Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 16 Ιαν 2022, 20:16

Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:11
John Brown Gun Club έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:09
Niki έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:23

Είμαι 30 χρονών.
Έχω ρίξει καμιά εικοσαριά χαστούκια, πέταξα κάτι ποτήρια με ποτά σε πρόσωπα , έριξα και τρείς κλωτσιές σε διάφορους.
Έχω απειλήσει δυο που χεστήκανε.
Έριξα και μια μπαλοθιά στον αέρα σε τρείς πακιστανούς.
Συγχαρητηρια για την δυναμικη σου αντιδραση, αλλα απο που κι ως που αυτο σου επιτρεπει να κατηγορεις τα θυματα ή να επιτιθεσαι στη σεξουαλικοτητα μιας αλλης γυναικας;

Τι προσπαθεις λοιπον να κανεις; να μαζεψεις λιγη αντρικη αποδοχη παραπανω, διακηρυσσοντας την δικη σου ηθικη ανωτεροτητα, σεμνοτητα και δυναμισμο, ενω ταυτοχρονα συμμετεχεις στην κουλτουρα υποτιμησης των γυναικων με την ελπιδα οτι θα ξεχωρισεις απο αυτες και θα μεγιστοποιησεις την αξια σου σε βαρος τους;

Η μηπως να εκφρασεις την φαντασιωση σου οτι σε σενα την ιδια δε θα συνεβαινε ποτε αυτο που εχει συμβει σε τοσες αλλες, οτι κανεις δε θα τολμουσε να σε αγγιξει, να σε βιασει, να σε χουφτωσει, να σε μειωσει γιατί εισαι πολυ δυναμικη, εχεις πολλη αυτοπεποιθηση, και γιατί πιστευεις οτι αν υπακουσεις ολους τους πατριαρχικους κανονες τιποτα κακο δε θα σου συμβει, κι οταν κατι σου συνεβει ουρλιαξες, χαστουκισες και κλωτσησες γιατι δεν εισαι ενα παθητικο θυμα και γιατι η παθητικοτητα ειναι σημαδι ενοχης;

Εγω το βλεπω σαν μια θλιβερη προσπαθεια να ξορκισεις το κακο και να καθησυχασεις τον εαυτο σου οτι ο κοσμος ειναι δικαιος και οι αξιοσεβαστες και δυναμικες γυναικες δεν βιαζονται ουτε παρενοχλουνται αλλα μονο αυτες στις οποιες αξιζει και εσυ δεν εισαι μια τετοια, οποτε ολα καλα, κανενας λογος ανησυχιας.

Η διατηρηση της ψευδαισθησης οτι ο κοσμος ειναι δικαιος (Just World Hypothesis/just-world fallacy) και οι πατριαρχικοι κανονες υπαρχουν για να προτατευουν τις γυναικες βοηθαει πολλες να επιβιωσουν σε εναν σκληρο και παραλογο πατριαρχικο κοσμο χωρις να τρελαθουν και χωρις να ξεβολευτουν απο τις βεβαιοτητες που τους προσφερει η πατριαρχια. Κι ας πατουν επι των πτωματων αλλων γυναικων - μεταφορικα και κυριολεκτικα στα πτωματα που εχει δολοφονησει η πατριαρχια και το slut shaming.
Tη ρώτησες σε ποιά κατηγορία ανήκει και σου απάντησε σε αυτήν που δέρνει. Δεν σ'αρέσει η απάντησή της, πρόβλημά σου. Εγώ χαίρομαι ιδιαίτερα με την απάντησή της. Καλύτερα να γλιτώνεις τον κώλο σου από νοσηρές κατάστάσεις, παρά να θυματοποιείσαι.
Μα δεν εστιασα εκει, αλλα στο οτι εγραψε -σαρκαστικα οπως προεκυψε εκ των υστερων- πως εν πασει περιπτωσει φταινε τα θυματα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 16 Ιαν 2022, 20:17

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:15
Τώρα κάτι αρχίζει να βγάζει νόημα.
Εγώ βλέπω να διαρρέουν πάρα πολλά αποσπασματικά στοιχεία. Και θα υπάρχουν και άλλα που αγνοούμε. Αν δεν υπάρχει βούληση για κουκούλωμα, κάτι θα γίνει.

Ο ένας ήδη έχασε τη δουλειά του και έφαγε και εορταστικό ξύλο.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιαν 2022, 20:18

Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:02
Αγις έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:57
Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:25
Εγώ έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είχε κλείσει το ραντεβού με έναν πελάτη κι εμφανίστηκαν τρεις.
ετοιμασου να σε κρεμασουν στα τσιγκελια :003:


*κατι αντιστοιχο ειπε η Ναταλια Γερμανου οπως με πληροφορησε η Συντροφος
Ευτυχώς που πρόλαβα κι έφαγα, δεν έλεγε να μου κοπεί η όρεξη. Πάω να βρω τί ειπε το Ναταλάκι.
Αν την βρεις θέλω κι εγώ να την δω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 16 Ιαν 2022, 20:18

Niki έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:10
Αν εννοείς το παρακάτω .Το έγραψα ειρωνικά για αυτούς που λένε ότι φταίνε τα θύματα. :lol:
οκ, οκ, μεα κουλπα, ειδα την παραθεση σου απο αλλο χρηστη που δεν ειχε το δευτερο σκελος και μεταξυ μας, δεν ειναι μυστικο πως υπαρχουν μερικες γυναικες που σκεφτονται ετσι :102:
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιαν 2022, 20:19

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:17
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:15
Τώρα κάτι αρχίζει να βγάζει νόημα.
Εγώ βλέπω να διαρρέουν πάρα πολλά αποσπασματικά στοιχεία. Και θα υπάρχουν και άλλα που αγνοούμε. Αν δεν υπάρχει βούληση για κουκούλωμα, κάτι θα γίνει.

Ο ένας ήδη έχασε τη δουλειά του και έφαγε και εορταστικό ξύλο.
Το ξύλο το έφαγε γιατί έβγαλε το στόρυ στο ινσταγκραμ και ζητούσε από την κοπέλα συγνώμη για τον βιασμό.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23851
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 16 Ιαν 2022, 20:20

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:05
AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:52
Εγώ ήξερα μια περίπτωση αντρός, ο οποίος ήταν μπαρμαν και συνόδεψε μια γκόμενα που ήταν ντίρλα στο δωμάτιο της (γιατί δούλευε σε ξενοδοχείο). Θέλοντας να εκμεταλλευτεί την κατάσταση, αποπειράθηκε να εκμαιεύσει τη συναίνεσή της για σεξ (αυτό είναι έγκλημα να γίνεται όταν η άλλη είναι πιωμένη). Εκείνη αντί να του απαντήσει, τον ξέρασε πατόκορφα και αυτός το έβαλε στα πόδια για να αλλάξει ρούχα. Μετά επέστρεψε στο πόστο του.
Μια φίλη μου ένα βράδυ με άλλη κοπέλα, έχουν γίνει λιώμα και θέλουν να γυρίσουν σπίτι. Το αυτοκίνητο το οδηγούσαν εναλλάξ. Κατέληξαν σε ένα χαντάκι έξω από την Σίνδο, και κοιμήθηκαν εκεί. Όταν ξύπνησαν το επόμενο πρωί, είχαν ταίσει όλα τα κουνούπια της περιοχής. Πρόσωπα, χέρια, πόδια, σημαδεμένες παντού.

Ένας άλλος, είχε φάει παντζάρια. Πάει σε φοιτητικό πάρτι, γίνεται ένα με το πάτωμα. Ξερνάει και βγαίνει κόκκινο. Τα παντζάρια. Καλούν ασθενοφόρο. Έχει αγκαλιάσει το ψυγείο και ρωτάει "αγάπη μου γιατί είσαι τόσο ψυχρή;" Μετά ξεράθηκε.
Ε, τώρα... εμένα έτσι μου είπε αυτός. Εσύ πίστευε ό,τι θέλεις :p4:
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιαν 2022, 20:22

AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:20
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:05
AlienWay έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:52
Εγώ ήξερα μια περίπτωση αντρός, ο οποίος ήταν μπαρμαν και συνόδεψε μια γκόμενα που ήταν ντίρλα στο δωμάτιο της (γιατί δούλευε σε ξενοδοχείο). Θέλοντας να εκμεταλλευτεί την κατάσταση, αποπειράθηκε να εκμαιεύσει τη συναίνεσή της για σεξ (αυτό είναι έγκλημα να γίνεται όταν η άλλη είναι πιωμένη). Εκείνη αντί να του απαντήσει, τον ξέρασε πατόκορφα και αυτός το έβαλε στα πόδια για να αλλάξει ρούχα. Μετά επέστρεψε στο πόστο του.
Μια φίλη μου ένα βράδυ με άλλη κοπέλα, έχουν γίνει λιώμα και θέλουν να γυρίσουν σπίτι. Το αυτοκίνητο το οδηγούσαν εναλλάξ. Κατέληξαν σε ένα χαντάκι έξω από την Σίνδο, και κοιμήθηκαν εκεί. Όταν ξύπνησαν το επόμενο πρωί, είχαν ταίσει όλα τα κουνούπια της περιοχής. Πρόσωπα, χέρια, πόδια, σημαδεμένες παντού.

Ένας άλλος, είχε φάει παντζάρια. Πάει σε φοιτητικό πάρτι, γίνεται ένα με το πάτωμα. Ξερνάει και βγαίνει κόκκινο. Τα παντζάρια. Καλούν ασθενοφόρο. Έχει αγκαλιάσει το ψυγείο και ρωτάει "αγάπη μου γιατί είσαι τόσο ψυχρή;" Μετά ξεράθηκε.
Ε, τώρα... εμένα έτσι μου είπε αυτός. Εσύ πίστευε ό,τι θέλεις :p4:
Μωρέ καλά κάνεις.

Αλλά αφού λέμε ιστορίες για πιώματα γράφω κι εγώ αυτά που ξέρω.

Όσο για τον φίλο, καλά να πάθει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 16 Ιαν 2022, 20:24

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:22
Ένας άλλος, είχε φάει παντζάρια. Πάει σε φοιτητικό πάρτι, γίνεται ένα με το πάτωμα. Ξερνάει και βγαίνει κόκκινο. Τα παντζάρια. Καλούν ασθενοφόρο. Έχει αγκαλιάσει το ψυγείο και ρωτάει "αγάπη μου γιατί είσαι τόσο ψυχρή;"

δεν ήξερα ότι γνωρίζεσαι με τον έθνι
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Ιαν 2022, 20:25

στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:24
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:22
Ένας άλλος, είχε φάει παντζάρια. Πάει σε φοιτητικό πάρτι, γίνεται ένα με το πάτωμα. Ξερνάει και βγαίνει κόκκινο. Τα παντζάρια. Καλούν ασθενοφόρο. Έχει αγκαλιάσει το ψυγείο και ρωτάει "αγάπη μου γιατί είσαι τόσο ψυχρή;"

δεν ήξερα ότι γνωρίζεσαι με τον έθνι
Δεν είναι το εθνι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2022, 20:28

Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:25
Εγώ έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είχε κλείσει το ραντεβού με έναν πελάτη κι εμφανίστηκαν τρεις.
Απο που προκύπτει αυτη σου η αποψη;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20364
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Ιαν 2022, 20:28

John Brown Gun Club έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:16


Μα δεν εστιασα εκει, αλλα στο οτι εγραψε -σαρκαστικα οπως προεκυψε εκ των υστερων- πως εν πασει περιπτωσει φταινε τα θυματα.
Δεν έγραψε ότι φταίνε τα θύματα. Κοροϊδεύει αυτούς που λένε ότι φταίνε τα θύματα.
Naida έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:28
Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:25
Εγώ έχω αρχίσει και πιστεύω ότι είχε κλείσει το ραντεβού με έναν πελάτη κι εμφανίστηκαν τρεις.
Απο που προκύπτει αυτη σου η αποψη;
Από αυτά που διαβάζω στο νήμα.
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:18
Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:02
Αγις έγραψε:
16 Ιαν 2022, 19:57


ετοιμασου να σε κρεμασουν στα τσιγκελια :003:


*κατι αντιστοιχο ειπε η Ναταλια Γερμανου οπως με πληροφορησε η Συντροφος
Ευτυχώς που πρόλαβα κι έφαγα, δεν έλεγε να μου κοπεί η όρεξη. Πάω να βρω τί ειπε το Ναταλάκι.
Αν την βρεις θέλω κι εγώ να την δω.
Μπα, δεν τη βρίσκω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 16 Ιαν 2022, 20:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71188
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιαν 2022, 20:30

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:12
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:10
Ξέρεις πολλές περιπτώσεις τύπων που βιάζουν και μετά κάνουν αναπάντητες μετά για να καταχωρηθεί ο αριθμός τους στο κινητό της βιασθείσας;
Για πριν λέω. Η κοπέλα πριν φύγει συναναστράφηκε μάλλον με τους βιαστές της στη σουίτα. Σε ένα μέρος με 20 άτομα όλο και με κάποιον θα μιλήσεις και μπορεί να ανταλλάξεις τηλέφωνα. Μπορεί η κλήση να έγινε εκεί. Ωστόσο έχει σημασία να μάθουμε πότε για να βγει μια άκρη.
Προς το παρόν εμμένω στην αρχική μου εκτίμηση. Πρώτον γιατί δεν μιλάμε για περίοδο μηνός αλλά για κάποιες συγκεκριμένες ώρες. Πράγμα που σημαίνει ότι το συγκεκριμένο τηλεφώνημα σαφώς δεν έγινε όταν η κοπελιά κι αυτός ήταν στη σουίτα (άλλο σουίτα και άλλο συγκέντρωση στο σύνταγμα). Άρα ή θα πήγε αυτός σε άλλο χώρο και την πήρε τηλέφωνο να πάει κι αυτή και κάπου εκεί στράβωσε η ιστορία ή την πήρε τηλέφωνο όταν έφυγε από το ξενοδοχείο το πρωί.

Επαναλαμβάνω λοιπόν.
Όλα αυτά τα γιατί, με κάνουν να παίρνω το νήμα από την αρχή και να καταλήγω σε μια άλλη υπόθεση. Ότι η κοπέλα δεν έφυγε καν από το ξενοδοχείο και ό,τι παίχτηκε, παίχτηκε πριν βγει από το ξενοδοχείο και πάει στην αστυνομία. Και ότι θυμόταν μια χαρά με ποιον είχε "συνευρεθεί" συναινετικά ή μη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2022, 20:31

Cecily Anne έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:28

Από αυτά που διαβάζω στο νήμα.

Οτι δηλαδη; η κοπελα που πήγε στο παρτι είναι βιζιτου που δεν τα βρηκαν στα λεφτα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35338
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 16 Ιαν 2022, 20:32

Εν τω μεταξύ όπως είπαν στις ειδήσεις ο ανακριθείς διώχθηκε όχι για βιασμό αλλά για συνεύρεση χωρίς συναίνεση που είναι άλλο αδίκημα και δεν προβλέπει προφυλάκιση και για τον λόγο αυτό αφέθηκε ελεύθερος.

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... 19-viasmos

Παράγραφος 4.

Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Δημοσιεύσεις: 787
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 11:41
Phorum.gr user: Γκιώνης

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 16 Ιαν 2022, 20:33

ST48410 έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:08
Να και ένα άλλο ενδιαφέρον στοιχείο

Ενδελεχή εισαγγελική έρευνα ξεκίνησε ο επικεφαλής της εισαγγελίας, Παναγιώτης Παναγιωτόπουλος, με αφορμή την υπόθεση βιασμού της 24χρονης σε πάρτι, στη Θεσσαλονίκη, μετά τις καταγγελίες για κύκλωμα μαστροπείας.

Όπως αναφέρει το thesstoday.gr το κύκλωμα λειτουργούσε στη Θεσσαλονίκη, από άτομα που αναζητούνται από τις αρχές και είχαν ως στόχο την αναζήτηση νεαρών γυναικών, τις οποίες εξωθούσαν στην πορνεία και τις διοχέτευαν σε τέτοιου είδους πάρτι.

Έχει ήδη σχηματιστεί δικογραφία για το κύκλωμα αυτό και στόχος των Αρχών είναι να εντοπίσουν τους υπευθύνους που εξωθούσαν γυναίκες στην πορνεία και τις «διοχέτευαν» σε διάφορα πάρτι στην πόλη.

Από την εισαγγελία της Θεσσαλονίκης έγινε γνωστό ότι το θύμα, το οποίο έκανε την καταγγελία, δεν ανήκε στις κοπέλες που είχαν μπει στο κύκλωμα.
Ενδιαφέρον αλλά ταυτόχρονα και ασαφές κι αυτό το στοιχείο αφού μόνο χώρο για εικασίες αφήνει.Ποιες καταγγελίες και για ποιο κύκλωμα,έχει να κάνει με τους τύπους που ήταν στο πάρτι,τους διοργανωτές του,άλλα πρόσωπα πίσω από αυτούς;
Αφήνει δε να εννοηθεί ότι τα κορίτσια που φόρτωσαν για ομορφιά είναι pro,γιατί να μην ήτο και το θύμα τέτοιο και απλά να τα χάλασαν στην τιμή που λέει κι η Σέσιλυ και στην κόκκινη γραμμή που ίσως δούλευε η συγκεκριμένη;Προφανώς τα πρώτα δεδομένα έρχονται απ'τα θύματα της μαστροπείας και όχι τους ίδιους τους μαστροπούς.
Πολλά ερωτηματικά σε μια υπόθεση που ζέχνει από μίλια μακριά.
Γραμματέας του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών