Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 19 Σεπ 2021, 13:40

gassim έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:30
Αφενος οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν και δεν μεταδιδουν στον βαθμο που το κανουν οι ανεμβολιαστοι και αφετερου το μετρο ειναι ενας μοχλος πιεσης σε οσους δεν εμβολιαζονται για να πανε να το κανουν.
Θα μπορουσε να μπαινει ενας ειδικος φορος σε οσους δεν εμβολιαζονται για να καλυφθει μερος των εξοδων της ΜΕΘ που ενδεχομενως θα χρειαστουν και τωρα πληρωνουμε ολοι μαζι.
Γιατι να το κανουν ? ειναι απλη ερωτηση

Τις ΜΕΘ τις γεμιζουν τα παιδακια που πανε σχολειο ? Εγω λεω αφου θα τα κλεισουν που θα τα κλεισουν τα σχολεια, να μην τα δωσουμε βιβλια και να δωσουμε τα χρηματα στις φανταστικες ΜΕΘ που φτιαχνει ο γουρλοματης.
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 19 Σεπ 2021, 13:44

GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:23

Τι αλμα εκανες ρε σατανα απο τον εμβολιασμο για προβιντ στην πωληση ηρωινης σε 10χρονα.Ποιος εισαι ο Τεντογλου;
Δεν καταλαβαίνω την ένστασή σου *γκουχ γκουχ* /βήχω κ φτύνω στο σάντουιτς που σου ετοιμάζω στα Έβερεστ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Σεπ 2021, 13:46

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:14
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:08
EKPLIKTIKOS έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:03
Για να είμαστε ειλικρινείς, είναι όντως τιμωρητικο να πρέπει οι ανεμβολιαστοι μόνο να κάνουν τεστ. Από τη στιγμή που όντως μπορεί ένας εμβολιασμενος να γίνει ακόμα κ superspreader. Εμβόλια υπάρχουν, δε γίνεται να πιέζεται ο κοσμος να τα κάνει. Όποιος θέλει μόνο, να σταματήσουν άμεσα όλα τα τεστ, όλα τα μέτρα, κ ο καθένας για τον εαυτό του από εκεί κ πέρα. Προτείνω αυτό να ισχύει κ σε άλλους τομείς και δραστηριότητες. Να σταματήσουν τα ηλιθια πρόστιμα για τα κράνη και τις ζώνες. Να νομιμοποιηθουν όλα τα ναρκωτικά. Να σταματήσουν τα ναζιστικά πιστοποιητικά υγείας για πορνες και επαγγέλματα υγειονομικου ενδιαφέροντος. Και γενικά να σταματήσει το κράτος να είναι φασιστικό και να θέλει να κάνει regulate κάθε πτυχή της ζωής μας. Αν θέλω να παίξω με τα recreational nukes μου και να πουλάω ηρωινη σε 12χρονες πορνες είναι δικαίωμα μου :g030:
Όχι μωρέ δεν έχει τιμωρητική προέκταση η κυβερνητική διαχείριση. Απλά ο ίδιος σερβιτόρος που θα σε εξυπηρετήσει να φας έχοντας κάνει 2 φορές την εβδομάδα ραπιντ και είναι αρνητικό , δεν μπορεί να κατσει μετά να φάει στο μαγαζί που κάθεσαι εσύ που δεν έχεις κάνει κανένα τεστ και μπορεί να είσαι θετικος και να μεταδίδεις στους πάντες. Λογική.
Το σωστό θα ήταν να μη μπορούσε ούτε να δουλέψει, αλλά δεχόμαστε (ίσως λανθασμένα) ότι ο βιοπορισμός είναι κάτι πάρα πολύ σημαντικό για αυτόν, σημαντικότερο από το να τρως έξω.

Δηλαδή η πολιτεία κάνει υποχώρηση και του επιτρέπει να τον παίζει μπροστά στο δικαιώμά του να δουλέψει (κακώς κατά τη γνώμη μου, να ψοφήσει το σκουπιδι και στην πραγματικότητα είναι υποχώρηση στο συμφέρον του μαγαζάτορα που δε μπορεί να προσλάβει και κανέναν νομπελίστα για αυτή τη δουλειά με τα λεφτά που δίνει, αναγκαστικά σκουπίδια παίρνει κατά κύριο λόγο). Δεν έχει κανέναν απολύτως λόγο να κάνει την ίδια υποχώρηση απέναντι στο δικαίωμά του να φάει έξω (αδιάφορα αν είναι το μαγαζί στο οποίο δουλεύει), το οποίο δεν υπάρχει καν σαν δικαίωμα.
Ναι οκ.
argouen έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:25
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:08


Όχι μωρέ δεν έχει τιμωρητική προέκταση η κυβερνητική διαχείριση. Απλά ο ίδιος σερβιτόρος που θα σε εξυπηρετήσει να φας έχοντας κάνει 2 φορές την εβδομάδα ραπιντ και είναι αρνητικό , δεν μπορεί να κατσει μετά να φάει στο μαγαζί που κάθεσαι εσύ που δεν έχεις κάνει κανένα τεστ και μπορεί να είσαι θετικος και να μεταδίδεις στους πάντες. Λογική.
Η λογική λεει ότι αυτός που σερβίρει φαγητό, πρέπει να ειναι καθαρός και εμβολιασμένος. Όλα τα άλλα είναι στο πλαίσιο της ατέλειωτης μίρλας που πλεον δεν θελει να ακουει μεγαλη μεριδα κοσμου
Οχι αλλο καρβουνο
Ο καθαρός (;) και εμβολιασμένος υπάλληλος δεν μεταδίδει;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 19 Σεπ 2021, 13:47

pikey25 έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:40
gassim έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:30
Αφενος οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν και δεν μεταδιδουν στον βαθμο που το κανουν οι ανεμβολιαστοι και αφετερου το μετρο ειναι ενας μοχλος πιεσης σε οσους δεν εμβολιαζονται για να πανε να το κανουν.
Θα μπορουσε να μπαινει ενας ειδικος φορος σε οσους δεν εμβολιαζονται για να καλυφθει μερος των εξοδων της ΜΕΘ που ενδεχομενως θα χρειαστουν και τωρα πληρωνουμε ολοι μαζι.
Γιατι να το κανουν ? ειναι απλη ερωτηση

Τις ΜΕΘ τις γεμιζουν τα παιδακια που πανε σχολειο ? Εγω λεω αφου θα τα κλεισουν που θα τα κλεισουν τα σχολεια, να μην τα δωσουμε βιβλια και να δωσουμε τα χρηματα στις φανταστικες ΜΕΘ που φτιαχνει ο γουρλοματης.
Απλη απαντηση: Για να μην μπλοκαρουν τις ΜΕΘ που τις χρησιμοποιουν και αλλοι μη-κοβιντ ασθενεις.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28895
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 19 Σεπ 2021, 13:47

EKPLIKTIKOS έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:44
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:23

Τι αλμα εκανες ρε σατανα απο τον εμβολιασμο για προβιντ στην πωληση ηρωινης σε 10χρονα.Ποιος εισαι ο Τεντογλου;
Δεν καταλαβαίνω την ένστασή σου *γκουχ γκουχ* /βήχω κ φτύνω στο σάντουιτς που σου ετοιμάζω στα Έβερεστ
Ειναι γνωστο οτι η χλεπα του εμβολιασμενου εχει καλυτερη γευση
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30646
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Σεπ 2021, 13:47

hellegennes έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:26
Otto Weininger έγραψε:
19 Σεπ 2021, 11:16
Το τεστ στους ανεμβολιαστους είναι μαλακία μέτρο. Απαγόρευση έπρεπε να έχουν.
Γιατί, νομίζεις ότι θα μπουν πολλοί στην διαδικασία να κάνουν τεστ για να μπούνε σε ταβέρνα; :smt005:

Αν θέλετε να εθελοτυφλείτε, δικαίωμά σας.
Μα αυτό λέω. Όχι τεστ, απαγόρευση. Μόνο με πιστοποιητικό εμβολιασμού.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 19 Σεπ 2021, 13:49

lafkiotis έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:47
pikey25 έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:40
gassim έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:30
Αφενος οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν και δεν μεταδιδουν στον βαθμο που το κανουν οι ανεμβολιαστοι και αφετερου το μετρο ειναι ενας μοχλος πιεσης σε οσους δεν εμβολιαζονται για να πανε να το κανουν.
Θα μπορουσε να μπαινει ενας ειδικος φορος σε οσους δεν εμβολιαζονται για να καλυφθει μερος των εξοδων της ΜΕΘ που ενδεχομενως θα χρειαστουν και τωρα πληρωνουμε ολοι μαζι.
Γιατι να το κανουν ? ειναι απλη ερωτηση

Τις ΜΕΘ τις γεμιζουν τα παιδακια που πανε σχολειο ? Εγω λεω αφου θα τα κλεισουν που θα τα κλεισουν τα σχολεια, να μην τα δωσουμε βιβλια και να δωσουμε τα χρηματα στις φανταστικες ΜΕΘ που φτιαχνει ο γουρλοματης.
Απλη απαντηση: Για να μην μπλοκαρουν τις ΜΕΘ που τις χρησιμοποιουν και αλλοι μη-κοβιντ ασθενεις.
Τα παιδακια μπλοκαρουν τις ΜΕΘ ?
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 19 Σεπ 2021, 13:49

GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:47

Ειναι γνωστο οτι η χλεπα του εμβολιασμενου εχει καλυτερη γευση
:102:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Σεπ 2021, 13:54

EKPLIKTIKOS έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:15
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:08

Όχι μωρέ δεν έχει τιμωρητική προέκταση η κυβερνητική διαχείριση. Απλά ο ίδιος σερβιτόρος που θα σε εξυπηρετήσει να φας έχοντας κάνει 2 φορές την εβδομάδα ραπιντ και είναι αρνητικό , δεν μπορεί να κατσει μετά να φάει στο μαγαζί που κάθεσαι εσύ που δεν έχεις κάνει κανένα τεστ και μπορεί να είσαι θετικος και να μεταδίδεις στους πάντες. Λογική.
Μα εγώ συμφωνώ ότι είναι παράλογο και τιμωρητικο. Γι αυτό λέω να σταματήσουν αυτές οι γελοιότητες. Σε όλα τα επίπεδα.
Κάτσε να χρησιμοποιήσω την δική σου λογική βάσει των παραλληρισμων που έκανες σε σχέση με αυτά που ισχύουν τώρα για κοβιντ.
Από τη μια πλευρά μπορείς να πουλάς ναρκωτικά έξω από το σχολείο αρκεί να φοράς μπλούζα με στάμπα stop drugs, από την άλλη μπορείς να πουλάς αλλά πρέπει να έχεις κάνει τεστ ότι δεν είσαι χρήστης ναρκωτικών.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2021, 13:56

pikey25 έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:49
lafkiotis έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:47
pikey25 έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:40


Γιατι να το κανουν ? ειναι απλη ερωτηση

Τις ΜΕΘ τις γεμιζουν τα παιδακια που πανε σχολειο ? Εγω λεω αφου θα τα κλεισουν που θα τα κλεισουν τα σχολεια, να μην τα δωσουμε βιβλια και να δωσουμε τα χρηματα στις φανταστικες ΜΕΘ που φτιαχνει ο γουρλοματης.
Απλη απαντηση: Για να μην μπλοκαρουν τις ΜΕΘ που τις χρησιμοποιουν και αλλοι μη-κοβιντ ασθενεις.
Τα παιδακια μπλοκαρουν τις ΜΕΘ ?
Γιατί πρέπει να πηγαίνω με 30 στην κατοικημένη περιοχή και να σταματάω στις διαβάσεις μπροστά στα σχολεία ενώ σε περίπτωση σύγκρουσης τα παιδάκια θα πάνε ΜΕΘ και όχι εγώ;

(σημειώνω με bold το κέντρο του σύμπαντος της αντιεμβολιαστικής σκέψης)

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2021, 13:58

Εγώ (νομίζω πως) δεν κινδυνεύω από Κόβιντ και εγώ έχω το δικαίωμα να πιστεύω ότι είναι τσιπάκι ή οτιδήποτε άλλο και άρα να κάνω εγώ ό,τι γουστάρω εγώ.

Μόνο που δεν είσαι μόνη σου, bitch.

Πήξε.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Σεπ 2021, 13:58

Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:54
EKPLIKTIKOS έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:15
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:08

Όχι μωρέ δεν έχει τιμωρητική προέκταση η κυβερνητική διαχείριση. Απλά ο ίδιος σερβιτόρος που θα σε εξυπηρετήσει να φας έχοντας κάνει 2 φορές την εβδομάδα ραπιντ και είναι αρνητικό , δεν μπορεί να κατσει μετά να φάει στο μαγαζί που κάθεσαι εσύ που δεν έχεις κάνει κανένα τεστ και μπορεί να είσαι θετικος και να μεταδίδεις στους πάντες. Λογική.
Μα εγώ συμφωνώ ότι είναι παράλογο και τιμωρητικο. Γι αυτό λέω να σταματήσουν αυτές οι γελοιότητες. Σε όλα τα επίπεδα.
Κάτσε να χρησιμοποιήσω την δική σου λογική βάσει των παραλληρισμων που έκανες σε σχέση με αυτά που ισχύουν τώρα για κοβιντ.
Από τη μια πλευρά μπορείς να πουλάς ναρκωτικά έξω από το σχολείο αρκεί να φοράς μπλούζα με στάμπα stop drugs, από την άλλη μπορείς να πουλάς αλλά πρέπει να έχεις κάνει τεστ ότι δεν είσαι χρήστης ναρκωτικών.
Έξω από τα σχολεία ναι. Να κάνεις παρέα με τον Αρίστο.
Α ξέχασα, άμα μπεις φυλακή σε βιάζουνε και στις καταλήψεις οι μαθητές κάνουν παρτούζες. Καλά δεν θα αναφέρουμε ότι η αλυσιδίτσα στο πόδι σημαίνει πουτάνα! :102: (στο δεξί. Γιατί στο αριστερό είναι λεσβία)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15226
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 19 Σεπ 2021, 13:58

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:56
pikey25 έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:49
Τα παιδακια μπλοκαρουν τις ΜΕΘ ?
Γιατί πρέπει να πηγαίνω με 30 στην κατοικημένη περιοχή και να σταματάω στις διαβάσεις μπροστά στα σχολεία ενώ σε περίπτωση σύγκρουσης τα παιδάκια θα πάνε ΜΕΘ και όχι εγώ;

(σημειώνω με bold το κέντρο του σύμπαντος της αντιεμβολιαστικής σκέψης)
:smt005: μόνο που λέει ακριβώς το αντίθετο

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 19 Σεπ 2021, 13:58

Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:46


Ο καθαρός (;) και εμβολιασμένος υπάλληλος δεν μεταδίδει;
αδιάφορο. Ο ανεμβολιαστος εχει πολλες περισσοτερες πιθανοτητες να καταλήξει σε κρεβατι νοσοκομειου και να επιβαρύνει το συστημα υγειας απο ενα καπριτσιο. Τα λογικα επιχειρηματα τελεψαν, σε καποιους βρισκουν τοιχο
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τυπικό δείγμα μπολιασμένου...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Σεπ 2021, 14:02

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:58
Εγώ (νομίζω πως) δεν κινδυνεύω από Κόβιντ και εγώ έχω το δικαίωμα να πιστεύω ότι είναι τσιπάκι ή οτιδήποτε άλλο και άρα να κάνω εγώ ό,τι γουστάρω εγώ.

Μόνο που δεν είσαι μόνη σου, bitch.

Πήξε.
Δεν είναι μόνο αυτοί που πιστεύουν περί τσιπακίου. Αυτοί είναι σχετικά λίγοι. Είναι άνθρωποι που φοβούνται τυχόν παρενέργειες. Και είναι βάσιμοι οι φόβοι τους. Μην είστε σκληροί και αδιάλλακτοι θεωρώντας ότι κατέχετε την απόλυτη γνώση.
argouen έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:58
Naida έγραψε:
19 Σεπ 2021, 13:46


Ο καθαρός (;) και εμβολιασμένος υπάλληλος δεν μεταδίδει;
αδιάφορο. Ο ανεμβολιαστος εχει πολλες περισσοτερες πιθανοτητες να καταλήξει σε κρεβατι νοσοκομειου και να επιβαρύνει το συστημα υγειας απο ενα καπριτσιο. Τα λογικα επιχειρηματα τελεψαν, σε καποιους βρισκουν τοιχο
Ο κάθε ένας που δεν θέλει να εμβολιαστεί είναι λόγω καπριτσιου;
Μην λέτε ηλιθιότητες όλον τον καιρό σας. Κάντε λίγο κρατει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών