναι αυτός του αγνώστου.
h. p. lovecraft

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24892
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Σεπ 2021, 02:11

foscilis έγραψε:
02 Σεπ 2021, 02:03
JohnnyB έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:52
mao mao έγραψε:
02 Σεπ 2021, 01:48


H γενιά που άκουγε μέταλ κράζει την τραπ. Αυτοί δηλαδή που άκουγαν τραγούδια για ανθρωποθυσίας, σατανάδες και οτι μαλακία μπορεί να φανταστεί κανείς.
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΛΩΡΕ Η ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ
Δεν εχει καμια σχέση η μεταλ με ανθρωποθυσιες κλπ έλεος μην ακούω ΑΝΟΗΣΙΕΣ
Ειμαι 38 και ακουω φανατικα Μεταλ απο τα 15 μου και το γουστάρω.
ΥΓ
Όποιος συγκρίνει την τραπ αυτη την σκουπιδομουσικη με την Metal ειναι άσχετος!!!
Αυτή είναι η προσωπική σου γνώμη. Η πραγματικότητα είναι ότι συνέδεσες τη μεταλ με τα εφηβικά και μετεφηβικά σου χρόνια και τις δυνατές φρέσκιες εμπειρίες που έζησες για πρώτη φορά με παρέες και ανεμελια που δε θα ξαναδείς, όπως τώρα άλλοι τα συνδέουν με τραπ. Κάποιος που άκουγε κάτι άλλο στην ίδια ηλικία και το συνέδεσε με τις αντιστοιχες δυνατές εμπειριες, ξερωγω παρταριζε με ρεηβ σε δάση στα 90s τα έχει εξίσου χεσμενα και τα δύο. Και όλοι έχετε άδικο. :)

Εμένα δε μου αρέσει καθόλου η τραπ και βρίσκω γελοίο το θεατράκι των μουσικών της όμως άμα έπαιζε στο background όταν μου πήραν για πρώτη φορά τσιμπούκι (όπως συνέβη με το Born Dead των Bodycount) πιθανότατα θα είχα άλλη γνώμη. Θυμάμαι επίσης τον δεκαεφτά χρονια μεγαλύτερο θείο μου που άκουγε προφανεστατα μόνο σεβεντιλες να λέει ότι "εντάξει, ένα στα χίλια μέταλ κομμάτια αξίζει κι αυτό απλά επειδή δε θέλω να είμαι απόλυτος και να πω κανενα".
μόνο που δεν είπε κανένας ότι όλη η μουσική που βγαίνει σήμερα έιναι χάλια, ότι η τράπ συγκεκριμμένα έιναι χάλια λέμε. Κατά καιρούς γίνεται μόδα μια μαλακία. Πριν μια 8ετία έγινε το νταμπ στεπ που πέθανε και ποιος το θυμάται σήμερα, πριν μια 12ετία ήταν οι ίμο μπάντες, μια 3ετία ΄τωρα είναι η τράπ. Όταν ΄ένα είδο είναι σκατά ή ένας καλλιτέχνης βγάζει μάτι. Όταν ο Καρβέλας χίταρε με το ο σκύλος μου είναι γκέι όλοι παραδέχονταν ότι έγραφε μαλακίες, όπως και με τα παρατράγουδα, όπως με τον τους κτλ Η πλάκα είναι ότι η τραπ είναι τόσο χάλι που μέχρι και ο Τους τους κοροιδεύει

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24640
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Σεπ 2021, 02:13

JohnnyB έγραψε:
02 Σεπ 2021, 02:07
foscilis σου λεω ακουω μεταλ και ροκ οχι γιατι αρνούμε να μεγαλώσω γιατι την βρίσκω με αυτη την μουσική
Πως αλλοι ακουνε ρεμπέτικα και γουστάρουνε έτσι και εγω ακούω heavy metal και θα ακούω μεχρι τα βαθιά μου γεράματα(το ελπίζω να φτάσω τα 60)
Κατα τα άλλα η τραπ ειναι παρακλάδι της ΡΑΠ ειναι σκουπίδι ειλικρινά και αυτά που προωθούν ειναι ενα ψευτοτροπος ζωής γαμησετα
Αντίθετα ακουω Ελληνικο χιπ χοπ και γουστάρω επιλεγμένα συγκροτήματα οπως οι Zoro and Buzz, Λόγο Τιμης, Sadomas, ΔΠΘ, ΤΑΦ ΛΑΘΟΣ κλπ
Που έχουν να δώσουν κάτι και οχι για πουτάνες, κότερα και ελικόπτερα και να να κώλο σαν καρδιά


Μα αυτά που μου λες είναι εντελώς νορμάλ. Τα πιο δυνατά σου ακούσματα είναι αυτά που συνδεθηκαν με την εφηβεία σου και οκ από εκεί και πέρα μεγάλωσες όντως και ακούς και άλλα πράγματα ενώ ταυτόχρονα κάποια τρίτα που είναι εντελώς καινούρια και τα ακούνε κυρίως πιτσιρίκια εσύ τα βρίσκεις απαίσια. Χαίρω πολύ όλοι έτσι είναι.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24892
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Σεπ 2021, 02:15

όσοι ακούμε φανατικά και νέα πράγματα επιτρέπεται να λέμε ότι η τραπ είναι σκουπίδι;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24640
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Σεπ 2021, 02:21

Νομίζω δεν κατάλαβες. άλλο νέα πράγματα άλλο πράγματα για νεους. Η τραπ έχει συντριπτικά εφηβικό κοινό. Είναι κάτι προσβάσιμο μόνο σε πιτσιρίκια. Όπως ήταν η ροκ στα 70s και η τρανς στα 90s. Καλώς ή κακώς με την τραπ γίνεται της πουτανας αυτή τη στιγμή (από τα ενδεχομένως πενήντα πραγματα που βγήκαν ταυτόχρονα). Δεν έχεις παραστάσεις για να τη γουστάρεις, αυτοί ομως έχουν.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η ντροπή της Trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Σεπ 2021, 02:21

Δημοκράτης έγραψε:
01 Σεπ 2021, 23:45
Η τραπ είναι ντροπη
:goodpost:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών