Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Νοέμ 2021, 17:05

Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:53
nik_killthemall έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:49


Γενικα στην επαρχια γινεται μεγαλη γεροντοκτονια. Το καλοκαιρι οπου πηγα επαρχια οποιον γνωστο ηλικιωμενο (και κατα κανονα ανεμβολιαστο) εβλεπα, τον χαιρεταγα λεγοντας του πως μαλλον ειναι η τελευταια φορα που τον βλεπω και οχι γιατι θα φυγω εγω.
παμε στοιχημα πως ουτε ενας δεν εχει πεθανει απο τον '''προβιντ''' μεχρι τωρα'? :c020:
Χτες πέθανε 56 χρονών Λαρισαία, συνάδελφος φιλόλογος .

https://www.eleftheria.gr/%CE%BB%CE%AC% ... CF%85.html

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 28 Νοέμ 2021, 17:07

Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:05
Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:53
nik_killthemall έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:49


Γενικα στην επαρχια γινεται μεγαλη γεροντοκτονια. Το καλοκαιρι οπου πηγα επαρχια οποιον γνωστο ηλικιωμενο (και κατα κανονα ανεμβολιαστο) εβλεπα, τον χαιρεταγα λεγοντας του πως μαλλον ειναι η τελευταια φορα που τον βλεπω και οχι γιατι θα φυγω εγω.
παμε στοιχημα πως ουτε ενας δεν εχει πεθανει απο τον '''προβιντ''' μεχρι τωρα'? :c020:
Χτες πέθανε 56 χρονών Λαρισαία, συνάδελφος φιλόλογος .

https://www.eleftheria.gr/%CE%BB%CE%AC% ... CF%85.html
εμβολιασμενη ηταν :bored:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Νοέμ 2021, 17:09

Μλκ Kody, δεν ξέρω τι ηλικία έχεις ( μάλλον μαθητική) αλλά είσαι για πολλές μπάτσες χαχανούλη ( ή κλώνος του ακατονόμαστου).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Στύγιος την 28 Νοέμ 2021, 17:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Νοέμ 2021, 17:11

Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:07
Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:05
Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:53


παμε στοιχημα πως ουτε ενας δεν εχει πεθανει απο τον '''προβιντ''' μεχρι τωρα'? :c020:
Χτες πέθανε 56 χρονών Λαρισαία, συνάδελφος φιλόλογος .

https://www.eleftheria.gr/%CE%BB%CE%AC% ... CF%85.html
εμβολιασμενη ηταν :bored:
Διάβαζε πρώτα πριν αρχίσεις να παίζεις με τα μπαλάκια σου, κοράκι.


Η εκλιπούσα ήταν φιλόλογος στο 14ο Γυμνάσιο Λάρισας και αντιμετώπιζε θέματα υγείας που την είχαν οδηγήσει στο να καθυστερήσει τον εμβολιασμό της. Δυστυχώς, όταν κατόρθωσε να το κάνει, στις αρχές Νοεμβρίου, δύο μέρες μετά διαγνώστηκε θετική στον κορονοϊό, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τη νόσο.
Gavalas for President! :grfl:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Νοέμ 2021, 17:20

BigChiefWahoo έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:55
Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:51

Αι μωρ μαλάκα :na!: , φυλάξου και ξέχνα με εμένα. Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός , αλλά μπας και σωθεί κάνα γίδι....
Τώρα ειδικά που δεν δουλεύω,δεν βλέπω άνθρωπο πέραν της γυναίκας και της μικρής (και δύο κολλητούς,μία δυο φορές τη βδομάδα για βόλτα,ο ένας εμβολιασμένος,ο άλλος με δύο ράπιντ την εβδομάδα).
Αυτή βέβαια (η μικρή) είναι ύποπτη,με τα φροντιστήρια και τα λοιπά,αλλά της έχω πει μην τύχει και τη δω χωρίς μάσκα σε λύκειο/φροντιστήριο,θα την πάρει και θα τη σηκώσει.Και πλένει χέρια μετά από κάθε επαφή που έχει με αντικείμενα κλπ
Πλην σελφ και 1 ράπιντ μεσοβδόμαδα στη μικρή ( 5 ευρώ, τα ξέρεις) για να είστε σίγουροι ...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41177
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 28 Νοέμ 2021, 17:21

Στυγιος απο τους συγγενεις σου και φιλους συγγενων πλην της καθηγητριας εχει πεθανει κανενας;

.

Άβαταρ μέλους
nrg
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 20:53

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nrg » 28 Νοέμ 2021, 17:38

Arisvilla έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 13:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 12:51
Arisvilla έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 12:39

Oχι πλεον μια χαρά ξέρουν. Είναι συνειδητά εγκληματίες και βάζουν πια πάνω από ολα την οικονομία και τα κέρδη των λίγων από τη δημόσια υγεία. Δεν νοείται να μην παίρνουν μέτρα πια και να μιλάνε για ήπια νόσο ενώ ακόμα και ο Μπόρις Τζόνσον παίρνει μέτρα και το Ισραήλ όπως γράφεις κλείνει σύνορα. Δεν νοείται να συνεχίζουν να έχουν το αισχρό πρωτόκολλο 50 συν ένα στα σχολεία. Δεν νοείται να παραπληροφορούν τον κόσμο οτι όλοι σχεδόν οι εμβολιασμένοι το περνούν ήπια όταν γύρω μας βλέπουμε ολοένα και περισσότερους πλήρως εμβολιασμένους να πάνε στα νοσοκομεία. Και ο Στραβελάκης με τριπλή δόση πήγε στο νοσοκομείο χθες με πνευμονία. Και τα γράφω αυτά σήμερα στεναχωρημένος και εκνευρισμένος γιατί πριν λίγο έμαθα οτι ένας φίλος μου πλήρως εμβολιασμένος με το άστρα που ήταν το καλύτερο γιατί ήταν γρηγορότερο 47 χρονών διασωληνώθηκε. Κόλλησε από το γιο του που προφανώς κόλλησε στο σχολείο του χάρη στα ανύπαρκτα πρωτόκολλα της Κεραμέως. Στη χώρα μας πια δεν έχουμε να κάνουμε με μια φυσική νομοτέλεια. Εχουμε να κάνουμε με μια εγκληματική πολιτική. Και το κακό είναι οτι χθες που βγήκα μια βόλτα έξω ειδα κυρίως νεες ηλικιες να στοιβάζονται σε κλαμπ και σε ταβέρνες χωρίς καμιά απόσταση ο ένας πάνω στον άλλο. Εχουμε φτάσει στο σημείο να πεθαίνουν 100 την ημέρα και να μην υπάρχει καμιά αντίδραση από τους περισσότερους που συνεχίζουν τις ζωές τους με τις ευλογίες της κυβέρνησης εγκληματιών σαν να μην πεθαίνει κόσμος γύρω τους και συγγενείς τους κιόλας.
Μπορείτε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο, που να μπορεί να λειτουργήσει/να πείσει/να υποχρεώσει/κάτι άλλο και να γίνει αποδεκτό από όλους τους "σκεπτόμενους";

Τα υπόλοιπα είναι νιανιανιά που δεν μπορείτε να υποστηρίξετε.
Αντε πάλι τα ιδια. Τα έχω γράψει επανειλημμένως. Επρεπε εδώ και ένα μήνα να πάει σε μέτρα τύπου Ολλανδίας, Βελγίου Τσεχίας. Δεν το έκανε και η μόνη λύση τώρα είναι να πάει σε λοκ νταουν τύπου Αυστρίας και Σλοβακίας. Το αν θα γίνει αποδεκτό από ολους το λοκ νταουν είναι άσχετο. Στην Αυστρία και στη Σλοβακία αντιδράσεις υπήρχαν αλλά μια χαρά αποδεχτό έγινε. Αφήστε επιτέλους την καραμέλα για το τι προτείνετε και μπούρδες. Ολες σχεδόν οι χώρες πια παίρνουν μέτρα. Ο Κούλης ουτε καν τα εντελώς ανέξοδα μέτρα όπως το να επαναφέρει τη μάσκα παντού και να βάλει ραπιντ τεστ και σε εμβολιασμένους δεν παίρνει. Γιατί αυτό που τον ενδιαφέρει μόνο είναι η οικονομία. Αδιαφορεί για τις απώλειες ανθρώπινων ζωών.
Νομίζω ότι τέτοιοι είμαστε και σαν κοινωνία.

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 28 Νοέμ 2021, 17:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:11
Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:07
Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:05


Χτες πέθανε 56 χρονών Λαρισαία, συνάδελφος φιλόλογος .

https://www.eleftheria.gr/%CE%BB%CE%AC% ... CF%85.html
εμβολιασμενη ηταν :bored:
Διάβαζε πρώτα πριν αρχίσεις να παίζεις με τα μπαλάκια σου, κοράκι.


Η εκλιπούσα ήταν φιλόλογος στο 14ο Γυμνάσιο Λάρισας και αντιμετώπιζε θέματα υγείας που την είχαν οδηγήσει στο να καθυστερήσει τον εμβολιασμό της. Δυστυχώς, όταν κατόρθωσε να το κάνει, στις αρχές Νοεμβρίου, δύο μέρες μετά διαγνώστηκε θετική στον κορονοϊό , αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τη νόσο.
:c020:

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12134
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 28 Νοέμ 2021, 17:52

nik_killthemall έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:49
taliban έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:34
BigChiefWahoo έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 15:51

Ρε συ Άρη,τι γίνεται,όλος ο συγγενικός σου κύκλος και αυτός των φίλων και γνωστών σου,έχει κολλήσει ;
Αλήθεια γράφει.
Μπουρδελο γίναμε στα Τρίκαλα τουλάχιστον.

Έχω 2 στο συγγενολοι που κόλλησαν και 6 γνωστούς.

Κάποια στιγμή όλοι θα το περάσουμε.
να αναφερω κι εγω, ολη η οικογενεια ενος μπαρμπα μου και του μπατζανακη του μπαρμπα μου (συνολο 8 νοματαιοι), ολοις τους γονεις - παιδια, θρησκοληπτοι φανατικοι ψεκες του μεσαιωνα του ο κορονοίος ειναι γριπουλα και το εμβολιο του σατανα κολλησαν ολοι μεχρι ενος.

Τα παιδια τους ηλικιες 30-35 στο σπιτι σε 10 μερες το ξεπερασαν με ελαφρυ πυρετο και πονους στο σωμα, ο μπαρμπας 20 μερες στο νοσοκομειο μαλλον τη σκαπουλαρει τη διασωληνωση (που ετσι κι αλλιως διαθεσιμη μεθ δεν θα υπηρχε) φτυνει αιμα και δεν μπορει να σταθει στα ποδια του πανω απο λεπτο, ενω ο μπατζανακης του μπηκε εχτες νοσοκομειο.

Ο μπαρμπας μαλακιστηκε γιατι για 15 μερες δεν πηγαινε νοσοκομειο λογω εντονης θρησκευτικης ψεκας (και το θεμα ειναι πως ο κορονοϊος καποια στιγμη σε 5-10 χρονια θα φυγει οι γαμω-θρησκειες θα μεινουν γαμω το στανιο τους).

Γενικα στην επαρχια γινεται μεγαλη γεροντοκτονια. Το καλοκαιρι οπου πηγα επαρχια οποιον γνωστο ηλικιωμενο (και κατα κανονα ανεμβολιαστο) εβλεπα, τον χαιρεταγα λεγοντας του πως μαλλον ειναι η τελευταια φορα που τον βλεπω και οχι γιατι θα φυγω εγω.
Το χειρότερο δεν είναι πως είναι μεγάλοι σε ηλικία και αδιαφορούν γιατί διαβάζουν αρίστο κλπ.
Αλλά ακούς και από νέους πως καλύτερα να νοσήσουν φυσικά παρά να κάνουν το εμβόλιο.
Υπάρχει άγνοια και εγκληματική παραπληροφόρηση.

Στην επαρχία όπου το επίπεδο εκπαίδευσης είναι χαμηλότερο και εννοώ χωριά δεν παίζει να εμβολιαστούν ότι και αν γίνει.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 28 Νοέμ 2021, 17:55

Αρίστος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:21
Στυγιος απο τους συγγενεις σου και φιλους συγγενων πλην της καθηγητριας εχει πεθανει κανενας;

.
Τι βλακώδης ερώτηση είναι αυτή Αρίστο; Όταν σ' ένα μήνα έχουν πεθάνει:

3 οικογένεια Στεργιούλη ( όλοι φίλοι)
1 Περίανδρος Χατζηγιάννης ( πρώην ομαδόπουλο)
1 φίλος ανεμβολίαστος ( δεν αναφέρω όνομα)

Αρίστο καπνίζεις μπάφο;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15979
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Νοέμ 2021, 18:01

killzone έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 16:12
Ολες οι μεταλλαξεις προερχονται απο χωρες εμβολιασμενων δεν ακουσαμε ποτε καμια μεταλλαξη απο Ρωσια Σουηδια που εχουν χαμηλο ποσοστο εμβολιασμενων :8)
Στο γιατρό γληγορα
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15979
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Νοέμ 2021, 18:02

Στύγιος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:55
Αρίστος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:21
Στυγιος απο τους συγγενεις σου και φιλους συγγενων πλην της καθηγητριας εχει πεθανει κανενας;

.
Τι βλακώδης ερώτηση είναι αυτή Αρίστο; Όταν σ' ένα μήνα έχουν πεθάνει:

3 οικογένεια Στεργιούλη ( όλοι φίλοι)
1 Περίανδρος Χατζηγιάννης ( πρώην ομαδόπουλο)
1 φίλος ανεμβολίαστος ( δεν αναφέρω όνομα)

Αρίστο καπνίζεις μπάφο;
Μπα. Για. Ανέραστο τόνε κόβω.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15979
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Νοέμ 2021, 18:05

Εκσασε μόλις το νέο από wto. 7 φορές πιο μεταδοτικό και 3-5 φορες πιο θανατηφορο το όμικρον. Ευχαριστούμε σύμπαν για το δώρο αυτό.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14601
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 28 Νοέμ 2021, 18:06

Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:11
Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:07

εμβολιασμενη ηταν :bored:
Διάβαζε πρώτα πριν αρχίσεις να παίζεις με τα μπαλάκια σου, κοράκι.


Η εκλιπούσα ήταν φιλόλογος στο 14ο Γυμνάσιο Λάρισας και αντιμετώπιζε θέματα υγείας που την είχαν οδηγήσει στο να καθυστερήσει τον εμβολιασμό της. Δυστυχώς, όταν κατόρθωσε να το κάνει, στις αρχές Νοεμβρίου, δύο μέρες μετά διαγνώστηκε θετική στον κορονοϊό , αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τη νόσο.
:c020:
Τρελό αυτογκόλ!
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1182
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Η αφρικανική μετάλλαξη με τις μαύρες, μακρουλές ακίδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 28 Νοέμ 2021, 18:07

Αρίστος έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 17:21
Στυγιος απο τους συγγενεις σου και φιλους συγγενων πλην της καθηγητριας εχει πεθανει κανενας;

.
γνωστός μου 55 χρόνων πέθανε λόγο κοβιντ και δεν πίστευε στον ιο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών