Μήνυμα προς τη SUV

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Δεκ 2021, 19:48

:smt018
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Δεκ 2021, 20:05

Το νημα έχει προδιαγραφες για επικ. Απλα μεσα απο τη περηφανα σκατοψυχη οπτικη μου, θεωρω πως το νημα ειναι προς τη λαθος κατευθυνση, θα πρεπε με το ιδιο βαθος επιχειρηματων να πεισει τη σουβ να ακουσει παση θυσια τον πνευματικο της και τον πατερ κακακιο και τον πατερ κλεομενη και ολα αυτα τα ανδρικελα.

Παιδια ευκαιρια σαν την πανδημια για να κοσκινιστει ο πληθυσμος απο τους ευπιστους και τους φανατικους δεν θα ξαναβρουμε, δεν πρεπει να κλωτσαμε τοσο απερισκεπτα τετοιες ευκαιριες. Ειναι η πρωτη φορα που η βλακεια και ο φανατισμος εχουν αληθινο κοστος και μαλιστα ατομικο και οχι δια του 10 εκατομμυρια.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Δεκ 2021, 20:11

Στο πρώτο βιβλίο της Πολιτείας του Πλάτωνα,ο Σωκράτης εμπλέκεται σε μία φιλοσοφική συζήτηση με τον Πολέμαρχο,τον γιο του Κέφαλου,σχετικά με την έννοια του δικαίου και πως αυτό ερμηνεύεται.
Τη συζήτηση διακόπτει σε κάπως έξαλλη κατάσταση,ο Θρασύμαχος,που συμπεριφέρεται σαν Κάρεν,σε σημείο που να τρομάξει το Σωκράτη.
(όπου Κάρεν = υπέρμαχος του εμβολίου και Σωκράτης=αυτός που αντιμετωπίζει με σκεπτικισμό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό
"Να πάρτα", λέει ο πάτερ.



Κάρεν και ο πάτερ;;;

Αντίχριστοι. :011:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Δεκ 2021, 20:13

Από ό,τι κατάλαβα βαφτίζουμε τους ιούς μωρά; Νταξ, κι εγώ λέω τα αντιδραστήριά μου μωρά μου, αλλά δεν καταλαβαίνουν ελληνικά τριγύρω.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12277
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 02 Δεκ 2021, 20:40

SUV έγραψε:
02 Δεκ 2021, 19:42
ε? χαχα
Με εκπλήσσεις με αυτό το νήμα, ευχαριστώ που μπαίνεις στον κόπο

Δεν θα το διαβάσω όλο/απαντήσω τώρα, να τελειώσω τις υποχρεώσεις μου και μετά
Γιατί ρίχνεις άκυρο στον άνθρωπο;

Το ψυχή θα παραδόσεις σουβ;


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27342
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Δεκ 2021, 20:43

nik_killthemall έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:05
Ειναι η πρωτη φορα που η βλακεια και ο φανατισμος εχουν αληθινο κοστος και μαλιστα ατομικο και οχι δια του 10 εκατομμυρια.
Πραγματικά! :smt023
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13851
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Δεκ 2021, 21:09

Από σεβασμό στον νηματοθέτη, δεν θα σχολιάσω.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Δεκ 2021, 21:15

Cecily Anne έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:13
Από ό,τι κατάλαβα βαφτίζουμε τους ιούς μωρά; Νταξ, κι εγώ λέω τα αντιδραστήριά μου μωρά μου, αλλά δεν καταλαβαίνουν ελληνικά τριγύρω.
Σίγουρα κατάλαβες;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
porktornado
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 19:07

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από porktornado » 02 Δεκ 2021, 21:18

Στα ράφια σας όσοι έχετε barcode

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 02 Δεκ 2021, 21:26

Gherschaagk έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:11
Στο πρώτο βιβλίο της Πολιτείας του Πλάτωνα,ο Σωκράτης εμπλέκεται σε μία φιλοσοφική συζήτηση με τον Πολέμαρχο,τον γιο του Κέφαλου,σχετικά με την έννοια του δικαίου και πως αυτό ερμηνεύεται.
Τη συζήτηση διακόπτει σε κάπως έξαλλη κατάσταση,ο Θρασύμαχος,που συμπεριφέρεται σαν Κάρεν,σε σημείο που να τρομάξει το Σωκράτη.
(όπου Κάρεν = υπέρμαχος του εμβολίου και Σωκράτης=αυτός που αντιμετωπίζει με σκεπτικισμό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό
"Να πάρτα", λέει ο πάτερ.



Κάρεν και ο πάτερ;;;

Αντίχριστοι. :011:
OK,Karen

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 02 Δεκ 2021, 21:28

Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2021, 21:09
Από σεβασμό στον νηματοθέτη, δεν θα σχολιάσω.
Από επιφύλαξη μήπως με προσβάλλεις ;
Δεν προσβάλλομαι εγώ ρε και σε καλώ να γράψεις ό,τι θέλεις,ελεύθερα.

Αφού το ξέρεις ότι σε πάω :wave:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Δεκ 2021, 21:28

BigChiefWahoo έγραψε:
02 Δεκ 2021, 21:26
Gherschaagk έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:11
Στο πρώτο βιβλίο της Πολιτείας του Πλάτωνα,ο Σωκράτης εμπλέκεται σε μία φιλοσοφική συζήτηση με τον Πολέμαρχο,τον γιο του Κέφαλου,σχετικά με την έννοια του δικαίου και πως αυτό ερμηνεύεται.
Τη συζήτηση διακόπτει σε κάπως έξαλλη κατάσταση,ο Θρασύμαχος,που συμπεριφέρεται σαν Κάρεν,σε σημείο που να τρομάξει το Σωκράτη.
(όπου Κάρεν = υπέρμαχος του εμβολίου και Σωκράτης=αυτός που αντιμετωπίζει με σκεπτικισμό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό
"Να πάρτα", λέει ο πάτερ.



Κάρεν και ο πάτερ;;;

Αντίχριστοι. :011:
OK,Karen
:e045:

Χαίρομαι που θα εμβολιαστείς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 02 Δεκ 2021, 21:30

Λοιπόν, σε ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα και την καρδιακή προσέγγιση, πραγματικά με εξέπληξες και δεν θα μπορούσα να σου απαντήσω επιγραμματικά και μονολεκτικά κάποια πράγματα αν και φοβάμαι οτι ίσως έχω γίνει λίγο κουραστική, το να γράφω συγκεντρωμένα και επιμελημμένα δεν είναι το φόρτε μου. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τί σου γράφω επίσης!
BigChiefWahoo έγραψε:
02 Δεκ 2021, 19:22
Λοιπόν αγαπητή μου SUV,
εδώ θα καταθέσω τη δική μου άποψη για τα τεκταινόμενα των ημερών αλλά και μία μικρή κριτική (αν μου επιτρέπεις) πάνω στη στάση σου σε σχέση με αυτά.
Στο πρώτο βιβλίο της Πολιτείας του Πλάτωνα,ο Σωκράτης εμπλέκεται σε μία φιλοσοφική συζήτηση με τον Πολέμαρχο,τον γιο του Κέφαλου,σχετικά με την έννοια του δικαίου και πως αυτό ερμηνεύεται.
Τη συζήτηση διακόπτει σε κάπως έξαλλη κατάσταση,ο Θρασύμαχος,που συμπεριφέρεται σαν Κάρεν,σε σημείο που να τρομάξει το Σωκράτη.
(όπου Κάρεν = υπέρμαχος του εμβολίου και Σωκράτης=αυτός που αντιμετωπίζει με σκεπτικισμό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό και θέλει οπωσδήποτε μία εμπεριστατωμένη ανάλυση,προκειμένου να καταλήξει σε ένα ασφαλές συμπέρασμα)
Η συζήτηση αποκτά φοβερό ενδιαφέρον,διότι ο Θρασύμαχος,υποστηρίζει πως δίκαιο είναι αυτό που έχει επικρατήσει να λέμε έως και σήμερα,το συμφέρον δηλαδή του ισχυρότερου,άσχετα αν αυτό βλάπτει τους αρχόμενους.
Μέσα από μία δαιδαλώδη διαδικασία ερωταποκρίσεων,ο Σωκράτης τον κάνει να παραδεχτεί (όχι εύκολα βέβαια )ότι δίκαιος δεν μπορεί να θεωρείται αυτός που επωφελείται από τις πράξεις του,ενώ αυτές έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα στους ανίσχυρους/αρχόμενους.
Ισχυρότερος = κυβερνήσεις/φαρμακευτικές (στην περίπτωσή μας) και ανίσχυροι/αρχόμενοι,εμείς,ΟΛΟΣ ο πληθυσμός,ανεξαρτήτου προτίμησης στο εμβόλιο ή μη προτίμησης σε αυτό.

Εδώ τώρα θέλω να σου πω το εξής : ο εχθρός σου,αυτή τη στιγμή,δεν είναι η Γκερ,δεν είναι ο ταλαίπωρος,δεν είναι ο Νάνδρος και γενικά όλοι όσοι έχουν την αντίθετη άποψη από σένα (και στάση ζωής,ταυτόχρονα)
Κατά τον ίδιο τρόπο,φίλοι σου δεν είναι τα γερόντια στις Σέρρες,δεν είναι ο Στάθης Αγγελόπουλος,δεν είμαι εγώ.
Φίλος σου πρέπει να είναι το δίκαιο και εχθρός σου η αδικία.
Η εξίσωση αυτή βγάζει το αποτέλεσμα πως,εάν σε κάτι πρέπει να μαχηθείς ενάντια,είναι η άρχουσα τάξη,που μόνο δίκαιη δεν μπορείς να τη χαρακτηρίσεις,ειδικά σήμερα.
Σαφώς και εχθρός μου δεν είναι οι άνθρωποι-είναι εχθροί μου με την έννοια οτι εκείνοι (όχι απαραίτητα οι συγκεκριμένοι) εχθρεύονται εμένα για τα πιστεύω μου ή για το ο,τιδήποτε και θα φθάσουν ίσως να με "τιμωρήσουν" ακολουθώντας τις επιλογές ενός Ηγέτη -γενικά μιλάω μην παρεξηγηθώ. Οι άνθρωποι πάλι είναι εχθρός μου όταν με την στάση τους καταπατούν δικαιώματά μου ή συμφέροντα της ψυχής και του σώματός μου, αυτό δεν έχει να κάνει με το αν εγώ τους μισώ ή όχι. Και γνωρίζω πολύ καλά οτι ο μεγαλύτερος εχθρός μου είναι ο εαυτός μου και ο Διάβολος. Με αυτά που σου γράφω λοιπόν, σαφώς στόχος μου είναι οι ισχυροί και η εξουσία και οι διαβολεμένοι άνθρωποι που κινούν τα νήματα. Το να φωνάζεις στους ανθρώπους, μπορεί να το κάνεις για πολλούς λόγους, όχι απαραίτητα γιατί η ψυχή σου τους μισεί, ίσως και να τους απεχθάνεται ώρες ώρες ή να θυμώνεις πολύ ή να απογοητεύεσαι τόσο πολύ που να σου βγαίνει πίκρα, οργή αλλά το μίσος είναι κάτι πολύ παγιωμένο, να το πω έτσι. Δεν λέω οτι όλα τα προηγούμενα συναισθήματα είναι αγαθά, δεν προχωρούν στα βάθη της κακίας όμως. Μίσος έχω γι αυτό που πρέπει να έχω: για τα έργα του σκότους και τους ανθρώπους του σκότους.

Έχω καταλάβει ότι αντιτίθεσαι στο εμβόλιο επειδή είναι φτιαγμένο από έμβρυα μωρών,σωστά το γράφω ;
Μία ερώτηση : έχεις καταλάβει τι καταναλώνουμε σαν τροφή όλα αυτά τα χρόνια ; Όχι,δεν έχεις καταλάβει,ούτε κι εγώ,ούτε κανείς μας.
Άλλη ερώτηση : σαν γυναίκα που είσαι,φαντάζομαι πως θα χρησιμοποιείς διάφορα καλλυντικά - ξέρεις πως φτιάχνονται αυτά ; Τις φάλαινες τις ρώτησες ; Τις φώκιες ; Τα άλλα πλάσματα,που κάθε άλλο υποδεέστερα από εμάς είναι ; (είναι πλάσματα του Θεού,μην το ξεχνάς)
Όχι, δεν είναι ο μόνος λόγος η χρήση εκτρωμένων εμβρύων που αντιτίθεμαι στο εμβόλιο.
Καλλυντικά πια δεν πολυχρησιμοποιώ και θυμάμαι την Μπλου που έλεγε οτι ξένοιασε και τελικά είχε δίκιο!
Νόμιζα οτι θα πεις οτι και στα καλλυντικά χρησιμοποιούνται εκτρωμένα έμβρυα, ναι έχω ακούσει οτι γίνεται, εαν κάτι πέσει στην αντίληψή μου είτε για καλλυντικά είτε για τροφή κτλ, θα αποφύγω. Τότε ναι, έχω ευθύνη όταν εχω την γνώση.
Τα ζώα λυπάμαι πολύ που υποφέρουν, δεν αντέχω να βλέπω πλάσμα να υποφέρει, οντολογικά όχι, δεν έχουν πνοή ζώσα είναι όμως ζωντανά δημιουργήματα του Θεού και αν το θες έχω από τον ίδιο εντολή να τα σέβομαι και να τα προστατεύω.


Τώρα,ο ιός που κυκλοφορεί,είναι μεν εργαστηριακός,αλλά ταυτόχρονα είναι θανατηφόρος για πολύ κόσμο.Αν παίζει κάποιο πρόβλημα υγείας,π.χ. στα πνευμόνια,ή,στην καρδιά,είναι πολύ πιθανόν να σε ξεκάνει.Το εμβόλιο,άσχετα από τι είναι φτιαγμένο,προφανώς βοηθάει στο να μην πεθαίνουν τόσο εύκολα αυτοί που έχουν τέτοια προβλήματα (και το άσχημο είναι πως,μπορεί να έχω εγώ π.χ. κάποιο πρόβλημα και να μην το γνωρίζω και αν κολλήσω τον ιό,να σας κουνήσω μαντήλι)
Στο σημείο αυτό όμως,έρχομαι από την πλευρά σου.Αντιδρώ κι εγώ,όχι στο εμβόλιο,αλλά στην υποχρεωτικότητα ως μέσο ελέγχου των πληθυσμών όλης της Γης.Τέτοιο πράγμα με κάποια ασθένεια δεν έχει συμβεί ποτέ σε παγκόσμια κλίμακα και τέτοια μέτρα δεν έχουν παρθεί ποτέ για κάποια ασθένεια.Είναι δηλαδή ολοφάνερο ότι ο ιός,εφόσον είναι ανθρώπινο κατασκεύασμα,χρησιμοποιείται για τη χειραγώγηση και έλεγχο της πλέμπας,ημών δηλαδή.
Κάποιοι άνθρωποι,μάλλον οι περισσότεροι,αρνούνται να το δουν αυτό.
Δικαίωμά τους.
Δεν πρέπει όμως να τα βάζεις με αυτούς,αλλά προτιμότερο είναι να προετοιμάζεσαι εσύ,πνευματικά και ψυχολογικά για αυτά που έρχονται.
Ο ιος είτε είναι ανθρώπινο κατασκεύασμα που ξέφυγε ή το ...ξέφυγαν είτε προέκυψε από την φύση έχει εργαλοιοποιηθεί με τον χειρότερο τρόπο σε μια κοινωνία και έναν πολιτισμό με την ανάπτυξη που έχει που μας έχουν δώσει σημάδια του πού θα πάει, και για εμένα είναι και νομοτέλεια οτι θα πάει εκεί: σε κάτι πολύ συγκεντρωτικό, εφιαλτικό, είναι η φύση των ανθρώπων. Εκτός αυτού, η θρησκεία μου μου έχει κανει γνωστό οτι αυτά θα έρθουν, όχι για να με φοβίσει αλλά για να με προετοιμάσει.
Το εμβόλιο ΔΕΝ είναι το σφράγισμα που λένε κάποιοι υπερ-ορθόδοξοι (και όλοι αυτοί,με αφήνουν προσωπικά εντελώς αδιάφορο,όπως αδιάφορο με αφήνουν και οι γέροντες,ο Παϊσιος,ο πνευματικός,ο τάδε και ο δείνα).
Όλοι αυτοί είναι άνθρωποι και οι άνθρωποι κάνουν λάθη.Θέλεις να με χαρακτηρίσεις αιρετικό ; ψευτο-θεοσεβούμενο ; μπορείς να το κάνεις και δεν θα με πειράξει καθόλου - θα ξεκαθαρίσω όμως ότι αν με ενδιαφέρει ο Λόγος κάποιου,είναι αυτός του Ιησού Χριστού,όπως και ο Λόγος του Σωκράτη που ανέφερα πριν.Σε αυτούς βλέπω πνευματικές Οντότητες, πριν και πάνω απ'όλα,που θυσιάστηκαν για τα πιστεύω τους.Και αυτό,πραγματικά το θαυμάζω.Ο δε Ιησούς Χριστός,είχε φτάσει σε ένα επίπεδο που για μας είναι απλά,ακατανόητο,το μόνο που κάνουμε είναι επικαλούμαστε το Όνομά Του (επί ματαίω φυσικά)
Αλλά μπορούν να αποτελέσουν φωτεινά παραδείγματα,για σένα τουλάχιστον,που μιλάς και γράφεις με τόσο πάθος,ώστε να βρεις τον τρόπο πνευματικής αντίδρασης σε αυτά που έρχονται.
Το εμβόλιο,είναι κλάιν-μάιν,απλά το πρώτο μικρό βήμα.Και το πιο εύκολο πράγμα είναι να μπεις στην πλατφόρμα και αύριο να πας να το κάνεις.Αν δεν έχεις άλλα προβλήματα υγείας,προφανώς δεν θα πάθεις κάτι.
Επαναλαμβάνω,σε καταλαβαίνω απόλυτα όταν αντιτίθεσαι στην υποχρεωτικότητα.
Οπότε,κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου.
Εγώ θα υποχρεωθώ να το κάνω,θα νιώσω πολύ άσχημα γι' αυτό,αλλά δεν νομίζω ότι θα διαπράξω και τη μέγιστη αμαρτία,αφού στην πραγματικότητα (και μιλώντας για τον δικό μου οργανισμό),δεν πιστεύω ότι θα με προφυλάξει από κάτι,ούτε και πιστεύω στις μαγικές του ιδιότητες.
Σιγά,ένα φαρμακευτικό σκεύασμα είναι,με τα υπέρ και τα κατά που διακρίνουν όλα τα σκευάσματα.


Αν λοιπόν κάποιος πνευματικός σου λέει οπωσδήποτε να μην το κάνεις,κράτα και μικρό καλάθι.Σημασία έχει ΕΣΥ τι θέλεις να κάνεις,τι υπαγορεύει η καρδιά σου.
Και όπως έγραψα πιο πριν,εχθροί σου δεν είναι οι χρήστες ενός φόρουμ.Ο εχθρός είναι πολύ πολύ πιο ψηλά,σε άλλα κλιμάκια και όπως φαίνεται προς το παρόν,είναι ανίκητος.

Την ψυχή σου όμως,αν δεν την παραδώσεις εσύ ηθελημένα,δεν μπορεί να σου την κλέψει ΚΑΝΕΙΣ.

Το εμβόλιο είναι προχάραγμα και έχει την δική του δυναμική και την δική του αξία σφραγίσματος για την δική μας εποχή ή τα δικά μας χρόνια. Αυτό πιστεύω εγώ. Παρεμπτιπτόντως, δεν θυμάμαι ποιός άγιος ήταν, Ρώσος νομίζω, έχει αναφέρει οτι τα γεγονότα της Αποκάλυψης δεν είναι κατ'ανάγκη να συμβούν μια κι έξω, μπορούμε να έχουμε περιόδους που μια αρρώστια-όπως ανέφερε-θα ξεπαστρεύει πολλούς ανθρώπους κτλ δηλαδή εκείνοι οι άνθρωποι θα ζήσουν ένα συγκεκριμένο κομμμάτι των γεγονότων.
Ναι, είναι αιρετικά αυτά που λες, ο Χριστός είναι ο Θεός, δεν είναι μια πνευματική οντότητα, δεν είναι κάτι μαζί με πολλούς άλλους, σαφώς και έχουν υπάρξει και άλλοι, Άγιοι μετά Χριστόν, Σοφοί και Δίκαιοι προ Χριστού που στην εποχή τους ειπαν βασικές αλήθειες και είχαν τις αρετές για τον δικό τους καιρό. Μιας και τα αναφέρεις, είμαι υποχρεωμένη να το σημειώσω. Ναι σύμφωνα με τον δικό μου πνευματικό αλλά και το δικό μου πιστεύω πλεον, για όποιον κάνει το εμβόλιο είναι πτώση, δέχεται ενέργεια πονηρή, είναι χάραγμα, χρειάζεται μετάνοια και εξομολόγηση. Όχι, δεν ξεκίνησα από υπακοή να είμαι αρνητική στο εμβόλιο, πριν μιλήσω καν με τον πνευματικό μου δεν ήθελα να κάνω τέτοιο εμβόλιο, πριν καν το εκλογικεύσω και αυτό ήρθε-από ό,τι θυμάμαι γιατί στην καθημερινότητά μου πια πολύ δυσκολα διαχειρίζομαι τις πληροφορίες και έτσι κι αλλιώς είναι τόσο πολλή η πληροφορία με όλο αυτό το θέμα και για πράγματα που καν δεν είναι των περισσοτέρων από εμας στην καθημερινότητα, της ιατρικής δηλαδή-μαζί με τον τρόπο που αυτό το σούργελο που μας κυβερνά έκανε τους χειρισμούς και τις δηλώσεις, και αυτός και το τσούρμο τα κανάλια κτλ. Κάνω πλεον ΚΑΙ υπακοή με την έννοια οτι ο άνθρωπος Ιερέας που έχω επιλέξει εγώ μετά από πάαααρα πολύ μεγάλο ταξίδι και πάρα πολύ κόπο είναι της απολύτου εμπιστοσύνης μου ως προς την ακεραιότητα του χαρακτήρα του και κυρίως ως προς την ορθόδοξη βιωτή του και την απόλυτη αφοσίωσή του στο λειτούργημά του και την πιστή του πορεία σύμφωνα με το Πατερικό φρόνημα της Εκκλησίας. Και για αλλους λόγους που δεν θα αναφέρω εδώ.
Η καρδιά μου μου λέει οτι ΔΕΝ θέλει να το κάνει, ακόμα και αν φοβάμαι και τρέμω και για εμένα και για τους δικούς μου που κινδυνεύουμε απόλυτα όλοι μας, ο καθένας για τους δικούς του ιατρικούς λόγους. Είναι πρωτίστως θέμα πνευματικό. δεν μπορώ να Τον αρνηθώ με τίποτα, στο παρελθόν έχω ζητήσει να μπορώ να Τον αρνηθώ, δεν γίνεται, Τον πίστευω οτι είναι το Α και το Ω, οτι είναι το Είναι και ας είμαι η χειρότερη όλων και στην Κολαση να καταλήξω θα το ξέρω και θα το λέω οτι Εκείνος είναι ΤΑ ΠΑΝΤΑ, και παράλληλα όμως είναι και θέμα της ανθρώπινης αξιοπρέπειάς μου και προφύλαξης του εαυτού μου ως πολίτη και ως ανθρώπου που ανήκει σε κοινωνικό σύνολο και όχι σε αγέλη ή σε πληθυσμό μοναχικών αμοιβάδων. Και πονάω πάρα πολύ για αυτήν την κατάσταση στην κυριολεξία υποφέρω και δεν μπορώ να δεχτώ οτι η χώρα μου τουλάχιστον, με αυτήν την παράδοση, πώς γίνεται να έχει πέσει τόσο χαμηλά, πώς γίνεται οι άνθρωποι να μην νοιώθουμε τί συμβαίνει, να μην μας συνταράσσει. Δεν μπορώ να σκεφτώ τον εαυτό μου να απλώνει το χέρι και να δέχεται το "τσιμπημα", πριν καν το εξηγήσω λογικά και διανοητικά αυτό νοιώθει το μέσα μου.
Εύχομαι, να δώσει λύση Εκείνος, να μην επιτρέψει να ολοκληρωθεί όλο αυτό, να κάνει κάτι και οι άνρθωποι να καταλάβουν, να Τον δεχτούν αλλά πονάω γιατί δεν το βλέπω. Όμως εγώ δεν ξέρω, Εκείνος ξέρει. Και ίσως αντί να τα κάψουμε όλα εμείς-που θα έπρεπε-να μας τα κάψει όλα Εκείνος γιατί θα μας έχε λυπηθεί.
Και τις δικές μου ευχές :):wave:

Με τις ευχές μου :D

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 02 Δεκ 2021, 21:30

Cecily Anne έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:13
Από ό,τι κατάλαβα βαφτίζουμε τους ιούς μωρά; Νταξ, κι εγώ λέω τα αντιδραστήριά μου μωρά μου, αλλά δεν καταλαβαίνουν ελληνικά τριγύρω.
Εσύ δεν ξέρεις όσα ξέρει η κάθε SUVλάρα. :8)
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Μήνυμα προς τη SUV

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 02 Δεκ 2021, 21:33

nik_killthemall έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:05

Παιδια ευκαιρια σαν την πανδημια για να κοσκινιστει ο πληθυσμος απο τους ευπιστους και τους φανατικους δεν θα ξαναβρουμε, δεν πρεπει να κλωτσαμε τοσο απερισκεπτα τετοιες ευκαιριες. Ειναι η πρωτη φορα που η βλακεια και ο φανατισμος εχουν αληθινο κοστος και μαλιστα ατομικο και οχι δια του 10 εκατομμυρια.
Δεν διαφωνώ με το πνεύμα του μηνύματος,αλλά όπως αποδεικνύεται, η μπάλα παίρνει και μέλη της "άλλης πλευράς" - κι αυτοί φανατικοί είναι και μάλιστα χειρότερης υποστάθμης.

Αυτό που μας διαφοροποιεί,εμένα κι εσένα,είναι ότι εγώ δεν εύχομαι το θάνατο κανενός,όχι από και καλά μεγαλοψυχία,αλλά επειδή το πράγμα είναι ακόμα πιο απλό : το πότε θα πεθάνει κάποιος,δεν εξαρτάται από μένα,αλλά από άλλες δυνάμεις.Το να το ευχηθώ,εκτός από άσκοπο,είναι και ανόητο.

Ποτέ δεν έχω ευχηθεί "ψόφο" και τα συναφή,για κανέναν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών